Lužany – Přípravy techniky týmu Václava Fejfara na letošní sezónu jsou v plném proudu. Před českým autokrosovým reprezentantem stojí nová výzva. Sesadit z evropského trůnu Tamáse Káraie, který obhájil po vítězství v roce 2013 titul i vloni. V Lužanech dělají mechanici a spolupracovníci vše pro to, aby se to podařilo.
Vancouver - Český šermíř Pavel Pitra obsadil druhé místo na Světovém poháru ve Vancouveru. Šestadvacetiletý kordista prohrál až ve finále, Francouzi Ronanu Gustinovi podlehl nejtěsnějším možným rozdílem 14:15.
Opava /ROZHOVOR/ – Josef Krečmer je automobilový závodník tělem i duší. Jeho kariéra trvala více než třicet let a všechny úspěchy by se daly jen těžko spočítat. Dnes se věnuje své autodílně a chystá vozy pro dětské závodníky.
Praha – Třetina Čechů považuje za normální, že mezi sebou partneři mají tajemství týkající se financí. Ta se mohou týkat tajného účtu, který přiznala téměř pětina dotazovaných Čechů, nebo nějakého nákupu, o kterém partner neví. Alespoň jeden takový nákup ‚na zapřenou' za loňský rok přiznala čtvrtina zadaných Čechů. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu ING.
Hradec Králové - Blackout bývá motivem katastrofických filmů. Vypnutí, konec, kolaps elektřiny však hrozil i východním Čechám. A to před třiceti lety. Mohly za to drsné mrazy.
Hradec Králové - Blackout bývá motivem katastrofických filmů. Vypnutí, konec, kolaps elektřiny však hrozil i východním Čechám. A to před třiceti lety. Mohly za to drsné mrazy.
Praha – Jak zvednout úroveň českého ragby? Hodiny, dny, týdny, roky věnovat mládeži. Pokud nelehkou proceduru podstoupíte, odmění vás svými pokroky. Na nejnadějnější hráče a hráčky nezapomněla ani anketa Ragbista roku 2014, připravila pro ně čtyři kategorie, tři chlapecké a jednu dívčí.
Řím - Ve věku 89 let zemřel v sobotu nejbohatší člověk Itálie Michele Ferrero, jenž stál v čele potravinářského impéria, které je například výrobcem čokoládové pomazánky Nutella. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na zmíněnou firmu.
Turnov - V divokých událostech posledních měsíců a týdnů, v podtextu bojů na Ukrajině, v Sýrii, Iráku, Afghanistánu nebo třeba v Nigérii, v souvislosti s teroristickými útoky ve Francii, ale třeba i v souvislosti s masovým přílivem uprchlíků do Evropy, se mezi obyvatelstvem stále častěji skloňuje ve všech pádech obava o vznik další světové války.
Instruktor power jógy Václav Krejčík, který je odborným garantem projektu Fit s Deníkem, jógou opravdu žije, i když jako dítě prý na žádného sportovce nevypadal. Jeho další vášeň je cestování, a tak tyto své dvě životní cesty spojil v jednu. Cestuje a místa, kam pojede, si vždy vybírá tak, aby tam mohl, jak jinak, cvičit jógu. Tak se dostal třeba do Indie, kde na vlastní kůži zažil, co dokáže černá magie. Od té doby věří v sílu energie i v to, že nemusí být používána vždy jen s dobrým úmyslem.
Hradec Králové - Blackout bývá motivem katastrofických filmů. Vypnutí, konec, kolaps elektřiny však hrozil i východním Čechám. A to před třiceti lety. Mohly za to drsné mrazy.
Brno - Pavouci šplhalka keřová a listovník obecný jsou na rozdíl od jiných druhů hmyzu aktivní i v zimě, přičemž v mírných mrazech se vydávají na lov. Likvidují meru skvrnitou, což je největší škůdce hrušní v Evropě. Zjistili to vědci z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně.
Nezabudice, Praha – Muž, který má obrovskou zásluhu na tom, že je dnes kostel svatého Vavřince v Nezabudicích chloubou a skutečnou dominantou obce, zemřel. Profesor Roman Makarius odešel ve věku 76 let.
Vařákovy paseky. Výstraha. Připomínka krutosti a bohapusté nesmyslnosti válek. Ano, Vařákovy paseky sežehly plameny nacistických vrahů už před sedmdesáti lety. To však neznamená, že bychom měli zapomínat.
České Budějovice – Mají pevnou vůli a odhodlání, které by jim mohl leckdo závidět. Kvůli naturální kulturistice shodili Pavel, Alžběta a Patrik Brožkovi z Českých Budějovic dohromady přes 80 kilo.
Boskovice /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Do plachet jachty se opírá vítr a loď ladně pluje po vodní hladině. Vypadá to jednoduše a elegantně, ale ten, kdo jachtu řídí, musí mít sílu a odvahu a respektovat vodu i vítr. Jak s tím jde dohromady útlá dívka? V případě devatenáctileté Terezy Šamšulové z Boskovic víc než skvěle. Jednu z nejlepších současných českých jachtařek v lodní třídě Laser 4.7 představuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.
Teplice - Klarinet. Komu učaroval dřevěný hudební nástroj s nezaměnitelným zvukem, ten by si neměl nechat ujít 3. ročník soutěže, který proběhne od 5. do 8. března na Konzervatoři v Teplicích.
Praha – Průmyslovým podnikům chybí vyučení a odborně vzdělaní středoškoláci, ukázal průzkum Francouzsko-české obchodní komory. Její ředitel Jaroslav Hubata-Vacek na čtvrteční tiskové konferenci uvedl, že řešení by nemělo být jen úkolem státu, ale i firem samotných.
Praha - Mistrovství ČR ve vícebojích se uskutečnilo v pražské Stromovce. Nejlepší čeští reprezentanti zde úspěšně bojovali o místa na halovém mistrovství Evropy, které proběhne v březnu v Praze.
Brno – Někteří rodiče pojedou přespříští týden se svými dětmi na hory, jiní naopak řeší, jak o jarních prázdninách čas svých potomků naplnit. Pokud nemají možnost poslat děti k prarodičům, často volí příměstské tábory. „Programy jsou zatím naplněné ze dvou třetin," popsala Miroslava Kadlečková z Domu dětí a mládeže Junior Brno.
Kroměříž - Už čtyřiadvacáté Zimní sportovní hry si tento týden užili klienti domovů pro osoby se zdravotním postižením a domovů pro seniory z Kroměříže a Uherského Hradiště.
Moskva - Ruská plynárenská společnost Gazprom loni dodala do České republiky 4,76 miliardy krychlových metrů zemního plynu, což je proti předchozímu roku pokles o 35 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila firma. Spotřebu plynu v ČR loni snížilo mimořádně teplé počasí.
Olomouc – Další vstupenky na fotbalové mistrovství Evropy jednadvacítek budou znovu k mání od 25. února. Informaci o chystané druhé vlně prodeje zveřejnila na svém webu Fotbalová asociace České republiky.
Plzeň – Jméno Karel Rada fotbaloví fanoušci dobře znají. Bývalý hráč Plzně, Dukly, Olomouce, Slavie, Trabzonsporu, Frankfurtu či Teplic, český reprezentant a vicemistr Evropy z roku 1996.
Praha - Drtivá většina lidí (89 procent) souhlasí s názorem, že suverenitu České republiky je třeba za každou cenu bránit. Současně si ale tři pětiny Čechů myslí, že je zbytečné uvažovat o obraně, protože o tak malé zemi stejně rozhodují velmoci. Lednový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) ukázal, že podle názoru 64 procent dotázaných by se Česko případnému napadení stejně neubránilo.
Moskva - Cena ruského plynu by v letošním roce mohla pro většinu Evropské unie klesnout až o 35 procent, a to v důsledku levnější ropy. Uvedl to dnes list Vedomosti s odkazem na prognózy ruského ministerstva hospodářského rozvoje.
Kutná Hora - Florbalista Michal Dolejš vybojoval v minulé sezoně s Královskými Vinohrady postup do extraligy. V letošním ročníku čeká jeho tým boj o záchranu v nejvyšší české soutěži.
Ostrava - Zaměstnanci ostravské ocelárny Vítkovice Steel, která 30. září uzavře svůj provoz, mohou při odchodu dostat částku odpovídající až 18 měsíčním platům. Propouštění by se mělo týkat 200 až 250 lidí. Novinářům to dnes řekl předseda představenstva společnosti Vítkovice Steel Dmitrij Ščuka. Mluvčí firmy Jaromír Krišica uvedl, že končící zaměstnanci si průměrně při splnění konkrétních podmínek, jako je například délka zaměstnání v podniku, můžou přijít až na 450.000 korun. Firma má nyní přes 1100 zaměstnanců, po uzavření ocelárny budou ostatní provozy dál normálně fungovat.
Mělnicko – Jak je pro profesionály vrcholem halové sezony březnové mistrovství Evropy v Praze, pro atlety a atletky z „nižších pater" je v popředí zájmu to republikové.
Rakovník – Čeští i zahraniční hudební kritici o téhle kapele z Rakovníka hovoří jako o jednom z nejslibnějších talentů na české alternativní hudební scéně za poslední tři roky.
Praha - Na startu Světového poháru moderních pětibojařů v americké Sarasotě se v příštím týdnu objeví i olympijský vítěz David Svoboda, který absolvuje individuální závod po více než roce a půl.
Vracov /ROZHOVOR/ – V posledních týdnech si moc volna neužije. Basketbalistka Petra Holešinská je totiž na začátku roku v jednom kole. Sedmnáctiletá naděje v letošní sezoně nastupuje nejen v extralize, ale také v první lize žen za klub Sportovní školy míčových her v Brně a rovněž v nejvyšší soutěži juniorek. Aby toho neměla kyjovská odchovankyně málo, odbyla si coby mládežnická reprezentantka i premiéru v Eurolize.
Jeseníky - Po stopách rysů ostrovidů se dnes (v pátek 13. února) vydají ochránci přírody v Jeseníkách. V našich horách by se mělo vyskytovat několik kusů této největší kočkovité evropské šelmy.
Lovosice – Petr Marschall ze Sport Union Lovosice stál prvně v řadách reprezentace ČSKe na ME EKF (největší evropská federace karate) v Curychu, kde se mu sice nepodařilo dosáhnout na medaile, ale startu nelituje.
Chodov – Již dvanáct let čeří vody bojovníků, a to nejen v Karlovarském kraji, ale celé republice a také na mezinárodní scéně chodovský Samurai Fight Club.
/VIDEO/ Hlučíňan Pavel Klega na konci letních prázdnin zahájil cestu za svým velkým snem. Během tří let chce objet zeměkouli stopem. Po pěti a půl měsících se dostal až do hlavního města Arménie Jerevanu. Před nedávnem na internetu zveřejnil první díl z jeho putování.
Každý pokus ukončit válku má smysl. Tedy z pohledu lidí, kteří v té válce umírají. Platí to samozřejmě i o pokusu ukončit občanskou válku na Ukrajině, kde se vzájemně zabíjejí ukrajinští Ukrajinci povzbuzovaní Američany a ukrajinští Rusové, podporovaní Ruskem.
Slaný – Řady Městské policie ve Slaném rozšířila psovodka Eliška Hořejší teprve v loňském roce. A už slaví úspěchy. Výrazně o sobě dala vědět před nedávnem v závodě služebních psů, který se konal v Mělníku-Mlazicích. Se svými dvěma psími svěřenci, belgickými ovčáky malinois, kteří jsou navíc odchovanci její stanice, obsadila v soutěži první a čtvrté místo.
Praha, České Budějovice – Takovou čtyřhru absolvoval ve své kariéře poprvé, a to hájil české barvy na pěti paralympijských hrách a v dresu Havířova má za sebou spoustu extraligových bitev…
Liberec - /GALERIE/ V liberecké zoo se vylíhlo mládě vzácného dravce, orlosupa bradatého. V letošním roce jde teprve o druhé mládě tohoto druhu narozené v evropských zoologických zahradách.