Masky ze Zákup jsou unikát
Zákupy - Papírové masopustní masky vyráběné v Zákupech se dostaly mezi 22 českých nemateriálních kulturních památek.
Zákupy - Papírové masopustní masky vyráběné v Zákupech se dostaly mezi 22 českých nemateriálních kulturních památek.
Velký krok v kariéře. Jedenadvacetiletý talent české házené Stanislav Kašpárek podepsal smlouvu s maďarským celkem MOL – PICK Szeged, jenž ve středu na svém oficiálním webu potvrdil tříletou dohodu s reprezentantem, který nyní ukazuje své dovednosti v Chorvatsku.
Plzeň - Zakyr, Pamira a Ronako se jmenují tři nyaly nížinné, které ve středu pokřtili v zoo starosta a místostarostové prvního plzeňského obvodu.
Beroun – Kapitán libereckých Bílých tygrů Martin Ševc málem dosáhl na další z vrcholů kariéry. Hokejisté Liberce ale zůstali před branami finále Ligy mistrů. Historicky nejúspěšnější tažení tohoto klubu Evropou skončilo nepříjemnou, až krutou porážkou. Bílí Tygři se loučili debaklem 1:6, který utržili v semifinálové odvetě na ledě švédského Växjö.
Trojnásobná olympijská medailistka a světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková v současné chvíli přerušuje svou bohatou sportovní kariéru. Důvod je radostný, synovi Jankovi přibude v letních měsících sourozenec.
Litoměřice – Posledním nominačním podnikem před březnovým Mistrovstvím Evropy juniorů v šermu byl turnaj Světového poháru v italském Udine. Slavoj Litoměřice a zároveň Českou republiku reprezentovalo trio šermířů Kateřina Došková, Ondřej Strnad a Jan Stehlík.
Prachaticko - V České republice se mu líbilo, jen tu byl na cizí doklady.
Vysoké Mýto - Rekonstrukce krytého bazénu ve Vysokém Mýtě je v plném proudu a pomalu míří do svého finále. Na svém místě je už i rarita tamního bazénu, zvedací dno, nově však s unikátní švédskou technologií, s jejímž využitím je město ve střední Evropě průkopníkem.
Brno /ROZHOVOR/ – Před klíčovým závodem sezony onemocněla, čímž přišla o možnost představit se pod pěti kruhy. Valtická rychlobruslařka Eliška Dřímalová v prosinci nezvládla zajet kvalifikační limity pro nadcházející olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu a v pondělí tak scházela v olympijské nominaci reprezentačního trenéra Petra Nováka. „Mám o to větší motivaci zlepšovat se a makat na sobě,“ přiblížila dvaadvacetiletá členka brněnského Nowis Teamu.
Na první pohled to byl obyčejný ananas. Při bližším ohledání však celníci zjistili, že mu chybí dužina. Španělští a portugalští policisté ve společné operaci zabavili celou zásilku ananasů, která dohromady skrývala 745 kilogramů kokainu. Kontraband pocházel z Jižní Ameriky.
Milovice - Pastvinu divokých koní v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v Milovicích opustí za pár dní transport prvních deseti hřebců, kteří se tam narodili v roce 2016. Jejich cílem jsou dvě unikátní východočeské lokality, přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře.
Ústí nad Labem - Po loňském úspěšném odchovu kajmánků malých se Zoo Ústí nad Labem může pochlubit dalším významným mládětem.
/ROZHOVOR/ Hrál v Německu, Francii, Rakousku či Polsku. Získal titul mistra Slovenska a především má doma zlatou z mistrovství Evropy do 21 let, kde byl součástí jednoho týmu s Petrem Čechem či Milanem Barošem.
Jičín - Házená: Asistent trenéra Jičína se s týmem připravuje na jarní odvety extraligy.
Německá kancléřka Angela Merkelová se ve středu sešla s novým rakouským lídrem Sebastianem Kurzem, který si zvolil Německo ke své první zahraniční návštěvě ve funkci rakouského předsedy vlády. Schůzku poznamenalo předchozí napětí, vyvolané rozdílným postojem k migraci.
Jižní Čechy – Ve čtvrtek zažijeme v jižních Čechách hodně proměnlivé počasí.
/ROZHOVOR/ Fenomenální večer. Kapitán české házenkářské reprezentace Ondřej Zdráhala přispěl čtrnácti góly k výhře 33:27 nad Maďary a zároveň postupu ze skupiny D do další fáze mistrovství Evropy v Chorvatsku. „Co jsme ukázali proti Maďarům na hřišti, bylo něco neuvěřitelného,“ rozplývala se čtyřiatřicetiletá spojka St. Gallenu.
Jičín - Od svého prosincového zvolení novým předsedou Fotbalové asociace ČR se MARTIN MALÍK, coby nástupce Miroslava Pelty, ještě nezastavil.
Varaždín /OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE, FOTOGALERIE/ – Před šampionátem jasný outsider, nyní postupující. Čeští házenkáři si v závěrečném duelu skupiny D na mistrovství Evropy v Chorvatsku poradili s Maďarskem 33:27. Nepříznivé prognózy rázně vyvrátili a v pátek rozehrají ve Varaždínu čtvrtfinálovou skupinu. „Chtěli jsme asi víc vyhrát,“ cítil z týmu jeho kouč Jan Filip.
Před šampionátem jasný outsider, nyní postupující. Čeští házenkáři si v závěrečném duelu skupiny na mistrovství Evropy v Chorvatsku poradili s Maďarskem v bouřlivé atmosféře 33:27. Přes nepříznivé prognózy si už v pátek zahrají ve Varaždínu osmifinálovou skupinu. Navážou na osmé místo žen z mistrovství světa?
Znojmo – Návrat. Bývalý znojemský plavec, český reprezentant či vlajkonoš na LOH 2004 v Aténách Květoslav Svoboda se rozhodl vrátit k vodě a stal se trenérem TJ Znojmo – oddíl plavání. Před mnohonásobným mistrem České republiky, dvojnásobným juniorským mistrem Evropy, druhým na ME 2002 v krátkém bazénu na 200 metrů volný způsob a druhým na MS 2002 na 400 metrů volný způsob taktéž v krátkém bazénu je tak nová výzva – pomáhat mladým.
/ROZHOVOR/ Chodí si pro rady i dobrou náladu. Pro české házenkáře je při mistrovství Evropy zřejmě nejoblíbenější pokoj v hotelu Spa Golfer ten, v němž úřaduje dvojice Petrů. Fyzioterapeut Tahovský a lékař týmu Holub mají ve své místnosti vše co potřebují. Vybavení i s televizí, na níž se dívají hráči při návštěvě. Nechodí však s každou bolístkou. „Odolnost házenkářů je neskutečná. Musím říct, že i větší než u hokejistů,“ shodují se padesátiletý doktor Holub a pětatřicetiletý Tahovský.
Střední Čechy – Pokrok na venkov přifrčí prostřednictvím rychlého internetu. Vyplynulo to z vystoupení ředitelky Středočeského inovačního centra Rut Bízkové, která v rámci úterní konference uspořádané v Dolních Břežanech pod názvem Středočeský kraj – region budoucnosti představila projekt své instituce Zrychli.net.
Česká Lípa - Jednou z pěti otázek nadcházejícího referenda v České Lípě je záměr opravy Jiráskova divadla. Nebylo by ale nové lepší?
Brno – Sníh, který v úterý zasypal Brno, sice potrápil řidiče, u některých zvířat v brněnské zoo zato vzbudil nadšení. Dováděli v něm třeba rosomáci. Podívejte se na jejich zimní hrátky na videu.
V roce 2017 koncern Volkswagen prodal 10 741 500 vozidel. Měl tak vůbec nejsilnější prodejní rok v historii a prakticky neexistuje oblast, kde by prodeje Volkswagenu meziročně alespoň trochu nestouply.
Třeboň - Po projekci filmu Výletnice se bude debatovat s litevským velvyslancem.
Varaždín /ROZHOVOR/ (od zvláštního zpravodaje) – Chodí si pro rady i dobrou náladu. Pro české házenkáře je při mistrovství Evropy zřejmě nejoblíbenější pokoj v hotelu Spa Golfer ten, v němž úřaduje dvojice Petrů. Fyzioterapeut Tahovský a lékař týmu Holub mají ve své místnosti vše co potřebují. Vybavení i s televizí, na níž se dívají hráči při návštěvě. Nechodí však s každou bolístkou. „Odolnost házenkářů je neskutečná. Musím říct, že i větší než u hokejistů,“ shodují se padesátiletý doktor Holub a pětatřicetiletý Tahovský.
Bublava – Vodou napustili 170 padesátilitrových barelů. Ty pak umístili na sedačky a testovali opravenou sedačkovou lanovku. Tak to ve středu vypadalo ve skicentru Bublava, kde probíhala revize lanovky, kterou těsně před zahájením letošní sezóny zdevastovala vichřice Herwart.
Vodou napustili 170 padesátilitrových barelů. Ty pak umístili na sedačky a testovali opravenou sedačkovou lanovku. Tak to ve středu vypadalo ve skicentru Bublava na Sokolovsku, kde probíhala revize lanovky, kterou těsně před zahájením letošní sezóny zdevastovala vichřice Herwart.
Roční celkový výdělek přesahující hranici milion korun je metou, kterou letos překonají pracovníci různých profesí. Na dříve magickou hranici vyhrazenou jen hrstce nejlépe placených zaměstnanců dosáhne stále více lidí.
Byla to jeho životní chvíle. Moment, na který nikdy nezapomene. Záložník Robert Bartolomeu si narazil míč s útočníkem Beauguelem, prošel až do šestnáctky Opavy a z levé strany pravou nohou vystřelil k pravé tyči. Gól. Fotbalisté Zlína ve finále MOL Cupu zdolali druholigového rivala 1:0 a triumfem v Olomouci se dostali až do pohárové Evropy.
Vláda podle svého předsedy Andreje Babiše (ANO) udělá vše proti povinným kvótám na uprchlíky nebo proti přerozdělování žadatelů o azyl, které plánuje EU. Premiér to dnes uvedl ve sněmovně v úvodu debaty nad návrhem unijní reformy azylové politiky. Diskusi prosadilo hnutí SPD.
Plzeň – I předtím válel, hrál za národní tým, ale start na velké akci Milana Gulaše míjel. Až teď to prásklo.
Končím, oznámila Klára Křížová. Česká sjezdařka na lyžích a zlínská rodačka oficiálně uzavřela jednu životní kapitolu. Účastnice dvou zimních olympiád ve Vancouveru 2010 a v Šoči o čtyři roky později se totiž i vzhledem k dalším finančním i zdravotním potížím neprobojovala do Pchjongčchangu.
Od čtvrtka do neděle se uskuteční největší squashová akce v Česku – Czech Junior Open 2018. Turnaj nejvyšší juniorské kategorie se bude hrát v Praze na Hectoru, Squash Bowling Centru a také ve Sportcentru hotelu STEP. Přihlásilo se do něj 311 hráčů z 34 zemí světa. „Jde o rekordní účast. Do Prahy přiletí squashisté například z Egypta, Singapuru nebo z Kataru. Bez šance nejsou ani čeští hráči,“ myslí si Tomáš Fořter, ředitel turnaje a generální sekretář české asociace.
Praha – východ – Medailisté z mistrovství Evropy, světa i olympijských her. Skvostné obsazení nabízí čtvrteční mezinárodní atletický mítink Hvězdy v Nehvizdech. Že vám název tohoto halového podniku nic neříká? Není divu. V městysu nadohled hlavního města se uskuteční vůbec poprvé.
První olympijský vítěz v krasobruslení z Londýna 1908 vymyslel skok, jehož čisté provedení dělí závody Michala Březiny na úspěšné a neúspěšné. Ten švédský průkopník se jmenoval Ulrich Salchow a čtvernou variantu jeho skoku piluje brněnský krasobruslař už několik sezon.
Most - Speciály Kolomého a Šoltyse se představí na autodromu. Budou tím největším, avšak zdaleka ne jediným lákadlem.
Kraslice – Děti ve školních budovách v Kraslicích na Sokolovsku se mohou cítit bezpečněji.
Varaždín /OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ – Fenomenální večer. Kapitán české házenkářské reprezentace Ondřej Zdráhala přispěl čtrnácti góly k výhře 33:27 nad Maďary a zároveň postupu ze skupiny D do další fáze mistrovství Evropy v Chorvatsku. „Co jsme ukázali proti Maďarům na hřišti, bylo něco neuvěřitelného,“ rozplývala se čtyřiatřicetiletá spojka St. Gallenu.
Brno – Když se dozvěděl podobu rozlosování osmifinále Vyzývacího poháru, zaradoval se. Kapitán brněnských volejbalistů Michal Hrazdira strávil v italských soutěžích sedm let, ve středu od osmi hodin večer povede jihomoravský celek na hřišti italské Ravenny do bojů o postup mezi elitní osmičku evropské soutěže.
Moskva, Brno – První olympijský vítěz v krasobruslení z Londýna 1908 vymyslel skok, jehož čisté provedení dělí závody Michala Březiny na úspěšné a neúspěšné. Ten švédský průkopník se jmenoval Ulrich Salchow a čtvernou variantu jeho skoku piluje brněnský krasobruslař už několik sezon.
Varaždín /OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ - Trvalo to 22 let. Na mistrovství Evropy v házené ve španělském Ciudad Realu 28. května 1996 Češi přehráli Dány 28:22. Šlo o jediné vítězství nad seveřany na vrcholné akci. Až do pondělí, kdy národní tým senzačně zdolal olympijské šampiony na Euru v Chorvatsku 28:27. „Vidíme, že je všechno možné,“ říká hrdina duelu brankář Martin Galia.
Trvalo to 22 let… Na mistrovství Evropy v házené ve španělském Ciudad Realu 28. května 1996 Češi přehráli Dány 28:22. Šlo o jediné vítězství nad seveřany na vrcholné akci. Až do pondělí, kdy národní tým senzačně zdolal olympijské šampiony na Euru v Chorvatsku 28:27. „Vidíme, že je všechno možné,“ říká hrdina duelu brankář Martin Galia.
Kvůli politice by nám nemělo uniknout, jak naši házenkáři na mistrovství Evropy senzačně porazili Dány. A naopak, i když jsme zcela pohlceni děním na tenisovém Australian Open, periferním zrakem bychom současně měli registrovat, že se u nás volí prezident.
Ve své strategii týkající se plastů v úterý Evropská komise navrhla, aby byly do roku 2030 všechny plasty v Evropské unii (EU) recyklovatelné. Chce také výrazně omezit využívání plastů pro jednorázové užití a zakázat úmyslné používání mikroplastů. Zprávu zprostředkoval web euractiv.com.
Přední specializovaná firma v regionu jihovýchodní Evropy - Optimapharm, která provádí klinický výzkum (Clinical Research Organization – CRO), převzala českou CRO společnost MKS Research. Optimapharm o tom informovala ve své tiskové zprávě. Podle ní se tak stalo v návaznosti na celosvětový trend konsolidace postavení na trhu.
Varaždín /OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE, VIDEO/ – V mixzóně jej po zádech pořádně radostí praštil urostlý pivot Leoš Petrovský. „Asi mě zabil,“ pousmál se Ondřej Zdráhala. Nejen Petrovský, ale i celý tým měl za svého kapitána radost. Lídr národního týmu se probudil v pravý čas. Střela přes hlavu, rána s vykloněním do strany… Se svou skvělou technikou nasázel olympijským vítězům Dánům osm gólů, přispěl k výhře 28:27 a ve středu mužstvo povede proti Maďarům. „Bude to boj, válka,“ řekla čtyřiatřicetiletá spojka švýcarského St. Gallenu.
/ROZHOVOR/ V mixzóně jej po zádech pořádně radostí praštil urostlý pivot Leoš Petrovský. „Asi mě zabil,“ pousmál se Ondřej Zdráhala. Nejen Petrovský, ale i celý tým měl za svého kapitána radost. Lídr národního týmu se probudil v pravý čas. Střela přes hlavu, rána s vykloněním do strany… Se svou skvělou technikou nasázel olympijským vítězům Dánům osm gólů, přispěl k výhře 28:27 a ve středu mužstvo povede proti Maďarům.