Po náporu sněhu začínají počítat škody
Vrbno pod Pradědem - Po čtvrtečních přívalech sněhu se situace ve Vrbně pod Pradědem vrací k normálu. Zatímco řidiči během pátku už městem plynule projížděli, radní začali odhadovat škody na městské zeleni.
Vrbno pod Pradědem - Po čtvrtečních přívalech sněhu se situace ve Vrbně pod Pradědem vrací k normálu. Zatímco řidiči během pátku už městem plynule projížděli, radní začali odhadovat škody na městské zeleni.
Chrudimsko /AKTUALIZOVÁNO V NEDĚLI V 18.20 HOD/ - Situace na Chrudimsku po sněhové kalamitě se snad definitivně vrací do normálních kolejí. Průjezdné jsou až na jednu výjimku všechny silnice a kalamitní stav v neděli dopoledne odvolali na okrese i energetici. Pozitivní je i výhled počasí na další dny.
Ústecko - Po čtvrteční sněhové kalamitě, která se týkala i Ústecka, hlásí meteorologové pro Krušné hory až 40 centimetrů nového sněhu.
Valašské Meziříčí - Výpadek v dodávce elektrického proudu zasáhl v pátek 16.10. velkou část Valašského Meziříčí. Informoval o tom mluvčí tamní radnice Josef Beneš.
Jablonecko /AKTUALIZUJEME, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Potíže s dodávkami elektrické energie neustávají. Práce na jejich obnově komplikuje husté sněžení, které se na Liberecko a Jablonecko od rána opět snáší. Bez dodávek elektrické energie je vregionu Jablonecka a Liberecka je ve 20.45 ještě 9 000 domácností.
Planá nad Lužnicí - Firma sponzoruje ekologicky zaměřenou dětskou organizaci. Sama se tak nechová.
Jablonecko - Od čtvrteční noci nedodávala teplárna firmy JTR, a.s. teplo a teplou vodu. Důvodem bylo přerušení dodávky proudu do provozovny v Brandlu v důsledku výpadku napětí způsobeného padlými stromy na elektrické vedení společnosti ČEZ. Ta vyhlásila kalamitní stav a dodávku teplé vody včera neobnovila.
Česko - Sníh pořád paralyzuje zemi. Pod tíhou sněhové peřiny dál padají na sloupy elektrického vedení stromy a energetikům se tudíž stále nedaří dodávky elektřiny obnovit. V Praze si zima vyžádala první oběť, umrzl zde bezdomovec. Sníh už způsobil škody za desítky milionů korun.
Liberec /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Málokdo pamatuje, aby se město Liberec rvalo se sněhovou kalamitou v polovině října, kdy ještě platí letní čas. Včera se to ovšem stalo. Přívaly sněhu zcela ochromily život na Liberecku.
Žďár nad Sázavou - Leden na Žďársku pokračuje také v pátek 16. října. Záchranáři vyjížděli k dalším dopravním nehodám a na silnicích blokovaly dopravu spadlé stromy.
Liberecko, Jablonecko /VIDEO, FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Sypající se sníh, který přišel s nečekanou intenzitou, připravil horké chvíle nejenom silničářům.
Most - Elektrický proud zabil pětatřicetiletého muže z Chanova na Mostecku. Dostal smrtelný zásah, když si v pračce ohříval vodu na koupání.
Brusel - Byt zdarma na celý rok vyhrála vítězka soutěže Miss bezdomovkyně v Belgii, která ve finále porazila devět soupeřek.
Planá nad Lužnicí - Firma sponzoruje ekologicky zaměřenou dětskou organizaci. Sama se tak nechová
Nýdek, Bukovec - V horských obcích na Třinecku a Jablunkovsku leží až 40 centimetrů sněhu.
Máte aktuální snímky související s hustým sněžením nebo výpadky elektřiny? Podělte se s fotografiemi také s ostatními.
Jablonecko /FOTOGALERIE/ - Sypající se sníh, který přišel s nečekanou intenzitou, překvapil i připravené silničáře. Kamion s letními pneumatikami zablokoval hlavní tah od Liberce na Prahu, silnice v kraji jsou pak sjízdné pouze s nejvyšší opatrností. Centrální dodávka tepla v Jablonci někde kolabuje.
Varšava/Bratislava/Vídeň /AKTUALIZOVÁNO/- Lidem ve střední Evropě i ve čtvrtek komplikoval život předčasný příchod zimy.
Horní Bečva - Minimálně do patnácti hodin platí úplná uzavírka hlavního silničního tahu z Horní Bečvy směrem na Slovensko pro všechna nákladní vozidla.
Region /FOTOGALERIE/ - Nečekaná sněhová kalamita překvapila obyvatele našeho okresu. Největší sněhový nápor udeřil na Vrbno pod Pradědem, vjehož okolí spadlé větve zablokovaly některé silnice.
Zlínský kraj /AKTUALIZOVÁNO V 17:08, FOTOGALERIE/ - Vydatné sněžení postihlo značnou část Zlínského kraje. Na mnoha místech jsou dopravní komplikace, lidé mají zpoždění při cestě do zaměstnání, plno práce mají hasiči. Sledujte aktuální situaci na našem webu.
Ústecko /AKTUALIZUJEME/ - Po čtvrteční sněhové kalamitě, která se týkala i Ústecka, hlásí meteorologové pro Krušné hory až 40 centimetrů nového sněhu. V Tisé, Petrovicích a ostatních obcích v této oblasti začalo kolem poledne opět vydatně sněžit.
Svitavy - Elektrárna na okraji města využije slunce.
Mojné - Další atrakce pro děti by už brzy měly přibýt na hřišti pod mojenskou návsí.
Most /AKTUALIZOVÁNO/ - Elektrický proud zabil 35letého muže z Chanova na Mostecku. Nešťastník dostal smrtelný zásah, když si v pračce ohříval vodu na koupání. Muži se stala zřejmě osudná načerno odebíraná elektřina.
Most - Pětatřicetiletý muž zemřel v sobotu kolem dvanácté hodiny v chanovském bytě. V koupelně si ohříval vodu v pračce a přitom ho zasáhl elektrický proud. Případ vyšetřují kriminalisté. Elektřinu měl muž napojenou nejspíš načerno.
Karlovy Vary – Na karlovarské tržiště ve Varšavské ulici, které patří městu, už se vrátily stánky, jež byly uplynulé týdny v opravě.
Teplice - Kromě doplnění zásob uhlím či dřívím, je topná sezona každoročně spojena ještě s jednou nutností – revizí komínů.
Most - Po dva dny bude hlavní budova magistrátu v odpoledních hodinách bez proudu.
Podbořany /FOTOGALERIE/ - V objektu jsou nové rozvody vody a elektřiny, děti mají nové koberce a také nábytek.
Mělnické Vtelno /FOTOGALERIE/ -Z evangelického kostela, který stojí uprostřed Mělnického Vtelna
Klatovsko - I u nás už jsou specialisté, kteří pomáhají lidem s černými přípojkami či přetáčením elektroměru, dodají i falešné plomby.
Jižní Čechy - Rozhovor s referentem nákupu energetických komodit JIP - Papíren Větřní Jiřím Peterkou.
Jižní Čechy - Rozhovor s referentem nákupu energetických komodit JIP - Papíren Větřní Jiřím Peterkou.
Větřní - Rozhovor s referentem nákupu energetických komodit JIP - Papíren Větřní Jiřím Peterkou.
Ústí nad Labem - Muž byl na procházce se psem, šel po silnici a protijedoucí muž v autě proto raději přibrzdil. V tom okamžiku spadl na silnici strom. Oba muži jen shodou náhod nebyli stromem zasaženi.
Žďár nad Sázavou - Bývalá budova první základní školy ve Žďáře nad Sázavou zeje prázdnotou a radní si nejsou jisti, jak s domem naložit. Každopádně zrušili záměr na prodej školy a a úředníci nyní mají předložit možnosti využití budovy pro potřeby města.
Ostrava- Ostravští policisté pátrají po zloději, který v Ostravě a pravděpodobně i v dalších městech České republiky okradl řadu seniorů. Do jejich bytů se dostával pod záminkou kontroly elektroinstalace, případně montáže nových zásuvek a vypínačů.
Osov - Náklady na rekonstrukci osovské trafostanice, kterou nyní zajišťuje ČEZ, přesahují půl milionu korun.
Ústí nad Labem – Redakce Ústeckého deníku vyhodnotila anketu O nejlepší příspěvek čtenáře reportéra za měsíc září!
Praha - Ceny zboží na pultech přestaly úplně růst. Poprvé za šest let spadla inflace na čistou nulu
Kardašova Řečice - Restrikce ze strany Československé obchodní banky zbavily kardašovořečickou firmu Delta jakékoliv možnosti disponovat finančními prostředky. Část města se může ocitnout bez tepla.
Kardašova Řečice/FOTO/ - Restrikce ze strany Československé obchodní banky zbavily kardašovořečickou firmu Delta jakékoliv možnosti disponovat finančními prostředky. Část města se může ocitnout bez tepla.
Vítkovice - Na českých kolejích by již brzy neměly jezdit pouze lokomotivy na elektřinu a naftu, jako dosud, ale také na zemní plyn (CNG).
Plzeň - Gumovými hadicemi nebo dušemi z kola. I tak si lidé na Plzeňsku načerno připojují plyn. Podle odborníků se to děje zcela běžně a čím dál tím častěji. Svým dílem k tomu přispívá i finanční krize.
Žďár u Staré Paky - Společenský život bez dobrovolných hasičů si v mnoha obcích neumějí vůbec představit a nejinak je tomu i ve Žďáru, který tvoří místní část Levínské Olešnice.
České Budějovice - Na budějovickém náměstí Přemysla Otakara II. připravila brněnská Nadace Partnerství malou výstavu.
Větřní - Hospodářská krize sužuje firmy, které se s ní vypořádávají s menším či větším úspěchem.
Nový Jičín - Novou keramickou pecí se může pochlubit od začátku října Mateřská škola Sady na Revoluční ulici v Novém Jičíně. Jde tak vůbec o první předškolní zařízení ve městě, které má takové zařízení.
Litvínov - Jaká je situace v Janově po roce od prvních nepokojů? V neděli to byl přesně rok, kdy extremisté vtrhli poprvé do Janova.