Švec získal bronzovou medaili
Vilnius (OD SOUSEDŮ) - Havlíčkobrodský zápasník Marek Švec si z mistrovství Evropy v litevském Vilniusu přiveze bronzovou medaili. Na šampionátu v řecko–římském stylu se tak postaral o jediný úspěch české výpravy.
Vilnius (OD SOUSEDŮ) - Havlíčkobrodský zápasník Marek Švec si z mistrovství Evropy v litevském Vilniusu přiveze bronzovou medaili. Na šampionátu v řecko–římském stylu se tak postaral o jediný úspěch české výpravy.
Vysočina - Sedmého května má být v zámku Kinských otevřena nová a ojedinělá dlouhodobá expozice Galerie evropského barokního umění. Ta pochází ze sbírek Národní galerie v Praze a na finanční realizaci projektu se podílelo i město Žďár.
Vilnius - Havlíčkobrodský zápasník Marek Švec si z mistrovství Evropy v litevském Vilniusu přiveze bronzovou medaili. Na šampionátu v řecko–římském stylu se tak postaral o jediný úspěch české výpravy.
Dvůr Králové - BARACK BYL NEJDŘÍV VE DVOŘE KRÁLOVÉ. Už v sobotu dopoledne se konal v místní zoologické zahradě křest trojice levhartů perských.
Štrasburk, Kehl / Řešení situace v Afghánistánu a vylepšení vztahů s Ruskem byla hlavní témata, které v pátek před večerním zahájení summitu Severoatlantické aliance ve Štrasburku vévodily prohlášením amerického prezidenta Baracka Obamy.
Praha - Na volejbale byla ve Final Four atmosféra jak na brazilském karnevalu.
Region - První českou atletkou, která si splnila limit na blížící se mistrovství světa v Berlíně je rodačka z Bašky Zuzana Schindlerová. Ta se před nedávnem vrátila domů ze závodů ve Švýcarsku.
Ostrava - Klavíristé Irina Silivanova a Maxim Puryžinskij se představí jako sólisté Poulencova opus.
Brno /ROZHOVOR/ - Brněnská basketbalistka Eva Vítečková lituje prohrané série s USK, oceňuje kvality soupeřek a pochvaluje si úroveň finále.
Brno - V prvním závodě Českého silničního poháru, kterým byl tradičně už 32. ročník jarní klasiky Brno – Velká Bíteš – Brno, obsadil příbramský cyklista Jirka Šíbl skvělé třetí místo, když podlehl ve spurtu vedoucí pětičlenné skupiny pouze bronzovému dráhaři z mistrovství světa Jiřímu Hochmanovi z Dukly Praha a Františkovi Kloučkovi z hradeckého PSK Whirlpool.
Ostrava - V dresu Baníku odehrál asi nejhorší zápas. K jeho cti ale patří, že se k porážce i své chybě postavil čelem. Daniel Tchuř v 56. minutě zbytečně fauloval v pokutovém území Petrželu a z následné penalty vsítil Horváth vítězný gól.
Liberec - Finanční krize zamává také s tištěnými médii v České republice, která vlastní většinou zahraniční majitelé. Jestliže ovšem ubude deníků, vymizí pluralita názorů a informací, a odtud je už jen krůček k ohrožení samotné demokracie.
Ústí nad Labem, Předlice - Berlínský laptopový (počítačový) orchestr zahraje v ústecké tovární hale společnosti Armaturka v Jateční ulicí v ústecké čtvrti Předlice.
Brno -Prodloužený víkend vBoby centru patřil tanci na té nejvyšší úrovni.
Brno - Stále více zahraničních firem začíná vyrábět v Brně. Ve městě je přitom málo velkých hal, které by si pronajaly. A kupovat je nechtějí. Ani na Černovické terase.
Žďár nad Sázavou - Sedmého května má být v zámku Kinských otevřena nová a ojedinělá dlouhodobá expozice Galerie evropského barokního umění. Ta pochází ze sbírek Národní galerie v Praze a na finanční realizaci projektu se podílelo i město Žďár.
Praha -Oteplení přichází z Washingtonu. Jeho symbolem je 44. americký prezident Barack Obama, který o víkendu navštívil Prahu, kde se zúčastnil summitu EU-USA.
Brno /FOTOGALERIE/ - Prodloužený víkend vBoby centru patřil tanci na té nejvyšší úrovni. Do Brna, kde se konal sedmý ročník prestižní taneční soutěže Brno Open, se totiž sjely největší špičky standardních a latinskoamerických tanců zceléhosvěta.
Dvůr Králové - Barack byl nejdříve ve Dvoře Králové. Už v sobotu dopoledne se konal v místní zoologické zahradě křest trojice levhartů perských.
Milán - Gymnastka Sokola Brno IJana Komrsková přijede zmistrovství Evropy srozporuplnými pocity. Ve finále přeskoku pokazila druhý pokus a se známkou 13,875bodu obsadila poslední osmou pozici.
Krnov - O víkendu proběhl v Krnově filmový festival zaměřený na projekci filmů s extrémní šířkou 70 milimetrů, které na plátně vytvoří nejkvalitnější možný obraz plný dokonale ostrých detailů.
Ostrava - Krize ostravských fotbalistů v sobotu dosáhla svého vrcholu, 13 tisíc fanoušků vidělo debakl s Plzní 1:4.
Valencie– Superbikeři ve světovém šampionátu dorazili do Evropy.
Vojkovice - O vzniku obce Vojkovice panují různé verze. Přesný datum založení není znám, většinou se mluví o rozmezí mezi lety 1500 až 1520. Velmi pravděpodobné je, že vznikla jako osada na obchodní cestě spojující Itálii a Uhry s Polskem a Pruskem.
Úplné znění projevu Baracka Obamy, který přednesl v neděli dopoledne na Hradčanském náměstí v Praze
Brno - Basketbalistka Eva Vítečková litovala prohrané série s USK, ale ocenila kvality soupeřek.
Praha - /PROJEV BARACKA OBAMY/ Osud amerického protiraketového deštníku vEvropě – tedy i radarové základny vBrdech – závisí na hrozbě, kterou Írán představuje pro svět. Prohlásil to na pražském Hradčanském náměstí prezident USA Barack Obama.
Milán - Česká reprezentantka Jana Komrsková ve finále přeskoku obsadila až osmé místo.
Chrudim - V Chrudimi se odehraje další ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět 2009. Festival se již 11 rokem věnuje snímkům s lidsko-právní tématikou a je jedním z největších festivalů dokumentárních snímků v Evropě.
Lišov - Přilákat děti do knihovny a přitáhnout je k četbě knih je v dnešní době oříšek. V Lišově se to ale podařilo. Díky páteční akci Noc s Andersenem, kterou tu Lišovští pořádali poprvé, se do knihovny přihlásilo dvacet nových čtenářů.
Ostrava - Moc lidí projektu Fan shopu nevěřilo, ale fotbalový klub Baníku stál od prvopočátku tvrdě za svým. V červnu to bude rok, co jej nejpopulárnější sportovní klub na Moravě a ve Slezsku otevřel v centru města.
Rakovnicko - Děti na Rakovnicku prožily báječnou Noc s Andersenem.
Zlín - Část ansámblu Městského divadla Zlín v těchto dnech pracuje na posledních úpravách nové inscenace v režii Jozefa Krasuly.
Železná Ruda -Parádní formu má plavec PK Slavia VŠ Plzeň a současný reprezentant Tomáš Balíček
Řím - Římská policie objevila v městských stokách 24 afghánských dětí ve věku 10 až 15 let.
Liberec - Finanční krize zamává také s tištěnými médii v České republice, která vlastní většinou zahraniční majitelé. Jestliže ovšem ubude deníků, vymizí pluralita názorů a informací, a odtud je už jen krůček k ohrožení samotné demokracie.
Plzeňsko – Jaro se hlásí o slovo se vším všudy. Na Plzeňsko se už vrátila hlavní vlna čápů, kteří trávili zimu v teplých krajích.
Jičín - O víkendu se ve Sportovním areálu sejdou nejlepší judisté kategorie juniorů, aby bojovali o tituly mistrů republiky jednotlivců.
Vrchlabí - Sportovně– společenská událost, vyhlášení nejlepších sportovů, družstev a trenérů města Vrchlabí za rok 2008, se vpátek 27.března konala vmístním městském kině. Akci pořádanou městem zaštiťovala Milada Klapková. Kmoderování přistoupil Alexandr Hemala a setkání zpestřovala hudební skupinaKPK.
Příbram - V noci z pátku na sobotu se sešly děti v příbramské knihovně na tradiční Noci s Andersenem. Do této akce se zapojilo více než osm set knihoven, škol či nemocnic z několika zemí Evropy. V dětském oddělení Knihovny Jana Drdy v Příbrami přespávalo na tomto již devátém ročníku na patnáct dětí ve věku od 5 do 10 let. Čekala na ně spousta her, soutěží a i narozeninový dort připomínající výročí spisovatele Hanse Christiana Andersena. Děti si například zarejdily v maskách nebo zazávodily na koloběžkách. Organizátorce akce knihovnici Evě Máchové pomáhala také pětičlenná skupinka příbramských skautů z kmene Mohawk.
Cestu amerického prezidenta Baracka Obamy po Evropě provázejí i úsměvné události. Během společného fotografování lídrů zemí G20 v Buckinghamském paláci se stala hitem britských médií hostitelka královna Alžběta II. Ta ztratila mírnost s italským premiérem Siliviem Berlusconim.
Ostrava - Studenti maturitních oborů čtvrtých ročníků Střední školy Ostrava-Kunčice zahájili maturitními písemkami náročnou cestu k ukončení středoškolského studia.
Liberec - Finanční krize zamává také s tištěnými médii v České republice, která vlastní většinou zahraniční majitelé. Jestliže ovšem ubude deníků, vymizí pluralita názorů a informací, a odtud je už jen krůček k ohrožení samotné demokracie.
Liberecko - Už nejméně čtvrtina firem na Liberecku napojených na automobilový průmysl zavedla nebo uvažuje o zkrácení pracovního týdne. Deníku to řekl předseda krajské Asociace samostatných odborů (ASO) Milan Šubrt.
Brno - Nejhranější představení v Evropě. Takovým přízviskem láká režisér Bolek Polívka na několiksetkrát reprízovanou klauniádu.
Seriál - Japonsko očima rodačky z Boleradic.
Praha - Návštěva amerického prezidenta v Česku zvedla ze židlí tuzemské novináře. Ti se rozhodli využít příjezdu nejmocnějšího muže světa a dalších státníků na pražský summit EU – USA a požádat je o podporu proti „náhubkovému zákonu“, který u nás platí od začátku dubna.
Zlín - Úřadující vicemistr světa v orientačním běhu na krátké trati finišuje s přípravou na zahájení nové sezony.
Díl 7. - Zánik Keltů a příchod Germánů
Brno - Od soboty se mohou všichni Brňané svézt historickou tramvají. Ta po půl roce opět vyráží do ulic a bude jezdit každý víkend a ve státní svátky kromě šestého a sedmého června.