Tip na úterý 22. října: Seznamte se s originální tvorbou Venduly Chalánkové
Výstava v liberecké galerii dala příležitost k obsahovému propojení straších prací na téma např. elektrospotřebiče s obdivovanou osobností nedávné historie.
Výstava v liberecké galerii dala příležitost k obsahovému propojení straších prací na téma např. elektrospotřebiče s obdivovanou osobností nedávné historie.
Bánovské „sopky“, tak lze nazvat skupinu několika lomů pod Velkým Lopeníkem, které jsou geologickou i geomorfologickou raritou jihovýchodní Moravy. Svým výskytem zpestřují poněkud jednotvárnou krajinu flyšových Západních Karpat.
Tělesně handicapovaný sportovní střelec Tomáš Pešek, člen královéhradeckého SSK Třebeš, vybojoval na mistrovství světa v australské Sydney, které se konalo ve dnech 9. až 19. října, v disciplíně vzduchová pistole na 10 metrů zlatou medaili!
Volejbalistky Olomouce mají před sebou jeden z vrcholů sezony. V úvodním duelu třetího a závěrečného předkola prestižní Ligy mistryň přivítají v úterý od 18.10 ukrajinský Chimik Južnyj. Vybojují si svěřenky trenéra Petra Zapletala dobrou pozici do odvety?
Letos v srpnu vydala Světová zdravotnická organizace zprávu, v níž upozorňuje, že počet onemocnění spalničkami v Evropě doslova raketově roste. V této souvislosti přišla Česká republika o status země bez spalniček, a stejně jsou na tom Velká Británie, Albánie a Řecko. Kde se stala chyba?
Se zpracováním lnu a textilní výrobou bylo Podkrkonoší spojeno po staletí. První mechanickou přádelnu otevřel v Mladých Bukách Johann Faltis již roku 1836. Přímo v Trutnově v 60. letech 19. století postavil největší přádelnu v Evropě.
Co se chystá na Písecku?
Mitsu (Micuko) Aoyama (1874 – 1941), pokřtěná Marie Tekla, přijela do Ronšperka se svými manželem Heinrichem Coudenhovem Kalergim a dvěma syny , narozenými v Tokiu, Hansem a Richardem, v roce 1896.
Výstava v liberecké galerii dala příležitost k obsahovému propojení straších prací na téma např. elektrospotřebiče s obdivovanou osobností nedávné historie.
Turecko, Milešovice – Už téměř tři roky vězní Turci Miroslava Farkase z Milešovic na Vyškovsku i s přítelkyní Markétou Všelichovou odsouzené za údajnou podporu terorismu. Europoslanec Tomáš Zdechovský nyní informoval o tom, že Farkase přesunuli do evropské části Turecka.
Mladý spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav Zibura se vrací na pódia s novým stand-upem.
Třiadvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě už klepe na dveře.
Strakonice/ Boletice - Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany absolvovalo další důležitou fázi hodnocení podle metodiky NATO TACEVAL. Stalo se tak během taktického cvičení COLD IGLOO, které proběhlo v uplynulých dnech ve výcvikovém prostoru Boletice za účasti téměř tří stovek vojáků, převážně z 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic.
Cestovatelská beseda Pavly Bičíkové o jejím třítýdenním putování proběhne v úterý v KC Sever ve Cvikově.
Telč - Jiří Plachý, Jan Kaleta, Vladimír Bukač a André Cazalet, hudební skupina Nezmaři a Milan Šindelář. Ti všichni dostanou Cenu města Telče za rok 2019.
Jihočeška Karolína Beranová potvrdila vzestup formy.
Havlíčkobrodsko - Přestože doménou vodních skautů je především voda, v sobotu 19. října 2019 se jejich schůzka odehrávala v Pelestrově na Havlíčkobrodsku, kde probíhala celorepubliková akce na obnovu lesa poničeným kůrovcem. Ochrana přírody je totiž jedna z hlavních asociací se skautingem.
Bezpečnostní informační služba (BIS) a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) loni odhalily a rozbily síť, kterou v Česku vytvářela ruská zpravodajská služba FSB. Na dnešní bezpečnostní konferenci ve Sněmovně to uvedl ředitel BIS Michal Koudelka. Síť byla financována z Ruska a ruské ambasády a měla prostřednictvím sítě serverů útočit na cíle v Česku i na české zahraniční partnery.
Už v úterý čeká VK UP Olomouc úvodní duel třetího předkola Ligy mistryň. Hanácký tým vstoupí do souboje s Ukrajinkami s novou posilou, kterou se narychlo stala americká nahrávačka Erica Handleyová.
Co se chystá na Písecku na začátek týdne?
Veselí nad Moravou, Portugalsko - Před pár dny se vrátili Martin Vaščešen z Veselí nad Moravou s kamarádem Pavlem Vyplerem z Kolína z okružní poznávací cesty po jihozápadní Evropě.
Před pár dny se vrátili Martin Vaščešen z Veselí nad Moravou s kamarádem Pavlem Vyplerem z Kolína z okružní poznávací cesty po jihozápadní Evropě. Jeli téměř padesát let starým autem, Renaultem 12, projeli deset zemí a urazili celkem 8371 kilometrů. „Pokořili jsme nejjižnější místo Evropy, Punta de Tarifa v Španělsku a nezápadnější místo kontinentu Cabo da Roca v Portugalsku,“ informoval Hodonínský Deník Rovnost Pavel Vypler.
Apeldoorn, Brno – Na nejneoblíbenější pozici zakončil dráhový cyklista brněnské Dukly Tomáš Bábek keirin na mistrovství Evropy. V nizozemském Apeldoornu obsadil čtvrtou příčku. „To bylo finále jako při mistrovství světa. Jely se strašné bomby. Kdo zaváhal, zůstal, kde byl. Ale fakt smekám,“ ocenil výkon svého závodníka vedoucí trenér brněnské Dukly Svatopluk Buchta.
Adam Ondra vyhrál v čínském Sia-menu závod Světového poháru v lezení na obtížnost a zůstal v této disciplíně letos na velkých akcích neporažen. V seriálu navázal na triumfy z Chamonix a Kranje a s předstihem ovládl i celkové pořadí. K tomu v srpnu triumfoval na světovém šampionátu v japonském Hačiodži a před dvěma týdny se stal v Edinburghu poprvé v kariéře mistrem Evropy.
/FOTOGALERIE, DÍL 4./ V rámci našeho putování spolkovou zemí Porýní - Falcko jsme se vydali z města Koblenz výletní lodí horním údolím středního Rýna směrem k městům Bingen a Rüdesheim. Tato oblast je považována za jednu z nádherných, ale také nejstarších kulturních krajin Evropy. Bohatství a krása této oblasti, včetně města Koblenz a údolí Lorelei, se v roce 2002 dočkaly zařazení do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
První dvě akce Českého poháru v zimním plavání mají za sebou závodníci Klubu sportovních otužilců Plzeň.
Plzeňská Zoologická a botanická zahrada poprvé chová hrabáče kapského.
Další velké úspěchy a cenné kovy posbírali kickboxeři ASK Lovosice/ T.J. Sokol Bohušovice nad Ohří. Pod vedením trenérů Víta Masopusta a Barbory Marešové tentokrát bojovali na Czech Open 2019 v Praze, kde bojovalo přes 300 závodníků z 12 zemí.
Když dva dělají totéž, není to totéž. Anebo jak říkají latiníci: „Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.“ Toto jsou moudra, od kterých se odvíjí pokušení mít na každou rebelii, agresi, perzekuci či nešvar originální metr, i když tušíme, že by správnější bylo měřit jedním metrem všechno a všem.
Užijte si jediněčnou show svého druhu v České republice, kterou doprovodí živý orchestr - Sněhurku na ledě.
Až čtvrté místo na květnovém mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fittnes v polském Krakově bylo pro ně velkým zklamáním.
Litomyšlský atletický veterán završil v Itálii svoji parádní medailovou pětiletku z mezinárodních soutěžích. Sezonu potom znovu korunoval primátem na domácím mistrovském desetiboji.
Úspěšný atlet zaútočí se čtyřnohým mazlíčkem Zulu na světový triumf.
Uplynulo už 150 let, kdy se narodil malíř Chodů, Jaroslav Špillar.
Do nákupního centra Galerie Harfa zamíří milovníci čokolády. Po celý víkend se tam koná osmý ročník Čokoládového festivalu s kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Vstupné na festival je zdarma.
/FOTOGALERIE/ Silnice na Andrlův chlum posloužila v minulých dnech pro testování závodního vozu Fabia R5. Trasu známého závodu do vrchu Ústecká 21 si vyhlédl sportovní tým mladoboleslavské Škodovky jako přípravu na RallyRACC Catalunya ve Španělsku.
Třebíč – Aut v ulicích přibývá a Třebíč v tomto směru není výjimkou. Zvýšený počet osobních vozů lze zaznamenat nejen v běžném provozu, ale také na parkovištích.
Slovenské trio Longital je tvořené Danielem Salontayem, Shinou, hudební světoběžníci z kopce nad Dunajem, který se kdysi jmenoval Longital, a Mariánem Slávkem, po letech se navrátivším bubeníkem a klavíristou.
Za jeden z nejkrásnějších ročníků označili diváci, porotci, funkcionáři i tanečníci letošní ročník Mezinárodní taneční soutěže Grand Prix Cheb. A bylo se opravdu na co dívat.
Tak už i plavci mají svou NHL, NBA či NFL. Alespoň to tvrdí znakařka Simona Kubová (za svobodna Baumrtová), která je jednou ze dvou Češek v prestižním seriálu International Swimming League (ISL).
Co chvíli čteme zprávy, které mají v tuzemsku bizarní nádech. Například že nejstarší berlínský chlapecký sbor musí před soud, protože do svých řad nepřijal dívku. Nebo o zavedení pohlaví X v kanadských cestovních pasech.
Chovatel má ve svém bytě sedmnáct hadů. Pořádá o nich i přednášky.
Bitvy na posledních Josefínských slavnostech v Terezíně se účastnilo na 600 vojáků z 9 států celé Evropy. Sdružení Terezín město změny, spolek Steinmetz Terezín 1780 a další nadšenci včetně historika Jiřího Hofmana tentokrát zrežírovali boj rakouských a pruských vojsk o pevnost Svídnice. O akcích, které spoluorganizuje, mluvil v Týdeníku Litoměřicko, který vyšel úterý 15. října.
Novou viceprezidentkou pro Evropu mezinárodní policejní organizace Interpol se na příští tři roky stane plukovnice Šárka Havránková z Policejního prezidia ČR. Organizace to uvedla na twitteru. Mluvčí českého policejního prezidia Kateřina Rendlová řekla ČTK, že do vedení Interpolu se česká policistka postaví poprvé.
Benátecký zámek se pyšní rozsáhlou sbírkou historických hraček.
Karviná – Trojice karvinských házenkářů je pozvaná na první reprezentační akci nové sezony.
Koncert revival bandu.
V daleké Austrálii nakonec se spoluhráči na obhajobu světového titulu nedosáhl, přesto si i přes vyřazení ve čtvrtfinále šampionát užil.
Možná nejdramatičtější finále historie zažila softbalová extraliga juniorek. S výraznou kladenskou stopou, protože odchovankyně Miners Kladno Michaela Čurillová byla u rozhodujících bojů tři a tři čtvrtě hodiny dlouhého rozhodujícího zápasu jejího Tempa s Eagles Praha.
Ministr vnitra Jan Hamáček ve středu ocenil nejlepší resortní sportovce. Mezi oceněnými nesměli chybět ani příslušníci Hasičského záchranného sboru ČR, kteří pravidelně vozí nejcennější kovy z řady evropských a světových mistrovství.