Tchajwan: 13 filmů i ukázka kaligrafického umění
Veselí nad Moravou – Jaro sebou do Veselí nad Moravou každoročně přináší filmové semináře. Po Číně, Íránu nebo Indonésii se letos příznivci zahraničních snímků vydají na Tchajwan.
Veselí nad Moravou – Jaro sebou do Veselí nad Moravou každoročně přináší filmové semináře. Po Číně, Íránu nebo Indonésii se letos příznivci zahraničních snímků vydají na Tchajwan.
Ostrava - V Ostravě nejspíš přibyde další místo, kde se budou konat farmářské trhy. Futurum chce stánky otevřít na parkovišti.
Brno /ROZHOVOR/ - Jednička českého trojskoku Martina Šestáková mění tretry za mateřské povinnosti. Za kariérou plnou úspěchů i přešlapů se otáčí s úsměvem.
Ostrava/DISKUSE/ - Založení tradice farmářských trhů v Ostravě nabírá další rozměr. Podle zjištění Deníku chce začít organizovat prodej ovoce, zeleniny, masných či mléčných výrobků od lokálních producentů už třetí hráč – obchodní centrum Futurum.
Valtice /SBĚRATELSKÁ VÁŠEŇ/ - Pro Zdeňka Antonyho je sbírání veteránů životní koníček. Na svém motoranči ve Valticích na Břeclavsku renovuje motocykly a auta. Starým motorkám ale dává přednost. Má jich už dvaapadesát.
Brno – Po pohodové exhibici proti „rekreantům“ přišlo vystřízlivění s profesionály. Propastný rozdíl jako mezi dnem a nocí v saharské poušti prožili čeští hokejisté v úvodu Zimní světové univerziády v tureckém Erzurumu.
Hradec Králové – Písničkářka ruského původu Regina Spektor nebo Australan David Felfgott a mnoho dalších známých osobností si v posledních letech oblíbili klavíry značky Petrof.
Hodonínsko /ANKETA/ – Hodonínská radnice letos nevyvěsí desátého března tibetskou vlajku. Zařadí se tak mezi dalších čtyři sta obcí, které se neztotožňují s názorem, že vyvěšení vlajky může jakýmkoliv způsobem prospět občanům České republiky.
Dubaj - Na tenisovém podniku v Dubaji nestačila Klára Zakopalová na Flavii Pennetaovou ve třech setech.
Mošnov /FOTOGALERIE/ - Velké překvapení zažili v úterý 15. února celníci na mošnovském letišti. V jednom z kontejnerů, který do České republiky dorazil z Číny, našli padělky parfémů za více než 18 miliónů korun.
Vrchlabí- Správa Krkonošského národního parku zahájila v letošním roce zajímavý cyklus besed pod názvem Muzejní úterky Pod kočkou.
Havlíčkův Brod - Amylon uvedl na trh novou řadu Fixamyl.
Madrid /AKTUALIZOVÁNO/ - Trojnásobný šampion Tour de France uspěl s odvoláním proti ročnímu distancu.
Ostrava - Neumíme psát. Taková slova občas slyší ostravští úředníci. Často jde jen o výmluvu.
Praha /AKTUALIZUJEME/ - V Dubaji se na dalším z turnajů WTA nevedlo Petře Kvitové, která hned na úvod podlehla Moritaové.
Prostějovsko – Domácí potřeby, potraviny, nářadí. To všechno se dá koupit pod jednou střechou. Pod tlakem super a hypermarketů však zanikají malé obchody, kam byli lidé zvyklí léta chodit nakupovat.
Moskva - Vědecký Experiment Mars-500, který simuluje pilotovaný let na Mars a vystoupení kosmonautů na Rudou planetu, v pondělí vstoupil do rozhodující fáze.
Ostrava /ANKETA/ - Modelový příklad. Žena ve věku asi pětapadesát z národnostní menšiny, neumí pořádně česky a podepíše se třemi křížky. „Ano, i to se stalo,“ konstatovala mluvčí Úřadu práce v Ostravě Martina Kubínová. A dodala: „Takové případy, kdy se člověk opravdu neumí ani podepsat, se stávají jen zřídka. Spíše to na nás lidé zkoušejí,“ podotkla Kubínová.
Klatovy – Čtyři autorské kolekce čtyř módních návrhářek a spodní prádlo byly k vidění na netradiční valentýnské módní přehlídce, která se uskutečnila v kavárně kulturního domu v Klatovech a kterou připravila agentura Delija models Klatovy.
Teolicko - Kina, výstavy i koncerty - jen si vybrat!
Jablonec n. N. - Žádný opravdový hudební fajnšmekr si Nixona v českých kinech nemůže nechat ujít.
Ostrava - Přemýšlíte, kde v blízkosti bydliště prožít valentýnský víkend, ale ještě Vás nic nenapadlo? Nezoufejte! Přinášíme pozvánku na některé zajímavé akce.
Valašsko /AKTUALIZOVÁNO/ – Kadmium a ftaláty našli hygienici v kosmetických prostředcích prodávaných v běžné tržní síti na Valašsku.
Valašsko – Kadmium a ftaláty našli hygienici v kosmetických prostředcích prodávaných v běžné tržní síti na Valašsku.
Ústí nad Labem – Hrášek, kukuřice a fazole. To byl největší rozdíl Námořnického gulášku oproti klasickému guláši, tak jak ho známe. Právě s tímto receptem uspěla Jana Křikavová v posledním kole soutěže O nejlepší čtenářský recept Ústeckého deníku.
Okres Louny - Co se děje na stříbrných plátnech v regionu.
USA - KLDR dokáže vyrobit jaderné zbraně, ale komunistický režim by je pravděpodobně použil jen v krajním případě, kdyby se nacházel na pokraji porážky.
Frýdek-Místek - Na konci ledna pila propustila všechny zaměstnance. Lidé doufají, se situace na trhu se dřevem během pár týdnů zlepší a výroba se obnoví.
Nový Zéland /ROZHOVOR/ - Druhá polovina ledna patřila v novozélandském Christchurch mistrovství světa postižených atletů, kteří se sjeli ke vzájemnému měření sil ze 72 zemí. Mezi nimi bojovala o své místo na slunci i Anežka Vejražková, studentka čtvrtého ročníku rakovnické obchodní akademie.
Mladá Boleslav - V Číně, Rusku a Indii je o české škodovky zájem, a to zejména o modely Fabia a Superb.
Ostravice – Prostory jídelny pily v Ostravici se zaplnily bývalými zaměstnanci. Důvodem byla beseda, kterou uspořádalo vedení dřevařského podniku ve spolupráci s Úřadem práce ve Frýdlantu na Ostravicí. Cílem sezení bylo nalézt řešení a východisko z nezáviděníhodné situace, do které se dostala necelá stovka propuštěných lidí.
Frýdek-Místek – První měsíc roku žádné převratné změny nepřinesl. Alespoň pokud jde o situaci na trhu práce v regionu.
Praha - Belgická tenisová maminka je jeden vyhraný zápas od pozice světové jedničky.
Operu Nixon v Číně mohou tuto sobotu zhlédnout milovníci vážné hudby v přerovském kině Hvězda.
Jablonec n. N. – Tři plus jedna otázka pro: Dalibora Dědka, ředitele a majitele Jablotron Holding. Dvacet let je pořádný kus života. Za tu dobu se skloňují Jablotron ve světě s respektem ve všech pádech.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Amatérská výtvarnice Alena Havránková se jednoho dne rozhodla, že by chtěla odjet do Číny. Její sen se jí před dvěma lety splnil.
Beroun - Do Číny za nejdelším úplným zatměním Slunce 21. století zavedla návštěvníky berounského Muzea Českého krasu astronomka Lenka Soumarová.
Dvůr Králové – Zatím ukryty před zraky návštěvníků místní zoologické zahrady jsou pestrobarevní chladnomilní hadi. Už brzo je ale zájemci uvidí v nové expozici.
Nevím, jak vás, ale mě neuvěřitelně rozčiluje ta přehnaná propagace amerikanismu. Před osmadevadesátým to byli Sověti a Amerika byl třídní nepřítel. Po revoluci jsme východ zavrhli a z Amíků jsme se mohli postavit na hlavu. Taky to tak dneska vypadá.
Hradec Králové /MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT/ – Z telefonních budek lidé často volají o pomoc, dají se z nich posílat SMS a e–maily.
Řecko - Za 14.000 eur (téměř 337.000 korun) chtěli v Řecku tři muži a žena z Bulharska prodat třídenní dítě.
Přerov, Brno – Za rok se dostane domů jen na několik dní. Vždy se těší po delší době na rodinu nebo kamarády. Ještě silnější pud ji ale táhne na badmintonové kurty.
Praha – Celosvětová výroba osobních a lehkých nákladních automobilů v letošním roce stoupne zhruba o pět procent, na 75,2 milionu vozů. Z toho Evropa vyprodukuje 19 milionů aut.
Kutná Hora - Program kina Modrý kříž v Kutné Hoře od7.února do 13. února.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Výroba alarmů a jiné zabezpečovací techniky je spjata s Jabloncem i půlkou názvu – Jablotron.
Region - V této víkendové rubrice vám chceme připomenout, a také glosovat, zprávy a zprávičky z uplynulých dní. Nepůjde vždy o události prvořadé důležitosti, ale bude to průřez tím, co nás v redakci v minulých dnech zaujalo, a co se už v novinách v našem okrese objevilo.
Slovácko /ROZHOVOR/ - Je majitelem sklárny Krystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou, která se specializuje na dekorované sklo a vlastní také továrnu na výrobu speciálních ochranných pracovních rukavic DG Tachov, dříve Kozak.
Nový Jičín – Další filmový snímek z cyklu dokumentů soustředících se na lidská práva Jeden svět promítne tuto sobotu novojičínská čajovna Archa. Film Kimčongílie nás zavede do jedné z nejodtrženějších zemí světa, kde totalitní režim funguje už bezmála šedesát let.
Domažlice – Výkony žáků, kteří se v Domažlicích zúčastnili mezinárodní soutěže v psaní na PC klávesnici, bledly při následné exhibici devítinásobné mistryně světa v psaní všemi deseti Heleny Matouškové.
Východní Čechy – Sestřih z programu krajských kol vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce roku 2010 vysílá kanál ČT4. Zaujmou hvězdné výkony, ale zřejmě také návrat kapely Lunetic.