
Ženy ukázaly, že ani nemoc jim nevzala chuť žít naplno
Hranice - (FOTOGALERIE) Ani zákeřná nemoc jim nevzala chuť žít. O své pocity se nyní ženy, které bojovaly s rakovinou prsu, dělí na výstavě, která nese název Umíme žít naplno.
Hranice - (FOTOGALERIE) Ani zákeřná nemoc jim nevzala chuť žít. O své pocity se nyní ženy, které bojovaly s rakovinou prsu, dělí na výstavě, která nese název Umíme žít naplno.
Horní Planá - Mezi Masaji je název výstavy, kterou si můžete prohlédnout ve výstavním sálu Kulturního a informačního centra v Horní Plané.
TACHOVSKO - Nejmladší občánci Tachovska se představují
KLATOVY - Živý včelí úl je součástí výstavy výtvarných prací soutěže „My a příroda“, která je určena dětem a mládeži do osmnácti let
Stolany - Václav Burger, žák třetí třídy, vyhrál první místo v celostátní soutěži “ Tajemství fotografie“ vyhlášené časopisem Time for studentes ( česko anglický časopis pro děti a mládež) ve spolupráci se světoznámým českým fotografem Jindřichem Štreitem .
Uherské Hradiště - Oblíbená soutěž čtenářů Slováckého deníku Svatební pár roku startuje už za měsíc. Vdávali nebo ženili jste se letos, máte ve svém okolí čerstvě sezdaný pár nebo pár, který svatbu v blízké době chystá?
Hranice - (FOTOGALERIE) Ani zákeřná nemoc jim nevzala chuť žít. O své pocity se nyní ženy, které bojovaly s rakovinou prsu, dělí na výstavě, která nese název Umíme žít naplno.
Litoměřicko - Mléko místo do mlékárny do koryt prasatům, či na siláže. Tak se rozhodli farmáři na Litoměřicku bojovat proti nízkým výkupním cenám ze strany mlékáren. Protestním snížením dodávek chtějí mimo jiné podpořit své německé kolegy.
Křišťanov - Cesta k obecním stránkám je velmi jednoduchá. Po zadání obce bez mezer či teček se otevřou na první pohled pěkně graficky zpracované webové stránky.
ČERVENÉ POŘÍČÍ - Na zámku v Červeném Poříčí se poprvé v novodobé historii bude konat svatba, novomanželé se na ní vrátí do historie
Praha - Leica Gallery Prague uvádí výstavu a projekci fotografií Jiřího Turka, jednoho z nejúspěšnějších novodobých českých fotografů. Výstava začíná ve čtvrtek 5.6. apotrvá do 31.8.2008.
Děčín - Většina žáků u oboru nezůstane
Praha - Leica Gallery Prague uvádí výstavu a projekci fotografií Jiřího Turka, jednoho z nejúspěšnějších novodobých českých fotografů. Výstava začíná ve čtvrtek 5.6., potrvá do 31.8.2008.
Příbram/ Při čtvrtečním Dnu s Deníkem se lidé celé odpoledne bavili u nabitého programu plného hudebních vystoupení a ukázek městské policie či hasičů.
Pardubice - Úterní pardubická miminka
Krnov - Nultý ročník soutěže o nejlepší maturitní tablo v Krnově vyhrála třída 4. A z Gymnázia Krnov. Občané toto tablo znají z výlohy prodejny Rieger - Kloss, Varhany na Zámeckém náměstí.
Mariánské Lázně - Ve výstavních prostorách Společenského domu Casino jsou k vidění jeho fotografie z cest okolo světa
Svitavsko - Region nabízí hned několik pozoruhodných výstavních akcí. Pozor! Některé končí již o nadcházejícím víkendu v neděli 8. června.
Želetava -Když v roce 1908 pokrokový zámečník František Luka z Lesné spolu s dalšími nadšenci zakládal místní tělocvičnou jednotu, netušil, že se jeho čin zapíše tak výrazně do historie Želetavy.
I dnes vám nabízíme dvě půvabné dívky a je jen na vás, která z nich bude mít větší šanci na vítězství v prvním kole soutěže o nejkrásnější dívku Prostějovského týdne.
Prostějov - Vernisáž výstavy snímků oceňovaného fotografa Jindřicha Štreita zažila včera Galerie B v Prostějově. Do prostředí „ocelového světa“ se vypravily zástupy Prostějovanů.
Pardubice - Mezi narozenými mimiky jsou i dvojčátka
Mladá Boleslav/ Pavel Hapal by považoval za úspěch návrat evropských pohárů do Boleslavi
SOKOLOVSKO - Babyboom
HORŠOVSKÝ TÝN - Škola letos slaví půlstoletí
Braškov -Fotbalisté Braškova pořádně zvorali další zápas a už tři kola čekají na tříbodový zisk. Mužstvo trenéra Jaroslava Želiny přitom vedlo v Pavlíkově v půli 2:0 a ještě v 83. minutě 3:2. Nakonec ale získali jen bod a pokud Lidice vyhrají zápas v Kněževsi kontumačně, na což vše ukazuje, budou na ně v čele tabulky ztrácet tři body.
Míkovice - Sedm set padesát let od založení obce si o uplynulém víkendu 30. 5.-1. 6. připomněli obyvatelé Míkovic. Na oslavách přítomné bavila skupina historického šermu Memento mori z Uherského Ostrohu, vystoupení folklorních souborů nebo herci Slováckého divadla v přestrojení za krále Přemysla Otakara II. a jeho písaře.
Ten, kdo v úterý 3. červnapřišel do zámeckých koníren v Třebíči, mohl být přítomen vernisáže jedenáctého ročníku výstavy Open Performance, která předznamenává hudební festival Zámostí 2008.
Rád navštěvuji knihkupectví ve slováckých městech, neboť jedině tam se dozvím, zda nevyšla nějaká zajímavá knížka o našem kraji. Ve Veselí mě na pultě kromě nové knížky pověstí od Aleny Bartošíkové upoutal i časopis. Na obálce byla barevná fotografie horňáckých dětí v kroji.
Pardubice - Neuvěřitelný zápach se šířil kolem muže, který v pondělí několik hodin seděl na jedné z laviček na Palackého třídě. Hlídku městských strážníků, která na místo vyjela po dvaadvacáté hodině, tak čekal zážitek z kategorie těch postradatelných.
Pecka - Základní škola na Pecce získala 90 tisíc korun od Nadace Partnerství z programu Na zelenou – Bezpečná cesta do školy.
Brno - Bojovali v bitvě o Velkou Británii a už přes šedesát let ž tam žijí. Mají anglické manželky, ale češtinu nikdy nezapomněli. Dnes jim táhne na devadesátku. Deset československých veteránů je od pondělí na návštěvě Brna.
Kladno -Tři volná místa do semifinále oblastní ligy hokejbalistů zbývala před uplynulým hracím víkendem. Po Black Casinu, které přehrálo Torpedo už v předešlém týdnu, si zajistili postup mezi oblastní elitu Defekt Třebíz, Vlci Buštěhrad i Jungle Fever B. Tedy mužstva ze čtyř prvních míst tabulky základní části, což v minulých letech pravidlem nebývalo.
Pardubice - Na svět v neděli přišlo šest miminek
Karviná - Oslavy stého založení karvinského orchestru Májovák se již nezadržitelně blíží. Již od 3. června mohou zájemci zhlédnout výstavu Májovák v proměnách století, která se koná v prostorách Regionální knihovny v Karviné-Fryštátě.
Benešov/ V Domě dětí a mládeže Benešov byly na slavnostním vyhlášení I. ročníku keramické soutěže pro střediska volného času Středočeského kraje odměněni autoři vítězných prací
Dobroměřice - Obec v těsném sousedství Loun oslaví významné výročí od první písemné zmínky.
Míkovice - (AKTUALIZOVÁNO) Oslavami 750. výročí založení obce ožily o víkendu 31. 5. -1. 6. Míkovice. Organizátoři tam připravili bohatý program, v němž nechyběly například výstava historických snímků či hudební a divadelní představení.
Náklo - (VIDEO, FOTO) Haldy rozměrných kamenů zaskočily lidi, kteří si v těchto horkých dnech vyjeli zaplavat do pískovny u Nákla. Ostré balvany ztížily vstup do vody a zmenšily prostor, kde si lidé mohou pohovět na dece.
Mladá Boleslav/ Dětský den se slavil i v pondělí. A to v lesoparku Štěpánka. Soutěže a zajímavou podívanou pro děti připravila Městská policie Mladá Boleslav.
Havířov - Dvaadvacetiletá havířovská studentka Dominika Hužvárová zvítězila o víkendu v mezinárodní soutěži krásy Miss Euro, která byla uspořádána u příležitosti blížícího se fotbalového šampionátu.
Trutnovsko - Soutěž o nejhezčí miminko: Každý týden vložíme do stránek s fotografiemi hlasovací kupon se jmény novorozenců s pořadovým číslem a naši čtenáři vyberou to nejhezčí za daný měsíc.
PLZEŇ - Jeden z vrcholů letošního Roku Karla Klostermanna přinese nová kniha plzeňského autora Zdeňka Roučky. K 160. výročí spisovatelova narození a 85. výročí jeho úmrtí vyjde v červnu pod názvem Šumavou Karla Klostermanna/Obrazy 1875– 1914 .
Hradec Králové - Statistiky nehodovosti mluví neúprosně. Největší počet nehod se stává v obcích a nejčastější příčinou, při níž umírá nejvíce lidí, je nepřiměřená rychlost. Za první čtvrtletí letošního roku bylo v celé republice usmrceno z důvodu příliš vysoké rychlosti 82 osob, tedy 47,7 procenta z celkového počtu usmrcených.
Benešov/ Za kouř v panelovém domě může nejspíš připálený oběd
Rychnov nad Kněžnou - Fotografie novorozenců zveřejněné v Rychnovském deníku.
Prostějov - Prostějovští amatérští i profesionální fotografové a umělci se v sobotu sešli na neoficiální kolaudaci nové galerie na náměstí T. G. Masaryka.
Pardubice - Miminka se rodila v pátek i sobotu
Nechanice - Karambol dvou osobních aut vyvolal poplach u jednotky dobrovolných hasičů v Nechanicích. Nehoda však nebyla skutečná. Hasiči se svým simulovaným zásahem blýskli při první části oslav 780 let od první písemné zmínky o Nechanicích.
Okres Louny - Vážení rodiče, přestože v pondělí 14. dubna byla dočasně uzavřena porodnice v Nemocnici Žatec, budeme vám díky vstřícnosti porodnic z okolních okresů na našich stránkách přinášet fotky nejmladších občánků lounského okresu i nadále. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.