V Loděnicích u Berouna budou lisovat Blu-ray disky
Beroun - V Česku se budou vyrábět filmy na Blu-ray discích. Tedy obdobě DVD, na kterou se vejde daleko větší množství dat.
Beroun - V Česku se budou vyrábět filmy na Blu-ray discích. Tedy obdobě DVD, na kterou se vejde daleko větší množství dat.
Třinec – Náměstí Svobody v Třinci hostilo šestý ročník benefičního koncertu Srdce Evropy. Přestože se podobné akce potýkají s úbytkem sponzorů, podařilo se vybrat celkem 168 tisíc korun.
Šumperk /FOTOGALERIE/ - Hráze Třemešských rybníků u Šumperka obsadili ve čtvrtek 1. října ornitologové se svými sítěmi. Začal třídenní Evropský festival ptactva, který v Šumperku organizuje středisko ekologické výchovy při Vile Doris.
Olomouc /ANKETA/ - Ve Francii či jižní Evropě běžný standard – voda z kohoutku zdarma na stole v restauraci – se pomalu ujímá i v Olomouci. Někde vám ji již natočí jako normální věc, šest podniků nyní také zareagovalo na vyzvu vodárenské společenosti, která k točené vodě přidá i uměleckou karafu.
Steré Město - Za měsíc má začít rekonstrukce za stamiliony korun. Někteří památkáři mají obavy.
Nový Bor - Na koncertní podia se vrátila česko-rakouská alternativní skupina BOO, která stojí na špičce tuzemské i evropské alternativní scény. V současné době koncertuje po Evropě a chystá se do Austrálie.
Brno /TÉMA, ROZHOVOR/ - Nový ročník extraligy zahájí brněnský klub jako RWE Brno. Velmi omlazený tým posílil slovenský přihrávající smečař Jankovič.
Bukovec – V Bukovci našli originální způsob, jak zvýšit zájem turistů. Společně s polskou Istebnou dokončili projekt s názvem Vítejte v přeshraniční destinaci Bukovec – Istebna, díky němuž vznikly na území obou obcí značené trasy pro Nordic Walking. Jde o nový, nicméně populární způsob, jak aktivně trávit volný čas.
Vysoké Sedliště - Melodie bubnů se rozléhaly na loukách okolo Vysokého a Dolního Sedliště na Tachovsku. Skupina padesáti lidí z celé republiky se zde sešla, aby se naučila aztéckému tanci. Kurz se konal v rámci projektu NebeZemě.
Strmilov - Do provozu byla ve středu uvedena nová skladovací hala společnosti Kores ve Strmilově, jejíž výstavba započala vloni na podzim.
Hradec Králové - Ukázky zásahu záchranářů v komplikovaných situacích, jejich technika a ambiciózní plány Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky.
Hradec Králové - Hradecké basketbalistky vstoupily do nové sezony ŽBL impozantně. Na domácí palubovce porazily po přesvědčivém výkonu pražskou Spartu rozdílem 37 bodů 79:42.
Ústí n. O. - V Brně se uskutečnily Evropské atletické hry žactva za účasti 865 sportovců ze dvanácti států Evropy.
Litomyšl - Neúspěchem skončil start společného týmu Orion Litomyšl – Goldfren na mezinárodním mistrovství republiky družstev.
Čáslav - ABBA World Revival je název vynikajícího desetičlenného pražského ansámblu hrající písně legendární švédské čtveřice. „Snažíme se o autentický zvuk, jsme možná jediní v Evropě, kteří hrají komplet živě, bez playbacku či halfplaybacku,“ uvedl hrdě hráč na klávesové nástroje a manažer Dan Hofrichter.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní soutěž Entente Florale Europe, Evropská rozkvetlá sídla, už zná vítěze. Výsledky evropského klání, ve kterém Českou republiku reprezentovalo město Krnov, byly slavnostně vyhlášeny v pátek 25. září v britském Cardiffu.
Sokolov -Dvě družstva z Německa a dvě z Česka, taková byla konkurence na tradičním mezinárodním boxerském turnaji juniorů, který se konal v Sokolově.
Praha - Počet bankomatů v Česku rapidně roste. Podle aktuálního zjištění serveru bankovnipoplatky.com jich na sto tisíc obyvatel připadá minimálně třiatřicet, což je o necelou polovinu více než před dvěma lety.
Orlickoústecko - Lidé svatého Floriána, takový je název projektu Deníku, v němž čtenáře postupně seznamujeme se sbory dobrovolných hasičů okresu.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní soutěž Entente Florale Europe, Evropská rozkvetlá sídla, už zná vítěze. Výsledky evropského klání, ve kterém Českou republiku reprezentovalo město Krnov, byly slavnostně vyhlášeny v pátek 25. září v britském Cardiffu.
Praha - Jeho pověst kazí hlavně kriminalita. Vytlačit ji má vedle strážníků nové architektonické pojetí.
Nové Město - Jeho pověst kazí hlavně kriminalita. Vytlačit ji má vedle strážníků nové architektonické pojetí.
Katovice– České reprezentantky prohrály na ME sobhájkyněmi titulu, do semifinále už nepostoupí.
Kladno - Na okruhu v italském Maggiore skončil letošní ročník mistrovství Evropy. Z titulu se poprvé v životě těšil Nizozemec van Rosmalen, jenž v posledním podniku skončil skončil třetí za Stubbem a Švábenským.
Ostrava - Centrum individuálních sportů Ostrava (CISO) oslaví v těchto dnech páté výročí svého trvání. Sdružení pečující o talentované sportovce vzniklo v roce 2005.
Praha – Podniky, které vypouští ze svých průmyslových či zemědělských provozoven znečišťující látky, musí jejich množství pravidelně hlásit. Veřejnost může už pět let do výsledných seznamů znečišťovatelů nahlížet.
Hradec Králové - Kongresové centrum Aldis a jeho okolí bude dnes patřit prezentační akci Bezpečná Evropa. Pro veřejnost jsou připraveny atraktivní ukázky zásahu záchranářů
Plzeň - V polském městě Gliwice se pořádal již čtvrtý ročník otevřeného mistrovství Slezska v boxu žen.
Kladno -Divácky atraktivní podívanou slibují sobotní mezinárodní závody Přátelství ve skocích na trampolíně. V sobotu 3. října se uskuteční ve sportovní hale u kladenského Sletiště.
Zlín - Do Zlína zavítal český Cirkus Aleš se stodvacetiletou tradicí. Ve čtvrtek 1. října nabídne zájemcům první dvouhodinové představení. V krajském městě se zdrží do příští neděle 11. října.
Pardubice - Plochá dráha: Pardubická bratrská dvojice má týden před Zlatou přilbou formu.
Třemošnice - Základní škola se přihlásila do grantového programu Comenius, jehož cílem je rozvíjet porozumění mezi mladými lidmi v zemích EU.
Chomutov - Městská policie se přesune z nevyhovující služebny v centru na sídliště Březenecká.
Sokolov - Již devátý ročník mezinárodního boxerského turnaje juniorů „O pohár Sokolovské uhelné a města Sokolova“ přivedl do hornického města opět kvalitní rohovnickou sestavu.
Šumperk - Elisabeth Lohninger Quartet bude ve čtvrtek 1. října v 19.30 hodin hostit šumperský G–klub. Posluchači se dočkají hry klavíristy Waltera Fischbachera, kontrabasisty Petra Dvorského, bicisty Martina Nováka, ale především vokálů americké zpěvačky Elisabeth Lohninger.
Dublin/Londýn – Průzkumy veřejného mínění v Irsku shodně ukazují, že lisabonská smlouva by při druhém referendu v pátek měla tentokrát projít.
Hradec Králové - V loňské sezoně dělaly basketbalistky Sokola Hradec Králové svým příznivcům radost až do vyřazovací části. Letos hodlají uspět i v play off. „V silách týmu to je,“ praví odhodlaně kouč MIROSLAV VOLEJNÍK.
Berlín – Kvůli údajným nesrovnalostem mezi pořadateli a českými úřady byl odložen závod luxusních aut Berlin Vice Rally, který měl ve čtvrtek odstartovat z Berlína a přes Prahu pokračovat na jih Evropy. V úterý to oznámil pořadatel závodu.
Region - Ačkoliv pochází z Břidličné, touha po nových zážitcích zavedla na počátku osmdesátých let Čestmíra Zítku do Prahy. „Vyrazil jsem z vesnice do města, protože mě to už na vesnici nebavilo.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - V minulých dnech položili na tři kurty v jablonecké tenisové hale v Břízkách nový speciální povrch, který je v Evropě naprostým unikátem a díky závodním parametrům umožní konání celostátních turnajů.
Švihov - Vidět odchyt a následné kroužkování ptáků mohou všichni zájemci, kteří se v sobotu 3. října sejdou v 9 hodin u švihovského vodního hradu.
Chrudim - /AKTUALIZOVÁNO/ Již po druhém hracím dnu si hráči mistrovského Era-Packu Chrudim zajistili postup ze základní skupiny do turnaje Elite Round UEFA Futsal Cupu mezi 16 nejlepších mužstev Evropy.
Valtice - Sedmadvacet básníků ze sedmadvaceti zemí Evropy přijelo číst své básně do Valtic. Tam se o uplynulém víkendu konal první ročník festivalu Dny poezie a vína.
Praha - Učíme se angličtinu od mateřské školy, ale pořádně ji zvládá málokdo. Školní výuka jazyků trpí mnoha nedostatky.
I když máte pocit, že samotným sportováním tělu maximálně prospějete, bez pořádného odpočinku po výkonu si můžete spíše ublížit. Pokud si totiž dostatečně neodpočinete, může dojít nejen k poklesu sportovního výkonu, ale i k přetížení organismu.
Manila/Hanoj - Více než 300 obětí si dosud vyžádal tajfun Ketsana, který o víkendu zasáhl Filipíny a v úterý udeřil ve Vietnamu. Přes půl milionu lidí muselo být před živlem evakuováno.
Rakovník - Na letošním prestižním jazzovém festivalu v Montreux roztančili tihle muzikanti celé náměstí.
Kutnohorsko -I když vodohospodáři po celé republice tvrdí, že voda z vodovodů je důvěryhodnější, protože podléhá četnějším a přísnějším kontrolám než voda balená, zákazníci restaurací na Kutnohorsku spíše věří klasickým sodovkám.
Šumpersko/Jesenicko – Přinášíme pravidelní kulturní přehled, tentokrát na období od 29. září do 6. října.
Zličín - Stavba má být hotova do roku 2011 a přijde na 2,5 miliardy korun. Firma i přes krizi zvýšila zisky.