Brno – Radní se zavázali zaplatit jedenáct milionů za studii Hyperloopu, kterou ani nebudou moci využít, tvrdí členové Spolku Brno+. „Je nehorázné, aby město platilo za analýzu proveditelnosti soukromého podnikatele, který je zatím stále spíše sci-fi," kritizoval předseda spolku Robert Kotzian.
Hradec Králové - AC klub v pondělí 7. listopadu od 19 hodin hostí program s názvem Norsko - cestování zemí sobů, trollů a modrých ledovců. Přednáší Petra Stárková.
Týnec nad Labem /ROZHOVOR/ - Dušan Bartůněk je pořadatelem nového cestovatelského festivalu Na@Na v Týnci nad Labem a také cestovatel, který navštívil mnoho zemí světa. V rámci akce přednášel o Amazonii. Navštívil však například také Afriku nebo Skandinávii.
Královéhradecko - Cyklobusy, které přepravují cyklisty a turisty do atraktivních míst v Královéhradeckém kraji, letos přepravily 12 500 kol a 70 tisíc cestujících.
Královéhradecko - Cyklobusy, které přepravují cyklisty a turisty do atraktivních míst v Královéhradeckém kraji, letos přepravily 12 500 kol a 70 tisíc cestujících.
„Pro mě není festival jen přehlídka nějakých besed, chtěl jsem něco víc," prozradil Dušan Bartůněk, jeden z pořadatelů cestovatelského festivalu Na@Na v Týnci nad Labem.
Ostrovačice – Po necelém půldruhém roce se řidičům na dálnici D1 otevře asi tři a půl kilometru dlouhý úsek u Ostrovačic na Brněnsku. V obou směrech na něm projedou bez omezení už v neděli.
Nymburk – Vstřelit tři branky v jednom utkání, to se nestává každý den. Takovou radost si mohl vychutnat po zápase jedenáctého kola druhé hokejové ligy nymburský útočník Daniel Arnošt. Jeho tým porazil doma Lední Medvědy z Pelhřimova vysoko 8:0 i díky jeho hattricku.
Prodeje karavanů a obytných aut loni stouply v Česku i v Evropě. Jde o rekordní rok od začátku ekonomické krize. V Česku se jich prodalo 1678, což je o 35 procent více než loni a také mírně více než v roce 2013, kdy se zdálo, že se trh naplnil. Při zahájení veletrhu Caravaning Brno to řekl Jan Bízik ze Sdružení dovozců obytných vozidel. Počty prodaných karavanů a obytných aut jsou zhruba půl na půl.
Karlovy Vary Je tu jubilejní desátý ročník festivalu Caminos, akce, kdy se sejdou největší cestovatelská esa, ale i amatérští nadšenci, kteří návštěvníkům poreferují o svých cestách po planetě.
Poslechnout si dvě zajímavé přednášky a zároveň si prohlédnout nově renovovaný sál krnovského Střediska volného času SVČ Méďa můžete již ve čtvrtek 3. listopadu večer.
Olomouc - Přírodu i obyvatele Kyrgyzstánu představí milovníkům cestování výstava fotografií Pavla Dačického, která začíná dnes v budově RCO v Jeremenkově ulici v Olomouci.
Liberecký kraj - Už se to blíží. Meteorologové slibují na nejbližší dny první sněžení i v níže položených oblastech, po ránu má i mrznout. Stejně jako v předchozích letech počasí ovlivní cestování v kraji. Silničáři opět zcela uzavřou silnici kolem Souše, za spadu sněhu pozor na Harrachov.
Vyškov – Ve Vyškově sezonu nedohrají. Ani ji vlastně neodstartovali. Odešli na hostování a hrozí, že se na vyškovský led už nikdy nevrátí. Když už, tak jako soupeři. Taková je realita mladých hokejistů z Městského bruslařského klubu Vyškov v otázce demolice zimního stadionu, kdy na část této a na celou příští sezonu přijdou o vlastní led. „Pochopitelně si zvyknou na jiné prostředí, jiný systém a spoluhráče, a občas bývá těžké se vracet," poznamenal vyškovský trenér a sekretář klubu Jiří Kurial.
Staré Město – Motoristé mířící z Hanušovic do Starého Města se po letech dočkají pohodlnějšího cestování. Kraj připravuje rozsáhlou rekonstrukci silnice spojující obě města. Začít by měla už příští rok.
Velké Karlovice /ROZHOVOR/ - Barmana Petra Slováka jistě není třeba milovníkům kvalitní barové kultury dlouze představovat. Před deseti lety společně s parťákem Tomášem Petrem „rozjížděl" dnes již legendární Cocktail bar Lanterna ve Velkých Karlovicích, který si získal skvělou pověst nejen mezi turisty navštěvujícími tuto vyhledávanou valašskou obec. Založil také společnost P.S. Bar Catering, která se zabývá barmanským servisem při nejrůznějších akcích po celém Zlínském kraji.
Ústecký kraj - Stavební výrobě v regionu se po loňském výrazném oživení daří i letos. Zásluhu na tom mají zejména dopravní stavby. Bytová výstavba spíše stagnuje. Hlavní sezona nyní končí, ačkoliv firmy nasazují zaměstnance do terénu kvůli dodržení termínů i v sychravém počasí.
Praha /ROZHOVOR/ - Vášnivý rybář. Letošní kanoistický dvojnásobný olympijský medailista, Josef Dostál, trávil volný čas po návratu z Ria cestováním. Důkladný odpočinek po náročné sezoně proložil rovněž oblíbeným posezením s prutem u vody, besedami či veteránským kajakářským závodem. Nyní ale třiadvacetiletému nejlepšímu sportovci Dukly a nejlepšímu kajakáři světového žebříčku siesta končí.
Praha - Kajakáři Josefu Dostálovi končí období sladkého nicnedělání. V sobotu odlétá na pětitýdenní přípravu do USA odpočinutý, v dobré náladě, a připouští: Na dřinu se už těším. A bude tam i čas na ryby
Leskovec - Se zajímavým nápadem, který má potenciál ušetřit silničářům a provozovatelům komunikací nemalé peníze, přišel Richard Kovář z valašské obce Leskovec. Jeho zlepšovák zásadně zkvalitní usazení poklopů kanalizací na silnicích, zvýší jejich životnost a zároveň zlepší komfort cestování. Nedávné testy dopadly slibně, zájem o novou technologii už projevili první správci komunikací.
Brno – Do Brna se svým týmem jezdí Adéla Rausová vždy jen na pár dní v roce, kvůli zápasům svého sportovního klubu. Za cestování hromadnou dopravou mezi ubytováním a hřištěm nyní ušetří. „Utratit šedesát korun za jednu cestu je celkem dost," poznamenala sportovkyně z Plzeňska. Spolu se startovným její tým zaplatí pořadateli pětačtyřicet korun za každou hráčku, ten jim pak pořídí celodenní jízdenku. Tuto a další novinky chystá město už od ledna.
V české nabídce automobilky Opel se nedávno objevilo modernizované MPV Zafira. Rodinný model, který chce být "obývákem na kolech", se chlubí upraveným vzhledem a především přepracovaným interiérem.
Štramberk (Novojičínsko) - Jaroňkova útulna v areálu štramberského hradu přivítá poslední říjnovou středu milovníky cestování a poznávání cizích krajů.
Jesenicko - Festiválek přírodních sportů a cestování nabídl v městě Jesenici a jeho okolí víkend plný sportu, pohybu ve volné přírodě, ale také zajímavých informací a kulturních zážitků.
Kyjov – Poznat královské město a další místa z České republiky. To byl hlavní důvod návštěvy skupiny izraelských studentů, která přijela na pozvání Klvaňova gymnázia v Kyjově.
Bystřice nad Pernštejnem - Už podruhé si Bystřičtí připomenou bývalé majitele panského dvora dnešního centra Eden, rodinu Mitrovských. Stane se tak při akci Roh hojnosti, která odkazuje právě k zálibě šlechtické rodiny v cestování a dobrém jídle. O víkendu 29. a 30. října tak budou v panském dvoře centra Eden k ochutnání speciality z Moravy i cizozemska.
Beer Ševa - Sice několika dobrými zákroky pomohl fotbalistům Sparty v Evropské lize k velmi důležité výhře na hřišti Hapoelu Beer Ševa, přesto brankář Tomáš Koubek přišel mezi novináře zcela bez emocí. Už totiž myslel na nedělní neméně důležitý duel s Plzní v české nejvyšší soutěži.
Rokycansko - Mezi Mýtem a Rokycany se jízda po dálnici zase trochu zkomplikovala. V úseku zhruba od 48. do 45. kilometru a 200 metrů ubyly v obou proudech, tedy ve směru na Prahu i Plzeň, rychlé pruhy. Z bezpečnostních důvodů jsou uza- vřené. V oblasti cekovského katastru je tedy třeba jezdit nejen pomaleji, ale i hodně opatrně. Na předělu tras se totiž pohybují dělníci.
Žatec - Barma, země tisíců pagod, zlatých chrámů, milionů soch Buddhy a také usměvavých a přátelských obyvatel, byla tématem cestopisné přednášky, která se konala v Městské knihovně Žatec ve středu 12. října.
Plzeň – Házenkářkám plzeňských celků se v I. lize dařilo. HK Slavia VŠ Plzeň o víkendu vyhrál doma nad Kobylisy a HC Plzeň jednoznačně zvítězil v Kunovicích.
Kroměřížsko – Podzimní mlhavé či deštivé počasí může mnohým řidičům a nejen jim zkomplikovat cestování. Tmě a špatným klimatickým podmínkám by se tak na cestách měli přizpůsobit nejen motoristé, ale také cyklisté a chodci, protože právě oni jsou nejohroženějšími účastníky silničního provozu a následky jejich nehod bývají často fatální.
Praha /INFOGRAFIKA/ - S nadcházející zimou se Praha připravuje na poskytnutí teplého útočiště lidem bez přístřeší. Pro letošní rok by mělo mít město o 250 lůžek pro bezdomovce více než v loňském roce, kdy bylo míst 184.
Jesenice (Rakovnicko) - Festiválek přírodních sportů a cestování. Jeho pestrý dvoudenní program pořadatelé přichystali už na tento víkend. Hlavní část startuje v Autokempu Jesenice. V sobotu od půl deváté ráno se mohou vydat na trasu vyznavači pěší turistiky.
Šumpersko – Obyvatelé a návštěvníci Vikantic, Šléglova či Přemyslova si už nebudou při cestování ničit svá auta. Kraj začal v těchto odlehlých lokalitách s rekonstrukcí silnic. Na severu Šumperska patřily dlouhodobě k nejhorším.
Mikulov (Břeclavsko) - Projel několik desítek zemí a v některých z nich na pár měsíců či dokonce let zakotvil. Vášnivý cestovatel, spisovatel a fotograf Petr Nazarov přijede se svým vyprávěním do Mikulova na Břeclavsku.
Příbram /ROZHOVOR, ANKETA/ – Jít s dobou je potřeba v každém odvětví, včetně řemesla. Třeba kovařina. Není to jen o tom, nahřát železo a ohnout. Kolem učňů ve školních dílnách příbramské waldorfské školy pobíhá už nějaký ten rok učitel a jejich předchůdce Michael Šimek, který, jak říká, se z klasického kováře jako mávnutím proutku přerodil na umělce. Vstupní halu školy zdobí jeho první dílo – kovaný páv.
Jesenice – Pobyt v přírodě na kole či pěšky, cestovatelské přednášky i výstavy opět po roce nabízí Festiválek přírodních sportů a cestování. Jeho pestrý dvoudenní program pořadatelé přichystali už na nadcházející víkend.