/FOTOGALERIE/ Čtvrtkařská premiéra pod novým trenérem Falkem Balzerem vyšla Zuzaně Hejnové náramně. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek z let 2013 a 2015 vyhrála na halovém mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě druhým časem kariéry 51,96 sekundy a před halovým mistrovstvím Evropy v Bělehradě naznačila výbornou formu.
Lipník nad Bečvou – Samotné stavbě dálnice D1 předcházel archeologický průzkum. Na patnáctikilometrovém úseku dálnice mezi Přerovem a Lipníkem archeologové nepředpokládali mnoho nálezů. Opak byl ale pravdou. Teď si odborníci z Archeologického centra v Olomouci brousí zuby na úsek dálnice mezi Přerovem a Říkovicemi.
Přerov – Nohejbaloví mistři světa, zkušení čeští i slovenští reprezentanti a několik týmů z absolutní klubové špičky opět zavítalo do Přerova. Tradiční a prestižní turnaj trojic Honemsem Nohejbal Přerov se v sobotu coby Memoriál Pavla Holíka dočkal jubilejního desátého pokračování.
Svátek svatého Valentýna je záležitostí především anglosaských zemí. Do kontinentální Evropy pronikl hlavně díky obchodníkům, kterým zdvihá tržby. Není překvapením, že ze svátku lásky se stal hlavně dobrý byznys.
Kolín - /SOUTĚŽ/ Ben Cristovao, bývalý účastník soutěže SuperStar, dnes populární hvězda, jež plní koncertní sály a točí jeden klip za druhým, přijede do Kolína. Jeho akustické vystoupení si můžou užít návštěvníci Jezdeckého plesu příští sobotu 18. února v Městském společenském domě v Kolíně.
Praha - Německý diskont s oděvy KiK Textil otevře v prvním pololetí obchody např. v Kolíně, Praze - Lužinách a Praze - Měcholupech. Současně pokračuje v modernizaci svých stávajících prodejen.
Praha, Hradec Králové - Mistrovství Evropy v basketbalu žen je zase o další krůček blíže ke svému začátku. V pondělí byl totiž spuštěn předprodej vstupenek na zápasy základní skupiny. Ty se odehrají na zimním stadionu v Hradci Králové a v Praze na Královce.
Ústí nad Labem - Víte, co se stalo před deseti lety? Devět zemí včetně Česka vstoupilo do Schengenského prostoru. Bulharsko s Rumunskem rozšířilo počet států Evropské unie na 27. Zemřel bývalý ruský prezident Boris Jelcin a známý hudební skladatel Karel Svoboda. Evropou se prohnal orkán Kyrill a Ústečtí Lvi hráli v extralize…
Tuniský premiér Júsuf Šáhid před dnešním setkáním s německou kancléřkou Angelou Merkelovou v Berlíně dal najevo, že nesouhlasí s úvahami o tom, že by byl v jeho zemi zřízen přijímací tábor pro uprchlíky. V rozhovoru, který poskytl listu Bild, rovněž znovu odmítl odpovědnost Tuniska za Tunisana Anise Amriho, který v prosinci spáchal v německé metropoli teroristický útok.
Olomoucký kraj – Špatný rozhled, krátká dráha pro rozjezd, nebezpečí srážky. S takovou realitou se denně setkávají řidiči vjíždějící na dálnici D 46 na většině exitů mezi Olomoucí a Vyškovem.
Prostějovsko – Špatný rozhled, krátká dráha pro rozjezd, nebezpečí srážky. S takovou realitou se denně setkávají řidiči vjíždějící na dálnici D 46 na většině exitů na Prostějovsku.
Praha /ROZHOVOR/ - Senioři se v Centru celoživotního vzdělávání nejen učí. Mnozí tu naleznou také nový životní program, přátele nebo v sobě objeví jiný potenciál.
Když kráčely ze zákulisí na ledový ovál, míjely plakáty s nápisem Hello Pyeongchang. Jasný vzkaz: blíží se další olympiáda, za rok touhle dobou už bude zimní karneval v Pchjong- čchangu v plném proudu.
Prachatice - Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích plně stačí pro potřeby takových lůžek v Jihočeském kraji. Říká to Robert Huneš, prezident Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče a ředitel prachatického hospicu.
Zamilovaní dnes slaví svátek svatého Valentýna. Oslava patrona zamilovaných se do střední a východní Evropy dostala po pádu komunismu z anglosaských zemí. V Česku tento svátek pravidelně slaví až dvě třetiny lidí. Řadě lidí se ale nelíbí, že by kvůli svátku měli dávat najevo své city. Svátek využívají obchodníci, u kterých Češi nejčastěji kupují dárky do 250 korun.
Hledači pokladů mířili do Krušných hor odedávna. Poklady se v nich nacházejí dodnes, i když úplně jiné, než by člověk čekal. Pod Cínovcem se například ukrývá velké naleziště lithia. Podle odhadů by zde mohla být uložena až třetina evropských zdrojů tohoto prvku.
Skupina Home Credit, která poskytuje spotřebitelské úvěry ve střední a východní Evropě, Asii a USA, vydala dluhopisy za dvě miliardy Kč. Jde o první emisi dluhopisů skupiny od roku 2012. Dnes to sdělila společnost, která je součástí skupiny PPF. Bez dalších podrobností dodala, že peníze získané emisí využije k rozvoji svého podnikání.
Několik velkých atletických jmen nabízí první ročník halového mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě, který se uskuteční v úterý v nové atletické hale ve Vítkovicích. Divákům se představí například dvojnásobný halový mistr světa na čtyřstovce Pavel Maslák, bývalý světový šampion v běhu na 100 metrů Kim Collins nebo vicemistr Evropy ve skoku o tyči Jan Kudlička.
Kolín – Netradičně v úterý sehrají další zápas v Kooperativa NBL basketbalisté Kolína. Ve druhém duelu nadstavbové části se poprvé představí na domácí palubovce. Od 17.45 hodin hostí v hale Spojů Pardubice.
Praha - Fotbalisté Sparty mají před jarní částí sezony dva cíle. V Evropské lize projít co nejdále a zároveň se v české lize pokusit zaútočit na titul. I když to znamená být na jaře téměř stoprocentní a neztrácet. Pražané se budou snažit zúročit vydařenou zimní přípravu, ve které v osmi zápasech ani jednou neprohráli a inkasovali pouhé dva góly.
Londýn (Velká Británie) - Loňský rok byl z hlediska nově objevených nalezišť ropy a zemního plynu nejslabší za 60 let. Celkem bylo podle výzkumné společnosti IHS Markit loni hlášeno pouze 174 nálezů, zatímco v minulosti to bývalo 400 až 500 ročně.
Mladá Boleslav – V prvoligovém kádru boleslavských fotbalistů je už čtyři roky, letos na jaře ale odchovanec Lukáš Hůlka okusí i jiný klub. Zanedlouho dvaadvacetiletý obránce odchází do konce června 2017 na hostování do Hradce Králové.
Soběslav – Titul mezinárodního mistra republiky družstev na ledové ploché dráze vybojoval pardubický rodinný tým Hutlových. Rozhodl o tom poslední závod čtyřdílného seriálu v autokempu Karvánky u Soběslavi.
Brusel (Belgie) - Hospodářství Evropské unie letos i příští rok vykáže růst o 1,8 procenta, uvedla dnes ve své pravidelné zimní makroekonomické předpovědi Evropská komise.
Steampunkový svět adventury Syberia přivítá fanoušky letos potřetí. Po dlouhých třinácti letech od vydání Syberia 2 vyjde v průběhu dubna třetí pokračování a naváže na dosavadní události. Na hráče čeká zbrusu nové dobrodružství v roli hrdinky Kate Walker.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Mezi hradeckými „lvicemi", které v posledních sezonách dosáhly největších úspěchů v klubových dějinách, sbírá své první trenérské ostruhy.
Slatiňany – Veronika Rulíková. Že tohle jméno neznáte?! Je čas to změnit. Mladá sportovkyně ze Slatiňan se teprve před rokem začala věnovat silovému trojboji. Za takto krátkou dobu však již dokázala titul mistryně světa a Evropy. K tomu přidala ještě světový rekord v benchpressu a mrtvém tahu. To vše pěkně v tichosti. Je tedy na čase Veroniku představit.
Liberec - Nervy nadranc mají od pátečního odpoledne pracovníci liberecké zoo. Prokázal se tam totiž virus ptačí chřipky u labutě, která uhynula v izolačním zařízení.
Praha - Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis představí ode pondělka do soboty špičkové evropské soubory. Festival se koná v pražském Paláci Akropolis, kde dnes večer vystoupí finská skupina Nuua s představením Taival, a v Divadle Ponec.
/ROZHOVOR/ Na Ostravsku se možná rodí nová sportovní hvězda. Badmintonistka Tereza Švábíková o předminulém víkendu teprve v šestnácti letech porazila celou českou ženskou špičku, stala se mistryní republiky a pomalu vzhlíží k velkým soutěžím v zahraničí.
Žena se strnulou tváří si rukou zakrývá absces, který ji hyzdí. Stala se obětí estetické chirurgie v Albánii, praktikované v legislativním vakuu, které lékaře v této balkánské zemi znepokojuje. Vše začalo tak, že jednatřicetiletou Emiru Selovou zneklidnily první vrásky. Proto se nechala od své kadeřnice přesvědčit, že s pomocí pouhé injekce v přepočtu za zhruba 1600 Kč tyto známky stárnutí zmizí.
Spolkové shromáždění včera zvolilo příštím německým prezidentem Franka-Waltera Steinmeiera. Tento sociální demokrat a donedávna ještě oblíbený ministr zahraničí byl společným kandidátem vládní koalice a o jeho jasném vítězství nikdo nepochyboval.
Když se řekne Dior, vybaví se i módních analfabetům ikona všech návrhářů. Luxusní módní značka v neděli oslaví 70 let od své první přehlídky. Jak se rodila jedna z fashion legend?
Želechovice - Na jubilejní desáté besedě se závodníky rallye se v sobotu podvečer v útrobách želechovické sokolovny sešlo celkem deset zajímavých hostů. Pozvání přijal mimo jiné i juniorský mistr Evropy v rally německý pilot Marijan Griebel nebo legenda českého rallysportu příbramský Emil Triner, který byl v minulosti i členem továrního týmu škodovky.
Vír - Necelých 24 vteřin potřeboval nejlepší lezec na zdolání ledové stěny ve Víru na Žďársku. Trať byla dlouhá přibližně 30 metrů. Vítězem sobotního závodu v ledovém lezení na rychlost - Vírský cepín se stal opět Milan Dvořáček. "Akci ovládl už počtvrté za sebou," řekl hlavní organizátor Slávek Matuška. Na stěnu se vydalo 24 horolezců a horolezkyň.
Dvůr Králové, Abú Zabí - Akrobatický pilot Martin Šonka vyhrál úvodní závod letošního ročníku série Red Bull Air Race v Abú Zabí a postaral se o první české vítězství v tomto leteckém seriálu. Druhý Čech Petr Kopfstein obsadil dvanáctou pozici.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Poprvé v kariéře byl zvolen nejlepším futsalistou České republiky a na palubovce v Ústí nad Labem to jasně dokázal. Reprezentanta Radima Záruby bylo v utkání s Rumuny plné hřiště, v sedmé minutě zvýšil parádním volejem do šibenice na 2:0.
Karlovy Vary – Rozjeď to naplno. A to doslova. Zajezdit si na altenberském ledovém kanále, kde se prohání ostřílení jezdci v rámci Světového nebo Evropského poháru či mistrovství světa, ve skeletonu, sáňkách či bobech? Že to není možné? Ale je! DKB Eis Kanal Altenberg dává možnost široké veřejnosti vyzkoušet si nástrahy nejen samotného bobu, ale také tubingu a dalších zimních sportů, ať curlingu nebo biatlonu.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Čínský výrobce telefonů s červeným květem ve znaku je jedním z největších a nejúspěšnějších výrobců mobilních telefonů. U nás tuto společnost z čínského Šen-čenu asi nejvíce proslavil v reklamě Jaromír Jágr. V budoucnu to však může být i student hradecké univerzity Vladislav Braha.
Dvůr Králové, Abú Zabí - Akrobatický pilot Martin Šonka vyhrál úvodní závod letošního ročníku série Red Bull Air Race v Abú Zabí a postaral se o první české vítězství v tomto leteckém seriálu. Druhý Čech Petr Kopfstein obsadil dvanáctou pozici.
Klatovy – Mažoretky klatovské skupiny Modern vedené Danou Grünerovou opět předvedly, že patří mezi nejlepší. O minulém víkendu zazářily na mistrovství České republiky v twirlingu v Karlových Varech a vybojovaly si postup na mistrovství Evropy do Chorvatska.