
Jiří Hruška zářil v Olomouci
Parkurový jezdec Jiří Hruška prožil krásnou neděli. Na kolbišti v Olomouci-Lazcích vrcholil třídenní skokový závod zařazený do seriálu Centra Europe Jumping Cup 2015.
Parkurový jezdec Jiří Hruška prožil krásnou neděli. Na kolbišti v Olomouci-Lazcích vrcholil třídenní skokový závod zařazený do seriálu Centra Europe Jumping Cup 2015.
Hradec Králové - Práce archeologa nemusí být žádná romantika. Své o to ví tým, který pracuje na záchranném výzkumu pod budoucí dálnicí D11 u Hradce. V těchto dnech finišuje s odkrýváním jednoho z největších zkoumaných pohřebišť ve východních Čechách - čítá kolem stovky hrobů.
Znojmo /ROZHOVOR/ – Tvůrce hry dává sbohem Orlům. Hokejový útočník Adam Havlík se loučí se znojemským klubem, ve kterém hokejově vyrostl, po vzájemné dohodě s vedením. Nyní zkusí zahraniční angažmá. „Nic podepsaného ještě není. Jedná se o nabídky klubů z předních evropských lig. Jasno bude po mistrovství světa," osvětluje situaci forvard, který patřil mezi nejlepší trojku nahrávačů základní části uplynulé sezony mezinárodní soutěže EBEL.
Teplice - Přestože fotbalisté Teplic porazili v odvetě Poháru FAČR Slovan Liberec na Stínadlech 3:1, do finále postupuje mužstvo zpod Ještědu. To totiž v prvním duelu zvítězilo 3:0, do boje o trofej ho posunul gól Martina Frýdka, vstřelený na půdě soupeře; pohárová matematika je v tomto případě neúprosná.
Kyjev - Ukrajinci dělají vše pro to, aby nemuseli narukovat. V Kyjevě se vojenské službě podle německého deníku Handelsblatt vyhýbá 95 procent mužů. Pro mnohé odchod do armády znamená nejen ohrožení vlastního zdraví a života, ale i existenční nejistotu pro jejich rodiny. Parlament v Kyjevě v úterý v prvním čtení přijal zákon, který v budoucnu dovolí cizincům vstupovat do ukrajinských ozbrojených sil.
Jablonec, Teplice - Jablonec žije sen o trofeji, Liberec může doufat v Evropu. Právě tyhle dva sousedské kluby si to rozdají ve finále tuzemského poháru. Zatímco Baumit v semifinálové odvetě znovu vyzrál na Mladou Boleslav, Slovanu díky náskoku z prvního utkání stačila v Teplicích i porážka 1:3.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Praha - Německý energetický koncern E.ON neplánuje v současné době odejít z Česka, chce zde posílit postavení na trhu s plynem. Na mezinárodním energetickém regulačním fóru v Praze to uvedl jednatel skupiny E.ON ČR Radek Lucký. Koncern utrpěl za loňský rok kvůli odpisům majetku a krizi v sektoru rekordní ztrátu 3,2 miliardy eur (87,2 miliardy Kč) po zisku 2,1 miliardy eur v roce 2013. Následně se objevily spekulace, že by se mohl stáhnout z některých trhů.
Windhaag u Freistadtu – Vstupní brána do Zeleného pásu Evropy, Green Belt Center ve Windhaagu u Freistadtu, se otevřela na začátku května 2015. Zelený pás Evropy představuje hranici, která v průběhu studené války rozdělovala Evropu a nabízí vedle působivých životních příběhů a rozmanitých kultur zejména zážitek z jedinečné přírody.
Praha – Za tragický omyl Evropy považuje bývalý prezident Václav Klaus záměr Evropské komise přerozdělovat uprchlíky uvnitř EU. Za jedinou smysluplnou reakci na imigrační vlnu pokládá dohodu evropských států na posílání uprchlíků zpět do zemí, odkud přišli.
Třebíč - Hned dva homeruny padly Na Hvězdě v Třebíči během víkendového utkání hvězd Českomoravské ligy (ČML) s českou reprezentací do 18 let. Dva odpaly za plot navíc zaznamenali junioři z národního baseballového týmu už během dopoledního přípravného zápasu.
Tachov, Světce – Kulturní středisko v Tachově připravuje pro tento rok již 13. ročník letního hudebního festivalu Dveře jízdárny dokořán a Tachovský deník je, jako každý rok, jeho mediálním partnerem.
Plasy – Unikátní show ve stolním tenise si užili školáci na Základní škole Plasy.
Ibbenbüren, Ústí n. O. – Projekt Espuma, v němž spojilo své síly osm škol napříč celou Evropou, měl na programu finální prezentaci. Před pár dny ji hostil německý Ibbenbüren a akce se těšila velkému zájmu laické i odborné veřejnosti.
Praha - Fotbalová reprezentace do 21 let bude hrát domácí zápasy v podzimní části kvalifikace o mistrovství Evropy 2017 v Jablonci a Uherském Hradišti. Rozhodl o tom dnes výkonný výbor Fotbalové asociace ČR.
Hodonín – Výborného výsledku dosáhli na otevřeném mistrovství Slovenska hodonínští raftaři. Posádka mistrů Evropy z roku 2014, která se znovu představila ve složení Jindřich Blanář, Antonín Martinka, Tomáš Martinka a Radek Janošek získala v areálu vodních sportů Čunovo v kategorii R4 stříbrnou medaili.
Brusel – Česká republika by měla více než pět stovek uprchlíků, určila předběžně Evropská komise ve svém návrhu, jak se vypořádat s rostoucím počtem uprchlíků přicházejících do Evropy. Návrh už mezi evropskými státy vyvolal bouřlivý spor.
Praha - Titul halového mistra Evropy v běhu na 1500 m z březnového šampionátu v Praze přinesl Jakubu Holušovi vstupenku do exkluzivní atletické společnosti. Na nedělní mítink Diamantové ligy v Šanghaji poletí v byznys třídě a může si vybírat, na kterých velkých závodech bude startovat.
Je vám osmnáct let a máte celý život před sebou. Nic vás nebolí, svět je fajn. Jednoho dne zjistíte, že máte ve varleti bulku a vše se otočí naruby. Budete mít štěstí, pokud jste bulku našli v první fázi nemoci bez metastází. Většina mužů (77 procent) totiž podle aktuálního průzkumu, který zveřejnila Liga proti rakovině, o nemoci nikdy neslyšela, nečetla ani neprovádí samovyšetření, které se doporučuje dělat každý měsíc. Například při sprchování.
San Bernardino/Praha - V zaprášeném městečku San Bernardino, hodinu cesty od Los Angeles, si 15. května 1940 bratři Richard a Maurice McDonaldovi otevřeli svou první restauraci. Po 75 letech nese jejich jméno víc jak 35.000 podniků ve 119 zemích. Firma, která vymyslela legendární Big Mac, dokázala za dobu jednoho lidského života ovládnout prakticky celý svět. Ale to už spíš přičiněním někoho jiného.
Brusel - Ekonomika eurozóny v prvním čtvrtletí mírně zrychlila růst a expandovala nejrychlejším tempem za téměř dva roky. V mezičtvrtletním srovnání stoupl hrubý domácí produkt (HDP) zemí eura o 0,4 procenta po růstu o 0,3 procenta v předešlém kvartálu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku měnová unie zrychlila růst na jedno procento z tempa 0,9 procenta v posledním čtvrtletí loňského roku. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat.
Cheb - V letošním roce Chebští navíc pozvali na turnaj ještě další basketbalový klub veteránů z Litvy – Ežerietis Kaunas
Břeclav – Břeclavský oddíl cyklistiky Sportcomplex uspořádal již tradičně na státní svátek koloběžkový závod Hroch Cup na nábřeží řeky Dyje. Přišli si zazávodit jak děti, tak dospělí. Na trať se vydalo více než osmdesát dětí od tří do čtrnácti let, které doplnilo třicet dospělých. Nejstarší závodník měl pětasedmdesát let.
Klatovsko – Letošní rok byl v rámci Evropské unie vyhlášen Evropským rokem rozvoje.
Orlickoústecko – Vydavatel regionálních Deníků – VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. – ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR organizuje literární soutěž u příležitosti vyhlášení roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.
Prostějov – Velodrom na Kostelecké ulici má šanci dostat nové tribuny. Sportovní klub cyklistů má na jejich opravu možnost získat osm milionů korun.
Ústí nad Orlicí – V sobotu 9. května dozněly poslední tóny letošního jubilejního X. ročníku hudebního festivalu Kocianovo Ústí a 57. ročníku Kocianovy houslové soutěže.
Nové Město na Moravě - Nový dokumentární film režiséra Jana Svatoše novoměstského rodáka, mohou zájemci vidět v pondělí od 19 hodin v novoměstské kulturním domě. Snímek Causa Carnivora, který se natáčel také na Vysočině, zjišťuje, zda jsme jako moderní Evropané schopni žít v souladu s velkými šelmami vlky, rysy nebo medvědy.
Liberec - Do Liberce se vrátí viktorie královská a další vzácné tropické lekníny. Otevřou 15. května.
V Ostravě je téměř šedesát poštovních poboček, některé z nich by se v příštích deseti letech mohly dostat do správy obcí, obvodů nebo soukromníků. Námi oslovené obvody ale o provozování pošty nestojí.
Mariánské Lázně - Tispo, s.r.o., je nejúspěšnější v celé republice.
Brno – Madona z konce třináctého století nebo Veraikon ze století devatenáctého. Na takové novinky láká od úterý brněnské Diecézní muzeum návštěvníky.
Brno – Zatímco v brněnském Imosu před letošní sezonou jako jedna z nejzkušenějších hráček rozdala svým mladším spoluhráčkám týmové funkce, v české basketbalové reprezentaci čekal křídelnici Barboru Kašpárkovou coby nováčka v týmu opačný osud. „Žádný uvítací rituál jsem absolvovat nemusela, ale samozřejmě mám povinnost přinášet a odnášet věci," usmívá se dvaadvacetiletá basketbalistka, která se s národním týmem připravuje na červnové mistrovství Evropy v Maďarsku a Rumunsku.
Sbalil si karimatku, spacák, několik kusů oblečení, trochu jídla, peněz a vyrazil stopem do Francie. Za svou týdenní cestu urazil Vojtěch Jakoubek 2350 kilometrů a stopl 32 aut.
Příbram /70. VÝROČÍ OSVOBOZENÍ - 7. část/ - Situace v Březnici po tragickém krveprolití 10. 5. 1945 se částečně zklidnila po příjezdu příslušníků 4. tankové divize americké armády…
Praha /INFOGRAFIKA/ – Je vám osmnáct let a máte celý život před sebou. Nic vás nebolí, svět je fajn. Jednoho dne zjistíte, že máte ve varleti bulku a vše se otočí naruby. Budete mít štěstí, pokud jste bulku našli v první fázi nemoci bez metastází. Většina mužů (77 procent) totiž podle aktuálního průzkumu, který zveřejnila Liga proti rakovině, o nemoci nikdy neslyšela, nečetla ani neprovádí samovyšetření, které se doporučuje dělat každý měsíc. Například při sprchování.
Olomouc – Vynikajícího výsledku na Závodu míru juniorů dosáhli olomoučtí cyklisté. Jakub Otruba v konečném pořadí skončil na dvanáctém místě a Michal Brázda byl druhý v soutěži sprinterů.
Stara Zagora - Čeští fotbalisté do 17 let si na evropském šampionátu v Bulharsku vyřazovací část nezahrají. Mladí reprezentanti v úterý podlehli favorizovanému Německu 0:4 a v tabulce čtyřčlenné skupiny obsadili nepostupové třetí místo s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek.
Praha /FOTOGALERIE/ - Když ve pondělí ráno přistával Raimund Paetzman, ředitel pro oblast nemovitostí Amazonu pro Evropskou unii, jeho letadlo ještě chvíli kroužilo nad pražským letištěm. Důkladně si tak mohl prohlédnout stavbu amerického internetového obchodu Amazon u Dobrovíze. Stavba jde podle informací vlastníka podle plánu. Aktuálně je ve své poslední fázi, takže na konci třetího čtvrtletí očekávají slavnostní otevření.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Středověký mlýn s potůčkem, ukázky vaření piva v kádích, expozice výroby mouky. I tak mělo vypadat centrum středověké vesnice, která měla vyrůst na zhruba deseti hektarech ve vyškovské zóně Nouzka. Do krčmy se však lidé nepodívají. A ani na desítky dalších lákadel. Projekt po sedmi letech končí.
Kladensko - V těchto dnech si připomínáme významné výročí. V pátek 8. května uplynulo 70 let od konce druhé světové války v Evropě. Co vše se v těchto posledních válečných dnech dělo v Kladně a jeho okolí? Jak lidé prožívali konec válečného teroru? Právě o tom vypovídá seriál, který pro čtenáře Kladenského deníku připravil historik a kurátor sbírek Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně Karel Drvola.
Praha /FOTOGALERIE/ - Když v pondělí ráno přistával Raimund Paetzman, ředitel pro oblast nemovitostí Amazonu pro Evropskou unii, jeho letadlo ještě chvíli kroužilo nad pražským letištěm. Důkladně si tak mohl prohlédnout stavbu amerického internetového obchodu Amazon u Dobrovíze. Stavba jde podle informací vlastníka podle plánu. Aktuálně je ve své poslední fázi, takže na konci třetího čtvrtletí očekávají slavnostní otevření.
Praha - Obchodní řetězec Tesco zvýší v ČR od 1. července mzdy zaměstnancům s tarifní mzdou až o 2,2 procenta. Dnes se na tom dohodli zástupci firmy a odborových organizací Tesco Stores. Informovali o tom odboráři. Výši průměrné mzdy společnost neuvedla.
Liberec - Botanická zahrada v Liberci dokončuje přípravy na otevření pavilonu leknínů, ve kterém budou i tři největší existující druhy rostliny, včetně viktorie královské.
Brusel – Celkový počet obyvatel v dnešních 28 členských státech Evropské unie do roku 2060 mírně vzroste, ale populace výrazně zestárne. Na každého člověka staršího 65 let budou připadat dva v produktivním věku, zatímco dnes jsou to zhruba čtyři. Vyplývá to ze zprávy o stárnutí populace, kterou dnes zveřejnila Evropská komise. Česká republika v tomto ohledu přibližně odpovídá unijnímu průměru, ale údajně patří mezi desítku zemí, v nichž bude mít stárnutí obyvatel největší dopady na veřejné výdaje.
Veselí nad Lužnicí - Kristýna Bláhová, žákyně 8. B ze Základní školy ve Veselí nad Lužnicí na Blatském sídlišti, je na první pohled jako každá jiná dívka v jejím věku. Usměvavá, jindy zamyšlená. Sleduje módu, čte, poslouchá hudbu a hlavně se ve volném čase věnuje lednímu hokeji, ve kterém dosahuje opravdu vynikajících výsledků.
Pavlov, Brno – Nestačila pouze na jednoho muže, přesněji juniora. Brněnská jachtařka Markéta Audyová skončila o víkendu druhá na Pálavské regatě ve třídě Laser Radial, pro kterou byl závod mistrovstvím České republiky. Lepší byl jen juniorský reprezentant Jakub Halouzka.
Plzeň - Pecha Kucha Night se uskuteční 22. května v budově Klotzovy cihelny na Košutce.
České Budějovice - Svátek nejen všech kutilů a zahrádkářů se blíží. Zítra na českobudějovickém Výstavišti začne tradiční výstava Hobby. Letos k ní navíc přibude i první ročník Rybářského veletrhu.
Svátek nejen všech kutilů a zahrádkářů se blíží. Ve středu na českobudějovickém Výstavišti začne tradiční výstava Hobby. Letos k ní navíc přibude i první ročník Rybářského veletrhu.