Mělník - Starší dorostenci HC Junior Mělník, kteří v letošní sezoně premiérově válčí v jedné z ligových skupin, dokázali v náročné soutěži zatím urvat v devíti zápasech dvě vítězství (v Benátkách a doma s Třemošnou).
Česká Třebová /FOTOGALERIE/ – O víkendu uspořádala organizace Triarius ve spolupráci s klubem Modrý trpaslík sedmý ročník literárního festivalu s názvem Literáti na trati.
Chrudim – /DOPLNĚNO VYJÁDŘEDNÍ POLICIE/Jako v akčním filmu to v úterý vypadalo v areálu společnosti Centrum služeb Chrudim, která sídlí v ulici Obce Ležáků směrem na Slatiňany.
Přerov – Zlatou medaili přivezl redakční tým Kabelové televize Přerova ze soutěžní přehlídky regionálních a malých televizních studií Kafka 2010 v Kopřivnici. Odborná porota ocenila výběr témat a zpracování reportáží, práci se zvukem, záběry kamery i design studia zpravodajské relace Přerovské aktuality.
Kde? Uhodnete? - Poznáte toto místo na fotografiích? Můžeme vám poradit akorát to, že budova, která je na fotografiích, pochází z roku 1609 a v roce 1994 byla nově zrekonstruovaná.
Zlechov – Cesta v kroji na slovácké hody s právem začala pro sedmatřicetiletou Jarmilu Zástavovou ze Zlechova v jejích třech letech. Od té chvíle žije folklorem a lidovými tradicemi své vesnice.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Sto páté výročí narození Jiřího Voskovce i Jana Wericha a třicet let od Werichova úmrtí připomíná plakátová výstava v nádražní hale Českých drah ve Znojmě Eugen a Zuzana Brikciusovi. Návštěvníky nádražní galerie čeká poutavá koláž s mnoha méně známými či zapomenutými fakty.
Slabce - Najděte si ve čtvrtek, v den státního svátku, chviličku a zajděte či zajeďte do Slabec! Nenechte si ujít zcela výjimečnou příležitost prohlédnout si zámek Slabce u Rakovníka od sklepa až po krov.
Nenechte si ujít zcela výjimečnou příležitost prohlédnout si zámek Slabce u Rakovníka od sklepa až po krov. Najděte si zítra, v den státního svátku, chviličku a zajděte či zajeďte do Slabec!
Jaroměř – Také Vás lákají dobrodružství a objevujete dosud nepoznané věci ve svém okolí? Neváhejte proto a přijďte si prohlédnout výstavu fotografií Radko Táslera nazvanou „Tajemné podzemí východních Čech“.
Kladno - Tři zajímavé fotografické výstavy současně budou ve čtvrtek 28. října v 15 hodin slavnostně zahájeny ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně. Jejich názvy jsou Pozlacený mikrosvět, Území Liliputů a Svět hmyzu.
Havířov /FOTOGALERIE/ - Slavnostní akademií a dnem otevřených dveří oslavila Střední průmyslová škola stavební v Havířově své dvacáté narozeniny. Byla založena v roce 1990.
Valdice - Veřejnost již může dosytosti využívat zrekonstruovaný park v centru obce, který byl díky zkrácení termínu dostavby zpřístupněn s téměř měsíčním předstihem.
Č. Třebová /FOTOGALERIE/ - V rámci oslav 125. výročí založení sokolské organizace v České Třebové se v sobotu konal v areálu Na Skále den otevřených dveří.
Krkonoše, Pojizeří - Soutěž o nejhezčí miminko: Každý týden vložíme do stránek s fotografiemi hlasovací kupon se jmény novorozenců s pořadovým číslem a naši čtenáři vyberou to nejhezčí za daný měsíc.
Východní Čechy - V uplynulých čtrnácti dnech se na silnicích ve východních Čechách stalo opět několik desítek dopravních nehod. Fotografiemi se k některým z nich vracíme.
Benešov - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších občánků.
Zlámanec /FOTOGALERIE/ – Mší svatou, kterou celebroval páter Jerzy Walczak, začaly v sobotu 23. října úderem čtrnácté hodiny hody s právem ve Zlámanci.
Liberec – Které rostliny, ale i živočichové nemají v české a moravské přírodě co dělat, a které se tu roztahují na úkor původních druhů? Víte třeba, že všudypřítomní potkani byli vlastně do tuzemska zavlečeni omylem?
Jablonec n. N. - Do 29. října: Eurocentrum Jablonec: pondělí - pátek 8.00 - 18.00 Natura 2000 bez hranic. Na téměř padesáti velkoformátových fotografiích zájemci uvidí mnohdy unikátní okamžiky z přírody a dozví se například, kolik chlupů má vydra říční, na co lákají hmyz masožravé rostliny nebo která je nejhlasitější žába v Evropě.
Krnov/FOTOGALERIE/ - Na přednáškové turné po krnovských školách přijel vodohospodář Filip Šálek z ostravské Agentury ochrany přírody a krajiny. Při promítaní fotografií zdařilých i zpackaných říčních koryt z celého světa diskutoval se studenty, jakou řeku by si představovali v Krnově.
Mělník - Po volbách už můžeme odhalit, jakými zbraněmi bojovali mělničtí politici. Mítinky s guláši a růžemi jsou otevřenou verzí politického marketingu. Ve hře jsou ale i metody, které působí skrytě na podvědomí voličů. Hlavní síla je v billboardech.
Plzeň – Od monarchie k republice dojde každý, kdo se projde novou stejnojmennou výstavou v mázhausu plzeňské radnice na náměstí Republiky. Město Plzeň tak připomíná devadesát dva let od vzniku samostatného Československa dne 28. října roku 1918. Vernisáž výstavy se koná v pondělí 25. října od pěti hodin odpoledne a pozoruhodný soubor historických snímků si můžete prohlédnout do 4. listopadu.
Region - Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic ve Frýdku-Místku a v Třinci a se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.
Řepín – Fotbalisté Řepína nedopustili v nedělním okresním derby I. B třídy podobné překvapení jako den předtím Vysoká s Tišicemi a vyprovodili Lužec ze svého království šestkou. Většina z branek padla po přímých kopech, které bývají tradiční zbraní právě Lužce.