OSTRAVA, KRNOV - Nápojářská společnost Kofola Holding loni podle auditovaných výsledků utržila 3,46 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 21,6 procenta. Z toho v Česku vzrostl obrat o 12,6 procenta na 2,3 miliardy korun.
HRADEC KRÁLOVÉ - Hradec Králové/ Rozhodující tři barážové duely o postup do extraligy čekají prvoligové pozemní hokejistky Slavie Hradec Králové. Po cenné remíze na Vyšehradě 3:3 hostí tuto sobotu od 15 hodin na umělé trávě Všesportovního stadionu Bohemians Praha. O týden později přivítají Vyšehrad a končí v Praze na Bohemians. Mužstvo i trenérka Martina Poláková budou nejvíce spoléhat na ŠTĚPÁNKU ŠMÍDOVOU (narozena 24. 4. 1979 - na snímku).
TĚNĚ -Na stejnou otázku jako v Trokavci a ve Vískách budou v sobotu odpovídat v místním referendu zletilí občané Tění. Rozhodnou tak, zda má zastupitelstvo jejich obce činit veškerá zákonná opatření k zamezení výstavby americké radarové základny na území vojenského újezdu Brdy.
PRAHA -Magistrát znovu rozděloval peníze kultuře. Odměněni, ale i zklamáni byli tentokrát organizátoři krátkodobých kulturních a vzdělávacích akcí. Mezinárodní varhanní festival ostrouhal, muzikál s Lucií Bílou dostal 1,5 milionu.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hraniční hodnoty (Grenz-Werte) je název mezinárodního uměleckého projektu, který bude realizován v rámci Výtvarného veletrhu v Salcburku, jedné z největších výstavních aktivit tohoto druhu, která eviduje již deset let své úspěšné existence.
MLADÁ BOLESLAV - Edita Adlerová, známá především jako nejmladší představitelka Carmen v plzeňské opeře, vystoupí už dnes od 19.15 hodin ve Sboru českých bratří v Mladé Boleslavi na koncertu abonentního cyklu Klubu přátel hudby.
NÁCHOD - Bylo nás osm Čechů z Náchodska a Rychnovska, kteří v lednu odletěli na stáž do Španělska. Zaštiťoval ji náchodský Úřad práce ve vzdělávacím programu Leonardo da Vinci za podpory Evropského společenství.
KOBEŘICE - První ligou ostřílený fotbalový obránce Pavel Harazim se stále baví fotbalem. Bývalý hráč Opavy, Vítkovic, Drnovic a Baníku pomáhá Kobeřicím v bojích o záchranu v krajském přeboru.
HAVÍŘOV - Mládež nejen z Havířova se má v sobotu nač těšit. V rámci projektu Culture zone 2007 se v areálu stadionu FK František Horní Suchá uskuteční první ze tří hudebních festivalů, které v nejmladším městě nemají obdoby.
LUBY - Luby u Klatov budou koncem října hostit ojedinělou akci. Sportovní areál bude koncem října dějištěm mistrovství světa velkých kníračů. Podle slov hlavního pořadatele akce Jiřího Škubala by se zájemcům a milovníkům tohoto psího plemena mělo představit zhruba pět desítek chovatelů nejen z Evropy, ale i ze zámoří.
PARDUBICE - O nadcházejícím víkendu se na pardubickém letišti opět koná Aviatická pouť, která každoročně přiláká desítky tisíc milovníků létání. Letošní sedmnáctý ročník pojali organizátoři coby setkání letounů českých strojů Aero.
HRADEC KRÁLOVÉ - Škorpilova lvíčata, která se usilovně chystají na červnové mistrovství Evropy jedenadvacítek v Nizozemsku, v prvním ze tří přípravných zápasů prověří druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové. Utkání na Všesportovním stadionu začne ve čtvrtek 31. května v 18 hodin.
MNICHOV - Bažanti odchovaní v Mnichově smějí do Evropy. Tamní myslivci už mají všechna potřebná povolení a náročný chov by se jim konečně mohl začít vyplácet.
BRUSEL - Dospělí, které netrápí tloušťka, jsou v EU menšinou. Podle statistik, které zveřejnil Brusel, má totiž více než polovina dospělé populace unie potíže s nadváhou.
PARDUBICKÝ KRAJ - V první polovině roku 2009 bude Česká republika předsedat v Radě Evropské unie. Vystřídá na tomto postu Francii a bude teprve druhým předsedajícím z „nových“ členských států. Na pozvání vicehejtmana Romana Línka přijel do Pardubického kraje náměstek vicepremiéra pro evropské záležitosti Jiří Šedivý, aby seznámil politiky i odborníky s přípravami na toto předsednictví. Pardubický kraj byl prvním regionem, kde se tak stalo.
LIBEREC - Trenér Vítězslav Lavička opouští po třech a půl letech Liberec.Ještě v posledním ligovém kole v Mladé Boleslavi mu fanoušci Slovanu vyjadřovali podporu transparentem „Kdo vyštve Lavičku, toho vyštveme my. Lavička musí zůstat!“
OSTRAVA - Nápojářská společnost Kofola Holding loni podle auditovaných výsledků utržila 3,46 miliardy korun, což je v porovnání s rokem 2005 nárůst o 21,6 procenta.
MONTE ZONCOLAN - Dvojnásobný vítěz Gilberto Simoni vyhrál sedmnáctou etapu Giro d'Italia, která končila extrémním stoupáním na vrchol Monte Zoncolan. Cílem projel těsně následován dalším italským cyklistou a svým kolegou ze stáje Saunier Duval Leonardem Piepolim. Vedení udržel jejich krajan Danilo di Luca, který dojel čtvrtý.
PRAHA - Na počest amerického prezidenta George Bushe, který bude v úterý jednat v Praze o protiraketové základně, připravuje jeho hostitel Václav Klaus slavnostní oběd na Pražském hradě. Mezi hosty se podle důvěryhodných informací objeví také exprezident Václav Havel.
PARDUBICE - Zdejší Softball sbírá plody své práce. Na přelomu tisíciletí se v tehdejší Deltě vykrystalizoval silný ročník děvčat, nyní produkuje nadějné chlapce. Lucie Petrásková odcestovala s reprezentací žen na mistrovství Evropy, které hostí nizozemský Amsterodam. Lucie plní roli univerzálky a spolu se svými kolegyněmi bude usilovat o zlaté medaile. Šampionát odstartoval v neděli a potrvá do soboty. Ve skupině A na sebe narazí: Italie, Velká Británie, Rusko, Švédsko, Slovensko. Béčko pak tvoří Řecko, Nizozemsko, Česká republika, Německo, Rakousko.
CHRUDIM/FAJZABÁD - Chrudimští vojáci se musí při své afghánské misi potýkat nejeno s nepřátelskými bojovníky, ale také s přírodní katastrofou, která oblast, v níž působí, postihla. Nyní sčítají škody a pomáhají místním obyvatelům.
BRNO - Společnost Kofola Holding v souboji s nápojářskými giganty typu Coca Coly stále posiluje. Podle zveřejněných auditovaných údajů utržila ve střední Evropě firma loni za své výrobky téměř tři a půl miliardy korun. To je ve srovnání s předchozím rokem nárůsto více než pětinu.
SUŠICE - Sušický Spak-VSD Austria, výrobce kečupů, dresinků, omáček a majonéz s třetinovým podílem na trhu, změnil majitele a přesunul část výroby na Slovensko.
ÚSTÍ NAD ORLICÍ - O víkendu se konaly závody 45. a 46. ročníku mezinárodního mistrovství České republiky v jízdě automobilů do vrchu na Andrlův chlum Ústecká „21“, které se uskutečnily zároveň jako mistrovství Zóny střední Evropy.
DEJVICE -Jasný cíl pro Evropský pohár klubů atleti pražské Dukly splnili na výbornou. Druhou nejvyšší soutěží prošli suverénně a po roce se vrátili do A skupiny, kam do loňska patřili patnáct let.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Osm vokálních podmanivých hlasů souboru Dyškanti rozeznělo interiér českobudějovického klášterního kostela Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí při úterním koncertu, na němž mohli posluchači uslyšet také dvě novodobé světové premiéry.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nestárnoucí tabletennisová veteránka Božena Lerchová si přivezla z MS družstev v Německu (18. – 20. května) další, tentokrát stříbrnou odměnu za svou sportovní dlouhověkost.
Jablonec - Trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner připravuje tým na sobotní kvalifikační utkání ve Walesu. Nastanou v celku po dvouzápasové blamáži proti Německu a Kypru nějaké změny?
PROSTĚJOV - Hodně našlapaný vodácký program uplynulých týdnů ovlivnil kvalitu výsledků Raft teamu William&Delvin Prostějov. Jeho posádky bez řady opor zůstaly za obvykle skvělými výsledky, přesto ani v oslabeném složení nezklamaly.
NOVÝ JIČÍN - Zájemci, kteří chtějí zjistit, zda jejich předci přišli na naše území s praotcem Čechem nebo zda v jejich těle koluje krev například historicky významných rodů, mají šanci se této informace dopátrat. Odborníci v laboratořích znaleckého ústavu onkologického centra v Novém Jičíně jsou schopni vyhotovit genetický profil.
Nechte se zlákat pohodou, relaxací a krásným prostředím. Lázně už dávno nejsou určeny jen nemocným. Nanávštěvníky tady čeká spousta tematických pobytů, relaxačních balíčků a dalších lákadel. Dejte se provést po nejkrásnějších a nejslavnějších lázních naší republiky.