Letní univerzita k nám přivedla studenty z celé Evropy
Benešovsko – Při volbě prázdninového programu se v dnešní době naskýtá řada možností. Jednu ze zajímavějších si vybrala skupinka asi třiceti studentů z celé Evropy.
Benešovsko – Při volbě prázdninového programu se v dnešní době naskýtá řada možností. Jednu ze zajímavějších si vybrala skupinka asi třiceti studentů z celé Evropy.
Londýn – Britští policisté vyšetřují smrt pravděpodobně černého pasažéra, jehož tělo bylo nalezeno ve čtvrtek u podvozku letadla, které přiletělo z Istanbulu na londýnské letiště Heathrow. Muž nejspíš při teplotách minus 60 stupňů Celsia během čtyřhodinového letu umrzl, uvedl dnes britský deník The London Evening Standard.
Zcela ojedinělou výstavu mohou lidé navštívit v Domě umění Jihomoravského muzea na znojemském Masarykově náměstí. Expozice „Není trůn jako trůn aneb korunovační klenoty hygieny" vznikla ve spolupráci se společností Laufen CZ a nechává návštěvníky nahlédnout do bohaté a velmi pestré historie toalet, umyvadel a dalšího koupelnového vybavení.
Frankfurt – Počet zadržených falešných eurobankovek v prvním pololetí meziročně vzrostl o více než čtvrtinu na 317.000 kusů. To představuje největší objem od konce roku 2010, vyplývá z dnešních údajů Evropské centrální banky (ECB).
Brno /ROZHOVOR/ – Čtyřiadvacetiletý Tomáš Nýdrle je nejlépe střílející student na světě. Špatné známky u zkoušek se tak profesorům na brněnské Mendelově univerzitě nemusí vyplatit. Na univerziádě v ruské Kazani si student oboru lesnictví pověsil na krk zlatou medaili z individuálního závodu ve skeetu a bronzovou ze soutěže družstev. „Třetí místo bylo příjemné překvapení, moc jsme s medailí nepočítali," svěřil se Nýdrle.
Uherské Hradiště – Dalšího velkého úspěchu dosáhl hradišťský veslař Michal Plocek. Nejčerstvějším úspěchem devatenáctiletého závodníka, který od letošní sezony vesluje za pražskou Duklu, je povedené vystoupení na mistrovství ČR seniorů a juniorů, kde vybojoval dvě zlaté medaile.
Hranice – Ten problém se v Hranicích objevuje už dlouhá léta a na povrch vyvstává hlavně v letní sezoně. Chtěli byste v karavanu do místního autokempu, ale železniční most před areálem v blízkosti rezervace Hůrka pouští jen vozy do 3,1 metru.
Klatovsko - Klíšťata útočí už i na Klatovsku. Hlášeny jsou případy klíšťové encefalitidy i lymské boreliozy.
Žatec - Lucie Svěcená a David Urban za měsíc odlétají do Dubaje. Ještě dřív čeká mistrovství světa na Tomáše Plevka.
Nymburk – Je mu teprve šestnáct, ale již hrál na světovém šampionátu hráčů do devatenácti let v Praze. Stal se tak nejmladším hráčem českého výběru. Basketbalista Matěj Svoboda z BCM Nymburk ze své pozice tedy nepatřil mezi hlavní opory, přesto věří, že využil maximálně každou minutu strávenou na hřišti. Jeho letní reprezentační povinnosti ale zdaleka nekončí.
Jablonec n. N. - Přestože mladá plavkyně z Bižuterie Jablonec Tereza Grusová nedosáhla na juniorském mistrovství Evropy v Polsku na medaili, bylo její vystoupení v Poznani velmi úspěšné.
Kozákov /VIDEO/ - Jste fanouškem adrenalinových a nevšedních sportů? Máte rádi rychlost, dramatické situace, ale i nebezpečné kotrmelce? I pro vás je tedy připraven na vrchu mezi Turnovem a Semily závod v downhillovém skateboardingu, na kterém se znovu po roce představí největší hvězdy tohoto sportu.
Sokolov - Sokolovská tenistka rozhodující měrou přispěla k prvenství české reprezentace do 14 let na neoficiálním mistrovství Evropy družstev
Zlín - Náměstí Míru ve Zlíně bude už dnes hostit výjimečný hudební počin Bohemia Jazz Fest. Jedna z největších akcí svého druhu v Evropě, na kterou je vstup volný, sem zavítá dnes a koncertovat se začne v 17 hodin.
Kornatice - Areál v centru Kornatic je zítra dějištěm 29. ročníku Slavností léta. Akce, která z původního nohejbalového turnaje přerostla v celodenní atraktivní program pro všechny věkové skupiny! Tentokrát například dorazí čtyřnásobný mistr Evropy v dřevorubeckém sportu Martin Komárek.
Roudnice n. L. - Dva severočeské truckové týmy se opět pustily do souboje. Tentokrát to nebylo v seriálu mistrovství Evropy tahačů na okruzích, kde zatím David Vršecký s roudnickou Buggyrou je čtvrtý a Adam Lacko s židovickou MKR Technology šestý, ale v rallye!
Zlínsko - Povinností řidiče je zajistit bezpečnost přepravovaného zvířete. To stojí v zákoně o provozu na pozemních komunikacích.
Olomouc /TRASA ZÁVODU/ – Chystáte se o víkendu do zoo na Svatém Kopečku? Pak výlet raději přeložte na jindy, tedy pokud nejste příznivci pěších výšlapů či cyklistickými fanoušky. Dostat se do turisty vyhledávaného cíle bude automobilem i autobusem přes den prakticky nemožné, a to jak od Samotišek tak i od Lošova.
Nové Město nad Metují – Atletická Velká cena Nového Města nad Metují, kterou budou moci diváci shlédnout na Stadionu generála Klapálka v sobotu 27. července, nebude rozhodně nudnou podívanou.
Opava /VIDEO/ - Říká vám něco trap music? Jedná se o hudební žánr, který vznikl na jihu spojených států a vychází s dirty south hip hopu a crunku. Teď jej opavští tvůrci přinesli také do České republiky.
Region - Povinností řidiče je zajistit bezpečnost přepravovaného zvířete. To stojí v zákoně o provozu na pozemních komunikacích.
Příbram /ROZHOVOR/ – Přemnožená divoká prasata v posledních letech devastují ve městech na Příbramsku nejen úrodu zemědělcům, ale ničí chráněné živočichy a rostliny v chráněných územích. Řešení problému zajímá nejen obyvatele Mníšku pod Brdy, Dobříše či dalších měst, kde divočáci řádí. Na otázky ohledně přemnožené zvěře odpovídá v následujícím rozhovoru hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Místo zákroku v celkové anestezii „jen" tableta. Ženy, které otěhotní a rozhodnou se, že dítě nechtějí, budou mít od podzimu možnost podstoupit potrat ne pomocí chirurgie, ale prostřednictvím takzvané potratové pilulky. Tu totiž na konci června schválil lékový ústav.
Praha – Ceny elektrokol v dalších letech určitě klesat nebudou. V Česku jich je v současnosti v provozu asi 40.000. Každý rok se v ČR prodá 10.000 až 11.000 kol s elektromotorem, většinou těch nejlevnějších. V rozhovoru pro ČTK to řekl Jakub Ditrich, jednatel společnosti ekolo.cz, která vyrábí elektrokola značky Agogs.
Brno – S velkou porcí zkušeností, ale bez medailových ambicí odjeli plavci brněnské Komety Martin Verner a Silvie Rybářová na mistrovství světa, které začíná už v pátek ve Španělsku. „V přípravě to bylo hodně nahoru a dolů, jsem na výsledek na šampionátu zvědavý," povídal Verner, kterého čeká už páté klání na světové úrovni.
Frýdek-Místek, Brno – Každoročně se na něm prohánějí motocykly při světovém šampionátu. V pátek se na brněnský Masarykův okruh vydají účastníci mistrovství Evropy v silniční cyklistice.
Londýn – Británii sužují několik dní největší vedra za posledních sedm let a úřady uvedly do pohotovosti zdravotní zařízení, uvedla dnes stanice BBC. Středa byla se 32,2 stupně Celsia v Londýně nejteplejším dnem od začátku roku. Horko podle deníku The Times již přispělo k úmrtí stovek lidí.
Praha - Spotřebitelské ceny potravin a nealkoholických nápojů vzrostly loni v Česku o 6,9 procenta, což bylo nejvíce z 27 členských států Evropské unie (EU). Vyplývá to z propočtů Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) uvedených ve Zprávě o stavu zemědělství za loňský rok. Růst cen způsobilo především zvýšení sazby DPH u potravin z deseti na 14 procent, zvýšení cen dovážených potravin a růst cen komodita energií.
Ostrava, Břeclav – Mladé stolní tenistky Břeclavska Denisa Pyskatá ze Sokola Lanžhot a Veronika Tušlová z MSK Břeclav tvoří přesně polovinu reprezentačního celku kadetek České republiky na 56. mistrovství Evropy juniorů, které se koná v Ostravě. V hale Sareza vyvrcholily soutěže družstev, v nichž čeští kadeti získali zlaté medaile, kadetky obsadily jedenácté místo. Juniorky skončily až dvanácté a junioři třináctí.
Pardubice - Pardubický Chlapecký sbor Bonifantes vyráží do Thajska. Co mladé zpěváky čeká?
Sokolov - Teplé počasí láká návštěvníky na koupaliště Michal v Sokolově. Podle Karla Kotouse, správce největšího a nejmodernějšího koupaliště na Sokolovsku, jehož dominantou je nejdelší tobogan ve střední Evropě, se letní sezóna rozjíždí naplno.
Praha - Stopy jedovatého herbicidu glyfosátu má v těle šest z deseti Čechů, v Evropě byl výskyt 45 procent. Ukázala to studie z 18 evropských států, kterou dnes představilo Hnutí Duha a na níž spolupracovala ekologická organizace Přátelé Země. Látka na hubení plevele se podle ekologů nadužívá, chtějí proto apelovat na ministerstvo zemědělství, aby použití látky omezilo. V Česku bylo na glyfosát testováno deset lidí, celkově v Evropě 184.
Znojmo - Zcela ojedinělou výstavu mohou lidé ode dneška navštívit v Domě umění Jihomoravského muzea na znojemském Masarykově náměstí. Expozice „Není trůn jako trůn aneb korunovační klenoty hygieny" vznikla ve spolupráci se společností Laufen CZ a nechává návštěvníky nahlédnout do bohaté a velmi pestré historie toalet, umyvadel a dalšího koupelnového vybavení.
Olomouc /TRASA ZÁVODU/ – Chystáte se o víkendu do zoo na Svatém Kopečku? Pak výlet raději přeložte na jindy, tedy pokud nejste příznivci pěších výšlapů či cyklistickými fanoušky. Dostat se do turisty vyhledávaného cíle bude automobilem i autobusem přes den prakticky nemožné, a to jak od Samotišek tak i od Lošova.
Sokolov – Koupaliště Michal láká na nejdelší tobogan ve střední Evropě, ceny zůstaly stejné
Olomouc – Několik nej bude mít mistrovství Evropy v silniční cyklistice, které od čtvrtka do neděle hostí Olomouc, Brno a Frýdek-Místek. Na Moravě bude závodit osm stovek cyklistů z 33 zemí. Pořadatelé navíc připravili velmi náročný závod jednotlivců v okolí Svatého Kopečka.
Sedlčany – Na špičkový rallycross zve do světoznámého středočeského areálu Sedlčanská kotlina Autoklub RAC Sedlčany a Autodrom Sedlčany. V závodnické Mekce u potoka Mastníku se pojede o nadcházejícím víkendu 20. a 21. července a vyplatí se přijet.
Královéhradecko, Žireč – „Je pro mě velká čest, že mohu zahrát prezidentovi České republiky a panu kardinálovi Dukovi," řekla v úterý varhanice Jana Havlíčková. Tři skladby v jejím podání se staly součástí programu návštěvy Miloše Zemana v Domově sv. Josefa.
Olomouc - S cílem bojovat o evropské poháry, a taky se do nich kvalifikovat, vstoupí fotbalisté Sigmy do nového ročníku Gambinus ligy. Olomoucký tým se v létě posílil o tři nové hráče, a i když do Plzně odešel tvůrce hry Tomáš Hořava, Hanáci věří, že jsou silnější než v loňské sezoně, kdy skončili v lize na páté pozici.
Loděnice - V čele loděnické společnosti GZ Digital Media, která patří mezi největší světové výrobce CD, DVD, gramofonových desek a dalších produktů, končí Zdeněk Pelc. Firmu vedl od roku 1983, podle Hospodářských novin (HN) tak byl nejdéle sloužícím generálním ředitelem v Česku. Ve funkci ho v pondělí oficiálně nahradí Michal Štěrba, který řídil obchodní oddělení firmy.
Olomouc /ROZHOVOR/ - Minulý týden na mistrovství Evropy do 23 let v dráhové cyklistice získal dvě medaile a teď Robin Wagner přijel podpořit silničáře na jejich šampionátu.
České Budějovice – Lidé ji znají jako Stellu v Tramvaji do stanice Touha, Elizu v Lovu na losa nebo něžnou dívku Irmu ze Školy, základ života. Mnozí však už neví, že ve volném čase ráda vyráží do dalekých zemí. Herečka Jihočeského divadla Dana Verzichová miluje cestování. Největší dojem v ní zanechala výprava do Jižní Ameriky před šesti lety.
Olomouc – S cílem bojovat o evropské poháry, a taky se do nich kvalifikovat, vstoupí fotbalisté Sigmy do nového ročníku Gambinus ligy. Olomoucký tým se v létě posílil o tři nové hráče, a i když do Plzně odešel tvůrce hry Tomáš Hořava, Hanáci věří, že jsou silnější než v loňské sezoně, kdy skončili v lize na páté pozici.
Nové Město na Moravě - Diskařka Jitka Kubelová se pečlivě připravovala na svůj dvouletý vrchol mistrovství Evropy do 22 let.
Ostrava – Senzační cesta za evropským zlatem byla dokonána! Čeští kadeti v čele s talentem ústeckého Slavoje Tomášem Polanským zvítězili ve finále evropského šampionátu v Ostravě nad Slovinskem po velkém boji 3:2 a radují se ze zisku zlatých medailí.
Tábor - U výběru dovolené rozhoduje především cena. V létě vítězí zájezdy do Turecka a Afriky, Evropa se českým turistům letos prodraží
Východní Čechy, Pardubice /OD SOUSEDŮ/ - Mistrovství Evropy ve slowpitchi: Prohra proti Velké Británii se očekávala, nicméně zaváhání se Slovinskem by mohlo mrzet.
Praha /ROZHOVOR/ - „Existují různé techniky spojené s jógou. Cvičící, ale i očistné. Ty dokáží stimulovat sliznice a tělo je pak odolnější," tvrdí Jan Zawatzky.
Pelhřimov - Sochu ze dřeva, věnovanou bývalému českému prezidentovi Václavu Havlovi, ve středu na zahradě Agentury Dobrý den v Pelhřimově vyřezal Martin Komárek.
Praha – Intenzita slunečního záření je u jižních moří až třikrát vyšší než v Česku, lidé by tomu měli na letní dovolené přizpůsobit ochranu kůže. Řekl to předseda České asociace zdravého opalování Michal Kárych. Kůže by se podle něj měla na sluneční zátěž připravit už před odjezdem pozvolným opalováním a na dovolenou by se lidé měli vybavit krémy s vyšším ochranným faktorem, než užívají v ČR.