Do Krkonoš zamířil filmový festival
Harrachov - Více než šedesáti městy České republiky putuje 16. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Zastaví se na dva dny i v Harrachově.
Harrachov - Více než šedesáti městy České republiky putuje 16. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Zastaví se na dva dny i v Harrachově.
Chrudim - Brazilský futsalista působí v FK ERA-PACK už téměř deset let.
Velké šelmy na území Evropské unie nejčastěji útočí na ovce. Vyplývá to ze studie, kterou nechal vypracovat zemědělský výbor evropského parlamentu. V Česku v loňském roce padlo za oběť útokům vlků celkem 222 hospodářských zvířat. Podle odborníků může pomoci lepší zabezpečení pastvin i jejich umístění v blízkosti hospodářských staveb.
ROZHOVOR / Pochází sice ze Vsetína, ale už třicet let je Michal Horňák pevným poutem spjatý se Spartou. Bývalý vynikající krajní obránce získal ve slavném klubu deset mistrovských titulů, na Letné si zahrál evropské poháry i Ligu mistrů.
Generální ředitel společnosti UniCredit Bank pro Českou republiku a Slovensko Jiří Kunert po třicetiletém působení ve funkci končí. Na začátku dubna příštího roku ho po schválení Českou národní bankou nahradí dosavadní ředitel globálních bankovních služeb Jakub Dusílek.
Blansko – V této sezoně závodil s cílem navázat na velmi vydařený rok 2017. Laťka byla nastavená vysoko, třeba i titulem mistra světa v polovičním triatlonu série Challenge v Šamoríně. „Můžu konstatovat, že stanovené cíle byly splněny,“ shrnuje své pocity z právě skončené sezony jednasedmdesátiletá boskovická triatlonová legenda Milda Bayer jezdící v barvách Konrad Tools Teamu.
/ROZHOVOR/Cestovatel, dobrodruh ale také bavič. To je vizitka Ladislava Zibury, muže, který se chůze nebojí. A tak prošel po svých Nepál, Kavkaz či Turecko. A právě o své tisícikilometrové pouti přes Turecko do Jeruzaléma přijel v úterý povědět prostějovskému publiku. "Svět je plný úplně normálních lidí. Jsou ale až příliš normální, než aby se o nich psalo," říká například o svých zkušenostech se setkáváním i pobytu u místních, což je jednou z částí jeho cest.
Saratov, Pardubice - Pardubičtí basketbalisté dostali napráskáno i ve třetím venkovním duelu.
/ROZHOVOR/ Geny: vrozená výbava, jež stěží ovlivníte. Úspěch vám ovšem nezaručí, musíte je rozvíjet. Tak jako mladičká basketbalistka USK Praha Kristýna Brabencová, která navazuje na mistrovství svého dědečka Kamila. Muže, jenž pod bezednými koši dosáhl na tři medaile z evropských šampionátů a ve své sbírce má také šesté místo z olympiády v Montrealu 1976.
Škoda Auto dodala svým zákazníkům v polovině října miliontý vůz v letošním roce. Letos se jí ho podařilo prodat dříve, než kdykoli předtím v historii automobilky. Od začátku roku do konce října dodal český výrobce svým zákazníkům 1 038 500 vozů. Ve srovnání s minulým rokem si tak značka polepšila o 6,1 procenta.
ROZHOVOR/ Trénování ho neláká, přesto chce pomoct kamarádům Suchopárkovi s Horňákem a českému fotbalu vrátit ztracené renomé. Nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace Jan Koller je už rok a půl patronem české devatenáctky, kterou ve Zlíně a v Kroměříži čeká první část kvalifikace o postup na mistrovství Evropy.
Plzeň – Ještě nikdy házenkářky DHC Plzeň (ani jako HK Slavia VŠ Plzeň) nepostoupily až do čtvrtfinále Českého poháru. Podařilo se jim to až v úterý po vysoké výhře 35:15 nad Vršovicemi.
Písek ‑ Středověký Rytířský sál Prácheňského muzea se v úterý (13.11.) stal místem pro představení sedmého a posledního dílu Husitské epopeje, jejímž autorem je jeden z nejčtenějších spisovatelů současnosti Vlastimil Vondruška, Písek nebyl vybrán pro tuto slavnostní příležitost náhodou.
Česká republika se poprvé dostala do první dvacítky nejdražších nákupních ulic světa. Pražská ulice Na Příkopě s nájemným 230 eur (5865 korun) za metr čtvereční měsíčně obsadila 19. příčku a polepšila si tak oproti minulému roku o tři místa. Nejdražší ulicí na světě podle cen nájemného je hongkongská Causeway Bay, které po pěti letech vystřídala newyorskou Horní pátou avenue. Vyplývá to z analýzy společnosti Cushman & Wakefield.
České Budějovice – Zlato a stříbro si přivezl z mistrovství republiky juniorů v taekwon-du ITF Ondřej Postl z českobudějovického SK Pedagog.
Stříbro – Eva Vrabcová-Nývltová, držitelka maratonského bronzu z mistrovství Evropy v Berlíně, alei další závodníci z domácí vytrvalecké špičky se ukáží na západě Čech.
Abertamy – Hotovo. Čtyřdenní mistrovství Evropy FISTC psích spřežení na kárách za sebou udělalo definitivní tečku. „Všechno proběhlo kupodivu hladce,“ hlásil z Abertam ředitel závodu Roman Habásko.
Je jediným zástupcem Zlína ve výběru trenéra Jana Suchopárka. Talentovaný záložník či útočník Fastavu Patrik Slaměna se chce v domácím prostředí ukázat a české fotbalové reprezentaci do devatenácti let svými výkony pomoct k postupu na mistrovství Evropy do Arménie.
Stříbrné medaile si z reprezentačního turnaje juniorů v Přerově odnesli vodní pólisté České republiky. Hráči do 17 let se v přerovském bazénu o víkendu postupně utkali s Litvou, Moldavskem a Slovenskem, které Inter Cup 2018 jasně ovládlo.
/ROZHOVOR/ Má stříbro z Eura i německý titul, ve Slavii zase skončil první v hlasování o ideální jedenáctku novodobé klubové historie. Radost rozdává Pavel Kuka i dnes – například svým nezdolným optimismem. „Vychovali jsme světové útočníky kdysi a vychováme je znovu. Jen to chce trpělivost,“ vyprávěl Deníku.
Karlovarský kraj – Kdyby měl rok více než 12 měsíců a 365 dní, asi by to braly. Možná by se tak našel čas trošku odpočívat.
Semperflex Optimit, s.r.o., se sídlem v Odrách je od roku 1998 součástí rakouského koncernu Semperit Group, první zmínka o společnosti pochází z roku 1866, takže se může pyšnit více než 150 let starou historií.
Německá kancléřka Angela Merkelová ve svém projevu v Evropském parlamentu mimo jiné hovořila o nutnosti solidarity mezi členskými státy Evropské unie či o nutnosti hájení vlastních zájmů v dobré víře. Kromě toho ale podpořila i myšlenku vytvoření evropské armády a zdůraznila, že by se Evropa měla věnovat inovacím. Informovala o tom agentura Reuters.
Hirošima, Brno – Podruhé v kariéře se brněnský krasobruslař Michal Březina podívá do finále prestižní Grand Prix. Mezi šest nejlepších závodníků světa ho definitivně posunuly výsledky víkendového závodu v japonské Hirošimě, kde vyhrál domácí Šoma Uno.
Konec srandiček, všechny předcházející zápasy jsou minulostí. Českou fotbalovou devatenáctku čeká klíčová kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka vstoupí do domácího turnaje zápasem s Lucemburskem. První duel je na programu ve středu od sedmnácti hodin na stadionu Letná ve Zlíně. Všichni fanoušci mají vstup zdarma.
Již třicátá cesta skautů s betlémským světlem, symbolem přátelství, klidu a míru, se uskuteční i v letošním předvánočním čase. K této příležitosti se neuskuteční předávání světla ve Vídni, ale v Linci, kde celá novodobá tradice začala. Slavnostní ekumenická bohoslužba bude v sobotu 15. prosince 2018 v linecké katedrále Neposkvrněného Početí Panny Marie. Betlémské světlo se potom bude s pomocí skautských kurýrů rozvážet vlaky po České republice v neděli 16. prosince.
Teplice, Polsko /FOTOGALERIE/ - V uplynulých dnech proběhlo II. setkání partnerských organizací projektu „Spolupráce a výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropě." financovaného z programu ERASMUS + aktivity Strategická partnerství, uskutečnilo se u polských přátel.
Praha – K dalšímu mistrovskému utkání vyjeli hokejbalisté Nového Strašecí na pražskou Palmovku, kde se utkali s rezervou Kova. Právě Pražané v úvodu ročníku vyloupili Kocourek arénu, a odvezli si všechny tři body. Stejný počin se nyní povedl Bubákům, kteří slavili tři body po výhře 5:1.
Letu na Mars se zúčastní Michal Bravanský, student 5. ročníku osmiletého Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci. Je jedním z pěti členů posádky, která stohodinovou simulovanou misi na Mars zažije.
Jižní Morava – Těžba ropy, zpevňování hrází i rozvoj cykloturistiky. To vše podle odborníků ohrožuje panonské lužní lesy v lokalitě Soutoku Moravy a Dyje. Území přitom podle nich stále nemá dostatečnou právní ochranu.
Kolín - Již nyní se finalistky připravují na slavnostní finálový večer, který proběhne v úterý 20. listopadu od 19,30 hodin v Městském divadle v Kolíně.
V italském Palermu dnes bez konkrétní dohody skončila dvoudenní mezinárodní konference o Libyi. Po půl roce se na ní opět sešli lídři dvou znesvářených táborů libyjského konfliktu, premiér Fayez al-Sarraj i generál Chalífa Haftar, který ovládá východ země. Za Česko na Sicílii přijel premiér Andrej Babiš. Libye se od svržení svého dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 zmítá v chaosu.
Pražská O2 arena se opět zachvěla v základech. Začátkem listopadu v ní proběhl 18. ročník nejstarší FMX akce v Evropě - Gladiator Games 2018. Největší freestyle motokrosový svátek tradičně přivezl do Prahy špičky světové scény FMX, které do gladiátorských klání vedli čtyři kapitáni. Na diváky čekala strhující show, motorky, sněžné skútry, létající auto, a další překvapení.
Pražská O2 arena se opět zachvěla v základech. Začátkem listopadu v ní proběhl 18. ročník nejstarší FMX akce v Evropě - Gladiator Games 2018. Největší freestyle motokrosový svátek tradičně přivezl do Prahy špičky světové scény FMX, které do gladiátorských klání vedli čtyři kapitáni. Na diváky čekala strhující show, motorky, sněžné skútry, létající auto, a další překvapení.
Plzeň – Třikrát vyhrál házenkářskou extraligu (1992, 1998 a 1999) a reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa a Evropy.
Pro ukrytí syna před českou policií si premiér Andrej Babiš mohl sotva vybrat problematičtější místo, než je Ruskem okupovaný ukrajinský poloostrov Krym. Babiš ve své reakci slova syna o pobytu na Krymu nepřímo potvrdil, uvedl však, že Andrej Babiš mladší cestoval na Ruskem zabrané území dobrovolně.
Svatého Martina v Krnově vítal Tomáš Mlýnek, vojenský kaplan 14. pluku logistické podpory Pardubice. Má za sebou už dvě mise v Afghánistánu. V Kábulu i v Bagrámu.
Plzeň - Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni bude hostitelem podzimní programátorské výzvy s názvem Catalysts Coding Contest. Tuto mezinárodní programátorskou soutěž, která je jedním z největších klání programátorů v Evropě, bude znovu hostit katedra informatiky a výpočetní techniky již tento pátek 16. listopadu.
Ornitologové a pozorovatelé ptáků jsou nadšeni. Na střední Moravě se po dlouhých 17 letech objevily labutě malé.
Měla to být novinka, ale moc se nevědělo, co přinese. Na atletické mistrovství světa v Dauhá se měli závodníci probojovat na základě žebříčku. Ne všem zemím a závodníkům se tento model zamlouval. Vrcholný atletický orgán registroval řadu nesouhlasných názorů.
/FOTOGRAFIE/ Osoblažská úzkokolejka je vyhlášená atrakce, která láká cestující s různými zájmy. Občas při tom dojde k opravdu bizarním setkáním, jako třeba o víkendu při svatomartinské parní jízdě.
V příští sezoně může mít Česko dvě elitní oštěpařky. Vicemistryně Evropy Nikola Ogrodníková vyhrála anketu Atlet roku, trojnásobná olympijská medailistka Barbora Špotáková se zase vrací po druhém mateřství. Obě patří do skupiny Rudolfa Černého v pražské Dukle. To ale neznamená, že budou spolu trénovat.
Malebná roubenka s kůlovým plotem a košatými muškáty v oknech. Ideálně na kraji lesa plného hub či u rybníka. To je stále sen drtivé většiny současných Čechů. Dokládají to i poslední data společnosti RE/MAX Europe: chatu nebo chalupu k odpočinku podle nich vlastní dokonce pětina Čechů. To je pátý nejvyšší počet v Evropě.
Trutnov - Malebná roubenka s kůlovým plotem a košatými muškáty v oknech. Ideálně na kraji lesa plného hub či u rybníka. To je stále sen drtivé většiny současných Čechů. Dokládají to i poslední data společnosti RE/MAX Europe: chatu nebo chalupu k odpočinku podle nich vlastní dokonce pětina Čechů. To je pátý nejvyšší počet v Evropě.
Téměř pětina Čechů vlastní chatu či chalupu. V minulosti se to vysvětlovalo ztíženou možností cestovat anebo nemožností smysluplněji se realizovat v nesvobodných poměrech. Jenomže otevření hranic a svobodnější poměry na zájmu o chataření a chalupaření nic nezměnily. Azyl, do kterého lze prchnout z města, se stále hodí.
Do brněnské pobočky inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC (Business Incubation Centre) Prague vstoupily první dvě firmy. Start-upy World from Space a OctoGeo pracují se satelitními daty, a po následující dva roky tak budou moci využívat informace, které ESA má. Oznámila to dnes agentura CzechInvest na výroční konferenci kosmického inkubátoru ESA BIC Prague.
Praha, Jihlava – Roste mu zdatná konkurence, ale stále ještě nebylo pochyb o tom, kdo se stane za letošní rok králem českého juda. Ano, po jedenácté v řadě se jím stal jihlavský rodák Lukáš Krpálek. Anketa tak od roku 2009 nezná jiného vítěze.
Konkrétně 13. listopadu 1953 sjel z výrobní linky úplně první vůz.
Blansko /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Druhý říjnový víkend patří v Blansku Svatomartinským slavnostem. Lidé vítají svatého Martina, který do města se svou družinou přiváží nejen víno, ale i zábavu pro všechny příchozí.
Kladno – Hokejové Kladno potvrdilo eminentní zájem o návrat Tomáše Plekance do týmu Rytířů. Jak jinak, pro Středočechy by to byla obrovská posila pro útok na návrat do extraligy. Někdejší kapitán národního týmu je srdcař a výborné vztahy ho pojí i s majitelem klubu Jaromírem Jágrem.