Slovan vyhlíží fotbalové jaro s optimismem
Liberec - Libereckému fotbalovému klubu se zatím podařilo udržet všechny podzimní opory včetně Breznaníka a Gebre Selassieho
Liberec - Libereckému fotbalovému klubu se zatím podařilo udržet všechny podzimní opory včetně Breznaníka a Gebre Selassieho
Johannesburg - Dvě stovky slonů povraždili za posledních pět týdnů pytláci v západoafrickém Kamerunu, kde jsou tito tlustokožci ohroženi nejvíc na světě. Oznámila to agentura AP s odvoláním na zdroje z organizací na ochranu přírody.
Domažlice – Už poměrně „profláknutá“ kapela z Chodska Sticx křtila v pátek 10. února v domažlickém klubu Death Magnetic své druhé EP, které nese název Ze srdce Evropy a obsahuje tři a půl nových singlů.
Jihlava -Poslední díl přípravy proloží jihlavští fotbalisté trojicí zápasů.
Slovácko – Zřejmě i na mikulčickém Slovanském hradišti se odehraje děj napínavého filmu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů. Oba soluňští bratři se tak vrátí do okolí Mikulčic po necelých tisíc sto padesáti letech.
Dvůr Králové – Kdo ve dnech 10. až 12. února navštívil zdejší hokejovou arénu, rozhodně nelitoval.
Pokud si někdo na veletrhu Pragointerier New Design koupí matraci se zlatými vlákny, bude prvním člověkem, který bude moci v Česku spát na "zlatě". Nebude to ovšem zadarmo. Luxusní matrace stojí 970 000 korun.
Brno – Přibližně tři sta bodů do olympijské kvalifikace dostane vítěz Světového poháru v dráhové cyklistice. A tolik ztrácí Ukrajina v žebříčku keirinu na poslední čtvrté postupové místo z Evropy, které drží Česká republika. Dva díly před uzavřením dvouletého kvalifikačního cyklu by ji o účast už nikdo neměl připravit.
Rychnov nad Kněžnou - „Bezpečně ve škole i mimo školu“ a „U nás ve střední Evropě“ je název projektového dne.
Lanškroun – Ve městě se bude konat konference na téma Obnovované lidové zvyky v zemích střední Evropy.
Hluk - Další cenné zkušenosti a také povedené výsledky sbírala stolní tenistka Spartaku Hluk Aneta Kučerová na druhém letošním podniku nejvyšší světové kategorie World tour, který se konal ve Slovinsku ve městě Velenje.
Zlín - /FOTOGALERIE/ Velkolepé hudební představení na bruslích si včera večer vychutnali na zlínském hokejovém stadionu Luďka Čajky návštěvníci muzikálové show Broadway on Ice.
Praha - Pokud si někdo na veletrhu Pragointerier New Design koupí matraci se zlatými vlákny, bude prvním člověkem, který bude moci v Česku spát na "zlatě". Nebude to ovšem zadarmo. Luxusní matrace stojí 970.000.
Plzeň – Ve finském Vierumäki se dnes začíná střílet o medaile. O zisk cenného kovu a místo na olympijských hrách v Londýně bude na mistrovství Evropy usilovat také 26 českých sportovních střelců.
Pelhřimov – Pět medailí přivezli ze švédského Telleborgu bojovníci klubu Taekwondo Lacek.
Hodonín - Tereza Nguyenová, Barbora Hlávková a Romana Šimíková se rozhodly podpořit hodonínský dětský rehabilitační stacionář Vlaštovka. Tři dívky, které studovaly Střední odbornou školu zdravotnickou a sociální v Kyjově, totiž rády pomáhají znevýhodněným lidem.
Milán - Fotbalisté Arsenalu urpěli v osmifinále Ligy mistrů debakl 0:4. Trenér londýnského celku Arséne Wenger označil výkon hráčů za šokující.
Plzeň - Škoda Power ze skupiny Doosan uzavřela významné kontrakty na dodávku parních turbín ve Velké Británii a Německu. Oba jsou v objemu stovek milionů korun. Zařízení budou zprovozněna v roce 2013.
Úštěk - Libor Uhlík, známá úštěcká postava, pořadatel lidových i kulturních akcí, stojí za další tradiční víkendovou událostí Litoměřicka.
Teplice - AGC, největší světový výrobce plochého skla, chce v letošním roce dále posilovat svou pozici dodavatele skel pro automobilový průmysl.
Zlín – Nejlepším sportovcem města Zlína za rok 2011 se stal Jiří Hradil, úspěšný reprezentant v MTBO – orientačních závodech na horských kolech.
Znojmo – SK Aerobik Professional se chystá na první podnik letošní sezony. Tu zahájí znojemská děvčata na mezinárodním mítinku v Eisenbergu. Jihomoravské barvy budou hájit nejmladší závodnice klubu.
Londýn, Hradec Králové – Londýnská národní galerie právě pořádá výstavu Leonardo da Vinci: Malíř milánského dvora, která si vysloužila hned několik superlativů. Podařilo se tady shromáždit dosud nejúplnější soubor Leonardových děl a některá plátna jsou k vidění úplně poprvé.
Londýn – Magické číslo jednoho milionu řidičů starších 80 let překročili dle údajů Institutu zodpovědných řidičů (Institute of Advanced motorists) letos vlednu.
Louny /ROZHOVOR/ - Nový starosta města Radovan Šabata odpověděl na otázky Deníku.
Ostrava /DENÍK PŘEDSTAVUJE/ - Říkáv rozhovoru pro Deník Josefem Urbanem, publicista, spisovatel, scenárista, ale také filmový producent.
Už aby to bylo, říká stále více politiků i ekonomů o možnosti, že Řecko vyhlásí bankrot. Každý už totiž vidí, že řecké dluhy jsou vymyšlené, nesplatitelné a další úspory jsou nereálné, neboť drakonické škrty mohou přinést leda zhroucení ekonomiky, všeobecnou bídu a chaos.
Břeclav – V Břeclavi bude mít letos premiéru Mistrovství střední Evropy ve verbuňku. Zatančí ho Češi, Slováci a Maďaři.
Ústecký kraj - Nezisková organizace vyhlásila pátý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL. Do 2. dubna 2012 mohou obce, kraje, nevládní neziskové organizace a provozovatelé sběrných dvorů požádat o finanční příspěvek pro projekty zaměřené na zlepšení efektivity sběru elektroodpadu.
Liberecký kraj - Jiří Kubík zažil jako vězeň peklo minkovického lágru, který zřídili komunisté pro nepohodlné občany. Těmi ale mohl být kdokoli. Deníku popsal svoji zkušenost s pohraničníky, které právě Klub českého pohraničí sdružuje a adoruje.
Plzeň – Od římského legionáře až po vojáka za druhé světové války. Takový rozsah má plzeňský šermíř Petr Schleiss.
Most - Filmaři mu volají často. Od ledna účinkoval už ve třech nových projektech. V březnu natáčí korejsko-americkou scifi. Herec Jiří Maria Sieber je přes deset let nejobsazovanějším Mostečanem v českých a zahraničních filmech, televizních seriálech, reklamách a videoklipech. Zahrál skoro sto padesát rolí. Objevil se na obrazovkách v Americe, Evropě, Africe a Asii. Teď se vrátil z Barrandova, kde byl zápasníkem ve francouzském historickém dramatu Muž, který se směje. Hraje v něm s Gérardem Depardieuem. To se poštěstí málokomu. Film natáčený podle románu Viktora Huga se zřejmě objeví na prestižních festivalech.
Nymburk -Kolaps českého mistra v poslední čtvrtině, kterou prohrál 17:32, přivřel dvířka do play off.
Šitbořice – Šitbořický oddíl kolové slaví dvacet let své existence. Za tu dobu má za sebou úspěchy mládeže Pravidelně pořádá i turnaj mistrů světa.
Ústí nad Labem, Indie /FOTOGALERIE/ - Už potřetí v Indii tančí i učí orientální tanec Šárka „Sharka“ Černá, ústecká rodačka. Doprovodil ji i hudebník Bikramjit Singh z Indie, s nímž by si ráda zatančila i v Česku. Šárka Černá je tanečnice i učitelka tance Orientu a autorka působivé i užitečné knihy „Tajemství orientálních tanečnic“. Loni zkraje listopadu již potřetí opustila Čechy směr Indie. „Tentokrát jsem se vypravila na vlastní pěst bez pomoci agentury či někoho blízkého v Indii. Vrátila jsem se na stejné místo, do Pune,“ vzpomíná Šárka.
Písecko - Divadlo Pod čarou v Písku uvádíStand up comedy show Na stojáka.
Most /EXKLUZIVNĚ/ - Herec Jiří Maria Sieber je ve světě nejznámějším Mostečanem. Díky filmům a reklamě ho znají i diváci v Africe… Filmaři mu volají často. Od ledna účinkoval už ve třech nových projektech. A v březnu natáčí korejsko-americkou scifi. Herec Jiří Maria Sieber je přes deset let nejobsazovanějším Mostečanem v českých a zahraničních filmech, televizních seriálech, reklamách a videoklipech. Zahrál skoro sto padesát rolí. Objevil se na obrazovkách v Americe, Evropě, Africe a Asii.
Žít v sousedství elektrárny? Nic horšího člověka nemůže potkat! Takový je podle mediálních zpráv názor běžného obyvatele České republiky. Podle průzkumu, který proběhl ve dvanácti českých a moravských středních školách, je to ale právě naopak.
Liberecký kraj - Jiří Kubík zažil jako vězeň peklo minkovického lágru, který nedaleko Liberce zřídili komunisté pro nepohodlné občany. Těmi ale mohl být kdokoli. Deníku popsal svoji zkušenost s pohraničníky, které právě Klub českého pohraničí sdružuje a adoruje.
Most - Herec Jiří Maria Sieber je ve světě nejznámějším Mostečanem. Díky filmům a reklamě ho znají i diváci v Africe.
Březová – Věčný chodec, i tak by se dal nazvat Ital Gianluca Ratta, který při svém pěším a otužileckém putování po Evropě vstoupil včera poprvé ve svém životě na území naší republiky. Hranici se Slovenskem překročil tento čerstvý čtyřicátník spolu se svou jedenáctiletou fenkou Shirou nedaleko Březové, zhruba po 43 tisících kilometrech.
Jižní Čechy - Festival Expediční kamera zve za extrémy do Tibetu i Grónska.
Brno /FOTOGALERIE/ -Mítink Brněnská laťka ovládl s 230 centimetry favorizovaný Bahamam. Bábu trápilo polámané tělo a skončil třetí.
Jihlava -Operu Wolfganga Amadea Mozarta v režii Jiřího Menzela uvede Dům kultury Jihlava.
Mokré Lazce – Před stolními tenisty Robotu Mokré Lazce stál v dohrávce patnáctého kola Pramos extraligy doma těžký soupeř, který patří ke špici celé soutěže – Králův Dvůr. Mokré Lazce s bodovým ziskem příliš nepočítaly a věděly proč. Hosté jim nedali šanci a hladce zvítězili.
Nymburk - Středočeští basketbalisté zkolabovali v závěrečné čtvrtině, soupeř z Krasnodaru uspěl 71:65.
Brno – Spuštění nových webových stránek, výstava sletových plakátů, prohlídky sokolského stadionu a v neposlední řadě otevření zrekonstruovaného venkovního hřiště na Kounicově ulici. Těmito i dalšími akcemi oslaví sto padesáté narozeniny první tělocvičný spolek v České republice.
Červený Kostelec /FOTOGALERIE/ - V Divadle J.K. Tyla se v sobotu 11. února uskutečnilo historicky první slavnostní vyhlášení úspěšných sportovců, pod názvem Sportovec města Červený Kostelec.Ocenění se dostalo jednotlivcům, sportovním organizacím i spolkům.
ČR /ROZHOVOR/ - Pojistné tarify pro ženy a muže budou brzy jednotné.
České Budějovice – Po Krausovi, Landovi a Procházkovi to další odchovanec českobudějovického basketbalu dotáhl až do nejvyšší soutěže.