
Jde se na věc: Špačka čeká na Floridě draft
Pardubice - Pardubický talent sní o NHL, s agentem odletěl do Ameriky, kde si týmy od pátka budou rozebírat talenty. Na řadu může jít hodně brzy
Pardubice - Pardubický talent sní o NHL, s agentem odletěl do Ameriky, kde si týmy od pátka budou rozebírat talenty. Na řadu může jít hodně brzy
Plzeň /ROZHOVOR/ - Ozdobou tyčkařského sektoru na víkendovém šampionátu v atletice a jednou z aspirantek na mistrovský titul bude plzeňská rodačka Jiřina Ptáčníková.
Praha – Eurokomisařka Věra Jourová chystá novou směrnici o rovnováze pracovního a soukromého života. Evropské komisi ji chce předložit do konce roku. Návrh má nahradit připravovanou směrnici o mateřské dovolené v EU, kterou řada členských států odmítá. Jourová to dnes řekla v Praze na konferenci o slaďování práce a rodiny.
Nová Paka – Týden po závodech v německém Matschenbergu odstartují nejlepší autokrosaři Evropy na legendární trati ve Štikovské rokli v letošním třetím závodě mistrovství Evropy nazvaném FUCHS OIL Autocross Nová Paka FIA mistrovství Evropy (3. – 5. července 2015).
Plzeň – Zahraniční gólman ve službách hokejové Škody Plzeň? Zatím jen myšlenka daná shodou okolností.
Sokolov - V sokolovské sportovní hale ISŠTE proběhl v sobotu tradiční mužský turnaj veteránů v basketbale. Letos místní Basketbalový klub Sokolov uspořádal již 18. ročník.
Chomutov - Organizačně náročnou akci pořádal v Městské sportovní hale oddíl juda TJ VTŽ Chomutov, na které se na šesti zápasištích představilo 547 mladých judistů z Čech a Moravy. Cestu na tento vždy kvalitně obsazený turnaj si našli také závodníci z Německa, kterých výkony byly pro kvalitu soutěže přínosem.
Brno /ROZHOVOR/ - Výkony ve fotbalové Zbrojovce Brno si řekl o účast na domácím mistrovství Evropy do jedenadvaceti let. Na něm se sice obránce Jakub Jugas ve třech zápasech na hřiště nedostal, přesto si účasti váží.
Praha - Vydavatel regionálních Deníků Vltava-Labe-Press ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice organizovalo celostátní literární soutěž Otevřená Evropa u příležitosti vyhlášení roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj. Tato soutěž s názvem Otevřená Evropa byla určena studentům středních škol v České republice. Cílem je, aby si studenti uvědomili, co EU ve světě znamená.
V sobotu se v Ostravici představí ti nejlepší běžci, paraglidisté, cyklisti i kajakáři. Startuje tu totiž již 19. ročník SMS.cz Adrenalin Cupu, který je zároveň mistrovstvím České republiky v extrémním závodu štafet.
Roudnice – Největší letecká akce České republiky Memorial Air Show startuje v Roudnici už v sobotu po poledni.
Havlíčkův Brod – Další jihlavským odchovancem, který oblékne v nadcházející sezoně plzeňský dres, je fotbalový záložník a humpolecký rodák Jan Kopic, který rovněž v sobotu navštívil Fotbalovou pouť s Rebelem i se svým bratrem Milanem.
Praha - „Mrzí mě, že Češi vypadli, ale atmosféra turnaje tím snad neutrpí. Máme před sebou tři nejžhavější zápasy," řekl šéf organizačního výboru fotbalového Eura jednadvacítek Petr Fousek. Malé mistrovství Evropy si můžete užít i bez domácího týmu před play-off, které začne už v sobotu, pořád zbývá dost lákavých otázek.
Kvasiny – Po prvních kvalifikačních závodech, které se konaly na konci dubna v Děčíně, se tři týmy z Psí školy Rarášek z Kvasin zúčastnily dalších dvou kvalifikačních kol – konkrétně v Kroměříži a v Brně.
Milovice - Šek na částku 5 120 korun převzal z jejich rukou Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina.
Severní Čechy - Evropa žije znepokojivým tématem: Zahltí nás migranti? Obsadí Evropu, a změní nezvratně etnické a politické složení obyvatelstva? Není na čase zrušit Schengenský prostor? Nebo naopak, nejsou obavy předčasné, až hysterické?
Severní Čechy - Evropa žije znepokojivým tématem: Zahltí nás migranti? Obsadí Evropu, a změní nezvratně etnické a politické složení obyvatelstva? Není na čase zrušit Schengenský prostor? Nebo naopak, nejsou obavy předčasné, až hysterické?
Uherské Hradiště /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Velká spokojenost v hodnocení Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Uherském Hradišti je cítit z vyjádření obyvatel města, jeho představitelů, policistů i organizátorů šampionátu.
Eastbourne – Mistrovství Evropy GPC v silovém trojboji, benchpressu a mrtvém tahu zastihlo členy OST Varnsdorf ve vynikající formě. V Anglii reprezentovali Jan Pianka, Daniel Pianka (oba kategorie open 25 – 39 let, do 60 kg), Luboš Šos (open, do 125 kg) a Richard Šos (dorost, do 90 kg).
New York - Jedničkou draftu basketbalové NBA se stal 211 cm vysoký pivot Karl-Anthony Towns, jehož si vybral tým Minnesota Timberwolves. Nejvýše postaveným Evropanem byl Lotyš Kristaps Porzingis, kterého si jako celkově čtvrtého zvolili New York Knicks, což vyvolalo v hale nesouhlasné bučení od skeptických fanoušků slavného klubu.
Rokycany - Místostarosta Rokycan vyvrací fámy
Strážnice /FOTOGALERIE/ – Sedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2015 (MFF) a třiatřicátý ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice otevřel své brány v amfiteátru Bludník předpremiérou pořadu Z krajin za obzorem. Diváci potleskem ocenili umění ukrývající se v tancích, krojích, v maskách, ve zvycích a výkonech zahraničních tanečníků, muzikantů a zpěváků.
Má splněno. Z Evropských her v Baku přivezl Přemysl Kubala bronzovou medaili, ale volejbalový důchod odkládá a bojuje o olympiádu.
Hradec Králové - Judista Pavel Petřikov ml. obsadil na Evropských hrách v Baku 9. místo. Člen JC Hradec v kategorii do 60 kg v 1. kole přemohl Portugalce Carvalha, poté však nestačil na Rusa Mudranova, úřadujícího mistra Evropy a vicemistra světa.
Kynšperk nad Ohří - Diváci mohou vidět jedinečný „cross-overový" koncert
Jablonec n. N. - Profesionální cyklistika je náročný sport, pro každou z disciplín musí závodník disponovat jinými vlastnostmi, silniční je finančně náročná
Praha /ROZHOVOR/ - Show řecko-římských zápasníků a volnostylařů vidělo nákupní středisko Arkády. Nejblyštivější hvězdou akce byl mistr Evropy z roku 2001 Petr Švehla.
Brno /ROZHOVOR/ – Výkony ve fotbalové Zbrojovce si řekl o účast na domácím mistrovství Evropy do jednadvaceti let. Na něm sice obránce Jakub Jugas neodehrál ve třech zápasech ani minutu, přesto účasti rozhodně nelituje. „Může mě to fotbalově posunout dál. Tréninky pod trenérem Dovalilem byly přínosné a některé věci mohu vyžít i v lize," říká třiadvacetiletý rodák z Otrokovic, který se po ročním hostování v Brně vrací zpět do mateřského Zlína.
Trutnov - V hlavním městě České republiky se v pěti červnových dnech uskutečnilo mistrovství Evropy v silovém trojboji a benchpressu federace WUAP. Šampionátu se zúčastnili dva členové Powerteamu Trutnov Jakub Škápík a Jaromír Kratochvíl.
Hradecko - Hned první červencový víkend se opět po roce střetnou pruská a rakouská vojska na bitevním poli nedaleko Chlumu na Hradecku.
Jižní Morava – Účast na mistrovství Evropy ve fotbale? Ta většinou neslibuje jen vidinu sportovního úspěchu, ale také tučnou peněžní odměnu. Jenže v případě amatérského evropského šampionátu si hráči většinou ještě vybírají dovolenou. „Určitá komplikace to pro mě je, protože si musím vzít devět dní, takže už mi jí pak moc nezbude," usmívá se bzenecký útočník Petr Kasala, který se s výběrem Jihomoravského kraje představí na Regions' Cupu v Irsku.
Praha – V České republice absolvuje veterinární obory ročně přibližně 200 lidí, což je dvakrát až třikrát více, než kolik jich najde uplatnění na trhu. Mladí lidé, kteří přemýšlejí o dráze veterináře, by si měli svůj postoj řádně rozmyslet, řekli zástupci Komory veterinárních lékařů ČR.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Naprostá většina dětí v Česku má svého praktického lékaře. Dětští „obvoďáci" řeší nejen zdravotní, ale často i psychické problémy malých pacientů. To se však může již brzy změnit.
Budapešť - Španělské basketbalistky mohou nadále snít o obhajobě evropského titulu. Ve čtvrtfinále zvládly dramatickou koncovku s Černou Horou a vyhrály 75:74. V semifinále se utkají v repríze posledního finále s Francií, která rovněž po vyrovnaném boji udolala Rusko 77:74. Již ve středu si účast v semifinále zajistily Srbky a Bělorusky.
Stockholm - Zlatana Ibrahimovice láká představa reprezentovat Švédsko na olympijských hrách v roce 2016. Skandinávský tým do 21 let si totiž postupem do semifinále mistrovství Evropy zajistil účast na olympijském turnaji v Riu de Janeiro.
Olomouc - Někdy je to pořádná divočina, řeknu vám. Jako třeba ve středu večer po zápase Itálie s Anglií na fotbalovém Euru jednadvacítek. Když je první uzávěrka stanovená deset minut po závěrečném hvizdu, není čas, hrát si na dámičku.
Vítkovická atletika se ze zisku nejcennějšího kovu radovala hned šestkrát, Nikol Tabačková v oštěpařském sektoru rozjásala porubskou výpravu.
Atény - Pětapadesátiletý hudebník Stelios Maragakis ví, jak řeckou dluhovou krizi vyřešit: zbavit se eura. Takový názor je sice v Řecku pořád menšinový, jeho přitažlivost u obyvatel ale zvyšují požadavky mezinárodních věřitelů, kteří po Aténách požadují tvrdší reformy. "Musíme se vrátit k drachmě. Drachma je jediný způsob, jak Řecko zachránit," říká Maragakis v tradiční řecké kavárně na dělnickém předměstí Atén a usrkává z malé sklenky alkohol.
Baku - Nový objev českého plavání? Barbora Seemanová je v patnácti letech nejmladší členkou české výpravy na Evropských hrách v Baku. Přesto se čtvrtým místem na kraulové stovce postarala o zatím nejlepší český výsledek v bazénu na hrách, které jsou pro plavce juniorským mistrovství Evropy.
Když Ford v únoru poprvé ukázal ostrý Focus RS, naznačil pouze, že bude mít výkon přes 320 koní. Krátce před představením na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu však výrobce prozradil další detaily. Mezi nimi právě i přesný výkon.
Olomouc – Chtěl Anglii dotáhnout k titulu mistrů Evropy do jednadvaceti let, realita však byla zcela odlišná. Fotbalisté Albionu vypadli už ve skupině a obávaný kanonýr Harry Kane na fotbalovém šampionátu v České republice střelecky vyhořel.
Motala - Český reprezentant Filip Ospalý vybojoval koncem května v italském Rimini titul mistra Evropy ve středním triatlonu. Nyní ho v sobotu 27. června čeká další náročný závod ve Švédsku. V Motale se koná mistrovství světa v dlouhém triatlonu a rodák z Ústí nad Labem by rád do své sbírky úspěchů přidal další trofej.
Strážnice /FOTOGALERIE/ – Sedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2015 (MFF) a třiatřicátý ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice otevřel své brány v amfiteátru Bludník předpremiérou pořadu Z krajin za obzorem. Diváci potleskem ocenili umění ukrývající se v tancích, krojích, v maskách, ve zvycích a výkonech zahraničních tanečníků, muzikantů a zpěváků. „V pořadu jsme navštívili nejen Evropu, ale také Latinskou Ameriku, Asii a Afriku.
Praha /FOTOGALERIE/ - Na sedmé místo dosáhla na Evropských hrách v Baku nejlepší česká zápasnice současnosti Adéla Hanzlíčková. „S výsledkem jsem byla naprosto spokojená, podobný jsem nečekala. Věřila jsem, že se umístím do první poloviny, ale takto vysoko," usmívala se do diktafonů novinářů stříbrná medailistka z letošního mistrovství Evropy kategorie do 23 let.
Nová Paka – Studenti střední školy gastronomie a služeb měli možnost zúčastnit se barmanského kurzu pod vedením několikanásobného nositele titulu Barman roku a I. viceprezidenta a lektora České barmanské asociace Karla Mayera.
Brusel – Otázka sociálního dumpingu, tedy faktu, že si země na trhu práce vzájemně konkurují rozdílnou výší minimálních mezd a sociálního pojištění, nesmí komplikovat volný pohyb pracovních sil v Evropské unii. To je podle českého premiéra Bohuslava Sobotky závěr dnešního jednání, které vedl s šéfy vlád Belgie, Nizozemska, Lucemburska a Švédska na okraj summitu v Bruselu.
Plzeň – V plzeňské zoologické zahradě byl ve středu po celý den připraven speciální program pro děti. Již z dálky poutal pozornost především velký skákací hrad. Pro malé návštěvníky však byly po celý den připraveny i další aktivity – a nejen pro ně.
Brno - Braňme se imigrantským kvótám a genocidě Evropy. S takovým heslem vyjdou v pátek protestovat příznivci Dělnické mládeže před kostel svatého Tomáše na Moravském náměstí v Brně. Jen o necelých dvě stě metrů dál se uskuteční protiakce. „Proti zbytečné panice z uprchlíků," řekl mluvčí nezávislé iniciativy Brno blokuje Václav Pecl.
Rakovník - Blíží se konec školního roku a je tedy ten nejideálnější čas na bilancování.
Praha - Český rozhlas spustí plnohodnotné experimentální digitální vysílání pro Prahu a okolí 6. srpna. Generální ředitel Peter Duhan to uvedl na dnešním zasedání Valného shromáždění Evropské vysílací unie (EBU) v Praze. Digitalizace má umožnit širší programovou nabídku, kvalitního přenos vysílání a nové multimediální služby.