Kreativ

ŠTÍTEK: dražba

25. listopadu. Takhle roste budoucí domov pro lidi trpící Alzheimerovou nemocí v Novém Městě na Moravě.

Aukce podpoří stavbu Domova Pomněnka. Podívejte se, jaká díla se budou dražit

Dvacítka umělců věnovala svá díla do Dobročinné aukce na podporu stavby Domova Pomněnka v Novém Městě na Moravě. A půjde o zajímavá díla. Budou se dražit například obrazy Jiřího Štourače, Jana Svobody, Jana Odvárky, ale také plastika od Jiřího Plieštika, kovářské výrobky od Josefa Tulise z Dlouhého, nebo můžete vydražit vystoupení ženského vokálního kvarteta ZEVL. Díla si můžete prohlédnout už nyní v Horácké galerii a nebo ve fotogalerii u toho příspěvku. Děkujeme za pozvánku i Pavlu Kvíčalovi za fotografie ze stavby. 

Výtěžek z dražby pomůže i Zdeňku Šafářovi (na snímku), který v patnácti letech v plné rychlosti narazil na kole do zaparkovaného kamionu.

V jejich věku ochrnul. Dětští umělci teď nejen jemu pomohli dražbou obrazů

Bezstarostná jízda na kole z liduprázdného kopce uprostřed krajiny. Chvilka nepozornosti a najednou rána. Zdeněk Šafář v patnácti letech v plné rychlosti narazil do zaparkovaného kamionu. Dnes třiatřicetiletý vozíčkář může mít aktivní život i díky opoře, kterou mu je brněnské ParaCENTRUM Fenix. Ve spolupráci s nadanými dětmi z celé republiky se nyní podařilo spolku, který už osmnáct let pomáhá lidem s poraněním míchy, získat 170 tisíc korun v benefiční dražbě.

Prezidentka spolu Feliti Alena Pávková (zleva). Patronka dražby herečka Anna Polívková a autorka obrazu Mourinka Romana Štryncl

Dobročinná aukce. Obraz Mourinky pomůže toulavým kočkám a kocourům

Internetová dobročinná aukce obrazu kočky Mourinky, který namalovala bývalá účastnice Miss Romana Štryncl z Brna, skončí o půlnoci 1. prosince. Částka z prodeje obrazu bude směřovat do kastračního programu Feliti. Obraz je nyní vystaven v rámci výstavy v Městské knihovně na pražském Břevnově. Obraz Mourinky je o rozměru 40 krát 40 centimetrů a je namalován na plátně technikou olejem.

Pohled do pražské Galerie Kodl.

Trh s uměním v Česku láme rekordy. Lidé si mohou přijít na pěkné peníze

Ten obrázek vypadal jako Samara z hororového filmu Kruh. Jeho majitelka si myslela, že má doma bezcenné dílo, přesto ho přinesla ukázat Marii Stochlebové, ředitelce pardubické společnosti CFIG Arts, která se zabývá tvorbou sbírky výtvarného umění 19. a 20. století. Jenomže obrázek ředitelce nápadně připomínal reliéfní grafiku od Olbrama Zoubka, jejíž pravost ještě musí potvrdit umělcova vnučka.

Aukce. Ilustrační foto.

Obraz Františka Kupky Bílý kůň se na aukci prodal za 42 miliony korun

Obraz Františka Kupky s názvem Bílý kůň z roku 1909 se v neděli na aukci v Praze prodal za 42 miliony korun včetně aukční přirážky. Jeho vyvolávací cena byla 25 milionů korun. Obraz pochází z doby, kdy se průkopník abstrakce vydával na cestu k nefigurativnímu malířství. Kupkova díla z jeho abstraktního období dosahují na trhu mnohem vyšších cen.

Slavnostní vernisáž Píšťalky.

Obrázky s příběhem pomohou. Peníze z Píšťalky půjdou na opravu varhan

Nový projekt pro záchranu bohosudovských varhan. První adventní neděli se na stránkách spolku rozeběhne benefiční aukce, jejíž výtěžek půjde na opravu varhan. Chcete pro sebe nebo své blízké krásný vánoční dárek a ještě navíc pomoc? Pak se s námi do ní zapojte. Už nyní si můžete galerii děl prohlédnout a zadat nezávazně svojí e-mailovou adresu, aby vás systém upozornil, kdy právě jde váš obrázek do aukce. Každý obrázek má svůj příběh. V minulých dnech jsme vám je představovaly na našich FB stránkách spolku i s informacemi, které nám poskytovali sami autoři.

Dílo malířky Toyen z roku 1956 Skryt v jejich odrazech na aukci v Obecním domě v Praze.

Obraz Toyen se v aukci prodal za 35 milionů. Nejdražším dílem malířky ale není

Dílo malířky Toyen z roku 1956 Skryt v jejich obrazech se na aukci v neděli 20. listopadu v Obecním domě v Praze prodalo za 34,7 milionu korun včetně aukční přirážky 24 procent. Vyvolávací cena byla 18 milionů korun. Sdělil to za pořádající společnost European Arts Miloš Svoboda. Nejdražším dílem Toyen prodaným v tuzemské aukci zůstává obraz Cirkus, za který nový majitel loni zaplatil konečnou cenu 79,56 milionu korun.

Jak to začínalo...

Od sousedů: Vraha usvědčily genetické otisky

62letý důchodce byl zemským soudem v Salcburku uznán vinným vraždou 81leté seniorky v létě 2020 ve čtvrti Maxglan v Salcburku a odsouzen k 20 letům vězení, napsal Donaukurier. Usvědčila ho DNA.

Ilustrační foto.

Nový návrh přidělování bytů v Brno-střed: rozhodne nejvyšší nabídka v aukci

Rozruch vzbudila informace o změnách v systému, podle kterého se mají v budoucnu přidělovat některé byty ve správě Brna-středu. Bydlení podle ní měla získat nejvyšší nabídnutá částka za nájem. Reagoval na to například brněnský zastupitel Matěj Hollan z hnutí Žít Brno. A nešetřil kritikou. Vedení městské části ale obavy mírní: pravidla zatím nejsou jasná. Kontroverzní způsob přesto ve hře je.

Obraz Franze Rumplera, který zachycuje klášterní kostel.

V Praze draží obraz tachovského rodáka Franze Rumplera

Umělecké dílo tachovského rodáka, malíře Franze Rumplera, nyní v exkluzivní aukci nabízí k vydražení pražská aukční síň Livebid. Nejen tachovští patrioti tak mají jedinečnou příležitost získat cenný záznam historie okresního města.

Licitátorem Dobročinné aukce Domov pro vsetínskou Diakonii bude v pátek 4. listopadu 2022 na vsetínském zámku herec Vladimír Polívka.

Vladimír Polívka bude licitovat na vsetínském zámku

Počtrnácté budou Mramorovým sálem vsetínského zámku znít údery aukčního kladívka. V pátek 4. listopadu od 17 hodin jej při tradiční dobročinné aukci Diakonie Vsetín sevře v ruce herec Vladimír Polívka, syn hereckého barda Boleslava Polívky a česko-francouzské divadelní a filmové herečky Chantal Poullain.

Ilustrační foto

Výdaje kraje za energie se několikanásobně zvýší. Hejtmanství radí, co dělat

Kolik peněz zaplatí Středočeský kraj v příštím roce za energie, je zatím obtížné odhadovat, ale bude to ranec: výraznému zvýšení výdajů se nevyhne. Tři sta milionů korun ročně platil kraj za energie v minulosti, nově počítá se sedmi sty miliony, když vše klapne – a pro příští rok bezmála s miliardou. Ale i s tím, že se možná bude třeba obrátit na dodavatele poslední instance, když se aukce nepovede.

Ilustrační foto

Obrazy i šperky. Charitativní aukce podpoří domácí hospic v Semilech

Historicky první charitativní aukce výtvarných děl, kterou věnovali autoři na podporu domácího hospice v Semilech, se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu od 17 hodin v galerii semilského muzea. Akci organizuje Zuzana Klodnerová ve spolupráci s Domácím hospicem 14 pomocníků a Muzeem a Pojizerskou galerií.

Liberecký Skloexport

Skloexport by se po dvaceti letech mohl probudit. Stát ho opět nabízí v dražbě

Osud budovy Skloexportu, nejvýraznější stavby mezi vlakovým a autobusových nádražím v Liberci, je smolný. Dvacet let čeká na své nové využití a ač se objevily různé plány ze strany města, kraje či jiných subjektů pro jeho využití, nikdy nebyl žádný dotažen do konce. Stát se nyní rozhodl dát budovu do dražby a nabízí ji za něco málo přes 79 milionů korun.

Studenti UTB podpoří módní akcí Dotek ženy s rakovinou prsu

Studenti UTB podpoří módní akcí ženy s rakovinou prsu

Studenti Fakulty multimediálních komunikací pořádají v sobotu 22. října jubilejní desátý ročník charitativního módního Fashion Event Dotek. Návštěvníci 44. budovy Svitu se mohou těšit na bohatý celodenní program, který bude zakončen módní přehlídkou s charitativní aukcí. Její výtěžek poputuje na podporu chodu neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu.

Děti z dětských domovů s reprodukcí vydraženého obrazu.

Nečekaný průběh dražby vynesl 400 tisíc pro dětské domovy

Dražbu obrazu uspořádala na narozeninové oslavě u příležitosti 30. výročí působení na českém a slovenském trhu společnost Heidelberg (prodejce prémiových tiskových strojů). Obraz měl připadnout tomu z hostů, který za něj nabídne nejvíce peněz.

Autovrak. Ilustrační foto.

Škodovka jen za pár stovek? Kroměříž chystá první dražbu vraků

Díky novele zákona o pozemních komunikacích zmizelo od roku 2020 z ulic Kroměříže zhruba sto vraků odstavených na parkovištích a v ulicích. Většinu odstranili sami jejich provozovatelé, odtaženo bylo jen 19 aut, z toho prvních čtrnáct půjde na začátku letošního října do dražby.

Autovrak. Ilustrační foto

Písek prodává autovraky v aukcích. Loni strážníci řešili 70 odstavených vozů

Odstavená auta bez poznávacích značek jsou dlouhodobým problémem měst a obcí. Od roku 2020 se daří autovraků zbavovat lépe, a to díky novele zákona. Město Písek taková vozidla prodává v elektronických aukcích. Prodej vraků aspoň částečně pomůže pokrýt náklady spojené s odstraněním vozidla a jeho umístěním na odstavné ploše ve Vráži.

Parádní retrodresy, v nichž odehráli slavnostní zápas k devadesátinám klubu hokejisté HC Rakovník.

Rakovník oslavil devadesátku výhrou, retrodresy se v dražbě hned prodaly

Devadesáté narozeniny klubu oslavil hokejový HC Rakovník stylově, když na domácím ledě přehrál v úvodním kole nového ročníku Krajské ligy v derby HK Lev Slaný 5:3. Rozhodla skvělá první třetina domácích (3:0) a výtečný výkon Jiřího Nekvindy, který byl u čtyř z pěti gólů.

Řopík v Krásné Studánce.

Stát se majitelem řopíku, továrny či sanatoria? V kraji žádný problém

/FOTO/ Na železobetonové pevnůstky, které vyrostly v průběhu 30. let 20. století v rámci výstavby československého opevnění, mohou zájemci narazit dodnes. Přestože řada řopíků svému původnímu účelu už neslouží a objekty jsou opuštěné, stále se těší zájmu nejen milovníků vojenství. Například Heřmanickému bunkru vdechli druhý život Ondřej Procházka se synem Vojtěchem. Ten se stal znalcem československých dějin a přišel s nápadem zpřístupnit lehké opevnění veřejnosti. Od Armády České republiky získali před třemi lety do pronájmu řopík v Heřmanicích v Podještědí a vybudovali zde muzeum československého opevnění.

Řopík v Krásné Studánce.

Stát se majitelem řopíku, továrny či sanatoria? V kraji žádný problém

/FOTO/ Na železobetonové pevnůstky, které vyrostly v průběhu 30. let 20. století v rámci výstavby československého opevnění, mohou zájemci narazit dodnes. Přestože řada řopíků svému původnímu účelu už neslouží a objekty jsou opuštěné, stále se těší zájmu nejen milovníků vojenství. Například Heřmanickému bunkru vdechli druhý život Ondřej Procházka se synem Vojtěchem. Ten se stal znalcem československých dějin a přišel s nápadem zpřístupnit lehké opevnění veřejnosti. Od Armády České republiky získali před třemi lety do pronájmu řopík v Heřmanicích v Podještědí a vybudovali zde muzeum československého opevnění.

Memoriál Petry Hézlové. Ilustrační foto

Žena podlehla rakovině. Její kamarádky pomáhají chomutovské onkologii pohybem

Před několika lety podlehla Petra Hézlová rakovině. Byla součástí lounské sportovní komunity. Její kamarádky z klubu Befit Louny se rozhodly pomáhat chomutovské onkologii, kde se léčila. Prostřednictvím pohybu a charity. Nápad se ujal, letos se Memoriál Petry Hézlové koná posedmé. Dobročinná akce se rok od roku rozrůstá, kvůli větším prostorům se přesouvá na výstaviště. Součástí bohatého programu tam v sobotu 27. srpna bude i dražba rakety lounské rodačky a jedné z nejlepších českých tenistek posledních let Karolíny Plíškové.

Memoriál Petry Hézlové. Ilustrační foto

Petra zemřela na rakovinu. Její kamarádky pomáhají onkologii, kde se léčila

Před několika lety podlehla Petra Hézlová rakovině. Byla součástí lounské sportovní komunity. Její kamarádky z klubu Befit Louny se rozhodly pomáhat chomutovské onkologii, kde se léčila. Prostřednictvím pohybu a charity. Nápad se ujal, letos se Memoriál Petry Hézlové koná posedmé. Dobročinná akce se rok od roku rozrůstá, kvůli větším prostorům se přesouvá na výstaviště. Součástí bohatého programu tam v sobotu 27. srpna bude i dražba rakety lounské rodačky a jedné z nejlepších českých tenistek posledních let Karolíny Plíškové.