
Další velká pěstírna marihuany v Pardubicích
Pardubice – Majstrštyk se v těchto dnech povedl pardubickým policistům.
Pardubice – Majstrštyk se v těchto dnech povedl pardubickým policistům.
Pardubice – Majstrštyk se v těchto dnech povedl pardubickým policistům.
Seč - Hasiči chemici si umějí s nebezpečnou látkou vždy poradit. Potvrdili to opět na cvičení v Seči u Chrudimi, kde zásahy na nebezpečné látky procvičovala tento týden více než stovka profesionálních hasičů z Pardubického a Královéhradeckého kraje.
Teplice – 2. Červen 2012 může být dnem, který v historii teplického ženského basketbalu vejde do dějin. Za posledních 20 let se v lázeňském městě nedokázal poskládat tým hodný ligové příslušnosti. Teď by ale mohlo být všechno jinak! Dorostenky BK Teplice přivítají v prvním barážovém utkání od 18 hodin v sokolovně na Letné ústeckou Slunetu.
Sokolov - Výrazné barvy, netradičně řešené mnohoúhelníkové tvary, vybavení odpovídající současným výukovým trendům. Taková je modernizovaná Integrovaná střední škola technická a ekonomická (ISŠTE) Sokolov, která byla slavnostně otevřena.
Sokolov - Přestavba ISŠTE Sokolov je jednou z největších investic Karlovarského kraje
Chrudim – Gymnazista Jan Hrabovský hledá látky pro zlepšení účinnosti fotovoltaických panelů.
Šumava – Ekologové z Hnutí Duha opět zaútočili na vedení Národního parku Šumava. Tentokrát ředitele Jana Stráského a náměstka Jiřího Mánka obviňují z toho, že umožnili ilegální použití chemických postřiků, které ohrožují vodní život a tetřevy. Vedení NPŠ ale tvrdí, že postupuje v souladu se zákonem.
Chrudim – Gymnazista Jan Hrabovský hledá látky pro zlepšení účinnosti fotovoltaických panelů.
České Budějovice – Ekologové z Hnutí Duha opět zaútočili na vedení Národního parku Šumava. Tentokrát ředitele Jana Stráského a náměstka Jiřího Mánka obviňují z toho, že umožnili ilegální použití chemických postřiků, které ohrožují vodní život a tetřevy.
Klatovy – Velkého úspěchu dosáhl student klatovského gymnázia Jan Kadlec, který dokázal zvítězit v celorepublikovém kole soutěže Němčina pro bystré hlavy.
Hradec Králové - Chemie a fyzika. Pro většinu z nás otravné a nudné předměty plné nic neříkajících pojmů a vzorečků. O tom, že i tyto obory mohou být zajímavé a zábavné, se snaží tento týden přesvědčit studenty hradeckého Biskupského gymnázia projekt Naturtech.
Cheb - U některých by se nervozita dala krájet, u jiných není žádný stres pozorovatelný.
Fenomén bedýnek dorazil v plné síle do Plzně. Milovníci čerstvé, sezonní zeleniny a ovoce s jasným místem původu si mohou nyní vybírat z několika nabídek prodejců, kteří jim tu nejlepší zeleninu z Čech a Moravy zprostředkují.
Prostějovsko – Prostějovský aquapark v pátek otevřel. Slunce sice napínalo své síly, prohřát chladný vzduch se mu však dařilo jen s obtížemi. Voda která měla zhruba dvacet stupňů tak přilákala jen největší odvážlivce.
Pardubice - Známý český chemik Stanislav Brebera zemřel minulý pátek 11. května ve věku 86 let.
Pardubice - Známý český chemik Stanislav Brebera zemřel minulý pátek 11. května ve věku 86 let.
Vrbno pod Pradědem – Tři roky je platným členem Spolku Přátelé Vrbenska osmnáctiletý Radek Fabian. Vrbenský benjamínek a vynikající student je zároveň předsedou studentského senátu na tamním sportovním gymnáziu.
Frýdlant v Čechách - Vrátit do školní výuky přírodovědných předmětů experimenty je cílem nového projektu, do nějž se zapojilo několik základních škol ve Frýdlantském výběžku.
Český Krumlov - Do redakce Českokrumlovského deníku zavítali žáci ZŠ Plešivec Český Krumlov, kteří se zajímají o práci v médiích.
Washington/Praha - Odborníci amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválili použití léku Truvada k prevenci nakažení virem HIV v rizikových skupinách obyvatel. Výrobcem přípravku je farmaceutická firma Gilead Sciences, která při jeho vývoji využila výsledků výzkumu českého vědce Antonína Holého z ústavu organické chemie a biochemie (UOCHB) Akademie věd.
Kyjov – Až do Wahingtonu na mezinárodní kolo chemické olympiády to dotáhl student Klvaňova gymnázia Kamil Maršálek. V dlouhé historii školy je teprve druhým studentem, kterému se tímto způsobem podařilo uspět na mezinárodním poli.
Tábor - Jaroslav Švadlena vydal v táborském nakladatelství OSSIS básnickou prvotinu Nulté vteřiny. Zahrnul do ní to nejlepší z celé své tvorby.
Hranice /FOTOGALERIE/ – Vůně bramboráků, guláše, koláčů, koření a bylinek, desítky stánků a náměstí hemžící se lidmi. Tak to v pátek vypadalo v centru Hranic, kde se uskutečnily první letošní farmářské trhy. Své zboží zde tentokrát nabídlo téměř šest desítek výrobců.
Náchod - Uplynulé dny s téměř letním počasím vyvolaly u některých lidí stejně jako v minulých letech otázku „Proč ještě není otevřeno Jiráskovo koupaliště v Náchodě pro veřejnost?"
KOMERČNÍ PREZENTACE - Praha, duben 2012 – Novým ředitelem firmy Bayer v Čechách a na Slovensku byl v dubnu 2012 jmenován Dr. Antonio Payano.
Dobrovice - Voda a krásné počasí, to je ideální spojení. V trochu netradičním hávu si ho užili žáci z dobrovické základní školy v den, kdy měla většina jejich vrstevníků volno.
Nymburk - Co doma? Lepší je to v Domě! Dnes o turistických výletech, příměstských táborech nebo Klubu Debrujárů.
Nymburk – V prvním semifinálovém utkání série hrané na tři vítězné zápasy porazili basketbalisté Nymburka rivala z Kolína obrovským rozdílem. Nymburk tak vede 1:0 na zápasy.
Příbram – Známý spisovatel Michal Viewegh přijede ve středu 2. května do Příbrami. Autor Báječných let pod psa, Románu pro ženy, Výchovy dívek v Čechách, Vybíjené, Biomanželky či Mafie v Praze se se svými čtenáři setká v 18 hodin v místním kině a součástí večera bude autorské čtení, beseda a autogramiáda. Vstupné činí 50 korun.
Prostějov – Ondřej Ládek, známý pod pseudonymem Xindl X, završí v sobotu svou jarní šňůru v Prostějově. Klub Apollo 13 jej očekává v osm hodin večer. Osobitý rapující interpret s folkově-bluesovou kytarou zde možná zahraje i nějakou píseň z připravovaného alba Láska, které chce vydat na konci prázdnin.
Ani dnešní vyspělý svět stále neví, co si o fenoménu, jakým je kulový blesk, vlastně myslet. Kam ho zařadit, jak identifikovat, jak popsat. Objevuje se náhle a ač je spojován hlavně s bouří, počasí může být úplně jasné, aby tu najednou byl a zničil vše, co se mu dostane do cesty.
Ústí nad Labem - Mladá dívka v zasedací místnosti bere růži a vší silou s ní praští o stůl. Květina se rozlétne na mnoho malých kousků, ačkoli to před tím zkoušela také, a nic se nestalo. Chvilku před tím totiž květinu ponořila do kapalného dusíku, který květinu zmrazil a změnil její vlastnosti.
Žďársko - Srnčí zvěř, divoké kachny, zajíci a mnohá další zvířata končí v těchto dnech častěji než kdy jindy pod koly aut. Podle myslivců je konec dubna a počátek května v tomto ohledu jedním z nejrizikovějších období celého roku. A to hlavně pro zvěř srnčí.
Zborovice – Školákům a učitelům ze Základní školy ve Zborovicích se podařilo to, co málokomu. Uspěli u Nadace ČEZ, která jim dala peníze na modernizaci učebny fyziky a chemie, aby výuka v ní byla kvalitnější. Takzvanou Oranžovou učebnu začnou školáci využívat od příštího týdne.
Vranovice – Osmadvacetistupňové pivo točené do sklenic na víno, devět druhů guláše, dvaašedesát vzorků vín nebo štrůdly, po kterých se jen zaprášilo. Sedmý ročník Vranovického jara si návštěvníci užili rozmanitě. Nejen z Vranovic na Brněnsku jich tam dorazilo přes čtyři sta.
Nová Paka – Také v tomto školním roce se uskutečnila na novopackém gymnáziu celoroční soutěž v přírodovědných předmětech známá již od roku 2004 pod názvem Přírodovědná liga.
Plzeň – Jak přesně to vypadá, když omlátíte někomu květinu o hlavu. Jak vlastně chutná nejlepší zmrzlina, kterou jste kdy jedli. Jak snadno zlomit gumovou hadici.
Zborovice – Školákům a učitelům ze Základní školy ve Zborovicích se podařilo to, co málokomu. Uspěli u Nadace ČEZ, která jim dala peníze na modernizaci učebny fyziky a chemie, aby výuka v ní byla kvalitnější. Takzvanou Oranžovou učebnu začnou školáci využívat od příštího týdne.
Šumava – Ekologičtí aktivisté opět bijí kvůli Šumavě na poplach.
Šumava – Ekologičtí aktivisté opět bijí kvůli Šumavě na poplach. Nelíbí se jim, že vedení tamního národního parku chce i letos používat chemické prostředky, které podle nich hubí nejen kůrovce, ale i další živočichy. Vedení parku nepopírá, že chce chemii používat, ale odmítá tvrzení ekologů o likvidaci jiných zvířat než lýkožrouta.
České Budějovice - Pracovníci firmy Čevak začali čistit dominantu budějovického náměstí. Ze dna opět vyzvedli mnoho odpadků, dnes zkontrolují světla
Šumperk /KOBLÍŽKOROZHOVOR/– Jsou nepřehlédnutelní, populární, kontroverzní. Šumperská kapela Koblížci se řadí k těm, které lidé buď milují, nebo je jen těžko můžou vystát.
Rájec-Jestřebí - Novou experimentální učebnu s vlastní knihovnou využijí od příštího školního roku ráječtí gymnazisté. Učitelé jim tam zpestří výuku chemie, fyziky a biologie. Mladí tam budou provádět pokusy, jejichž výsledky si pak detailně prohlédnou i na počítačích a různé grafy a čísla si rovněž pohodlně vytisknou.
Bruzovice – V Bruzovicích a okolí se objevil dopis, jehož autor napadá místního starostu a také bruzovickou provozovnu společnosti GNB chem.
Bruzovice /ČTĚTE V ÚTERNÍM DENÍKU/ – V Bruzovicích a okolí se objevil dopis, jehož autor napadá místního starostu a také bruzovickou provozovnu společnosti GNB chem.
Ústí nad Labem - Chystá se totiž navýšit výrobu kyseliny chlorovodíkovéo víc jak 60 procent.
Ústí nad Labem - Chystá se totiž navýšit výrobu kyseliny chlorovodíkovéo víc jak 60 procent.
Letovice – Biskupské gymnázium v Letovicích, za které se postavili tamní studenti a jejich rodiče, absolventi i vedení města opravdu zanikne. „Ještě minulý týden jsme měli naději. V úterý k nám ale přijeli z Biskupství brněnského jen potvrdit své rozhodnutí,“ popsal poslední jednání ředitel školy Jan Královec.
Most, Litvínov - Často kolem jezdíme a díváme se na gigantické komíny společnosti Unipetrol v Záluží. Co se ale přesně děje za branami chemických závodů, ví jen málo z nás. Žáci, studenti i široká veřejnost to nyní mohou zjistit díky novému programu, který otevírá virtuální brány Unipetrolu.