Dub ve Vísce už je připraven na oslavy
Víska /FOTOGALERIE/ - Ve Vísce u Višňové zvelebili okolí dubu, který před pěti lety ochránil část domů před následky ničivé povodně
Víska /FOTOGALERIE/ - Ve Vísce u Višňové zvelebili okolí dubu, který před pěti lety ochránil část domů před následky ničivé povodně
Turnov - Vzácné poklady, staré tisíce let i ty „nejmladší", předválečné, si mohou návštěvníci Muzea Českého ráje prohlédnout od čtvrtka do 7. června.
Plzeň – Házenkářská reprezentace mužů se sjede o víkendu do Plzně, aby zahájila přípravu na dva zápasy proti Švýcarsku v rámci kvalifikace o postup na mistrovství Evropy, které se bude konat v lednu 2016 v Polsku.
Pardubice - Plány na využití zchátralého areálu bývalé Tesly v Kyjevské ulici představila společnost Roheries.
Teplice - Centrum robotické rehabilitace pro děti, první a jediné v České republice, včera uvedli slavnostně do provozu v Nových lázních v Teplicích. Přístroj pro dětskou robotickou chůzi Lokomat slouží k nácviku chůze dětí s neurologickým postižením. Robot má speciální dlahy tzv. dětské moduly a chodící pás, takže dokáže chodit s nechodícím dítětem. Pomůže se zatěžováním kloubů a svalových skupin, které nechodící dítě nepoužívá.
Centrum robotické rehabilitace pro děti, první a jediné v České republice, ve čtvrtek uvedli slavnostně do provozu v Nových lázních v Teplicích. Přístroj pro dětskou robotickou chůzi Lokomat slouží k nácviku chůze dětí s neurologickým postižením. Robot má speciální dlahy tzv. dětské moduly a chodící pás, takže dokáže chodit s nechodícím dítětem. Pomůže se zatěžováním kloubů a svalových skupin, které nechodící dítě nepoužívá.
Praha - Česká pošta letos počítá s mírným ziskem. Pro udržení ziskovosti bude ale potřebovat příspěvek od státu, který by měl letos dosáhnout až půl miliardy korun. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální ředitel Martin Elkán. Loni podnik vykázal zisk před zdaněním 245 milionů Kč.
Brno - Základní stavební kámen týmu pro nejvyšší soutěž už futsalisté Agromeli mají. Brněnský celek nově povede jako hrající trenér držitel bronzové medaile z mistrovství Evropy 2010 Marek Kopecký. „Ví, že z nás asi Chrudim neudělá, ale je to pro něj nová výzva," vítal mnohonásobného českého reprezentanta vedoucí mužstva Martin Harnach.
Uherské Hradiště – Vstupenky a ubytování. To jsou hlavní témata, která už nyní řeší nejeden fanoušek, chystající se vyrazit na Mistrovství Evropy do 21 let ve fotbale. Ačkoliv se šampionát koná až v červnu, o lístky na zápasy v Uherském Hradišti a nocleh na Slovácku je zájem už nyní. Zatímco po vstupenkách se doslova zaprášilo, k ubytování si v metropoli Slovácka lze ještě nějaká místa objednat.
Chomutov - Dva dny rozmanité zábavy jsou připraveny pro Chomutovany i návštěvníky města v rámci Chomutovských slavností ve skanzenu Stará Ves. Konají se již tento víkend, v sobotu a neděli 25. a 26. dubna.
Praha – Po návratu z nedávné oficiální cesty ministra financí Andreje Babiše (ANO) ve Spojených státech zapomněla jeho partnerka Monika Babišová zaplatit clo za luxusní kabelku a šaty. Poplatky zaplatila až dodatečně, když ji na problém upozornili novináři.
Jižní Čechy - Teploty převyšující 20 °C, ale také přeháňky a ojediněle i bouřky. Takové budou nadcházející víkendové dny.
Skopje – V Makedonii přišlo o život 14 uprchlíků, které zachytil vlak v blízkosti města Veles v centrální části země. Oznámila to dnes makedonská televize.
Věřím, že v první lize ještě není o titulu rozhodnuto. Ano, Sparta prohrála, ale Plzeň také klopýtla a svou šanci nevyužila. Takže i když má solidní náskok, pořád o něj může přijít. Zvláště když se obě mužstva ještě potkají. V tomhle zápase si ale sparťané zaváhání nebudou moci dovolit. Jestli Plzeň neporazí, bude s jejich nadějemi konec.
Mostecko – Nadcházející víkend přinese řadu zajímavých akcí. Například na Meziboří se už vrhnou na májku a pálení čarodějnic. V Horním Jiřetíně budou dnes ve velkém oslavovat patrona sv. Jiří. V Mostě se uskuteční tradiční pochod i zahájení turistické sezony a ve sportovní hale se odehraje finále poháru házenkářek. Mostečanky vyzvou Slavii.
Kolín – Za krásného jarního počasí vyrazili běžci a běžkyně z atletického stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách na trať už 57. ročníku silničního běhu Kolín – Velký Osek – Kolín.
Tábor - Větrovská zoologická zahrada zkrachovala především z finančních důvodů, ale problémy měla i se zdejšími úřady. Nový majitel je bude muset vyřešit. Jinak nebude mít klid ani on.
Potštejn V roce 2005 byl ohlášen unikátní objev blízko obce Visoko, třicet kilometrů od Sarajeva. Byla tu objevena údajná pyramida,stará více než 12 tisíc let a vysoká sto metrů.
/POZVÁNKA/ Pokusí se Opava o basketbalovou senzaci? Podaří se jí porazit nymburské hvězdy? Odpověď budeme znát v pátek okolo osmnácté hodiny, kdy bude vrcholit druhá semifinálová bitva mezi Středočechy a domácím výběrem Petra Czudka.
Olomouc – Trofej pro fotbalové mistry Evropy do jednadvaceti let, o kterou se bude v červnu hrát v České republice, bude k vidění v Olomouci.
Brusel – Evropská unie ztrojnásobí prostředky pro operace agentury Frontex ve Středozemním moři, řekla novinářům po dnešním mimořádném summitu k migraci německá kancléřka Angela Merkelová. Předseda Evropské rady Donald Tusk doplnil, že premiéři a prezidenti už dnes slíbili lodě, letadla, experty i peníze. Záchrana lidských životů je podle něj základní prioritou Evropské unie ve chvíli, kdy ve Středozemním moři umírají při snaze dostat se do Evropy stovky lidí.
Štrasburk – Loňský rok byl z hlediska základních lidských práv ve 47 členských zemích Rady Evropy (RE) nepříznivý. Důvodem jsou krize kolem uprchlíků ve Středozemním moři, konflikt na Ukrajině nebo útoky na svobodu médií, uvedl komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muižnieks ve své pravidelné zprávě. Českou republiku v ní zmiňuje v souvislosti s přetrvávajícími násilnostmi vůči Romům.
Na atletické Zlaté tretře se v květnu představí Kszczot i Lewandowski, vrátí se též úřadující mistryně světa na čtvrtce Christine Ohuruogová.
Zámek Sychrov bude tuto sobotu 25. dubna tradičně patřit americkým automobilovým veteránům a odpoledne ovládnou rozlehlý zámecký park horkovzdušné balóny.
Chomutov – Ve středu se chomutovští Beavers poprvé v letošním ročníku nejvyšší české softballové extraligy představili doma na svém hřišti. Sehráli zde páté a šesté extraligové utkání a hostili tým českých juniorských reprezentantů.
Hradec Králové - První květnový víkend odstartuje úvodním podnikem šestidílný seriál mistrovství Evropy cestovních vozů FIA ETCC. Letošního ročníku se opět zúčastní Michal Matějovský, který bude obhajovat titul vicemistra.
Humpolec, Bergamo – Dnes už není nic neobvyklého, když se o cestující na palubě letadla kromě letušek starají i muži – stewardi. Jedním z nich je Jakub Dáňa z Humpolce.
Praha - Obřadní síň žižkovské radnice v minulých dnech přivítala osm manželských dvojic, které tu slavily své zlaté, smaragdové a dokonce diamantové svatby. Neuvěřitelných 60 let společného života si připomenuli manželé Jaroslava a Martin Poliakovi a Jarmila a Čestmír Šteffkovi. Na 55 let, kterých uplynulo od sňatku, zavzpomínali Jindřiška a Jiří Linhartovi a Drahomíra a Ladislav Starých.
Havířov - Slovenský reprezentant startující za Sokolov Richard Tkáč druhým nejlepším borcem ligy
Praha - Osmnáct mužů a deset žen je v nominaci české reprezentace na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice, které se uskuteční od 1. do 3. května v Račicích. Hlavními nadějemi jsou bronzový olympijský čtyřkajak a kanoista Martin Fuksa, kteří budou obhajovat titul, a také deblkanoe Jaroslav Radoň, Filip Dvořák, jež na minulém šampionátu v Brandenburgu získala bronz.
Kolín – Další výborný výsledek si v nové bikové sezoně připsala na své konto Jana Czeczinkarová z Kolína. V prvním závodě světového poháru UCI juniorské série v cross country obsadila v italském Montichieri skvělé páté místo. Před ní skončily dvě Italky, jedna Britka a Švédka.
Přehlídka rorodendronů, masožravek, kaktusů, ale i řezaných květin, jako jsou hledíky, tulipány či kosatce a frézie. Zkrátka nepřeberné množství barevných exponátů zaplnilo v těchto dnech výstavní pavilony i venkovní plochy olomouckého výstaviště. Jarní etapa květinové a zahradnické výstavy Flora, na kterou loni přišlo více než šedesát tisíc lidí, startuje ve čtvrtek 23. dubna a potrvá do neděle 26. dubna.
Zlín – Historického úspěchu dosáhl oddíl sálové cyklistiky TJ Sokol Zlín-Prštné při víkendovém měření sil nejlepších juniorů v kolové. Zlín 1 ve složení Radek Adam a Miroslav Gottfried převálcovaly všechny své protivníky a právem tak oblékly dresy mistrů České republiky, které předávala legenda tohoto sportu Jindřich Pospíšil zároveň se zlatými medailemi.
Zlatá Koruna - /OBRAZEM/ Známí hokejistéi a sportovní komentátoři vzpomínali ve Zlaté Koruně na svou slavnou kariéru. Na židle hostů usedli komentátor Karol Polák (nahoře zprava), hokejista František Vacovský – mistr Evropy a mistr světa 1949; sportovní redaktor České televize Ota Černý, českobudějovický hokejista Jaroslav Pouzar – trojnásobný vítěz Stanleyova poháru; a do sálu je uvedl sportovec Zdeněk Přívratský, místostarosta Dolního Třebonína.
Příbram /ROZHOVOR/ – Fanouškům českého rallysportu jistě nebude potřeba představovat Jana Černého z Příbrami, jenž má před sebou přelomovou sezonu. O víkendu se dokonce „jede Šumava" a tak po nocích s týmem pobíhá v dílně s nářadím kolem závodních aut. V dílně jsme si povídali o nadcházející sezoně, pocitech ze světových jízd a také o Rally Příbram.
Pardubice - Východočeské divadlo má v současné době na repertoáru slavný titul Edwarda Albeeho Kdo se bojí Virginie Woolfové?, který uvádí na své Malé scéně ve dvoře.
Litvínov, Praha - Společnost Unipetrol zvýšila prodeje. Pomohla jí i klesající cena ropy a ekonomické oživení. Firma vykázala za první letošní čtvrtletí provozní zisk před úroky, daněmi, odpisy a amortizací na úrovni 3,1 miliardy korun. Čistý zisk je téměř dvě miliardy korun. Ve čtvrtek o tom informoval generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.
Litvínov, Praha - Společnost Unipetrol zvýšila prodeje. Pomohla jí i klesající cena ropy a ekonomické oživení. Firma vykázala za první letošní čtvrtletí provozní zisk před úroky, daněmi, odpisy a amortizací na úrovni 3,1 miliardy korun. Čistý zisk je téměř dvě miliardy korun. Ve čtvrtek o tom informoval generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.
Arco di Trento/Málkov - V italském Arco di Trento se jel úvodní závod mistrovství Evropy v motokrosu EMX, který se koná při závodech mistrovství světa MXGP.
Doubice - Divím se, že se divím. A to vždycky. A to vždycky, když třeba jenom na pár dní vypadnu z Doubice, z České republiky a jedu se nadýchat jiného vzduchu.
Olomouc – Přehlídka rorodendronů, masožravek, kaktusů, ale i řezaných květin, jako jsou hledíky, tulipány či kosatce a frézie. Zkrátka nepřeberné množství barevných exponátů zaplnilo v těchto dnech výstavní pavilony i venkovní plochy olomouckého výstaviště. Jarní etapa květinové a zahradnické výstavy Flora, na kterou loni přišlo více než šedesát tisíc lidí, startuje ve čtvrtek 23. dubna a potrvá do neděle 26. dubna.
Liberec - Judista Milan Vágner z Judoclubu Liberec vyhrál svoji kategorii 70 75 let ve váze +100 kg a stal se tak mezinárodním mistrem Slovenska. Mistrovství Slovenska veteránů v judu absolvovalo v Galantě 101 judistů z osmi zemí, když nejpočetnější výpravou byla ta česká
Řím/Atény – Evropská unie se musí problému s přílivem nelegálních přistěhovalců postavit společně jako celek, vyzval dnes v projevu v dolní komoře italského parlamentu italský premiér Matteo Renzi. Informovala o tom agentura ANSA. Podle šéfa kabinetu by osmadvacítka měla rovněž hrát větší roli při zajišťování bezpečnosti na severu Afriky, odkud běženci přes moře nejčastěji připlouvají.
Znojmo – Dostali gól hned v úvodu, poté už ale bavili zaplněný znojemský stadion. Čeští hokejisté ve středu porazili Finy 4:1 a zvítězili v šestém ze sedmi přípravných duelů před blížícím se mistrovstvím světa v Praze a Ostravě. „Super vítězství. Fini byli z našich dosavadních soupeřů asi nejsilnější. Mají dobrý mix hráčů z NHL a z Evropy," ocenil soupeře český kapitán Radek Smoleňák.
Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes odsoudil údajné návrhy v Evropě, že by se měly potápět lodě převáděčů a že by „imigranti měli být ponecháváni na pospas smrti". Návrhy na ničení plavidel zneužívaných k přepravě uprchlíků sice v předchozích dnech zazněly, hovořilo se ale o tom jako o preventivních akcích ještě před jejich naložením. Informovala o tom dnes agentura AP.
Poděbrady - Vzpomínky a pietní akce se konaly na řadě míst Poděbrad po celý den. Dorazili i zástupci americké a ruské ambasády.
České Budějovice - Čtvrté finálové utkání v Českých Budějovicích mezi Jihostrojem a Duklou bylo opět zahájeno národní hymnou v podání Aleše Voráčka, sólisty Jihočeského divadla. Slavnostní atmosféra trochu dolehla na domácí hráče, kterým se na ruce nalepila smůla s nervozitou, nedařil se jim příjem podání a velmi špatně útočili (10:18).
Kyjev – Protestní akci za účasti víc než tisíce lidí dnes zorganizovali v centru Kyjeva ukrajinští horníci. S požadavkem na výplatu dlužných mezd a rozšíření investic do těžby uhlí zablokovali dopravu na hlavní třídě Chresčatyku a uspořádali mítink před sídlem ukrajinské vlády. Žádají demisi ukrajinského ministra energetiky Volodymyra Demčyšyna.
Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude na čtvrtečním mimořádném summitu Evropské unie k nelegální migraci prosazovat, aby se EU zaměřila na boj proti převaděčům a na pomoc uprchlíkům v zemích původu. Uvedl to dnes po jednání vlády, která schválila mandát pro premiéra v Bruselu. Desetibodový plán Evropské komise s opatřeními proti převážení migrantů ve Středomoří je česká vláda podle Sobotky „v zásadě" připravená podpořit.
Praha - Nedávno se vrátila z tradičního soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu a tento pátek se Zuzana Hejnová vydá na dva týdny na Tenerife. Tam už bude její trénink tak kvalitní, aby mistryni světa v běhu na 400 m překážek připravil na obhajobu titulu na srpnovém šampionátu v Pekingu. Bronzová olympijská medailistka z Londýna je zdravá a připravená na návrat po loňské sezoně ovlivněné zdravotními potížemi.