
Oranžové skály Jordánska uchvátily fotografa Zpěváka
Hodonín /FOTOGALERIE/ - Fotografie z putování Jordánskem v těchto dnech vystavuje v Regionálním centru v Hodoníně Vratislav Zpěvák.
Hodonín /FOTOGALERIE/ - Fotografie z putování Jordánskem v těchto dnech vystavuje v Regionálním centru v Hodoníně Vratislav Zpěvák.
Varnsdorf - /FOTO, ANKETA/ Kriminalisté měli rodinný dům i s přilehlým objektem v hledáčku už delší čas.
Hranice – Svého křtu se ve středu odpoledne dočkala nová publikace mapující vývoj a rozvoj největšího závodu v našem regionu Sigmy Hranice. Autorem publikace Sigma Hranice 1950 – 1989 je osmdesáti čtyřletý Jan Zohorna z Hranic, který v podniku pracoval celých 42 let.
České Budějovice - Českobudějovická vysoká škola chystá na pátek 21. ledna Den otevřených dveří.
Lípa -Třiatřicetiletý Karel Havelka z Lípy na Havlíčkobrodsku se díky zaměstnání dostal za Ural. „Nejdůležitější je ničemu se nedivit,“ ohlíží se po dvou cestách do Ruska.
Pardubice – Pětice soutěžících žen se ve středu doslova po hlavě vrhla do svého hubnoucího procesu.
Žďársko – Od začátku dubna až do konce prosince loňského roku mohli žáci a studenti posílat své příspěvky do soutěže, kterou vyhlásila Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy.
Olomouc - Aktuálnější fotografie pohřešované Pavly Navrátilové ze Štěpánova má nyní k dispozici policie. Doručil jí je ve středu manžel hledané ženy. Ta zmizela minulý týden v pondělí, kdy nedorazila večer z práce domů.
Prostějov – Prohlédnout si fotografie vnoučat, či být v denodenním kontaktu s dětmi – to jsou motivy, které lákají desítky seniorů do počítačových kurzů. „Dcera s manželem bydlí u Brna. Není to sice tak strašně daleko, ale stejně se vídáme tak jednou za měsíc. Když jsem se naučila používat internet, můžu s nimi být v kontaktu každý den. A rozhodně to vyjde levněji než mobilní telefon,“ pochvalovala si Prostějovanka Marie Růžičková.
Podolí I - Otázka proučitelku Miladu Jirouškovou z Podolí I.
Jemnice – Nebaví vás už vystavovat svoje fotografie pouze na internetových galerií či sociálních sítích? I pro vás je tak určená výstava Mladí za objektivem, která proběhne od soboty 15. do středy 19. ledna v prostorách kulturního domu v Jemnici.
Rokycany – Čajovna v proluce rokycanské Palackého ulice je zasvěcena umělcům.
Mladoboleslavsko - Vážení rodiče,díky vstřícnosti porodnice mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších občánků.
České Budějovice - Českobudějovická vysoká škola chystá na pátek 21. ledna Den otevřených dveří.
Příbram /ROZHOVOR/ - Před padesáti lety, 13. ledna 1961,zemřel významný český fotograf František Drtikol. Příbramský rodák má ve svém rodném městě stálou expozici. Při příležitosti tohoto výročí jsme vyzpovídali ředitelku příbramské galerie Hanu Ročňákovou.
Olomouc - V plném proudu jsou už práce na přestavbě vestibulu olomouckého kina Metropol. To tento týden na měsíc zavřelo, řemeslníci do 11. února promění foyer biografu na kavárnu i s dětským koutkem.
Polička, Hlinsko – Dvojice poličských cyklokrosařů bojovala o medaile na mistrovství České republiky v Hlinsku, dočkal se pouze jeden.
Poděbrady -Ve středu přivítala Střední odborná škola Boučkova v Poděbradech rodiče s možnými mladými zájemci o studium.
Čestice - Láskou třináctiletého Aleše Poláčka z Čestic je sportovní střelba, ve které vyniká. Titulů dosažených v soutěžích má tolik, že se to ani do dnešního článku nevejde. Nově patří také mezi deset vítězů televizní soutěže Zlatý oříšek 2010.
Plzeň - Správa hřbitovů a krematoria vydala seznam čestných hrobů, o které se stará. Fotografii hrobu s popisem, kde je jeho místo v rozlehlém areálu ústředního hřbitova, doprovází stručný životopis osobnosti.
Chomutov – Ve výstavní síni Městské knihovny Chomutov nyní můžete shlédnout zajímavé fotografie z Peru od Renaty Menclové.
Ostrava - Herečka Lída Baarová, podnikatelé Tomáš a Jan Antonín Baťovi, sochař Otakar Švec, spisovatel a scenárista Jan Procházka, zpěváci a zpěvačky Karel Gott, Marta Kubišová, Helena Vondráčková a množství dalších postav, to jsou hrdinové bestselleru polského novináře a spisovatele Mariusze Szczygieła pod názvem Gottland.
Šumperk – Chcete si zahrát na prestižním mezinárodním festivalu Blues Alive? Přihlaste se do soutěže Blues Aperitiv, vyzývají kapely pořadatelé z Domu kultury v Šumperku.
Znojmo - Studnicí vzpomínek i událostí je kronika Spolku přátel Hroznové kozy. Sedm silných knih je plných záznamů a fotografií z tradičních akcí, které spolek pořádá.
Ústí nad Labem - V prostoru Filosofické fakulty UJEP je do konce února k vidění výstava věnovaná českým vězňům v koncentračních táborech.
Třinec – Více než půl roku trvající pokus o světový rekord vrcholí. Sestavení světově unikátní galerie znaků měst a obcí České republiky vyrobených z odpadových materiálů se blíží.
Liberec /LIBEREC VČERA A DNES/ – Na podobě liberecké radnice se vždy výrazně podepisovali cizinci. Ať už jde o vůbec první libereckou radnici, která už v roce 1602 nahradila starou rychtu, nebo tu, kterou v běhu času zachytili fotografové.
Havlíčkův Brod – Máte-li chuť se učit, setkávat s lidmi s podobnými zájmy a přitom nechcete psát testy a nechat se zkoušet, máte možnost.
Znojmo /FOTOGRAFIE NATÁLIE UVNITŘ/ – Po třináctileté Natálii Michlovičové ze Znojma pátrají znojemští policisté. Dívka se v úterý nevrátila ze školy.
Plzeňský kraj – Podvodníci se stále snaží zbohatnout pomocí pojistných podvodů. Také v Plzeňském kraji existuje řada ´expertů´, kteří si chtějí přilepšit a neoprávněně vydělat na úkor pojišťoven.
Plzeň – Kniha o životě za totalitního systému v Československu a o životě za totalitního kapitalismu v USA. Tak popisuje své dílo Proveď vola světem, volem zůstane performer a pedagog Milan Kohout, který pochází z Plzně.
Víte o dalších nepěkných místech? Napište nám, zjistíme, komu patří!
Jižní Čechy -Cestovního průvodce obohacuje řada legend, fotografií aznaky měst.
Šluknovsko – /INFOGRAFIKA, HLASOVÁNÍ/ Pacienti ve Šluknovském výběžku se nemusejí bát, že je nikdo neošetří.
Litomyšl – O moderní architektuře ve městě jsme se bavili s druhým místostarostou Vojtěchem Stříteským.
Brno – Je úterý krátce před šestou hodinou večer a několik desítek dřevěných židlí v malé místnosti v prvním patře brněnského Divadla Husa na provázku je zaplněno do poslední.
Opava – Minihokejisté Slezanu Opava uspěli na domácím mezinárodním turnaji. Ve skupině A nenašli ve třech utkáních přemožitele a stali se jasnými vítězi.
Děčínsko - Chcete nalézt fotografie ze svého maturitního plesu na stránkách Děčínského deníku? Kontaktujte nás.
Táborsko - 1.C a 1.D ZŠ Husova Tábor
Hranice /FOTOGALERIE/ – Výuku a zábavu na Základní škole Struhlovsko ukazuje výstava, která začala v pondělí v dvoraně zámku v Hranicích. Fotografie, články a živá vystoupení zde během čtyř dnů představí každodenní život na škole.
Přerov – Kluziště s umělým povrchem začali chystat v úterý v přerovském parku Michalov provozovatelé zdejší restaurace. Bruslení je novou atrakcí zejména pro rodiny s malými dětmi, plocha kluziště má totiž rozlohu 70 metrů čtverečních.
Vrchlabí – V tvořivých dílnách Krkonošského umělecko – mediálního festivalu (KUMF) pronikly do tajů novinářského a uměleckého zákulisí stovky chlapců a děvčat.
Liberec /EXKLUZIVNĚ/ - Vedoucí Institutu tvůrčí fotografie v Opavě má ke spokojenosti důvod. Škola, která se za dvě dekády pod jeho vedením stala uznávanou i v zahraničí, slaví 20. let výročí.
Praha, Ostrava– Na sklonku minulého roku vydal Auto Design & Styling unikátní knihu mapující život a dílo legendárního českého designéra, ilustrátora, konstruktéra, automobilového závodníka a pedagoga VáclavaKrále.
Chomutov /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Ve výstavní síni Městské knihovny Chomutov nyní můžete shlédnout zajímavé fotografie zPeru od Renaty Menclové. O místech, které navštívila a především o vystavovaném Peru více pověděla sama překladatelka a tlumočnice z Mostu…
Ústí nad Labem – Ačkoliv jsou Kateřina a Anna Vinických dvojvaječná dvojčata, překonají podobností jednovaječná. „Holky stejně měří a váží. Tomu tak bylo už u porodu.
Svitavy - Události uplynulého týdne pohledem redaktorů Svitavského deníku.
Čáslav - Slavnostní pasování na čtenáře si užili žáci prvních tříd Základní školy na náměstí Jana Žižky z Trocnova v Čáslavi.
Třebíčsko – „Co nemáš v hlavě, musíš mít v nohách,“ říkávala vždycky moje babička, když jsem někde něco zapomněl.
Chrudimsko - Kam vyrazit za dobrými filmy?