T. Pražák obhájil titul evropského šampiona
Lom u Tachova - Truck trial - Mistrem Evropy je opět posádka z Lomu u Tachova T. Pražák se spolujezdcemO. Vodička
Lom u Tachova - Truck trial - Mistrem Evropy je opět posádka z Lomu u Tachova T. Pražák se spolujezdcemO. Vodička
Ostrava – Daniel Libeskind patří mezi nejvýznamnější současné architekty. Jeho stavby se nachází na celém světě od Ameriky, přes Evropu až po Asii. Je proslaven díky svému netradičnímu přístupu k architektuře. Světově uznávaný architekt představí část svých realizovaných i nerealizovaných projektů už v září v Domě umění. Výstava potrvá od 17. září do 28. listopadu 2010.
Sokolov – Novým trenérem fotbalistů Sokolova se stal bývalý reprezentační záložník Radoslav Látal.
Strakonice - Jedna z nejlepších evropských basketbalistek v pondělí 13. září navštívila Strakonice, podepisovala se mladým nadějím.
Liberec - Premiérové představení nového libereckého komorního Divadla Na vlastní triko se odehraje 14. září v Experimentálním studiu od 19.30 hodin. Na programu je francouzská konverzační komedie Horská dráha.
Vratislavice nad Nisou – Besedu s libereckou odbornicí na život netopýrů, Evou Jóžovou, pořádá ve středu 15. září od 17.00 hodin knihovna v libereckých Vratislavicích nad Nisou. Odbornice si bude s návštěvníky povídat o ochraně těchto živočichů, jejich výskytu v regionu i mýtech, které jsou s netopýry spojeny.
Turnov – V Muzeu Českého ráje byla včera instalována kopie císařské koruny Svaté říše Římské a českých králů z dílny turnovského šperkaře Jiřího Urbana, kterou dal před dvěma lety zhotovit středočeský magistrát.
Turnov /FOTOGALERIE/ - Pouze v týdnu od 13. do 19. září mají zájemci jedinečnou příležitost prohlédnout si jednu z nejvzácnějších evropských památek, která zdobila i Otce vlasti.
Liberec – Besedu s libereckou odbornicí na život netopýrů, Evou Jóžovou, pořádá ve středu 15. září od 17.00 hodin knihovna v libereckých Vratislavicích nad Nisou. Odbornice si bude s návštěvníky povídat o ochraně těchto živočichů, jejich výskytu na Liberecku i mýtech, které jsou s netopýry spojeny.
Pardubice - V úterním Deníku nabízíme odpovědi Vladimíra Engelmajera, kandidáta za Českou stranu regionů.
Sokolov – Druholigové fotbalisty Baníku Sokolov s největší pravděpodobností povede nová trenérská dvojice Radoslav Látal a Jiří Neček.
Brno /ROZHOVOR/ - Brněnský cyklista Tomáš Slavík získal v kanadském Mont Sainte Anne světový titul ve fourcrossu. Po sérii defektů rozhodl riskantním manévrem.
Olomouc – Jiří Kubíček byl vždycky zvyklý nahlas říkat, co si myslí. Od září komentuje každou středu aktuální sportovní i mimosportovní události pro Olomoucký deník.
Častolovice - Šest dětí se po celostátním finále vypraví do Skopje na mistrovství Evropy.
Ostrava- Je dobojováno. Řekli by sportovci. A účastníci letošního Mezinárodního bienále sochařského sympozia Landek 010 mají „dosocháno“. Ostravu a blízké okolí ozvláštní šest pozoruhodných uměleckých děl – soch, které vytvořil stejný počet autorů.
Ostrava/AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Družstvo mužů se po dvou prohraných duelech brilantně zvedlo a dnes bude bojovat o finále s Běloruskem.
Ústí nad Labem - Více než sto let starou tradici recesistické říše Schlaraffia chtějí obnovit v Teplicích a Ústí nad Labem.
Ostrava – Smutné zprávě o smrti trenéra Ivana Hargaše dlouho nechtěl uvěřit. Když si bývalý dlouholetý manažer házenkářského klubu Baník Karviná Miroslav Pelech ověřil, že se nejedná o fámu, zrušil veškerý program a dlouhé hodiny jen seděl v křesle a vzpomínal. „A bylo o čem. Je hrozné, co se stalo. Ivana jsem měl strašně rád, byl to nejlepší trenér, se kterým jsem měl čest pracovat,“ přiznal otevřeně Pelech.
Ostrava- Je dobojováno. Řekli by sportovci. A účastníci letošního Mezinárodního bienále sochařského sympozia Landek 010 mají „dosocháno“. Ostravu a blízké okolí ozvláštní šest pozoruhodných uměleckých děl – soch, které vytvořil stejný počet autorů.
Karviná – Život uznávaného slovenského odborníka a trenéra házené Ivana Hargaše v sobotu tragicky vyhasl. V mysli hráčů, které kdy vedl a také fanoušků i jeho nejbližších klubových spolupracovníků, však Ivan Hargaš zůstane už navždy. Zvláště těch karvinských.
Ostrava /EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE/ – Je dobojováno, řekli by sportovci. A účastníci letošního Mezinárodního bienále sochařského sympozia Landek 010 mají „dosocháno“. Ostravu a blízké okolí ozvláštní šest pozoruhodných uměleckých děl – soch, které vytvořil stejný počet autorů.
Paříž - Francouzský prezidentský palác použil v červenci postupy, které odporují zákonu, a to ve snaze identifikovat zdroj informací zveřejněných v deníku Le Monde k finančnímu skandálu kolem dědičky kosmetické firmy L'Oréal Liliane Bettencourtové.
Ostrava - Dlouholetý manažer Karviné Miroslav Pelech považuje Ivana Hargaše za nejlepšího kouče, se kterým kdy spolupracoval
Břeclav /FOTOGALERIE/ - Pětadvacet let a za tu dobu přes dva tisíce vyrobených a vyvěšených ptačích budek. František Krause z Břeclavi, který se živil jako bankéř, si našel zajímavého koníčka. Po třicítce se začal zajímat o přírodu, a proto stavěl ptákům příbytky.
Bečov nad Teplou - Tradičního bečovského sympozia se zúčastnil i umělec z Japonska
Strání /FOTOGALERIE/ – Bez stárka i mládka se musely obejít víkendové hody ve Strání. „Stejně jako minulý rok nám i letos mládek účast odřekl. Jednoho adepta jsme měli, nicméně ten se v těchto dnech musí podrobit lékařskému zákroku, takže nemohl tuto funkci přijmout,“ vysvětlil starosta Strání Jan Mimochodek.
Zákupy /FOTOGALERIE/ – Největší vodní fontánou v Evropě a velkolepým ohňostrojem se završily v Zákupech oslavy 160 let od založení prvního dobrovolného hasičského sboru ve střední Evropě a současně 14. ročník Zákupských slavností.
Zákupy /FOTOGALERIE/ – Do města se sjelo na třicet hasičských dobrovolných sborů a tisíce návštěvníků. Bylo se rozhodně na co dívat.
Pszów - Na druhý ročník profesionálního galavečera byla pozvána nýrská bojovnice Alena Holá. Dlouholetá členka domažlického kickbox a box klubu Shaolin Tigers se tam představila v disciplíně K-1 do 56 kg proti domácí Katarzyně Muras, přičemž zápas byl vypsán na 3 kola po třech minutách.
Liberec - Premiérové představení nového libereckého komorního Divadla Na vlastní triko se odehraje 14. září v Experimentálním studiu od 19.30 hodin. Na programu je francouzská konverzační komedie Horská dráha.
Pelhřimov - Kytarista Daniel Salontay, zpěvačka Shina a jejich elektroničtí pomocníci vytvořili v pátek skvělou atmosféru v pelhřimovské kavárně Tygřík.
Ostrava – Pouhý jediný set na 29. mistrovství Evropy nakonec stál české stolní tenistky účast ve čtvrtfinále. Kvůli němu tak neobhájí bronz z předchozího šampionátu a čeká na ně boj ve skupině o 9. až 16. místo.
Ústí nad Labem /ZANIKLÉ ÚSTÍ/ - Ředitel ústeckého městského archivu Vladimír Kaiser, který se zabývá z hlediska historie i vývojem urbanizace města, je k obchodnímu centru Forum shovívavý.
Brno /FOTOGALERIE/ - V Brně v pondělí začíná 52. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, největší výstavní akce ve střední Evropě.
Rychnov nad Kněžnou - Tradiční AkvaEXPO se po letech stala oblíbeným místem setkávání přátel světa ticha z celé České republiky.
Ostrava – Pouhý jediný set na 29. mistrovství Evropy nakonec stál české stolní tenistky účast ve čtvrtfinále. Kvůli němu tak neobhájí bronz z předchozího šampionátu a čeká na ně boj ve skupině o 9. až 16. místo.
Beroun /FOTOGALERIE/ - Mluvíte dobře francouzsky, německy nebo například maďarsky? Tak tahle výbava se vám mohla hodit na víkendových trzích v Berouně.
Chrudim – V Chrudimi již druhým rokem vyvíjí úspěšnou činnost klub cyklistických bikerů.
Montemor-o-Velho - Skifař Ondřej Synek splnil na mistrovství Evropy ve veslování v portugalském Montemor-o-Velho roli favorita a získal zlatou medaili. Vítěz letošních všech závodů Světového poháru porazil druhého Švéda Lasseho Karonena o téměř tři sekundy.
Ostrava – V úvodu soutěže družstev na mistrovství Evropy v Ostravě sehrály české stolní tenistky dvě tříhodinové bitvy s poloviční úspěšností: obhájkyně bronzových medailí v úvodním utkání skupiny C navzdory vedení 2:0 podlehly Maďarsku, pak ale udolaly běloruské obranářky a před závěrečným utkáním se Švédkami si vytvořily reálnou šanci na postup do čtvrtfinále.
Brno - Čeští basketbalisté na vozíku obsadili na mistrovství Evropy skupiny B v Brně sedmé místo, když v zápase o konečné umístění porazili Rakousko 74:55. Turnaj vyhrálo Nizozemsko, které ve finále zdolalo Švýcarsko 61:52. Oba finalisté postoupili do skupiny A.
Montemor-o-Velho - Portugalská voda české výpravě přivábila cenné kovy.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Devětadvacáté mistrovství Evropy, které hostí Ostrava, pokračovalo v neděli dopoledne zápasy druhého kola mužské soutěže družstev.
Ostrava - Pořadatelé 29. evropského šampionátu ve stolním tenisu dělají od počátku vše pro to, aby se ČEZ Arena v Ostravě-Zábřehu co možná nejvíce zaplnila fanoušky, kteří by měli pomoci českým reprezentantům ve snaze probít se do čtvrtfinále týmové soutěže družstev.
Zlín – Jubilejní 65. sezona zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů (FBM) bude ve znamení velkých změn, mnoha zajímavých koncertů i hostů a také zájezdů do zahraničí. Nejzásadnější změnou bude pro filharmoniky stěhování do Kongresového centra Zlín (KCZ). „Náš orchestr v něm bude poprvé zkoušet 28. září, aby o den později dokreslil atmosféru při jeho slavnostním otevření. První říjnový týden bude Kongresové centrum otevřeno pro veřejnost a naše filharmonie 1. října pořádá koncertní verzi muzikálu Johanka z Arku s Bárou Basikovou, Kamilem Střihavkou a Ondřejem Rumlem. Zajímavostí je, že koncert byl takřka okamžitě vyprodán,“ pochvaloval si ředitel Josef Němý.
Ostrava – Čeští stolní tenisté vstoupili do soutěže družstev na mistrovství Evropy v Ostravě důležitým vítězstvím 3:0 nad Řeckem.
Turnov– Olympiáda mládeže vSingapuru je už sice nějaký den ukonce, ale Krkonošský deník na závěr druhého zářiového týdne přináší rozhovor sdalším medailistou.
Brno /FOTOGALERIE/ - Mahenovo divadlo, které bylo elektrifikováno jako první v Evropě, usiluje o zachování tradičního zdroje světla. Navzdory Evropské unii.
Havířov - První tři zářijové dny se v Havířově uskutečnila přípravná schůzka k pořadatelství Mistrovství Evropy ve floristice, které se uskuteční příští rok v Havířově. Závěry setkání byly vesměs optimistické.
Brno /FOTOGALERIE/ - Mahenovo divadlo, které bylo elektrifikováno jako první v Evropě, usiluje o zachování tradičního zdroje světla. Navzdory Evropské unii.