
Turista přišel v noci nejen o peníze
DOKSY - Nepříjemné probuzení připravil zatím neznámý pachatel německému rekreantovi.
DOKSY - Nepříjemné probuzení připravil zatím neznámý pachatel německému rekreantovi.
TÁBORSKO - Drobnosti s velkou hodnotou, které zachovávají v mysli vzpomínky. Každý výlet má končit nákupem suvenýru.
PODHRADÍ - Víkendové Slavnosti panny Milady na zřícenině hradu Lichnice nabídly dětem i dospělým řadu zajímavých ukázek a vystoupení.
TEPLICE - Z nejzvídavějších návštěvníků sobotního Dne otevřených dveří FK Teplice, byl malý Dominik Grund. Přišel si nejen pro autogramy a odpovědi na sérii dotazů, ale i pro úlovky v podobě snímků svým fotoaparátem.
DĚČÍN - Po návratu z Filipín se pracovník ZOO v Děčíně Oldřich Rajchl zase věnuje běžným starostem a povinnostem v expozici Rajské ostrovy, která na Teplické ulici nabízí pohled do života plazů i nahlédnutí do podmořského světa.
Již od dětství se Václav Eberl zajímal o výtvarnou činnost. Malůvky, kresby, amatérské divadlo a později právě fotografování přešlo v celoživotního koníčka. A u příležitosti svéhoživotního jubilea uspořádal 80letý fotograf výstavu nazvanou Jak šel život, která je dnes a zítra k vidění ve staňkovské faře.
Redaktor Chrudimského deníku Marek Nečina nejen různých druzích "lovu".
SLAVKOV U BRNA - Neznámý pachatel si všiml, že nikdo není v domě. Vypáčil dveře a "napakoval se."
VYŠKOV - Změny, kterými procházelo a prochází okresní město. Tomu podlehl vyškovský fotograf Jindřich Holíček, který se specializuje na srovnávací fotografii.
VÝCHODNÍ ČECHY - Při výběru „foťáku“ je to podobné jako při koupi auta. Nezáleží na tom kolik máte peněz, ale jaký jste řidič. Nebo fotograf. Pokud je pro vás focení koníčkem, znáte význam termínů jako E-TTL, hloubka ostrosti či CMOS, pak pravděpodobně poradit nepotřebujete. Před ostatními je základní otázka…
Při výběru „foťáku“ je to podobné jako při koupi auta. Nezáleží na tom kolik máte peněz, ale jaký jste řidič. Nebo fotograf. Pokud je pro vás focení koníčkem, znáte význam termínů jako E-TTL, hloubka ostrosti či CMOS, pak pravděpodobně poradit nepotřebujete.
VÝCHODNÍ ČECHY - Při výběru „foťáku“ je to podobné jako při koupi auta. Nezáleží na tom kolik máte peněz, ale jaký jste řidič. Nebo fotograf. Pokud je pro vás focení koníčkem, znáte význam termínů jako E-TTL, hloubka ostrosti či CMOS, pak pravděpodobně poradit nepotřebujete. Před ostatními je základní otázka…
KLATOVSKO - Není sezóna, aby se v kempech na Klatovsku neobjevily případy zlodějů nebo vandalů. Jen za poslední měsíc se nájezdu pobertů neubránilo několik ubytovacích zařízení.
MILOTICE - Fotograf: Camera obscura dokáže lépe než moderní aparáty zachytit atmosféru scény.
NEMOJANY - Jezdit s veteránem, to je životní styl. Za romantickými vyjížďkami je ale spousta obětovaného času, peněz a úsilí. To dobře ví Emil Pěček mladší z Nemojan.
MOSKVA - Službu jak z hlavy génia Járy Cimrmana chce svým klientům nabízet ruská pošta. Elektronickou poštu s obrazovými přílohami hodlá v rozlehlém Rusku dopravovat adresátům do tří dnů v zalepených obálkách. Cílem prý je vytvoření mostu mezi lidmi, oblastmi a kulturami.
VÝCHODNÍ ČECHY - Při výběru „foťáku“ je to podobné jako při koupi auta. Nezáleží na tom kolik máte peněz, ale jaký jste řidič. Nebo fotograf. Pokud je pro vás focení koníčkem, znáte význam termínů jako E-TTL, hloubka ostrosti či CMOS, pak pravděpodobně poradit nepotřebujete. Před ostatními je základní otázka…
VÝCHODNÍ ČECHY - Patrně první kruh v obilí – neboli agrosymbol, se letos v regionu objevil poblíž Mnichova Hradiště nedaleko obce Březina (fotografie mapy dole).
TURNOVSKO - Na svědomí měl údajně i problémy startujícího letadla z nedalekého letiště.
STARÁ VODA - Dojemné ticho nastalo ve chvíli, kdy se slavnost svěcení kaple svaté Anny s Královskou studánkou ve Staré Vodě nedaleko Města Libavá chýlila ke konci. Po více než půl století opět ožila půvabná kaplička s pramenem.
KOLÍNSKO, NYMBURSKO - Zlato, šperky, peníze, platební karty. Ale také oblečení, lyže nebo fotoaparáty. To vše ukradl v šesti domech a jednom autě jednadvacetiletý mladík z Kolína v posledních dvou měsících. V týdnu od 16. do 22. července ale spadla klec. Lump byl zatčen a kriminalisté požádali soud o jeho vzetí do vazby. Podle předběžných odhadů nakradl věci v hodnotě 100 tisíc korun.
MILOTICE - Po zámeckém parku pobíhají děti s krabičkami od kakaa nebo kukuřičných lupínků. Jsou to jejich vlastnoručně vyrobené fotografické komory. Malí fotografové fotí technikou dírkové komory při sympoziu Camera obscura.
PRAHA/KLATOVY - Dvě zlaté, jedna stříbrná a tři bronzové příčky. S tímto úspěchem se vraceli domů členové CHB GYM Klatovy z mezinárodního turnaje v kickboxu konaného v Praze
CHOMUTOV - Jen několik málo hodin uplynulo od smrti dvanáctiletého chlapce, kterého srazilo auto při přecházení silnice I/13. Policisté mají tento úsek třináctky za velice rizikový a naše pozorování tomuto tvrzení dalo zapravdu. Lidé riskují své životy přebíháním nebezpečné silnice, i když mají o pár desítek metrů dál podchod.
CHOMUTOV - Dominanta Chomutova, Kamencové jezero, jak se říká praská ve švech. Návštěvníci mohou ocenit blahodárné účinky kamence, obsaženého ve vodě. Ne všichni však přichází za účelem rekreace. Najdou se i tací, kteří využívají bezbrannosti rekreantů, když jsou ve vodě. Během víkendu 14. a 15. července se udály hned tři případy.
CHOMUTOV - Jen několik málo hodin uplynulo od smrti dvanáctiletého chlapce, kterého srazilo auto při přecházení silnice I/13. Policisté mají tento úsek třináctky za velice rizikový a naše pozorování tomuto tvrzení dalo zapravdu. Lidé riskují své životy přebíháním nebezpečné silnice, i když mají o pár desítek metrů dál podchod.
MORAVSKÝ KRAS - Teplé počasí posledních dnů vyhnalo většinu lidí kvodě nebo do stínu. To však neplatilo včerejšího dne pro skupinku čtyř lidí vyzbrojených fotoaparáty a kamerou, kteří se vydali na výpravu.
PARDUBICE - NOVÁ FOTOGALERIE - Do Pardubického letního kina Pernštejn, které denně od 21.30 hodin promítá zdarma po celou dobu prázdnin v Tyršových sadech, chodí čím dál tím více cizinců!
OLŠÍ U TÁBORA - Víkendový festival Mighty Sounds se může pochlubit rekordní návštěvností. Ta byla pro pořadatele nejenom požehnáním, ale tak trochu i na škodu.
OLŠÍ - Festival Mighty Sounds přilákal nejen milovníky ska, ale i zloděje.
BRNO - Lapkům, zlodějíčkům a hbitým kapsářům horka nevadí. Kradou bez ohledu na teplotní rekordy.
VRAŽNÉ-HYNČICE - Kompletní prohlídkou rodného domu zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela se mohli potěšit všichni, kdo vsobotu 14. července zavítali do Hynčic, místní části Vražného.
TACHOVSKO - Policie varuje houbaře, aby nenechávali cennosti v autech zaparkovaných u lesa.
KROUŽEK - Neznámý pachatel odcizil hotovost a předměty v hodnotě osmačtyřiceti tisíc korun.
TACHOVSKO - Policie varuje houbaře, aby nenechávali cennosti v autech zaparkovaných u lesa
VALTICE - Kolonáda na Reistně je v těchto dnech stále v obležení turistů. I ti, kterým se nechce šlapat na kopec, můžou obdivovat krásy sochařské výzdoby populární vyhlídky.
PELHŘIMOVSKO - Může se to stát každému. Jedete obcí a nepohlídáte si předepsanou padesátku. Policejní hlídka vás nezastaví, ale někde za rohem schovaný fotoaparát připojený na radar prohřešek zaznamená.
ÚSTÍ NAD LABEM - Dosud neznámý pachatel se v odpoledních hodinách v centru města vloupal do zaparkovaného osobního automobilu německého turisty.
CHEB - Strážníci mají neustále problémy s německými sexturisty
UHERSKÝ BROD - Třetí ročník soutěže o nejlepší fotografii města Komenského vyhlásili pracovníci uherskobrodského oddělení informatiky. Příspěvky do soutěžního klání s názvem Foťte naše město mohou zájemci zasílat až do konce srpna.
10. července
BŘECLAVSKO - Vykradačům aut na Břeclavsku začala hlavní sezóna. Nahrávají jim turisté, kteří auta parkují na odlehlých místech.
ŠTĚTÍ - V posledních týdnech, jak si mohou i s výsledky přečíst zájemci na internetových stránkách městské policie, uskutečnili štětští strážníci větší počet dopravně – bezpečnostních akcí, zaměřených hlavně na dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obci. Šlo o něco mimořádného, nebo chcete tento trend držet i nadále?
LITVÍNOV - Někdo o prázdninách navštěvuje hrady a zámky, další zoologické zahrady. Litvínovská knihovna však hledá bibliocestovatele.
HRADEC KRÁLOVÉ - Rock for People. Program, doprava, informace pořadatelů.
LIBEREC - Letité snímky známých fotografických ateliérů, fotografů i zcela neznámých nadšenců a anonymů nabízí návštěvníkům Severočeského muzea v Liberci výstava nazvaná Kouzlo staré fotografie.
HORNÍ BEČVA - Ne příliš šťastně začala táborová sezona v regionu pro teenagery v Horní Bečvě. Mládežnický tábor, který se nachází u hotelu Bečva přímo pod přehradou, zažil hned první červencovou noc nájezd neznámých zlodějů.
HRADEC KRÁLOVÉ - Rock for People. Program, doprava, informace pořadatelů. Článek je průběžně aktualizován.
HORNÍ BEČVA - Ne příliš šťastně začala táborová sezona v regionu pro teenagery v Horní Bečvě. Mládežnický tábor, který se nachází u hotelu Bečva přímo pod přehradou, zažil hned první červencovou noc nájezd neznámých zlodějů.
JIHLAVA - Série vloupání do prodejen v centru Jihlavy, nemající v krajském městě obdoby, vystrašila v uplynulém týdnu prodavače a majitele obchodů. Do jisté míry zpochybnila funkčnost kamerového bezpečnostního systému. Poslední vloupání policisté šetřili v pátek v prodejně masných specialit v Benešově ulici.