FOTO: Bílá pastelka pomůže zrakově postiženým
Ústí nad Labem - Bílé pstelky na podporu těžce zrakově postižených lidí prodávaly ve středu v Ústí nad Labem dvojice studentů.
Ústí nad Labem - Bílé pstelky na podporu těžce zrakově postižených lidí prodávaly ve středu v Ústí nad Labem dvojice studentů.
Brno – Deset lidí z těch, kteří po středeční výzvě policistů zavolali na jejich tísňovou linku, se shodlo na konkrétním jméně. Utonulý muž nalezený na Brněnské přehradě už tak s největší pravděpodobností není neznámý.
Písek – Studovali spolu a také chodili do tanečních. Po kreacích na parketě se vydávali také na společné flámy. „Po nich se sebrali a šli běhat na Ameriku po lesních cestách," vzpomíná Martin Lis, syn Jana Lise, jednoho ze zakladatelů závodu Lesní běh kolem Ameriky. Tuto sobotu tradiční závod hlásí už 90. ročník.
Z nebezpečného pronásledování je nyní podezřelý devětatřicetiletý muž z Nového Jičína, jenž opakovaně obtěžuje svou bývalou partnerku.
Český Krumlov - Zájemci o studium na Střední uměleckoprůmyslové škole Sv. Anežky České v Č. Krumlově si včera mohli školu prohlédnout díky dnům otevřených dveří.
Kolín – Stovky malých fanoušků s rodiči či babičkami nebo dědečky zaplnily v sobotu dopoledne velký sál Městského společenského domu v Kolíně, aby se hodinku nechali bavit hvězdou televizní Kouzelné školky Michalem Nesvadbou.
Pardubice - Na svět přišel jeden chlapeček.
Plzeň – Proti souzenému plzeňskému politikovi Romanu Zarzyckému včera před soudem vypovídal bývalý přítel jeho exmanželky.
Krchleby /FOTOGALERIE/ - Manželé Jaroslava a Bohumil Tuzarovi z Krchleb na Nymbursku si splnili svůj neobvyklý sen. V průběhu čtyř uplynulých let vyrostl na jejich zahradě větrný mlýn holandského typu. Nyní se stává zajímavou dominantou obce.
Washington – Až pět milionů dolarů (téměř 119 milionů korun) by prý mohla vynést vzácná fotografie známého desperáta Billyho Kida, kterou jeden sběratel a nadšenec do Divokého západu pořídil před pěti lety v bazaru v balíku s dalšími snímky za pouhé dva dolary. Proslulý pistolník je na snímku z roku 1878 zachycen při hraní kroketu se svým gangem The Regulators.
Valašské Meziříčí – Manželka prezidenta republiky paní Ivana zemanová přijela včera odpoledne na návštěvu Moravské gobelínové manufaktury. Společně s ní si historickou expozici i dílny prohlédly manželka hejtmana Zlínského kraje Pavla Mišáková a místostarostka Valašského Meziříčí Yvona Wojaczková.
Jičín - Šalamounské řešení zvolili jičínští radní v otázce nové výzdoby Porotního sálu. Současné obrazy Michaila Ščigola by měly „dočasně" nahradit fotografie Martina Vosáhla, jehož práci doporučila kulturní komise.
Rokytnice nad Jizerou - Nejen o přírodní, ale i kulturní dědictví pečuje Správa Krkonošského národního parku. Příkladem je kompletní rekonstrukce 193 let starého křížku na Studenově.
Rokycany - Od října. Včera poprvé samostatně vyrazili do ostrého provozu a kontrolovali parkování
Hradec Králové - Jedním z oblíbených projektů Mateřské školy Na Biřičce na Novém Hradci Králové je sbírka „Víčko k víčku pro Mišičku", na které se děti s rodiči spolupodílejí sběrem víček od PET lahví pro kamarádku Michalku Zahradníkovou z Třebechovic pod Orebem.
Brno – Rybáři našli v Brněnské přehradě v oblasti Rokle utonulého muže, který měl na těle připevněnou sportovní tašku naplněnou kamením. Po totožnosti mrtvého nyní pátrají policisté. Jak zemřel a co tedy bylo příčinou smrti, zatím není jasné, řekl mluvčí policie Pavel Šváb.
Brno – Rybáři našli v Brněnské přehradě v oblasti Rokle utonulého muže, který měl na těle připevněnou sportovní tašku naplněnou kamením. Po totožnosti mrtvého nyní pátrají policisté. Jak zemřel a co tedy bylo příčinou smrti, zatím není jasné, řekl mluvčí policie Pavel Šváb.
Slaný – Výstavní síň Dobeška v historické budově bývalé slánské radnice přivítala v uplynulých dnech fotografickou výstavu s přiléhavým názvem Tři přání aneb Splněné sny k 60. výročí Dětského domova v Ledcích.
Koloveč – V rámci našeho seriálu Co je to? aneb Klenoty muzeí jste mohli tipovat, k čemu sloužil předmět na obrázku. Pokud si někdo, myslel, že se jedná o žehličku, měl pravdu.
Adamov – Zatmění Superměsíce. Krvavý Měsíc. Jev, kdy se Měsíc na oběžné dráze dostane do bodu nejblíže Zemi a zároveň nastává jeho zatmění. Od roku 1900 se tento výjimečný úkaz odehrál na obloze jen několikrát. Naposledy na konci letošního září. Mezi fotografy šlo o velmi ceněný úlovek. Jan Klimeš zatmění zachytil na sérii snímků z Alexandrovy rozhledny nad Adamovem.
Kde jinde oslavit narozeniny než v místě svého narození? A tak bubenická skupina Jumping Drums oslaví patnáct let své existence v místě svého založení, v Bruntále.
Citice – Focení je prý jako hra s fantazií. Je to možnost podívat se pod skořápku schované kráse a vidět ji v pravém světle.
Ohlédnutí za zážitky v Bruntále nabídne návštěvníkům Městského divadla v Bruntále nová výstava. Bude zahájena středeční vernisáží.
Teplice - Toto jsou fotografie od vás, jak jste nehodu zachytili vy. Je to zatáčka u nájezdu od Prahy na silnici Teplice - Bílina.
PRVNÍ TŘÍDA vysokoveselské základní školy má v letošním roce 17 prvňáčků, jejich třídní učitelkou je Lenka Pižlová, ředitelkou školy Eliška Hvězdová.
Benátky nad Jizerou - Hokejisté Benátek doma nestačili na budějovický Motor.
Šumpersko, Jesenicko - Co se děje za humny aneb Krátce ze Šumperska a Jesenicka.
Brno /ROZHOVOR/ – Románem Básník o Ivanu Blatném rozhýbal loni v dubnu Martin Reiner literární vody a posbíral za něj několik cen. Rok a půl od vydání k brněnskému spisovateli stále přicházejí ohlasy od čtenářů. Jedenapadesátiletý majitel nakladatelství Druhé město však neúnavně pracuje dál: právě vydává básnickou sbírku Nové decimy a píše další román. Dozvědět se více o Reinerově životě i tvorbě mohou zájemci v těchto dnech i v Moravské zemské knihovně na akci z cyklu Oči Brna.
Střední a východní Morava - Dětský úsměv… to je rozhodně něco, co nám dokáže alespoň na chvíli zahnat běždné denní starosti někam do propadliště dějin. "Bereme" si ho s sebou do zaměstnání, vítá nás večer, snažíme se ho zachytit na fotografii či video jako rodinnou památku.
Uherské Hradiště - Milí čtenáři, součástí pátečního vydání Slováckého deníku bude speciální příloha k 70. výročí existence Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Těšit se můžete na 24 barevných stran plných zajímavostí ze života uměleckého souboru.
Krásně Březno - Fotografie blonďatého lva z ústecké zoo v posledních dnech doslova zaplavily zahraniční média a sociální sítě.
Dubice - Akce v kopcích se stává tradicí, nejen běžci mají říjnový termín dlouho v kalendáři a čeká se jen na počasí.
Jičín - V tomto roce obdrželo muzeum od jičínské dárkyně album vydané u příležitosti slavnostního otevření nové budovy nemocnice.
Valašské Meziříčí - Na kopci Helštýn stála i jiná stavba než současný pomník obětem světových válek. Vrch nad Valašským Meziříčím si kvůli hezkému výhledu na město a do okolní krajiny oblíbil šlechtický rod Žerotínů, jemuž zdejší panství kdysi patřilo.
Hradec Králové - Policisté považují tuto kauzu za největší svého druhu, která se kdy v Královéhradeckém kraji objevila. Nazvali ji Ateliér, jde v ní totiž o fotografie a videosnímky. Pohříchu je však jejich tématem dětská pornografie.
Brandýs nad Labem – Pořádně hořkou pilulku museli skousnout v dalším kole krajské I.B třídy fotbalisté Libice nad Cidlinou. Ti vyfasovali pětibrankový výprask na půdě lídra z Brandýsa nad Labem.
Pardubice - Na svět přišla dvě miminka.
Lovosice – Fotografickou soutěž pořádají u příležitosti 1. ročníku Dnů lovosických autorů jeho organizátoři.
Hradec Králové - Policisté považují tuto kauzu za největší svého druhu, která se kdy v Královéhradeckém kraji objevila. Nazvali ji Ateliér, jde v ní totiž o fotografie a videosnímky. Pohříchu je však jejich tématem dětská pornografie.
Vejvanovice - Obyvatelé Vejvanovic a především bývalí i současní žáci místní základní školy si v sobotu spolu s dalšími hosty připomněli výročí 130 let od postavení vejvanovické školní budovy.
Brno /ROZHOVOR/ – Románem Básník o Ivanu Blatném rozhýbal loni v dubnu Martin Reiner literární vody a posbíral za něj několik cen. Rok a půl od vydání k brněnskému spisovateli stále přicházejí ohlasy od čtenářů. Jedenapadesátiletý majitel nakladatelství Druhé město však neúnavně pracuje dál: právě vydává básnickou sbírku Nové decimy a píše další román. Dozvědět se více o Reinerově životě i tvorbě mohou zájemci v těchto dnech i v Moravské zemské knihovně na akci z cyklu Oči Brna.
Stockholm - Focení příznivců plnovousu v jihošvédském Jönköpingu vyústilo v zásah policie, která dostala oznámení o srazu sympatizantů radikálního hnutí Islámský stát. V pondělí o tom informoval portál The Local.
Bernartice - Každý týden představujeme v Píseckém deníku prvňáčky.
Liberec /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Showmani z Mig 21 v Jablonci potěšili malou fanynku a překvapili pódiovou show. Klub byl beznadějně vyprodaný. Někteří příznivci se museli vrátit zklamaní domů. Podcenění předprodeje se občas nevyplatí.
V uplynulých týdnech jste svými hlasy rozhodli, která z krásek se dostane do konečného souboje o titul Tvář Deníku pro příští rok a zejména o hlavní cenu, kterou je výjimečná zážitková noc v luxusním hotelu Augustiniánský dům. Dalšími cenami je řada velice hodnotných dárků a profesionální focení.
Jablonec n. N. - /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Showmani z Mig 21 v Jablonci potěšili malou fanynku a překvapili pódiovou show. Klub byl beznadějně vyprodaný. Někteří příznivci se museli vrátit zklamaní domů. Podcenění předprodeje se občas nevyplatí.
Liberec /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Showmani z Mig 21 v Jablonci potěšili malou fanynku a překvapili pódiovou show. Klub byl beznadějně vyprodaný. Někteří příznivci se museli vrátit zklamaní domů. Podcenění předprodeje se občas nevyplatí.
Domažlice /FOTOGALERIE/ - V rámci Světového týdne nošení v pátek odpoledne představily zastánkyně tohoto způsobu transportu dětí techniky správného uvázání šátků ve stánku u domažlické kašny.
Chomutovsko - Přinášíme další galerii s anketou o nejhezčí miminko měsíce. Jde o kluky a holky, jejichž fotografie jsme otiskli v sobotních vydáních 5., 12., 19., 26. září a 3. října.
Přibyslav – Dvě ceny města udělila letos radnice v Přibyslavi v rámci Mlékárenských dnů. Získali je Jiřina Šillerová a Ladislkav Hladík.