Chcete získat podepsaný dres některého ze známých českých sportovců a ještě pomoci dobré věci? Právě teď máte příležitost. Na facebookovém profilu projektu Góly pro děti dnes odstartoval 9. ročník Velké charitativní aukce, v které najdete celkem 23 zajímavých sportovních artefaktů. Aukce běží až do 10. listopadu a přihazovat můžete přímo pod fotografiemi jednotlivých předmětů.
Diakonie Litoměřice pořádá ve čtvrtek 4. listopadu už 27. společenský večer spojený s benefiční aukcí. Akcí bude v roli moderátorky provádět česko-francouzská herečka Chantal Poullain.
Ani další elektronická aukce, v níž Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od úterka nabízel Hanácká kasárna v Olomouci, vítěze nepřinesla.
„Čest licitovat pro Diakonii Vsetín, budu mít už podruhé. Moc se těším a věřím, že i tentokrát vybereme rekordní částku. Uvidíme se tam. Dražení zdar!“ To vzkázal do Vsetína herec a stand-up komik Tomáš Měcháček.
Plynovod Jamal, který přepravuje ruský plyn přes Polsko do Německa, nadále pracuje v obráceném režimu a transportuje plyn ze západu na východ. Ukazují to údaje německého provozovatele plynovodní sítě Gascade.
Nadace EURONISA chystá na sobotu 20. listopadu od 14 hodin 25. Jubilejní benefiční aukci umění. 180 uměleckých předmětů od 126 výtvarníků je připraveno do charitativní dražby, která má za cíl získat finanční prostředky, a podpořit jimi ještě v letošním roce projekty neziskových organizací působících v sociální oblasti v kraji.
Obrazy a fotografie od uznávaných autorů, a dále také keramika a řada dalších věcí budou předmětem 27. Benefiční aukce litoměřické Diakonie. Koná se ve čtvrtek 4. listopadu od 18 hodin v sále hradu.
/FOTO, VIDEO/ Poutník, který by se poslední říjnovou sobotu krátce po poledni vydal do Jamného nad Orlicí, by nejspíše jen stěží pochopil rušné veselí. V obci se totiž právě koná tradiční staročeské posvícení, kde nechybí průvod masek, cepování i dražba kohouta, posvícenské jídlo a tradiční muzika.
/PODÍVEJTE SE VE FOTOGRAFIÍCH DOVNITŘ "STARÉ DÁMY"/ Nádražní budova v Ústí nad Orlicí byla v posledních letech skloňována nejen v diskuzi nad možnostmi jejího využití, ale také v souvislosti s novými majiteli. Ti se v roce 2015 rozhodli zanedbanou památkově chráněnou budovu odkoupit od Českých drah. Cílem bylo ji opravit a v co největším rozsahu zpřístupnit veřejnosti. Dnes, o šest let později, plán na obnovu nejspíše padá. Budova půjde do dražby za necelé tři miliony, důvodem prodeje ale rozhodně není smysl jejího užívání. Jeden z vlastníků s dražbou nesouhlasí a věc tak prý řeší právní zástupci.
Prodej pozemků ve vlastnictví města Jablonec nad Nisou má být efektivnější. Dopomoci k tomu mají e-aukce. Magistrát bude za 145 tisíc korun provozovat takzvanou virtuální aukční síň. Jablonecká opozice naopak tvrdí, že se aukce mohou stát rájem spekulantů. Magistrát sice vydělá na parcele, ale může ztratit statisíce za nevybrané daně z nemovitostí, protože prodané parcely mohou léta ležet ladem.
Hynek Čermák, známý český filmový a divadelní herec, se rozhodl věnovat několik svých fotografií plzeňské organizaci Maminy s rakovinou, která pomáhá onkologicky nemocným ženám po celé České republice. Koupit si je můžete v on-line dražbě.
/FOTO, VIDEO/ Kniha Satanu za půl milionu korun je v Litomyšli. Vysoce ceněné dílo Josefa Váchala z roku 1926 je v Portmoneu. Kraj obří knihu koupil od dcery sběratele Váchalova díla Jitky Trmalové. Jde o první knihu Josefa Váchala ve sbírce litomyšlského muzea.Váchalovy knihy se dnes v aukcích prodávají za miliony korun.
Jablonecký magistrát bude prodávat pozemky v elektronických aukcích. Proto město uzavřelo smlouvu o poskytnutí softwarového systému Proebiz Tenderbox, který umožní provozování virtuální aukční síně. „Smlouva je uzavřená zatím na jeden rok a město za ni zaplatí 145 tisíc korun,“ doplnila mluvčí magistrátu Jana Fričová.
Numismatická aukce, kde se draží například zlato z keltského pokladu z Podmokel a dukát křivoklátského knížete Karla Egona Fürstenberka, začala v pátek 15. října v Praze. Aukce s hodnotou 65 milionů korun se koná jako sálová, prostřednictvím internetu a po telefonu a obsahuje 576 položek.
Tradiční benefiční aukce litoměřického střediska Diakonie je naplánovaná na čtvrtek 4. listopadu. Společenským večerem, kdy se budou dražit umělecká díla, bude opět provádět herečka Chantal Poullain.
Dukát křivoklátského knížete Karla Egona Fürstenberga z roku 1772 bude tahákem aukce, která se uskuteční tento pátek v Praze. Numismatiky dlouho očekávaná dražba zahrnuje zlato z keltského pokladu, který byl před 250 lety objeven u obce Podmokly na Rokycansku. S 50 kilogramy a 7 až 10 tisíci mincí jde o historicky největší zlatý poklad z území Evropy.
Historický areál Hanáckých kasáren jde opět do aukce. Univerzita Palackého v Olomouci, která projevila zájem o objekt, nakonec upustila od svého záměru o přímý nákup nemovitosti. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) proto vyhlásil druhé kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí. Minimální cena za unikátní nemovitost v centru Olomouce činí, stejně jako v prvním kole výběrového řízení, 262 milionů korun.
Pět milionů korun investovala při elektronické veřejné dražbě společnost Elote maís do koupě pozemků bývalého vápencového lomu ve Svinné nedaleko Čachrova na Klatovsku. Podle člena správní rady Miloslava Puchty, který v tomto krásném koutě Šumavy vlastní se svými blízkými penzion či ekofarmu, byl cíl jediný – lom zrevitalizovat a zdarma zpřístupnit lidem ke koupání.
Bývalá spořitelna na Divadelním náměstí naproti Vřídlu, tedy přímo v srdci karlovarských lázní, je na prodej. Ruští investoři nezvládli finanční závazky rekonstrukce budovy na luxusní obchodní centrum a spadli do dražby. Vyvolávací cena je sto milionů korun. Výprodej Karlových Varů tak pokračuje.
Větší opravy silnic plánuje na podzim kolínská radnice. Takové, s nimiž se na začátku roku při sestavování rozpočtu nepočítalo v domnění, že na ně možná nebudou peníze. Ale nakonec jsou.
Republikové unikum přinese Brnu dětský hospic v areálu sociálních služeb v brněnské lokalitě Kociánka. Vznikne jako vůbec první zařízení svého druhu v České republice. Nedávno na jeho podporu vydražili v aukci 210 tisíc korun.
Poté, co elektronická aukce počátkem září nepřinesla vítěze, jedná stát o prodeji historického areálu Hanáckých kasáren v Olomouci s Univerzitou Palackého. Jednání Olomouckému deníku potvrdily obě strany. Minimální cena v aukci byla stanovena na 262 milionů korun.
Historicky nejvyšší zisk za dobu působení Salonu klapek, vybrali organizátoři 61. ročníku Zlín Film Festu, společnost Zlín Fest při aukci umělecky ztvárněných filmových klapek.
Nejlepší jsou Myšpulín, Pinďa, Bobík a Fifinka. To je výsledek tradiční aukce filmových klapek, která proběhla v rámci filmového festivalu Zlín a která se konala po čtyřiadvacáté. Favoritem se stala umělecky ztvárněná klapka Jaroslava Němečka Čtyřlístek s názvem Teskně hučí Niagára, která byla prodána za 111 tisíc. Je to historický rekord dosavadních dražeb na festivalu.
Jak roste stavba, tak se také zvyšuje zájem o nové byty na bývalé tržnici ve Veselí nad Moravou. Do dražby o prvních šest bytů se přihlásilo šestnáct zájemců. Do soutěže o druhou šestici bytových jednotek se zaregistrovalo už třiatřicet účastníků aukce.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) úspěšně prodal ve veřejné dražbě lázeňský dům Mercur, který se nachází v centru Mariánských Lázní. Nový majitel jej získal za 76 milionů korun.
Konec umístění vedle hlavního nádraží. Brňané si budou muset zvykat na nové umístění frekventované pobočky České pošty v centru města. Ze současné budovy v Nádražní ulici zmizí, státní podnik objekt po nejnovějším rozhodnutí prodá v elektronické aukci.
Rekordních 231 milionů korun. Za tolik se letos v březnu ve slavné londýnské aukční síni Sotheby's vydražil obraz Tryskání II světoznámého malíře a opočenského rodáka Františka Kupky. Za dva týdny, 23. září, si město připomene 150 let od jeho narození. Tryskání II se stalo zřejmě vůbec nejdražším obrazem českého původu posledních desetiletí prodaným na zahraničních aukcích. Ale není zdaleka jediným, který se vydražil za astronomické částky. Podívejte se na desítku Kupkových děl, která jsou považována za nejcennější.
/FOTOGALERIE/ Takový prodej ještě správce státního majetku neorganizoval. Příští týden se uskuteční aukce a minimální cena činí jednu miliardu a padesát korun. Na prodej je Palác Broadway, který stojí mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná.
/FOTOGALERIE/ Celých deset let trvaly pokusy najít zámku Dívčí Hrad zodpovědného majitele. Vše začalo tím, že stát odmítl možnost bezúplatného převodu chátrající kulturní památky na obec. Tím se vytvořil bludný kruh.
Elektronická aukce, v níž Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do páteční 10. hodiny nabízel Hanácká kasárna v Olomouci, vítěze nepřinesla. Přihlásil se jeden zájemce, nicméně žádný příhoz v průběhu aukce nepadl. Minimální cena byla stanovena na 262 milionů korun.
Za téměř 16 tisíc korun vydražil zájemce v Teplicích 1. září sbírku replik historických zbraní, která zůstala jako nechtěné dědictví po zemřelém sběrateli.
/FOTO/ Zrak nejméně několika stovek Brňanů každý den padne na zchátralé budovy v ulici Milady Horákové. Jde o domy s označením 17 a 19, které nyní patří městu a nachází se v centru města. Jeho zástupci už je brzy nabídnou k prodeji. Zájemci se o ně přihlásí v elektronické dražbě.
Dříve prodávali třeba předražené hrnce nebo ovčí deky, v posledních letech se takzvaní šmejdi vrhli na prodeje energií – elektřiny a plynu. Jejich praktiky jsou stále agresivní a zaměřené proti těm, kteří se neumějí bránit, především jde o seniory. Zatočit s energošmejdy si dala za cíl novela energetického zákona, která prošla sněmovnou a nyní ji projednává Senát.
Věci použité při nejrůznějších zločinech jsou k mání na aukčním portálu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM ). Mezi posledními byl batoh, který měl u sebe zloděj, jenž v obchodním domě v Českém Těšíně ukradl dvě láhve drahého alkoholu za bezmála dva tisíce korun.
/FOTO/ Do jeho záchrany investovali už téměř dvě stě milionů korun. Státní zámek v Uherčicích na Znojemsku zachránili správci Národního památkového ústavu a nadšenci před jeho totálním zánikem. Do opravených sálů, slohově unikátní původně tvrze, se lidé podívají už příští sezonu.
Do jeho záchrany investovali už téměř dvě stě milionů korun. Státní zámek v Uherčicích na Znojemsku zachránili správci Národního památkového ústavu a nadšenci před jeho totálním zánikem. Do opravených sálů, slohově unikátní původně tvrze, se lidé podívají už příští sezonu.
Dvacet let. Přesně tak dlouho už Sportovní hokejový klub mládeže Hodonín figuruje na hokejové mapě. A takové výročí je potřeba náležitě oslavit! V pátek 20. srpna proto bude od rána až do večera patřit Zimní stadion Václava Nedomanského slavícím hokejistům. Třešničkou na celodenním programu bude exhibiční zápas SHKM Hodonín (All Stars + Odchovanci) versus HC Olomouc.
Na odstavená auta bez platné technické kontroly se v poslední době výrazněji zaměřují úředníci a městští strážníci ve Vsetíně. Takové vozy totiž podle zdejší radnice zbytečně a dlouhodobě blokují místa k parkovaní jiným motoristům. Volných přitom ve městě rozhodně není na rozdávání.
Spousta fotbalové zábavy a podpora dobré věci. V Libčanech, v obci nedaleko Hradce Králové, se v sobotu 7. srpna uskutečnilo benefiční a charitativní utkání, v němž nastoupil domácí výběr proti Týmu hvězd, který vedl Václav Němeček, bývalý reprezentant. V přestávce se dražily dresy a vybrané prostředky putovaly na pomoc dětem.
Ojedinělý počin se podařil zvoníkům v Zábřehu. V internetové aukci vydražili zvon, který z města beze stopy zmizel koncem 40. let 20. století. Zvonek svatého Jiří si budou moci Zábřežané prohlédnout ve Dnech evropského dědictví.
Odtah, prodej ve veřejné dražbě, ekologická likvidace. Takový osud čeká auta, která stojí ladem v trutnovských ulicích. Druhé největší město Královéhradeckého kraje eviduje celkem 25 vraků a dlouhodobě odstavených vozidel. Nejčastěji se vyskytují na sídlištích. Začne se už v letošním roce. Více se dočtete v článku.
Za čtvrt miliardy korun se na začátku července v Londýně vydražila malá kresba medvědí hlavy od Leonarda da Vinci. Šlo o událost, protože na světě je v soukromých rukou jen necelá desítka mistrových děl. Zbytek spravují státní a veřejné památkové instituce. V České republice je praxe opačná. Díla, která hýbou aukčním světem, jsou dlouhodobě soukromým majetkem.
Lidé z WeLoveŠumava se opět rozhodli pomáhat. V den, kdy odstartovaly olympijské hry, spustili olympijskou dražbu. Její výtěžek pomůže ke koupi elektrického vozíku.
Lidé z WeLoveŠumava se opět rozhodli pomáhat. V den, kdy odstartovaly olympijské hry, spustili olympijskou dražbu. Její výtěžek pomůže ke koupi elektrického vozíku.
Osmnáctiletý mladík a dvaaosmdesátiletá pilotka budou na palubě Blue Origin, která odstartuje v úterý z pouště v západním Texasu. Pilotovat ji bude miliardář Jeff Bezos. Čtveřici vynese do vesmíru jeho raketa New Shepard. Zakladatel Amazonu se stane druhým člověkem, který bude pilotovat vlastní raketu, o devět dní ho předběhl Richard Branson z Virgin Galactic.
Na Úřadu zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se schyluje k největšímu prodeji v historii. Už v polovině září začne elektronická aukce kulturní památky nacházející se v historickém centru Prahy: Palác Brodway. Máte zájem? Připravte si minimálně jednu miliardu a padesát milionů korun.