Rusko doporučilo přestat používat letadla Tu-154B
Moskva – Ruská agentura pro dohled v dopravě doporučila leteckým společnostem, aby dočasně přestaly používat stroje Tu-154B. Oznámila to tisková agentura ITAR-TASS.
Moskva – Ruská agentura pro dohled v dopravě doporučila leteckým společnostem, aby dočasně přestaly používat stroje Tu-154B. Oznámila to tisková agentura ITAR-TASS.
Prostějov /FOTOGALERIE/ – Pátý zápas v řadě bez ztráty setu odehrály v rámci Středoevropské ligy prostějovské volejbalistky. Nový kalendářní rok zahájily hladkou domácí výhrou nad slovinským Kamnikem a vrátily se na čelo tabulky, když přeskočily tým Schwechatu, který má ovšem o dva odehrané zápasy méně.
Buenos Aires, Osek - Populární Dakar již začal a pro příznivce motoristického sportu, kteří hltají zpravodajství z tohoto závodu, přichází další perlička. V premiérové roli řidiče kamionu se totiž představí Vlastimil Vildman. Osecký závodník se Dakaru již zúčastnil, nyní je to pro něho další velká zkouška.
Chrudim – Právě skončený rok již vystřídal jeho „potomek“ se jménem Rok 2011.
Ústí nad Labem – Měl být budoucností ústeckého volejbalového klubu. Do talentovaného nahrávače Filipa Habra, momentální jedničky aktuálně osmého extraligového týmu, odborníci vkládali velké naděje.
Madrid – Ve Španělsku dnes vstoupil v platnost přísný protikuřácký zákon, který zakazuje kouření zejména v uzavřených veřejných prostorech, tedy například v barech, restauracích a na diskotékách.
Hradec Králové - Důležitost cizích jazyků pro Evropany stále roste. I nadále platí: „Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.“
Hradec Králové - Osobnosti královéhradeckého sportu bilancovaly uplynulých tři sta šedesát pět dní a k tomu připojily i svá přání do nadcházejícího roku
Ostrava - Podle informací ČHMÚ by se situace v nejbližší době neměla výrazně zhoršit a hodnoty budou dál podlimitní.
Pardubice - Hokej venku: Rakousko zachránil pastor, Švédové se nedostali do hlediště a v Rusku ani hráči netušili, v kolik se bude začínat.
Rakovnicko - Vzpomínka na rakovnické dělostřelectvo.
Jeseníky -V Jeseníkách měří čeští vědci znečištění ovzduší v Evropě. Odebírají zde vzorky sněhu a námrazy. V nich jsou obsaženy zplodiny, které mohou pocházet i z velmi vzdálených míst.
Brno, Rychnov nad Kněžnou – Tvořivý nahrávač, mozek chrlící nápady, úspěšný trenér, pedagog, filozof a muž mnoha neotřelých názorů. Pestrá osobnost rychnovského rodáka Zdeňka Haníka je nepřehlédnutelná nejen ve světě volejbalu.
Moskva - Tři lidé zahynuli a 43 dalších bylo zraněno posobotní nehodě ruského dopravního letadla Tu-154, které startovalo na letišti v sibiřském Surgutu. S odvoláním na oficiální činitele to oznámila agentura ITAR-TASS.
Domažlice - Přijďte se podívat na novoroční ohňostroj v Domažlicích, který se bude konat v neděli 1. ledna od 18 hodin na náměstí Míru.
Dešenice – Pokračujeme v seriálu o jednotlivých obcích v regionu. Kromě stručného představení nahlížíme i do sto a více let starých novin, abychom zjistili, co se o obcích psalo.
Itálie -Další stát se zbavuje plastových tašek – nesmí se dávat ani prodávat. Odpad zemi zavaloval
Pardubice - V případě slavné rodiny Františka Burgra nepadlo pověstné jablko daleko od stromu. Mělo oranžovou barvu a tvar basketbalového míče.
Polička – K dnešnímu dni neodmyslitelně patří petardy, rachejtle a ohňostroje. Ten svitavský připravuje pravidelně již od roku 1999 Ivan Blanda z Poličky.
Karlovy Vary - Primátor Petr Kulhánek: o půlnoci na Silvestra budu s dětmi pouštět lampiony pro štěstí, na Nový rok si zaběhám
Sydney – Na 5000 obyvatel tichomořského ostrova Kiritimati přivítalo příchod roku 2011. Atol Kiritimati označovaný dříve jako Vánoční ostrov je součástí ostrovního státu Kiribati, kterým prochází takzvaná datová hranice.
Hradec Králové, Pardubice – V silvestrovské anketě Deník oslovil sportovní osobnosti. Kapitána hradeckých fotbalistů Wozniaka zaujal výrok kouče Kotala o tříhlavých divácích.
Znojmo - Znojemští plavci sami mezi sebou vybrali nejlepšího sportovce. Podle očekávání se znojemským plavcem roku stal Michal Rubáček.
České Budějovice – V pátek o půlnoci se rozloučíme s rokem 2010.
Děčínsko - Připomeňte si různé události roku 2010 s námi.
Blanensko – V roce 2010 nebyla ani na Blanensku nouze o různé kuriozity a zajímavé momenty. Vybrali jsme šest z nich.
Praha - Malé děti budou moci v podstatě už jen příští rok vyjet o letních prázdninách s rodiči k moři bez toho, aby musely mít vlastní cestovní pas. Od poloviny roku 2012 budou muset mít takový doklad všechny děti včetně kojenců.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Tři a jedna otázka pro: Aleše Březinu, kouzelníka, maturanta a účastníka televizní talentové soutěže. Kouzlí od malinka. Začal se šátky a kruhy, dnes prošpikuje hlavu divačky dýkami nebo obere starostu o jeho sako. Několik měsíců udivoval výkony i v talentové soutěži.
Karlovy Vary - Zlatým hřebem byl koncert Karla Gotta a Evy Urbanové
Liberec - Účastníci rally Dakar 2011, který startuje 1. ledna z Buenos Aires, se pomalu slétávají do argentinského hlavního města, kde vrcholí léto. Mezi nimi jsou i dva Liberečáci – David a Martin Pabiškové.
Uherské Hradiště - V centru poutního Velehradu, jemuž vévodí bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje, vládne navzdory zimnímu počasí čilý pracovní ruch.
Velehrad /FOTOGALERIE/ – Přesně před rokem uvedl na Velehradě ministr kultury někdejší Fišerovy vlády Václav Riedlbauch do života projekt nesoucí název Velehrad – centrum kulturního dialogu západní a východní Evropy.
Liberecký kraj – Ať už se časy mění, jak chtějí, jedna věc určitě zůstane – chuť zajít občas takzvaně na jedno. Objem výroby pivovarů v Libereckém kraji ukazuje, že ani v roce 2010 lidé nepohrdnou žejdlíkem.
Pasov – Nový rok přijde na hraniční přechod Bučina u Finsterau už dnes v pátek v poledne.
Lužany – Letošní sezona dopadla pro autokrosaře VÁCLAVA FEJFARA velice úspěšně.
Praha - Specializovaná oddělení, ohrožená případným hromadným odchodem lékařů, se zřejmě budou muset slučovat.
Žďár nad Sázavou – Nejenom více než sedm desítek pravidelných autobusových linek a městskou hromadnou dopravu ve Žďáře nad Sázavou a Velkém Meziříčí zajišťuje dopravní společnost Zdar ze Žďáru nad Sázavou.
Ratíškovice /ROZHOVOR/ – Kolotoč zápasů, turnajů a cestování se na chvíli zastavil. Nejlepší česká stolní tenistka Iveta Vacenovská si alespoň o vánočních svátcích odpočinula a strávila více času s rodinou a přáteli. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Ratíškovic má za sebou náročný rok.
Ústí n. O. – Dvaatřicetiletý trojnásobný vítěz ankety o nejlepšího okresního sportovce Robert Krupička má hned dva tajné sportovní sny.
Liberec /FOTOGALERIE/ – Máte rádi IMAX, láká vás planetárium a netušíte, jak se člověk cítí při zemětřesení? To všechno byste mohli poznat za tři roky. V Liberci se totiž otevře obří centrum vědy a zábavy, které nabídne atrakce srovnatelné s největšími podobnými centry ve světě.
Liberecký kraj – Ať už se časy mění, jak chtějí, jedna věc určitě zůstane – chuť zajít občas takzvaně na jedno. Objem výroby pivovarů v Libereckém kraji ukazuje, že ani v roce 2010 lidé nepohrdnou žejdlíkem.
Břeclav /ROZHOVOR/ - Je bezesporu největším krasobruslařským talentem, který momentálně Břeclav má. Jednadvacetiletá krasobruslařka Lucie Myslivečková má za sebou první seniorský titul a společně se svým tanečním partnerem Matějem Novákem stoupá krůček po krůčku k vyšším metám.
Liberec /FOTOGALERIE/ – Máte rádi IMAX, láká vás planetárium a netušíte, jak se člověk cítí při zemětřesení? To všechno byste mohli poznat za tři roky. V Liberci se totiž otevře obří centrum vědy a zábavy, které nabídne atrakce srovnatelné s největšími podobnými centry ve světě.
Izrael - Velký třesk v dosavadních názorech na původ moderního člověka by mohl způsobit nález osmi zubů z jeskyně Kesem ve střední Izraeli, o nichž informovali izraelští archeologové v nejnovějším čísle časopisu American Journal of Physical Anthropology.
Ačkoliv je doktorem práv i filozofie, osudem se Miloslavu Stinglovi stali Indiáni. Slavný cestovatel a etnograf, jenž šestnáctkrát objel svět, patří k nejplodnějším spisovatelům: napsal 41 publikací, které jsou hojně překládány a vydávány v zahraničí. Při svých cestách po všech kontinentech navštívil 151 zemí, v kterých ho zajímali především místní obyvatelé a jejich kultura. Stal se čestným náčelníkem kmene Kikapů; Stinglovo indiánské jméno zní Okima (v překladu Ten, který vede). Stingl, který 19. prosince oslaví osmdesátiny, se domluví 17 jazyky, asi nejexotičtější z nich je jazyk papuánského kmene Kumů.
Havlíčkův Brod - (AKTUALIZOVÁNO) Nemocnici v Havlíčkově Brodě chce na jaře opustit 52 procent stávajících lékařů.
Brno – Bývalá kapitánka brněnských basketbalistek si pochvaluje, že se po náročném světovém mistrovství znovu dostává do bývalé formy.
Třebíč – Se zprovozněním nového baseballového stadionu Na Hvězdě v Třebíči míří na Vysočinu první velký mezinárodní turnaj. Domácímu klubu Nuclears nyní svěřil výkonný výbor České baseballové asociace (ČBA) pořadatelství Mistrovství Evropy kadetů, které má v příštím roce hostit Česká republika.
Žlutava – Opět dokázal, že ještě zdaleka nepatří do starého železa. Motokrosař Jindřich Hrabica (35) po loňském pátém místu tentokrát mezi evropskou elitou v kategorii MX1 (dříve Open) bral sedmé místo, přičemž v šampionátu byl za čtvrtým Bartošem druhým nejúspěšnějším Čechem.
Hodonín – Unikátní soubor historických předmětů, který přibližuje dobu císaře Františka Štěpána Lotrinského, jenž byl majitelem hodonínského panství, přibližuje nová výstava v sále Evropa v Hodoníně.