
Radní Královéhradeckého kraje chtějí další most do Polska
VÝCHODNÍ ČECHY - V Bartošovicích v Orlických horách na Rychnovsku by mohl vzniknout nový most, který umožní přejet přes Divokou Orlici do Polska.
VÝCHODNÍ ČECHY - V Bartošovicích v Orlických horách na Rychnovsku by mohl vzniknout nový most, který umožní přejet přes Divokou Orlici do Polska.
ÚSTECKÝ KRAJ - Jízdenky pro radost začínají v těchto dnech rozdávat průvodčí Českých drah malým dětem, které zatím jezdí vlakem zadarmo.
BOŘETICE - Bořečáci nemají zájem rozhněvat řidiče z Vrbice, ale řešit to musíme, hlásá bořetický starosta Václav Surman. Nelíbí se mu, že řidiči na kraji obce příliš šlapou na plynový pedál svých aut.
PRAHA - Čekáte na tramvaj, ale k nástupnímu ostrůvku přijede vlak a odveze vás bez přestupů do sousedního města. Nevěříte? Pokud se podaří co nejdříve sehnat peníze z fondů EU, v Česku vyjedou na koleje takzvané vlakotramvaje, které nabídnou komfortní a rychlé cestování v příměstských oblastech.
KARVINÁ - Od prosince budou jezdit přes Karvinou do Prahy tři nové vlakové expresy
OSTRAVA - Mnoho ostravských komunikací prochází o prázdninách rekonstrukcemi, které omezují řidiče projíždějící krajskou metropolí. Skryté, ale o to nebezpečnější omezení straší motoristy na Zelené ulici.
VÝCHODNÍ ČECHY - Cestujícím v městské hromadné dopravě ve stotisícovém Hradci Králové by mělo v následujících měsících zlepšit pohodlí cestování 13 nových nízkopodlažních autobusů, které hodlá tamní dopravní podnik nakoupit.
HRADEC KRÁLOVÉ - Lidé v Hradci Králové se však po prázdninách nedočkají nového autobusového terminálu, který měl být původně otevřen 1. září. Stavbaři totiž pro nečekané složitosti nedokážou nádraží za zhruba 300 milionů korun dokončit v původním termínu.
KRAVAŘE - Lidie Rumanová v současné době publikovala již svou šestou knihu. Dříve psala básničky. V knize Kuty – Kravař a inše hlupoty ovšem vyšly také povídky.
BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM - Právě v těchto dnech protahují v bystřické sportovní hale svá odpočatá těla sportovci, kterým učaroval fleret.
HODONÍN - Hodonínské hokejisty čekají dnes Nové Zámky a o víkendu turnaj v Piešťanech.
DOMAŽLICKO - Od 21. června si mohou mladí lidé, kterým ještě není více jak šestadvacet let zakoupit jízdenku na vlak se slevou. Akce s názvem Léto 26 bude platit až do 21. září. „Tento produkt je určen cestujícím, kteří během roku vlakem příliš necestují a nemají proto žádnou variantu zákaznické In–karty/Rail plus,“ vysvětluje Radek Joklík z tiskového oddělení ČD.
STRAKONICE - Do Evropského týdne mobility se zapojí hned několik místních organizací.
BŘEZOVÁ - Jedenáctého ročníku motorkářského srazu Dennis Hopper Party v Březové se zúčastnili i Němci, Italové či Nizozemci.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Od poloviny srpna mohou cestující městskou hromadnou dopravou (MHD) pocítit další zlepšení. Dopravní podnik (DP) totiž nejen na českobudějovické trasy nasadil šest nových, bezbariérových kloubových autobusů Iveco Citelis.
JESENÍKY - Ani proměnlivé počasí letošního léta neodradilo turisty od cestování po Jeseníkách. V deštivých dnech berou zavděk procházkami v lázních, vydávají se do jeskyní, vyhledávají atrakce pod střechou.
OSTRAVA - Náhradní autobusová doprava, která nahrazuje trolejbusové linky číslo 102, 103, 104, 105 a 108, je podle názorů cestujících přehlednější. Po upozornění Deníku zavedl ve čtvrtek Dopravní podnik Ostrava několik nápravných opatření, která se ujala.
ZLÍNSKO - Trojice Čechů v těsné kabině žlutého trabantu se dnes vrátila do České republiky z cesty, na které na ni čekaly tisíce kilometrů silnic či prašných stezek ve 12 zemích Evropy a Asie. Cíl expedice nazvané Trans National Trabant je v Praze, v neděli budou její účastníci slavnostně přivítání v Brandýse nad Labem. Přestože mají za sebou zhruba 15.000 kilometrů, nadšení z cestování z nich zatím nevyprchalo. Příští rok se chtějí podívat do Afriky.
HODONÍN - Druhou a třetí výhru v přípravě si připsali hodonínští hokejisté na Slovensku.
BENEŠOVSKO - Někteří občané se dotazují na sex shopy, veřejné domy a cedulky na toaletu.
OSTRAVA - Velká žlutá papírová cedule formátu A3 s nápisem, který informuje o náhradní autobusové dopravě v centru Ostravy, je jedním z opatření, jež včera zavedl Dopravní podnik Ostrava.
KOMENTÁŘ - Cestování po Brně na kole je zase o něco komplikovanější.
BRNO - Potrápit favority a nasbírat zkušenosti.
BRNO – Problémoví štamgasti v brněnských krčmách a lokálech jedli a pili, peníze na zaplacení ale neměli.
BRNO - Mezinárodní festival přinese hudbu z alpských údolí, atlantických Hebrid, římských fontán i z Arábie
ŽATEC - Strana zelených vyzvala krajské zastupitele, aby se pokusili urychlit vznik trati, která by pomohla k cestování lidí do zóny Triangle a jejímu dalšímu rozvoji.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Velké vodní stěhování připravují vodohospodáři v jižních Čechách. Důvodem jsou opravy vodní nádrže Landštejn.
PRAHA - Tisíce lidí se nechávají každý den dobrovolně uvěznit ve svých automobilech v dopravních zácpách velkých měst. Vozem cestují do práce přesto, že tramvaje či autobusy projedou ulicemi výrazně rychleji. Co nutí lidi chovat se tak neprakticky? Čeští vědci našli odpověď: Syndrom automobilové závislosti.
KOMENTÁŘ - Vzpomínám si na jednu diskusi s Vladimírem Železným, který kdysi tvrdil, že digitalizace jen tak nepřijde, nemusíme se jí bát.
ČESKOLIPSKO - Snoubenci využívají možnosti půjčit si peníze na svůj velký den
OSTRAVA -Řidiči využívající pro své cestování Rudnou ulici mají od konce minulého týdne důvod k radosti. Výstavba zdejší mimoúrovňové křižovatky (MÚK) totiž spěje ke svému závěru a výpadovka už je v tomto úseku průjezdná ve dvou pruzích v obou směrech.
LIBEREC -Pod leteckou dopravou si každý většinou představí velké stroje pro desítky či stovky pasažérů, ale nemalá část klientely leteckých společností volí malá letadla. Proč, na to jsme se zeptali libereckého učitele létání, akrobatického a dopravního pilota Miroslava Sázavského.
OSTRAVA - Řidiči využívající pro své cestování Rudnou ulici mají od konce minulého týdne důvod k radosti. Výstavba zdejší mimoúrovňové křižovatky (MÚK) totiž spěje ke svému závěru a výpadovka už je v tomto úseku průjezdná ve dvou pruzích v obou směrech.
PRAHA - Cestování vlakem je lepší než autobusem. Myslí si to alespoň nadpoloviční většina čtenářů, kteří hlasovali v anketě na www.denik.cz.Ne vždy ale taková úvaha platí stoprocentně.
HODONÍN - Hodonínské hokejisty čeká dnes po více jak čtyřech měsících zápas.
PRAHA - Konečně! Tyčkařka Kateřina Baďurová se na mítinku ve Stockholmu přehoupla přes laťku ve výšce 470 centimetrů. „Potřebovala na to osmnáct pokusů,“ vypočítává její trenér Boleslav Patera.
PRAHA - Letiště Praha získalo nejvyšší ocenění v celosvětové anketě „World Airport Awards“. Stává se tak nejlepším letištěm ve střední a východní Evropě pro rok 2007.
PRAHA - Letiště Praha získalo nejvyšší ocenění v celosvětové anketě „World Airport Awards“. Stává se taknejlepším letištěm ve střední a východní Evropě pro rok 2007.
VÍTĚZNÁ - Při společné cestě po místech na hranicích mezi Královéhradeckým a Libereckým krajem zavítali hejtmani a někteří radní do obce na Královédvorsku. Starosta Zdeněk Mühl jim představil projekt na odkanalizování obce.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Personální agentury nabízejí studentům zejména manuální práce ve výrobě, vykládky kamionů či navážení zboží v obchodech. To ale mnohým středoškolákům, kteří si o prázdninách chtějí něco přivydělat, příliš nevoní a hledají jinde.
DĚČÍN - Lidé se sníženou pohyblivostí, matky s kočárky nebo starší lidé, ti všichni mohou pohodlně cestovat bezbariérově upravenými vozy Českých drah na 676 spojích po celé republice.
SLATIŇANY - Ve slatiňanském zámku byla zahájena výstava fotografií Chrudimáka Milana Pilného.
KUTNÁ HORA -Řidiči, kteří vlastní řidičský průkaz vydaný před rokem 1994, by si ho měli do konce letošního roku vyměnit. V krajním případě by totiž mohli dostat nemalou pokutu. Na Městský úřad v Kutné Hoře se však davy žadatelů nehrnou.
VRCHLABÍ - Pětačtyřicetiletý sportovec zahynul při výstupu na Gasherbrum. Proč spadl není známo. Výprava se vrátí nejdřív v sobotu.
HODONÍN - Nepříjemnou zkušenost s hodonínským vlakovým nádražím má za sebou osmačtyřicetiletý muž z Přerova.
KUNŠTÁT - Sedmdesát. Zhruba tolik klavírů naladí Milan Špidla z Kunštátu za měsíc. Práce má pořád dost, protože je jediným ladičem vblanenském okrese.
PŘÍBRAM - RAKOVNÍK - Vítězství vI.A třídě mladších žáků (pražská oblast) si na své konto vnedávno uplynulé fotbalové sezóně připsal stýmem Marily Příbram desetiletý Tomáš Bystřický zPavlíkova
OSTRAVA - Nejen děti vyrážejí o prázdninách na tábory plné her a dobrodružství v přírodě. Podobné radovánky si užívají také majitelé psů, kteří s nimi jezdí na speciální psí tábory.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Prudký nárůst počtu lidí nakažených virem HIV způsobujícím nemoc AIDS zaznamenala Krajská hygienická stanice ve Zlíně.Jen za prvních pět měsíců tohoto roku tam evidují čtyři nové případy. To je přitom stejné množství jako za roky 2005 a 2006 dohromady.
Jindřichův Hradec / Když na dovolenou, tak cestovat. To je zřejmě heslo, které v posledních letech razí stále více lidí. Objevuje se tak tendence, kdy turisté na jednom místě tráví jen několik málo dní a následně odcestují dále. Své o tom vědí i hoteliéři v Jindřichově Hradci.