Nový Jičín - Nic se neděje, žádný prodej se v této době nechystá, slyšel ještě nedávno z úst zástupců podniku Visteon-Autopal novojičínský starosta Jaroslav Dvořák. Jenže „tato doba“ je pryč a vše je jinak.
Nový Jičín - Nic se neděje, žádný prodej se v této době nechystá, slyšel ještě nedávno z úst zástupců podniku Visteon-Autopal novojičínský starosta Jaroslav Dvořák. Jenže „tato doba“ je pryč a vše je jinak.
Severní Čechy - Nemůžete do světa? Svět přijde za vámi. Konkrétně za dětmi ze severních Čech. A představí jim vzdálený a tajemný svět Ekvádoru a Galapág. Přesně tak se jmenuje unikátní vzdělávací projekt společnosti Planeta Země 3000. Postupně se představí školám z Liberce, Ústí nad Labem, Děčína a odtud se přesune do Liberce.
Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ – Nehrál jen tak „do ouška“, pro příjemnou kulisu k povídání. Když udeřil do kláves, všichni hosté Schlattauerovy kavárny v meziříčské gobelínové manufaktuře zbystřili a se zájmem naslouchali. Hrál bez not a krásně.
Šumpersko - Špatnou zprávu dostalo na konci února pětatřicet zaměstnanců společnosti CNM textil v Oskavě. Vedení firmy jim dalo výpověď, ve fabrice skončí k poslednímu dubnu a dostanou tříměsíční odstupné.
Soul – Členové jihokorejské a severokorejské delegace se při zasedání OSN v Ženevě poprali. Stalo se tak poté, co vyslanec Pchjongjangu odmítl kritickou zprávu o stavu lidských práv v KLDR.
Oskava - Špatnou zprávu dostalo na konci února pětatřicet zaměstnanců společnosti CNM textil v Oskavě. Vedení firmy jim dalo výpověď, ve fabrice skončí k poslednímu dubnu a dostanou tříměsíční odstupné.
Linec - Tajemství záhadné díry v poli v Neuhofenu u Oberbrunnnu v Innviertlu o průměru půl metru, o níž Deník opakovaně informoval, je objasněno, napsal deník OÖN.
Prachatice – Co je pro tento měsíc typické a jaké významné dny si při něm připomínáme? Nejen na to odpovídali páťáci ze Základní školy Vodňanská v Prachaticích, a to Tereza Suchá, Karolína Dejmková, Michal Hušek a Vít Neužil.
Praha - Celosvětová výroba osobních aut loni vzrostla o necelá tři procenta na 59,93 milionu vozů. Podle údajů Mezinárodní organizace výrobců automobilů (OICA) se jich nejvíce, 14,49 milionu, vyrobilo v Číně, následovalo Japonsko a Německo. Česká republika se s výrobou 1,19 milionu vozů umístila na 14. místě. Informovalo o tom Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP).
Plzeň – Šestnáct let je mezi nejmladším a nejstarším účastníkem Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže v Plzni. Její jubilejní třicátý ročník začal v neděli odpoledne v plzeňském Domě hudby.
Hodonín - Číňané věří, že ve všech věcech existuje duše, jídlu říkají rýže a dodnes se zdraví: „Už jsi jedl?“ To a mnoho dalšího mohli zjistit návštěvníci semináře filmů, který se uskutečnil o víkendu v Hodoníně. Věnoval se čínským snímkům, ale nabídl i výstavu fotek či přednášku o čínském duchovním životě.
Londýn - Jaderná energie je sen, který se nenaplnil. Ve svém posledním čísle to napsal britský týdeník The Economist. Idealisté doufali, že jaderná energie v civilním hávu poskytne v nadcházejících stoletích levný, hojný, spolehlivý a bezpečný zdroj energie. "Ale neposkytla a ani se nezdá pravděpodobné, že k tomu jen tak dojde," uvedl v hlavním článku prestižní týdeník.
Orlickoústecko /VÍKENDOVÁ POROTA/ - Našich víkendových porotců jsme se zeptali: Patříte k těm, kdo souhlasí s vyvěšením tibetské vlajky na podporu boje Tibetu za svobodu?
Trutnovsko - V celé republice před obecními, městskými i krajskými úřady vlají čtyři stovky tibetských standard. Stranou připomínky 52. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci nezůstává ani zdejší region.
Zlínský kraj – Po celém světě, v obcích a městech celé České republiky a i na jednadvaceti úřadech a radnicích ve Zlínském kraji včera či dnes vystoupala na stožáry vlajka Tibetu.
Indian Wells - Tenistka Petra Kvitová se vítězně vrátila na kurty po měsíční pauze. Na lukrativním podniku se dařilo i Kláře Zakopalové, která udolala Danielu Hantuchovou.
Tokio - S neobvyklým řešením pro zvýšení sexuálního apetitu aligátorů přišla jistá zoologická zahrada v severním Japonsku. Předvádí jim bubnový koncert, napsala agentura AFP.
Ústí nad Labem – Síťová taška bývala neodmyslitelnou součástí téměř každé domácnosti. Pak přišla taška igelitová a takzvaná síťovka musela vyklidit pozici. Schyluje se však k její renesanci. Kromě toho by mohla lidem přinést práci.
Děčínsko – V řadě měst zavlaje v sobotu 10. března v den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci na radnicích Tibetská vlajka. Jednotlivé obce a města se tak rozhodla podpořit Tibet a lidská práva. Mezi taková patří například Děčín, Dolní Poustevna, Česká Kamenice nebo Jílové.
Uherské Hradiště - „Nechceme žádnou novou přístavbu k našemu bytovému domu,“ sdělili formou petice někteří obyvatelé uherskohradišťské čtvrti Tůně radním a připojili ke svému vyjádření 84 podpisů. Reagovali tak na záměr radnice, která chce pokračovat ve výstavbě domu „napojením“ další budovy na volný štít jejich bytovky.
Damašek – Náměstek syrského ministra ropného průmyslu Abdu Husámaddín přeběhl k opozici. Oznámil to na videu, které se v noci na čtvrtek objevilo na YouTube.
Ostrava - O dvě příčky lepší umístění než vloni a navíc osobní rekord. Český krasobruslař Petr Coufal se na mistrovství světa juniorů v běloruském Minsku neztratil.
Peking – Popravení vězni jsou v Číně stále hlavním zdrojem orgánů používaných k transplantaci, protože dobrovolných dárců je v zemi jen málo. Potvrdil to ve středu vysoký činitel čínského ministerstva zdravotnictví, kterého citovala agentura AFP.
Chotiměř – Šestašedesátiletý Václav Kauer z Chotiměře se věnuje pěstování česneku více než polovinu svého života. Dělá to čistě pro radost a po jeho výpěstcích se vždy jen zapráší.
Tokio – S neobvyklým řešením pro zvýšení sexuálního apetitu aligátorů přišla jistá zoologická zahrada v severním Japonsku. Předvádí jim bubnový koncert, napsala agentura AFP.
Křelov – Marie Kožušníčková se narodila v roce, kdy britský polárník Robert Falcon Scott dosáhl se svou expedicí Jižního pólu, v Číně byla svržena císařská dynastie Čching a vyhlášena Čínská republika a v dubnu se na své první plavbě v severním Atlantiku potopil Titanic.
Praha /ROZHOVOR/ - 106 dokumentů ze 44 zemí a 72 míst po celém světě. To je letošní ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který začíná v pražských kinech už v úterý. Filmová plátna zavedou diváky do „tradičních“ zemí s omezenými svobodami – Afghánistánu, Běloruska, Barmy nebo Číny. Letos ale mají návštěvníci možnost nahlédnout také do míst, o jejichž problémech u nás není velká informovanost, jako je např. Salvádor, Maledivy či Grónsko. 14. ročník festivalu pořádá jako každým rokem společnost Člověk v tísni.
Peking/Washington – Další mladý Tibeťan se v pondělí upálil v centrální Číně na protest proti represím čínských úřadů. Podle agentury AP to dnes oznámila rozhlasová stanice Radio Free Asia se sídlem ve Washingtonu.
Praha - Počet insolvenčních návrhů na firmy vzrostl v únoru ve srovnání s lednem o 14 procent na 687. Insolvenčních návrhů na fyzické osoby bylo 1913, což znamenalo stejný nárůst jako v případě podniků. Po přepočtu insolvencí na počet dnů v měsíci stoupl počet návrhů u obou skupin o 21 procent.
Peking/Tokio – Čínský premiér Wen Ťia-pao v pondělí na úvod výroční schůze parlamentu zdůraznil, že ozbrojené složky země zůstanou pod kontrolou Komunistické strany Číny.
Pasov - Už padesát let užívá dnes 84letý podnikatel v dopravě Georg Höltl z Tittlingu v okrese Pasov pro celou svou „flotilu“ autobusů kombinaci PA-PA na espézetkách. K narozeninám mu opatřili číslo osobního mercedesu značkou PA-PA 1…
Peking/Washington – Dvě ženy se během víkendu upálily v Tibetu na protest proti represím čínských úřadů. Podle americké rozhlasové stanice Radio Free Asia spáchala sebevraždu dvaatřicetiletá matka a studentka jedné z tibetských středních škol. Během loňska se v Tibetu upálilo přes dvacet lidí.