Štrampouch /FOTOGALERIE/ - Nedaleko Čáslavi v obci Štrampouch stojí větrný mlýn holandského typu! Není to vtip? Není. Jedná se o větrný mlýn, který postavil v letech 1820 až 1822 tehdejší majitel panství Žáky, markýz Karel de Trasegnies. Měl totiž zkušenosti se stavbou mlýnů ze své bývalé vlasti - Holandska.
Nové Město na Moravě – S prosbou o pomoc se nejen na místní obyvatele obrací zaměstnanci novoměstského Horáckého muzea. Chtějí totiž uspořádat novou výstavu a doplnit depozitář o další exponáty.
Pardubický kraj – Léto patří snílkům a můžeš jen v tílku ven jít, zpívá se v písničce. Skutečnost je jiná – nebezpečí pro člověka číhají v lese, na loukách i ve vodě.
Slaný – V pondělí ve 14 hodin měla být ve slánské Knihovně Václava Štecha zahájena výstava 100 let fotografování Blízkého východu v Českých zemích. Ta měla představovat výběr fotografií amatérských tvůrců meziválečného období, cestujících severem Afriky, ale také Palestinou nebo Sýrií.
Hradec Králové - Prohlédněte si jedny z nejkrásnějších snímků, které na stránkách Deníku můžete spatřit pravidelně každý týden. Ano, jsou to nově narozená miminka, která přišla na svět v královéhradecké porodnici.
Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 30. července do 4. srpna.
Třebíč - Díky vstřícnosti třebíčské porodnice Vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel. Každý týden naši spolupracovníci objíždí porodnice a fotí nově narozená miminka.
Téměř na každém významnějším kopci v Česku stojí nějaká rozhledna. Jejich historie sahá až dvě století zpátky. V rámci 50dílného seriálu Poznáváme Česko se tento týden na stránkách Deníku zaměřujeme právě na podobné lokality. Dnes se podíváme po rozhlednách, které lidé postavili ze dřeva. A nezapomeňte, z každého místa, které v létě navštívíte, nám můžete poslat tematickou fotografii a zúčastnit se soutěže o iPhone. Poslat je můžete i e-mailem.
Příbram /FOTOGALERIE/ - Velehrad vás volá je název putovní výstavy, kterou si až do konce října mohou prohlédnout návštěvníci Svaté Hory. Velké panely s dokumenty a fotografiemi jsou umístěny v Mníšecké kapli a přibližují události spojené s jednou z Velehradských poutí. Tato přelomová se uskutečnila v roce 1985 u příležitosti 1100. výročí úmrtí sv. Metoděje a svým průběhem šokovala komunistický režim.
Žďársko - Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu.
Krásná Lípa – Tragicky skončil noční požár v Krásném Buku, místní části Krásné Lípy. V hořící roubence jeden člověk zemřel, dalšího s těžkými popáleninami přepravil policejní vrtulník na popáleninové centrum do Prahy.
Kyjov /FOTOGALERIE/ – Oblast mezi obcemi Svatobořice-Mistřín, Šardice, Stavěšice, Strážovice a městem Kyjov na Hodonínsku se představí na západě i jihu Evropy. Fotografie z lokality nazývané Moravské Toskánsko uvidí na podzim ve Štrasburku. Následně i v Bruselu a Zadaru. „Tento zájem nás velice těší. Výstavy o našem regionu uvidí evropské špičky a zároveň jsou přístupné veřejnosti, což může jen pomoct přílivu dalších turistů ze zahraničí k nám na Slovácko,“ řekl Filip Zdražil, mluvčí kyjovské radnice, která se na propagaci Moravského Toskánska zaměřuje, a to řadou akcí.
Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v srpnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.
Strakonice – Zachycená atmosféra bleších trhů v Anglii. Fotografie s touto tématikou jsou od soboty 5. srpna k vidění ve strakonické kavárně Barmeo, kde se konala vernisáž výstavy.
Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.
Telč – Zámeckou zahradu Státního zámku v Telči zabrala výstava pod širým nebem. Návštěvníci si díky ní mohou lépe představit, jak v různých dobách fungovalo telčské panství. Vystaveny jsou nejen historické fotografie, ale i půdorysy staveb či portréty rodin.
Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.
Litoměřice - Šikovní fotografové obdivující krásy Českého středohoří, přichází další šance pro vás. Skupina FotoporoT vyhlásila 1. srpna 7. ročník soutěže Život a cestovní ruch v Českém středohoří.
Trutnovsko, Pojizeří /HLASUJTE/ - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Každý měsíc odměníme od ledna 2017 pouze jedno miminko.
Mělník - Mělnický útulek pohřešuje pětiletého Rockyho. Jeho adoptivní rodinou měl být mladý pár. Antonín B. a Sandra V., kteří před několika týdny útulek navštívili a projevili o psa zájem. V sobotu 17. června jim byl Rocky propůjčen na zkušební procházku. Z té už se nevrátili. Pracovníci útulku žádají o pomoc veřejnost.
Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.
HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.
HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka
Kyjov - V kyjovské porodnici se v 31. týdnu roku 2017 narodila tato miminka. Redakce Hodonínského deníku Rovnost gratuluje jejich rodičům a přeje jim i jejich dětem mnoho štěstí.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – To nejhezčí, co může naše město nabídnout. Tak by mohl znít podtitul výstavy, která je v těchto dnech k vidění v Turistickém informačním centru Vyškov. Návštěvníci na ní zhlédnou studentské fotografie zajímavých a typických míst pro Vyškov. A také pro Döbeln. Vznikla totiž jako další část oslav letošního pětadvacátého výročí partnerství mezi českým a německým městem.
FOTOGALERIE / Prázdniny se pozvolna přehouply do své druhé poloviny, a tak už jen zhruba měsíc zbývá do největší akce, kterou město Uherské Hradiště v průběhu roku hostí.
Klášterec nad Ohří – V podezření je penzion, kde strávil svatební noc. Novomanželé po něm chtějí odškodné, penzion se cítí poškozen. Říká, že to není pravda.
Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.
Orlickoústecko /FOTOGALERIE/ - Maminky se rozhodly poslat rodině, přátelům a známým fotografii svého miminka prostřednictvím Orlického deníku. Redakce se připojuje ke všem gratulantům.
/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.