
ZŠ Šafaříkova si užívala MS basketbalistek
Valašské Meziříčí – Česká republika za sebou má velký sportovní svátek. V Ostravě, Brně a Karlových Varech se uskutečnilo na přelomu září a října mistrovství světa v basketbalu žen.
Valašské Meziříčí – Česká republika za sebou má velký sportovní svátek. V Ostravě, Brně a Karlových Varech se uskutečnilo na přelomu září a října mistrovství světa v basketbalu žen.
Olomouc – Informace o tom, že je nedostatek zimních pneumatik a že jejich cena horentně poroste, ovládly celou republiku. Mnozí majitelé pneuservisů na Olomoucku však řidičům vzkazují, že nic se nejí tak horké, jak se upeče.
Cheb -Mezi nejčastěji přistiženými jednoznačně převažovali Ukrajinci a Vietnamci
Hradec Králové - Cyklista stáje PSK Whirlpool-Author Hradec Králové nečekaně ukončil kariéru.
Atlanta - Letos první mládě pandy velké se narodilo v atlanstké zoo. Mládě se narodilo po umělém oplodnění.
Kamenický Šenov - Šenovská sklářská škola zaujala podnikatele z Číny. Prodej studentských prací by mohl škole pomoci vylepšit rozpočet
Brusel - Přijetí dalajlamy vyžaduje od politiků značnou část odvahy. Oficiální návštěva tibetského duchovního může země, které jej hostí, stát až miliardy eur kvůli propadu ve vzájemném obchodu s Čínou. Vyplývá to ze studie evropského analytického centra CEGE.
Děčín – I přesto, že nakonec TJ Doprava Děčín odešla z utkání poražena, byl naplněný sál děčínského kulturního domu Střelnice velice spokojený.
Londýn - Lee Westwood je světovou jedničkou. Tiger Woods se ale může hned do čela vrátit.
Třebíč – Situace, když muž náhle přijde o střechu nad hlavou, bývá prekérní. Zažila ji více než dvacítka mužů, která nyní pobývá v Azylovém domě na Heliadově ulici v Třebíči.
Jablonec n. N. - Čtvrtek 4. listopadu: Klub Na Rampě Jablonec: 20.00 Kimčongílien. Severní Korea je bezesporu nejizolovanější zemí světa.
Gwangju -Extraligový hráč Havířova udělal Jihočechůmradost na dálku.
Singapur/New York - Cena bavlny zažívá rekordní růst. Podle obchodníků by se rostoucí ceny mohly v příštím roce projevit na cenách textilu.
Otrokovice /FOTOGALERIE/ – Rocková hudba, vůně bourbonu a whisky. Nejen to byl sobotní večer s Visegrádským festivalem jižanského rocku v Otrokovické Besedě.
Vyškov – Cesta to byla dlouhá, až na asijský kontinent, ale stála za to. Na čtvrtém mistrovství světa tradičním kung fu v čínském Shiyanu v provincii Hubei, sbírala česká výprava cenné kovy. A putují i na Vyškovsko.
Hradec Králové – Cyklistická stáj PSK Whirlpool-Author Hradec Králové hlásí krátce po skončení sezony velké ztráty. Zkušený jezdec Martin Mareš se rozhodl ukončit kariéru a letos vynikající Leopold König míří k profesionálům.
Západní Čechy – Více než polovina cizinců pracuje u firem v západních Čechách nelegálně. Ukázala to série kontrol ze strany Celní správy ČR.
Čína - Sčítání obyvatel, jaké se koná jednou za deset let, zahájila v pondělí Čína. Během následujících deseti dní se po celé zemi bude dům od domu pohybovat na šest milionů sčítacích komisařů zaznamenávajících demografické změny v nejlidnatější zemi světa.
Vražkov /OD SOUSEDŮ/ - Majitelé zvířat až z daleké Číny nebo Ukrajiny prý jezdí za svými mazlíčky na zvířecí pohřebiště poblíž obce Vražkov na Roudnicku.
Vražkov – Majitelé zvířat až z daleké Číny nebo Ukrajiny prý jezdí za svými mazlíčky na zvířecí pohřebiště poblíž obce Vražkov na Roudnicku.
Čína - Světová výstava Expo 2010 v Šanghaji po půl roce dospěla k závěru - za šest měsíců přilákala přes 73 milionů návštěvníků. Na Expo s tématem Lepší město, lepší život se přihlásilo 192 zemí a dalších padesát vystavovatelů. Český pavilon zaznamenal úspěch: navštívilo ho na osm a půl milionu osob a pařížská Mezinárodní organizace pro výstavy mu udělila stříbrnou medaili za nápaditost.
Hradec Králové, Blansko – Loňský mistr České republiky v silniční cyklistice a jezdec královéhradecké profesionální stáje PSK Whirlpool-Author ukončil závodní kariéru. V osmadvaceti letech se blanenský rodák Martin Mareš rozhodl, že letošní závodní sezona byla tou definitivně poslední.
Hamamacu /AKTUALIZOVÁNO/ – České volejbalistky na mistrovství světa v Japonsku poprvé vyhrály. V utkání považovaném za rozhodující pro postup ze skupiny B v Hamamacu mezi nejlepší šestnáctku turnaje zvítězily svěřenkyně trenéra Jiřího Šillera nad Portorikem jednoznačně 3:0. Zápas trval jen 65 minut.
Čína - Miss World 2010 se v sobotu v čínském letovisku San-ja stala osmnáctiletá Američanka Alexandria Millsová. První vicemiss byla vyhlášena dvacetiletá Emma Wareusová z Botswany, titul druhé vicemiss získala o dva roky starší Adriana Vasiniová z Venezuely.
Praha/Šanghaj – Český pavilon na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji získal stříbrnou medaili za kreativitu pronajímaných pavilonů.
Litomyšl - Zlatá kapka, která je vystavená na Expo 2010 v Číně, patří mimo jiné galeristovi Zdeňku Sklenářovi.
Holešov – Téměř třicet čínských podnikatelů projevilo zájem o Stategickou průmyslovou zónu Holešov. Ta byla totiž před pár dny prezentována v GungZhou, v Hong Kongu a v Macau u příležitosti jednoho ze světově nejvýznamnějších veletrhů zaměřených na investiční příležitosti Macao International Trade and Investment Fair 2010.
Děčín – Ve sportovním areálu Namyangju Sports Cultural Center, pouhých 30 minut jízdy od Soulu hlavního města Jižní Koree, se konalo uprostřed října mírové setkání mladých sportovců světa WCSF Wongu Peace Cup Tournament 2010.
Ústí nad Labem /AUDIO/ - Co furt máte proti lanovce? V Číně už takhle nazdařbůh postavená stojí dokonce celá města. (Mrtvá a zbytečná – tzv. města duchů) Nad Prahou, tam na Letné, zas nějakou dobu i postával Stalin, pak tam kejvalo kyvadlo a teď tam houstnou „blobí“ mraky a stíny.
Tokio /AKTUALIZOVÁNO/ - Svěřenkyně Jiřího Šillera podlehly v zahajovacím duelu MS vicemistryním světa snadno 0:3 na sety.
Rokycansko – Zítra se uskuteční volba Miss World a Rokycansko, a s ním pochopitelně celá republika, má v ohni také své želízko. Je jím sympatická blondýnka Veronika Machová z Rokycan.
Peking - Čína má údajně nejrychlejší superpočítač na světě. Přístroj nese název Tianhe-1 (v české transkripci Tchien-che-1) a sestavilo jej Národní superpočítačové centrum ve městě Tchien-ťin na severu Číny. Nový superpočítač má výkon 2,507 petaflopu, což je ekvivalent 2,507 biliardy operací za sekundu. Prvenství dosud patřilo Spojeným státům a ty si věří, že prvenství získají zpět.
Prostějov /FOTO/ – Několik párů bot, leklý kapr, míč, kabela s dokumenty domovní správy, hromada PET lahví a spousta plechovek od piva. Žádná injekční stříkačka. Prostějovští ochránci přírodu se spolu se svými sympatizanty pustili ve středu dopoledne do úklidu břehů říčky Hloučely protékající městem.
Strážnice /FOTOGALERIE/ - Celkem tři ocenění si z jihokorejského města Cheonan přivezl soubor lidových písní a tanců Danaj. Do asijského státu zavítal začátkem října v rámci Cheonan Heungtaryeong dance festivalu, kterého se zúčastnil.
Šanghaj - Světová výstava Expo 2010 v Šanghaji, která se stala počtem návštěvníků a zúčastněných zemí nebo výší investic největší akcí všech dob, spěje ke svému konci. Za posledním z jejích více než 70 milionů návštěvníků se brány obřího výstaviště uzavřou v neděli.
Praha, Mladá Boleslav - Indie, Čína, Rusko. To jsou tři trhy, kde chce podstatným způsobem expandovat mladoboleslavská automobilka Škoda Auto.A to tak, že za pět až deset let bude v těchto zemích končit polovina celkové produkce vozů Škoda. Zatím je to 30 procent.
Praha, Mladá Boleslav - Škoda Auto chce do deseti let zdvojnásobit odbyt na zhruba 1,5 milionu vozů ročně. Příští rok přijde s novým modelem.
Peking - Číňané, kteří jsou příliš časově vytížení dojížděním do práce, než aby si stihli nakoupit v supermarketu, mají novou, výživově hodnotnou alternativu ke křupavým lupínkům, čokoládovým tyčinkám a šumivým nápojům, jež obvykle nabízejí prodejní automaty na železničních zastávkách. Využít mohou nyní i prodejní automaty nabízející živé kraby, napsal britský list The Daily Telegraph.
Mladá Boleslav - Automobilka Škoda Auto za devět měsíců roku 2010 vydělala šest miliard Kč, což je o 115 procent lepší výsledek než loni.
Hradec Králové – Ve středu pokřtí chlapecký sbor Boni pueri v aule hradecké univerzity své nové album s názvem Klenoty české hudby.
Bombaj - Indický vlastník značky Jaguar Land Rover chce obsadit největší automobilový trh na světě.
Brno /ROZHOVOR/ – Světem dálkového plavání hýbe velká tragédie. Ve městě Fujairah nedaleko Dubaje ve Spojených arabských emirátech přišel o život americký plavec Fran Crippen. Nadějný borec, který usiloval o celkové vítězství ve Světovém poháru, zemřel přímo při závodě. Jeho tělo bylo nalezeno až dvě hodiny po závodě.
Zlínský kraj – Kosmonaut, modelka, prezident, pilot F1, ale například i hlídačka třešní nebo testovač spacáků. Každý měl jako malý své vysněné povolání, málokomu se ale podařilo svou představu v dospělém věku zrealizovat.Přesto pracují i ve Zlínském kraji šikovní lidé v oborech, které jsou pro ně, i pro mnohé ostatní, splněním dětských snů.
Peking - Doslova populační boom letos zažívají pandy velké v Číně, a to díky rekordnímu počtu mláďat narozených v zajetí.
Zlínský kraj – Kosmonaut, modelka, prezident, pilot F1, ale například i hlídačka třešní nebo testovač spacáků. Každý měl jako malý své vysněné povolání, málokomu se ale podařilo svou představu v dospělém věku zrealizovat.
Zlínský kraj – Vyvolení, kteří si splnili, co chtěli, upřednostňují adrenalinovou zábavu, ale i relax a klid.
Sydney - Zdá se, že lidé jsou kdykoli připraveni stěžovat si na cokoli - a turisté obzvlášť, pokud se tedy dá soudit podle zpráv cestovních kanceláří. Australský cestovatelský web travel.com.au s jejich pomocí sestavil přehled těch nejkurióznějších stížností, které cituje zpravodajský server news.com.au. Nechybí mezi nimi ani stesky, že v Sydney poskakuje málo klokanů, že v Evropě je v létě moc turistů a málo lidí hovořících anglicky.
Šanghaj - Světovou výstavu Expo 2010 v Šanghaji navštívilo již přes sedmdesát milionů lidí. Expo, ač ještě neskončilo, tak naplnilo cíle čínských pořadatelů a stalo se už ve všech směrech největší výstavou všech dob. Kromě návštěvnosti to platí i o rozloze a nákladech. Uvedla to dnes kancelář generálního komisaře české účasti v Šanghaji. Dosavadní rekord v návštěvnosti světových výstav držela japonská Ósaka.
Příbram /FOTOGALERIE/ - Brdy jsou stále atraktivnějším pohořím uprostřed Čech. Podle mnoha místních a turistů ze všech koutů republiky jim ale něco schází. Především je to absence služeb pro návštěvníky v podbrdských obcích a městech. Je tam málo míst, nebo žádná pro ubytování, lidem schází funkční rozhledna na Třemšíně a v neposlední řadě by uvítali další trasy pro turisty a také cyklisty.
Cheb – Tisíce kusů napodobenin kabelek Luis Vuitton se povedlo zadržet celníkům v Chebu.