Hartberg - Fotbalová reprezentace v předposledním přípravném utkání před červnovým mistrovstvím Evropy porazila Izrael 2:1. O vítěznou trefu se ve čtvrté minutě nastaveného času postaral střídající útočník David Ladata.
Götzis - Pokus desetibojaře Romana Šebrleho o splnění nominačních kritérií pro start na mistrovství Evropy a olympijských hrách skončí v Götzisu neúspěchem. Světový rekordman nedokončil poslední disciplínu úvodního dne čtyřstovku, závod "zabalil" zhruba v polovině trati a podle šéftrenéra české reprezentace Tomáše Dvořáka bude v soutěži pokračovat v neděli už jen tréninkově.
Dvůr Králové – Legendární kapela Turbo křtí 14. června v Praze svoje nové CD s názvem Žár. Právě dnes by se už mělo objevit na prodejních pultech. Deník přináší rozhovor s Martinem Laulem, členem kapely a rodákem ze Dvora Králové nad Labem.
Bad Waltersdorf - V šéfovi fotbalové asociace Miroslavu Peltovi ožívají nostalgické vzpomínky na památnou jízdu před 16 lety, kdy reprezentace na mistrovství Evropy v Anglii došla až ke stříbrným medailím. Pelta z tehdejší role manažera týmu povýšil, ale starost o mužstvo, na které i teď osobně dohlíží, mu zůstala. Pelta věří, že současný tým může napodobit jízdu svých předchůdců v roce 1996.
Sušice – Městské kulturní středisko v Sušici má novou ředitelku. Ludmilu Szvitkovou vystřídala „mladá krev" Jitka Doubravová (na snímku). Nejen na to, jaké novinky čekají kulturní středisko pod jejím vedením, či jaké má zkušenosti v oblasti kultury, se jí zeptala redaktorka Deníku.
Bad Waltersdorf - Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek prodloužil už před mistrovstvím Evropy smlouvu u národního týmu. Český výběr tak povede i v kvalifikaci mistrovství světa 2014. Předseda FAČR Miroslav Pelta to řekl novinářům v Bad Waltersdorfu před přípravným utkáním s Izraelem.
Atény/Londýn - Řecká pravicová strana Nová demokracie (ND), která podporuje mezinárodní pomoc předluženému Řecku, před novými parlamentními volbami vede v průzkumech veřejného mínění.
Ústí nad Labem - Sever Čech zažije 14. až 17. června DanceShock 2012, taneční soutěž bude největším mezinárodním kláním ve street dance a v disko dance pořádaném v ČR od roku 2008
Domažlice – Obránce Domažlic Petr Jendruščák (31 let) je pro fanoušky Jiskry asi nejméně známou postavou. Původně útočník má ve sbírce medaili z mistrovství Evropy osmnáctiletých, v Baníku Most, odkud do druhého nejúspěšnějšího klubu na západě Čech v zimní pauze přišel, vykopal postup do ligy. Jen velcí znalci si možná vzpomenou, že ´nějaký´ Jendruščák dvěma góly během tří minut kdysi v I. lize zajistil Příbrami výhru nad Plzní tehdy s Knakalem, Pilařem, Barteskou a Sieglem v sestavě…
Němčice, Rusava – V obci starostuje nový Mistr Evropy ve fotbale starostů. Michal Štěpánek ještě teď vydýchává úspěch, zážitky a dojmy z mezinárodního soutěžení v polském městě Tychy. Všechno přitom začalo úplně nenápadně. Starostové z republiky se dohodli na schůzce k možnému vyslání fotbalového týmu do turnaje EURO 2012 v Polsku.
Mikulov – Na Mikulovských vinných trzích letos padne rekord v počtu vystavovatelů. Svá vína na nich představí hned 165 vinařských firem. Vzorků k ochutnání bude téměř osm stovek. Chybět nebudou ani vína z Evropy a třetích zemí.
Ústí nad Labem - Žena půjde před soud a potom do vězení, protože již dříve odsouzená organizátorka falešných sňatků sjednávala podvodné sňatky dál. „Ani podmíněné odsouzení nezastavilo třiačtyřicetiletou Češku. Nelegální sňatky v zahraničí organizovala dál. Nakonec jí policisté cizinecké policie ve středu 23. května sdělili podezření ze spáchání trestného činu napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky. V roce 2009 jí pro stejný trestný čin ústecký okresní soud odsoudil a vyměřil jí trest odnětí svobody v trvání osmi měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou let," uvedla Eva Jaklová z odboru cizinecké policie ústeckého krajského policejního ředitelství.
Brno /NA VLASTNÍ KŮŽI/ – To byl zase jednou bláznivý nápad. Když jsem kývl na nabídku, abych se zúčastnil úvodního podniku letošního seriálu běhu do schodů Run-up, netušil jsem, co mě čeká. S odstupem hodin po výkonu považuji rozhodnutí za bezmyšlenkovité a troufalé.
Vážený Jozefe Gabčíku, vážený Jane Kubiši,váš čin měl tenkrát, uprostřed nejkrvavější války v dějinách Evropy, nesmírnou hodnotu. Obětovali jste životy, abyste zastavili jednoho z hlavních nacistických strůjců holocaustu.
Brno – Ve městě, kde protéká „jeho" řeka, by ho případný neúspěch mrzel ještě o trochu víc než obvykle. Brněnský thajboxer Tomáš Hron se v Banské Bystrici postaví ukrajinskému pořízkovi Dmitriji Bezusovi. „Zápasíme v zimním stadionu a hned vedle něj teče Hron. Takže mrknu na svou řeku a snad vyhraju," usmál se bijec brněnského klubu Muay Thai.
Praha - V Česku je se svou bankou spokojeno 74,7 procenta zákazníků, což je proti loňsku nárůst o 1,4 bodu. Vyplývá to z indexu zákaznické zkušenosti, který prověřil více než 18.000 bankovních zákazníků ve 35 zemích v pravidelné výroční Zprávě o retailovém bankovnictví společnosti Capgemini a asociace Efma.
Sarajevo – Dva bývalé bosenskosrbské policejní velitele dnes poslal soud na 30 a 35 let do vězení za to, že se v červenci 1995 podíleli na zabíjení 1000 Muslimů (dnes Bosňáků) ve skladišti nedaleko Srebrenice.
Trutnov – Hned osm hráček zdejších dorosteneckých celků se probojovalo do širších reprezentačních výběru U20, U18 a U16. Všechny trutnovské hráčky bojují o finální dvanáctičlennou nominaci na Mistrovství Evropy jednotlivých kategorií.
Ostrava – Projednávání kauzy údajného pětičlenného gangu z Moravskoslezského kraje, který měl obchodovat s lidmi, se komplikuje. Hlavní líčení, jež začalo minulý měsíc u Krajského soudu v Ostravě, tento týden pokračovalo výslechem dalších svědků a čtením důkazů.
Chomutov – Finálový hattrick je dovršen. V páteční podvečer si Simona Baumrtová na Mistrovství Evropy v maďarském Debrecínu doplavala v semifinále padesátimetrové trati časem 28.57 pro další finále.
Bad Waltersdorf - Přesně dva týdny před startem mistrovství Evropy kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický neví, kdy se zapojí do přípravy s týmem. Zároveň ale nemá žádné pochyby, že by kvůli problémům s lýtkem mohla být jeho účast na šampionátu ohrožena.
Už 15. den v podstatě žije výtvarnice Jindra Nazarská (47) ze Lčovic na Prachaticku před Okresním ředitelstvím PČR ve Strakonicích. Spí tady, někdy používá policejní toalety a občas se tady i stravuje.
Pardubice - Petrochemický holding Unipetrol v pardubické rafinerii Paramo zastavil zpracování ropy. Příčinou je nízká poptávka po pohonných hmotách, sdělil v pátek mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda. Zatím podle něj není jasné, kdy bude výroba v Paramu obnovena.
Larnaka - Střelec Jiří Lipták z brněnské Komety získal na mistrovství Evropy brokařů v Larnace stříbrnou medaili v trapu, když v rozstřelu o druhé místo porazil Chorvata Josipa Glasnoviče. Český reprezentant tak po čtyřech letech vystoupil na evropském šampionátu opět na stupně vítězů, v roce 2008 vybojoval rovněž na kyperské půdě v Nikósii bronz. Z vítězství se dnes radoval další Chorvat Giovanni Černogoraz.
Plzeň – V aktuálním extraligovém ročníku sice zůstali házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň ziskem sedmého místa za očekáváním, ale už nyní dělá vedení klubu všechno pro to, aby v se příští sezoně dostavil na západ Čech úspěch v podobě medailového zisku.
Uherské Hradiště - Veslař VK Slovácko Michal Plocek i na mezinárodní regatě v Brně ukázal, že když chce, nemá letos konkurenci. Na Brněnské přehradě si hradišťský junior v sobotu poradil s konkurenty ze sedmi evropských zemí a suverénně zvítězil. Talentovaný skifař si tak definitivně pojistil účast na mistrovství Evropy, které se v červnu uskuteční na slovinském jezeře Bled.
Chrudim - Pošesté v řadě jsou mistři futsalové ligy. Era-Pack Chrudim je dál nepřekonatelným vládcem nejvyšší soutěže. Proč to tak je? Tady je šest důvodů hegemonie klubu.
Rijeka – Až do třetího letošního závodu v rámci mistrovství Evropy v rallye zasáhne Antonín Tlusťák. Zádveřický pilot přitom původně neměl startovat ani v Chorvatsku, nakonec však tento podnik překvapivě upřednostnil před pokračováním domácího šampionátu v Českém Krumlově.
Slovácko – Na kole dětem, tak se jmenuje velká cyklistická charitativní akce, jejíž jedna etapa protne i území Slovácka. Peloton složený z veřejnosti a osobností různých oborů v čele s velocipedistou Josefem Zimovčákem odstartuje v neděli 3. června z Nové Sedlice na slovensko-ukrajinských hranicích a do cíle v Aši přijede v sobotu 16. června.
Ostrava – Z maminčiny kuchyně až k olympijskému limitu. Nejlíp v osobním rekordu. A pak ještě překážkovou premiéru. Tak si plánovala vrcholící Zlatou tretrou Ostrava, na stále takřka domácím vítkovickém stadionu halová evropská šampionka, čtvrtkařka Denisa Rosolová.
Dvůr Králové – Legendární kapela Turbo křtí 14. června v Praze svoje nové CD s názvem Žár. Právě dnes by se už mělo objevit na prodejních pultech. Deník přináší rozhovor s Martinem Laulem, členem kapely a rodákem ze Dvora Králové nad Labem.
Ostrava – Z maminčiny kuchyně až k olympijskému limitu. Nejlíp v osobním rekordu. A pak ještě překážkovou premiéru. Tak si plánovala vrcholící Zlatou tretrou Ostrava, na stále takřka domácím vítkovickém stadionu halová evropská šampionka, čtvrtkařka Denisa Rosolová.
Ceny nových bytů v Praze jsou srovnatelné s Berlínem, a jsou tak nejvyšší ve střední Evropě. Tuzemské hlavní město je zároveň jedním z mála evropských měst, kde ceny nového bydlení překračují průměr dané země více než dvojnásobně. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků studie společnosti Deloitte.
Bad Waltersdorf - Předposlední ostrý test před mistrovstvím Evropy čeká české fotbalisty, kteří si v sobotu na konci svého rakouského soustředění vyzkoušejí aktuální formu proti Izraeli. Komplikací pro trenéra Michala Bílka může být, že v Hartbergu podle všeho nebude mít k dispozici všechny opory. Jisté je, že nenastoupí kapitán a klíčový záložník Tomáš Rosický. Ten se do plného tréninku kvůli poraněnému lýtku zapojí až od příštího týdne.
Brno – Kde získat potřebné peníze na zajištění hromadné dopravy v Brně? Dopravní podnik v současnosti hledá každou příležitost, jak si přivydělat. Nově vidí jeho vedení příležitost v tom, že mechanici nebudou opravovat jen vlastní vozy, ale za úplatu také cizí.
Pardubice /ROZHOVOR/ - Generální manažer Pardubic Ondřej Šebek se zabydluje ve známé kanceláři: „Byl jsem tu, diplomaticky řečeno, pod pracovním tlakem," směje se
Strakonice - Už 15. den v podstatě žije výtvarnice Jindra Nazarská (47) ze Lčovic na Prachaticku před Okresním ředitelstvím PČR ve Strakonicích. Spí tady, někdy používá policejní toalety a občas se tady i stravuje.
Velká nad Veličkou – V koutku duše pomýšlela na medaili. Cennému kovu nakonec byla blízko. Proti lepšímu výsledku však byl silný vítr a kvalitní soupeřky. V náročným podmínkách si šestnáctiletá Jitka Pešková nakonec vystřílela páté místo. Závod juniorek na mistrovství Evropy ve skeetu ovládla Ruska Firsovová.
Ostrava – Projednávání kauzy údajného pětičlenného gangu z Moravskoslezského kraje, který měl obchodovat s lidmi, se komplikuje. Hlavní líčení, jež začalo minulý měsíc u Krajského soudu v Ostravě, tento týden pokračovalo výslechem dalších svědků a čtením důkazů.
Nové Město nad Metují - Přestože dorazil kvůli stávkujícím zemědělcům o více než hodinu později, dobrou náladu mu to nezkazilo. Tomáš Dvořák, bývalý vynikající desetibojař a v současnosti šéftrenér Českého atletického svazu se objevil ve středu na novoměstském Stadionu generála Klapálka, kde se konalo krajské kolo Kinderiády, atletických závodů dětí druhých až pátých tříd základních škol.