Duchcov - Dřeviny v zámeckém parku v Duchcově ošetřují odborníci. Jedním z nich je i arborista Martin Němec. Jeho rukama prošly či stále procházejí stovky chráněných stromů po celé Evropě. „Park je to vskutku krásný. Stromy a keře, které tady jsou, si péči zaslouží," řekl Martin Němec.(na snímku v článku)
Východní Čechy, Pec pod Sněžkou /FOTOGALERIE/ – Zdejší lyžařský areál o víkendu přivítal českou slopestylovou špičku, která se zde utkala o tituly z mistrovství republiky ve snowboard slopestylu.
Karlstad - Rolníci a lovci ve Švédsku se bouří proti zákazu lovu vlků, který podle nich ohrožuje jejich způsob života a může vést k pytláctví. „Myslím, že můžeme žít v blízkosti několika vlků, ale ne v blízkosti tolika, kolik jich je teď. Přibližují se až moc k lidem," říká Elsa Magnussenová na své malé ovčí farmě nedaleko města Karlstadu na západě Švédska.
Kladruby – Na úroveň specializovaných mezinárodních center s intenzivním programem pro pacienty se získaným poškozením mozku, se už zanedlouho vyšvihne Rehabilitační ústav Kladruby.
Znojmo /ROZHOVOR/ – V samotném závodě je pro mladého autokrosaře Martina Vaculíka nejdůležitější start. Pak sledovat světelnou signalizaci a sešlápnout pedál v ten pravý okamžik. Úspěšné starty a závodní rychlost jej těší stejně jako získání titulu Hvězda deníku 2013. Plaketu z předávání má na své poličce spolu s dalšími poháry a nemůže se na ni vynadívat. V závodních šlépějích kráčí nejen za svým otcem, ale také bratrem.
Frankfurt, Wolfsburg - Německému výrobci luxusních aut BMW vzrostl v únoru odbyt vozů BMW, Mini a Rolls-Royce o 5,6 procenta a dosáhl nového rekordu. Skupina měla vyšší prodej v Číně, který pomohl vyrovnat propad v Evropě a v USA. Zvýšení odbytu osobních aut své vlajkové značky VW v únoru zaznamenala i největší evropská automobilka Volkswagen. Zákazníci se stali majiteli 407.600 těchto nových vozů, což je o 1,5 procenta více než před rokem.
Pardubice - Osm městských obvodů Pardubic dnes přežilo druhý pokus o jejich zrušení. Náměstek primátorky František Brendl (Pardubáci) navrhl nahrazení obvodů s volenými radnicemi a úřednickým aparátem 27 místními částmi, zastupitelé to však odmítli.
Praha - V tuzemsku jezdí více než 600 Fordů Mustang, přestože se do Česka nikdy oficiálně nedovážely. Většinou jde o poslední pátou generaci, průměrné stáří je necelých devět let. Jen asi stovka mustangů pochází z nejvíce ceněné "klasické" první generace, která se vyráběla do roku 1973. Legendární Ford slaví v těchto dnech 50. výročí od zahájení výroby.
Praha - Už to není ten slavný Lyon, který děsí soupeře. Přesto by měli mít v Plzni z nejbližšího soupeře respekt. A to i proto, že se pyšní "nejvýnosnější" útočnou dvojicí ze všech pěti předních lig starého kontinentu. Osmifinále Evropské ligy bude určitě zajímavé.
Milán - Italská bankovní skupina UniCredit vykázala za loňský rok čistou ztrátu 14 miliard eur (383 miliard Kč), zejména kvůli rozsáhlým odpisům a špatným úvěrům. Banka podle agentury ANSA také uvedla, že v rámci pětiletého plánu na snížení nákladů hodlá zrušit 8500 pracovních míst, včetně 5700 míst v Itálii.
Brno – Osamělé ženy na internetových seznamkách nemusí čekat pouze životní partner a osudová láska. Na síti můžou také narazit na podvodníky, kteří jim vybílí účet a okradou o majetek. Jednoho takového brněnská policie zadržela na konci února.
Praha - Křišťálové glóby pro nejlepší snowboardistku sezony včera zářily v jarním slunci vystavené sto metrů nad Prahou na žižkovské věži a jejich majitelka Šárka Pančochová už skrze ně hleděla do budoucna. Chce zlepšit techniku, skoky, rotace triků a uspět za rok na mistrovství světa či prestižních X-Games.
Jičínsko – Dne 6. prosince 1988 zapsal do přírůstkové knihy dr. Beneš fragment zubu mamuta. Objevený zub byl původně součástí tzv. starého fondu jičínského muzea a byl nalezen v Marečkově cihelně (za dnešním Penny Marketem).
Bruntál - Na prvního prezidenta naší republiky, Tomáše Garrigue Masaryka, vzpomínali v Bruntále. U příležitosti 164. výročí jeho narození uspořádala slavnost bruntálská Československá obec legionářská.
Vimperk – Při hokejových turnajích vimperských Old boys nikdy nechybí Václav Linhart. Zažil krásná léta se Šumavanem na lavičce jako vedoucí mužstva a v této pozici jezdí se svými kamarády stále.
Původní profesí je novinář, ale když zrušili časopis, kterému šéfoval, zůstal bez práce. A právě v té době, v červenci 2007, podnikl svoji první šílenou výpravu: trabantem se s dvěma přáteli vydal na 15 tisíc kilometrů dlouhou cestu napříč Evropou a Asií k Hedvábné stezce.
Kazaň - Už ani nedoufají v zázrak. Tuší, že jejich dny v Evropě jsou sečteny. Basketbalisté Nymburku odletěli do Kazaně. Čeká je osmifinálová odveta Eurocupu, která ale bude na 99 procent jen formalitou. Ruský tým totiž v Praze rozstřílel českého šampiona 91:58.
Hustopeče /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Hustopečská firma HPM TEC podporuje ve městě šachový sport, ale myslí i na děti s handicapem. Jednatelem společnosti je Ivan Burian.
Liběšice, Ústí n. L. - Rušení Domova na zámku Liběšice, respektive část transformace sociálních služeb v Ústeckém kraji, je ožehavým problémem. Po tom, co vyvolala starostka Liběšic Alena Knobová návštěvu tohoto zařízení hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, snažil se v pondělí radní Martin Klika celou problematiku osvětlit novinářům na tiskové konferenci.
Velká nad Veličkou – Má za sebou mimořádný rok. Jitka Pešková se vloni stala juniorskou mistryní světa ve střelbě. Společně s Radkou Mančíkovou vybojovala rodačka z Velké nad Veličkou v kategorii družstev na evropském šampionátu stříbrnou medaili. Ve skeetu se odchovankyně SSK X target Hodonín, která v současnosti hájí barvy Komety Brno, prosadila i mezi ženami, když podruhé ovládla národní šampionát.
Liberec - Občanské sdružení Dekomunizace odhalilo dnes brzy ráno na průčelí liberecké radnice obří protestní plachtu s diktátorskou podobou Vladimíra Vladimiroviče Putina.
Pardubice – Šestičlenná skupina kolínských vrhačů se zúčastnila letošního prvního závodu pod otevřeným nebem, kterým byla tradiční Velká cena Pardubic v hodu břemenem.
Chropyně – Kroměříž, Kojetín, Tovačov a nyní také Chropyně: to jsou poslední působiště oblíbené labutě pojmenované Zpěvanka. Ornitologové po ní pátrali čtyři měsíce, v Kroměříži, kde se totiž běžně v zimě zdržovala, se letos neukázala. O vzácný druh labutě zpěvné proto měli odborníci strach, nyní si tedy oddychli.
Liberec - Policie vyzvala aktivisty, kteří odmítají Putinův „anšlus" Krymu a jeho postup na západ, aby plachtu z liberecké radnice odstranili. Na plachtě je totiž zobrazený i hákový kříž.
Olomouc – Zapálením svíček a minutou ticha si v pondělí večer u orloje připomněly násilné potlačení povstání v Tibetu přibližně čtyři desítky Olomoučanů.
Veselíčko – Nejen větší města, ale i malé obce se v pondělí připojily k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet, kterou si symbolicky připomínají 55. výročí krvavého potlačení Tibeťanů čínskými okupanty.
Kyjev – Události na Ukrajině mají celosvětový dosah a mohou vést ke změně základů evropské politiky. V projevu v kyjevském Polytechnickém institutu to dnes prohlásil Michail Chodorkovskij, bývalý ruský ropný magnát a prominentní vězeň ruského prezidenta Vladimira Putina. Vyzval Ukrajince, aby svou vlast bránili se zbraní v ruce.
V Městské sportovní hale v Chomutově se uskutečnilo mistrovství České republiky v zápase řecko-římském pro věkové kategorie seniorů a kadetů. Soutěž byla zahájena krátce po půl jedenácté dopoledne, po slavnostním otevíracím ceremoniálu začala na chomutovských žíněnkách první utkání. V rámci ceremoniálu byl vyhlášen Svazem zápasu ČR nejlepší zápasník roku 2013 a tím se stal krnovský zápasník Matouš Morbitzer.
Praha - Trenér české basketbalové reprezentace Ronen Ginzburg byl v minulých dnech na inspekční cestě v zámoří, kde se setkal s jediným Čechem v NBA Janem Veselým. Hráč Denveru Nuggets mu potvrdil, že chce v srpnu pomoci týmu v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2015.
Jižní Morava - Spory o stavbu silnic R43 a R52 se na jižní Moravě táhnou už dlouho. Stejně jako přesun železničního nádraží v Brně. Ministerstvo dopravy chce nikdy nekončící koloběh povolení a odvolávání utnout. Připravuje nový zákon, který zjednoduší zisk stavebního povolení i vykupování pozemků.
Východní Čechy, Pec pod Sněžkou /FOTOGALERIE/ – Zdejší lyžařský areál o víkendu přivítal českou slopestylovou špičku, která se zde utkala o tituly z mistrovství republiky ve snowboard slopestylu.
Východní Čechy, Pec pod Sněžkou /FOTOGALERIE/ – Zdejší lyžařský areál o víkendu přivítal českou slopestylovou špičku, která se zde utkala o tituly z mistrovství republiky ve snowboard slopestylu.
Vyškovsko /ANKETA/ – Rádi čtete rozhovory se sportovci Vyškovska, ale chybí vám v nich dotaz, který byste položili vy? Chcete se něco dozvědět zrovna o svém oblíbenci, ale ještě jste jeho zpověď v našich novinách neviděli? Pak právě teď přišel váš čas!
Další rozvoj robotické chirurgie v Česku brzdí podle primáře oddělení cévní chirurgie Nemocnice Na Homolce Petra Štádlera nedostatek peněz. Homolka, která je lídrem robotických operací v cévní chirurgii, musí dojednávat se zdravotní pojišťovnou úhradu léčby pro každého pacienta zvlášť, řekl Štádler, který patří k předním světovým operatérům.
Praha - Křišťálové glóby pro nejlepší snowboardistku sezony dnes zářily v jarním slunci vystavené sto metrů nad Prahou na Žižkovské věži a jejich majitelka Šárka Pančochová už skrze ně hleděla do budoucna. Chce zlepšit techniku, skoky, rotace triků a uspět za rok na mistrovství světa či prestižních X-Games.
Jižní Morava - Spory o stavbu silnic R43 a R52 se na jižní Moravě táhnou už dlouho. Stejně jako přesun železničního nádraží v Brně. Ministerstvo dopravy chce nikdy nekončící koloběh povolení a odvolávání utnout. Připravuje nový zákon, který zjednoduší zisk stavebního povolení i vykupování pozemků.
Londýn, Praha - V devětadvaceti letech toho má tenhle zavalitý chlapík docela dost za sebou. Jedni ho uctívají, jiní ho nemohou ani cítit. Jedno je ale jisté - Adrian Lewis patří k nejlepším profesionálním hráčům šipek na světě. A příliš se netají ambicí být tím vůbec nejlepším.
Liberecký kraj - Cílem celého festivalu je podpora tibetských dětí a jejich vzdělání v rodném jazyce. Výtěžek z festivalu poputuje přímo do Tibetu do školy Gyalten.
Jablonec n. N. - Cílem celého festivalu je podpora tibetských dětí a jejich vzdělání v rodném jazyce. Výtěžek z festivalu poputuje přímo do Tibetu do školy Gyalten.
Velké Meziříčí – Pokud všechno dopadne podle plánu, v květnu či červnu se konečně začne stavět unikátní rozhledna na velkomeziříčském Fajtově kopci. Ta se stane novou dominantou města pod dálničním mostem.
Praha - Zahraniční obchod České republiky skončil v lednu podle metodiky národního pojetí, kterou nově statistici používají jako primární, přebytkem 15,5 miliardy korun. To znamená meziroční zlepšení o 12,9 miliardy korun, uvedl dnes Český statistický úřad. V prosinci 2013 byl podle této metodiky zahraniční obchod v deficitu 8,75 miliardy korun. Export tuzemských firem se na začátku roku zvýšil meziročně o téměř 18 procent.
Letná /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Původní profesí je novinář, ale když zrušili časopis, kterému šéfoval, zůstal bez práce. A právě v té době, v červenci 2007, podnikl svoji první šílenou výpravu: trabantem se s dvěma přáteli vydal na 15 tisíc kilometrů dlouhou cestu napříč Evropou a Asií k Hedvábné stezce.