
Nejsympatičtějším miminkem srpna se stala malá Anetka
Benešovsko – Další holčičkou, která se probojovala do finále hlasování o Nejsympatičtější miminko měsíce, tentokrát srpna se stala Aneta Dragounová z Jablonné nad Vltavou.
Benešovsko – Další holčičkou, která se probojovala do finále hlasování o Nejsympatičtější miminko měsíce, tentokrát srpna se stala Aneta Dragounová z Jablonné nad Vltavou.
Uherské Hradiště – Postavili se před objektiv fotoaparátu, aby pomohli dobré věci. Herci Slováckého divadla Jitka Josková, Tomáš Šulaj a Zdeněk Trčálek, kouzelník Jiří Hadaš, fotbalistka Zdeňka Skupinová a iniciátorka celého projektu Pavlína Pazderková patří mezi šest osobností regionu, které se rozhodly podpořit vznik kalendáře na pomoc zvířatům a nechat se zcela bez nároku na honorář zvěčnit na jeho stránkách.
Česká Lípa - První vavříny sklízí vítězka třetího ročníku soutěže Dívka Máchova jezera, kterou v létě pořádal Deník ve spolupráci s modelingovou agenturou Reas Agency.
Pardubice - Na svět přišlo sedm miminek.
Opočno - „Vešli se všichni, což bylo velmi důležité," pochvaloval si sobotní společné fotografování Dalibor Štěpán z Informačního centra v Opočně.
Dolní Rychnov – Prvního října si v Domě ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově připomenou v jediný den dva mezinárodní dny – Den seniorů a Den lékařů.
Cheb - Úvodní duel sehrají futsalisté Herdu Hradiště 3. října od 20 hodin v chebské sportovní hale proti Turnovu
Mnichovo Hradiště - Přestože na křtu kalendáře plného historických fotografií města se jeden neposedný uličník vyskytl, pozornosti se těšila zejména autorka, která slíbila i možné pokračování
Domažlicko - Po dvaceti letech přestane vycházet tradiční kalendář podnikatelů a firem Domažlicka. Nynější vydání, tentokrát na téma Rozhledny a vyhlídková místa, bude úplně posledním.
Bendovo Záhoří - Historické záznamy jsou na tuto osadu velmi kruté. Elektronická databáze se omezuje pouze na geografické zařazení vesnice: dočtete se, že nejdřív je osadou Janova, potom Blanice, s níž jednou spadá do táborského a podruhé do votického okresu, aby se v 60. letech zase vrátila k Táboru, u něhož již zůstává. To už ale od roku 1975 jako součást Mladé Vožice.
Pardubice – Zajímá vás, kudy kdysi v Pardubicích tekla takzvaná městská řeka, kde se bruslilo a plavalo, kam se naši předkové chodívali bavit a pracovat?
Český Těšín - Po falešných kominících, údajných vnucích žádajících od „svých" babiček peníze či výběrčích příspěvků na neexistující sbírky pro postižené děti je tady další druh podvodníků. Tentokrát nabízejí čištění venkovních kanalizačních přípojek a septiků. V minulých dnech se takoví falešní vodaři objevili v Českém Těšíně.
POD BUKOVCEM je název snímku, pro který ve fotografické soutěži Zaostřeno na Jizerky hlasovalo nejvíce čtenářů Libereckého deníku. Autorem fotografie zachycující kouzlo jarní květnové přírody v osadě Jizerka, je Daniel Cervan.
Pardubice - Na svět přišla jedna holčička.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Jedinečnou improshow plnou smíchu slibují do Hradce přivézt už ve středu Paleťáci z Pardubic. O tom, co se bude hrát, rozhodnou sami diváci od osmi hodin večer v Galerii Artičok na třídě Karla IV.
Lašovice - Zapálením svící u pomníku obětem dvou světových válek byl o prodlouženém víkendu oficiálně zahájen sraz rodáků a přátel v Lašovicích.
Bohumín - Malby polských a českých malířů z bohumínských zákoutí a také série velkoformátových fotografií. To vše nyní doplňuje atmosféru městského secesního domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně.
Třebíčsko - Díky vstřícnosti třebíčské porodnice Vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel. Každý týden naši spolupracovníci objíždí porodnice a fotí nově narozená miminka.
Praha /ROZHOVOR/ – Objev života na rudé planetě by pro lidstvo znamenal velké dilema, tvrdí publicista a popularizátor kosmonautiky Pavel Toufar.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Díky vstřícnosti ostravských porodnic vám přinášíme každý týden fotky nejmladších Ostravanů.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Díky vstřícnosti ostravských porodnic vám přinášíme každý týden fotky nejmladších Ostravanů.
Praha - Velkoformátové fotografie Pavla Máry jsou od úterka vystaveny v synagoze na Palmovce. Výstavu nazvanou Tváře doprovází vydání monografie fotografa, tuzemského průkopníka barevné umělecké fotografie. Výstava potrvá do 17. října. Autor na ní představuje své nejnovější práce ze stejnojmenného cyklu velkoformátových portrétů - snímky tištěné na textilním podkladu jsou volně zavěšeny v prostoru synagogy.
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku finišuje další ročník. Vyberte vaší favoritku z dvanácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.
Střední a východní Morava - Dětský úsměv… to je rozhodně něco, co nám dokáže alespoň na chvíli zahnat běždné denní starosti někam do propadliště dějin. "Bereme" si ho s sebou do zaměstnání, vítá nás večer, snažíme se ho zachytit na fotografii či video jako rodinnou památku.
Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ - V roce 1779 byl u cesty na Chlumu na Mladoboleslavsku, kudy chodíval za svým neveselým řemeslem dobrovický kat Josef Růžička, odhalen kříž. Podle pověstí ho zde kat nechal postavit na sklonku svého života, aby odčinil hříchy, které s sebou výkon katovského povolání nesl. „Katově" cestě se lidé nejen v té době z pověrčivosti vyhýbali, a i to jistě přispělo k tomu, že památka postupně upadala v zapomnění.
Zápy – V poločase drželi ještě fotbalisté třetiligových Brozan bezbrankový stav, po změně stran ale inkasovali třikrát a ze Záp se vrátili s prázdnou. V tabulce ČFL se tak propadli na 18. příčku.
Karvinsko - Jen pouhé dva dny po revizi dětského koutku v Karviné vandalové poničili a nalomili jednu z tamních dětských prolézaček. Nebezpečí úrazu malého dítěte tak bylo nasnadě.
Mladoboleslavsko - Katův kříž, historická památka, stará přes 230 let,byl dlouho zapomenut. Vrátil se ale na místo
Kutnohorsko - Se začátkem školního roku usedly do školních lavic po celém Kutnohorsku stovky prvňáčků. Na strany Kutnohorského deníku se vrací i oblíbená soutěž Prima prvňák Kutnohorského deníku.
Peking – Mohutný tajfun Tu-ťüan (česky azalka) připravil v pondělí na Tchaj-wanu o život dva lidi a 324 dalších zranil. Dnes udeřil na pevninskou část Číny. Čínské úřady preventivně odvolaly z moře přes 30.000 rybářských člunů a uzavřely řadu turistických atrakcí v jihovýchodní části země, informovala agentura Reuters.
Historická Rothschildova alej přihlášená starostou Šilheřovic Radkem Kaňou je dosud jediným zástupcem Moravskoslezského kraje na titul Alej roku 2015.
Žleby - Neuvěřitelné dobrodružství zažil v posledním týdnu sedmiletý orel stepní Charlie z Obory Žleby u Čáslavi na Kutnohorsku. Majestátního dravce odnesl vítr daleko od jeho domova. Když si jej po několika dnech, při kterých se do pátrání po něm zapojily davy lidí, s obrovskou úlevou vezli až z Vysočiny jeho páni zpět do obory, měl za sebou téměř čtyřicetikilometrovou cestu.
Teplice - Letos už podruhé se konal Bazárek naživo v prostorách tanečního studia VIVAjump v areálu Luna v Teplicích.
Protivínsko - Krokodýlí zoo otevře novou galerii. Platanová alej usiluje o titul v soutěži.
Postoloprty - Rodiče se podepsali do pamětní knihy města a převzali drobné dárky pro děti.
Týnec u Horažďovic - Svatováclavskou poutí žil v sobotu Týnec u Horažďovic. Tradici poutí obnovili Týnečtí v loňském roce po opravě tamní kapličky sv. Václava na návsi.
Brno - Brněnská miminka narozená v 39. týdnu roku 2015.
Přerov – Desítky absolventů a stovky vzpomínek. Svá studijní léta si připomněli ti, kteří v pátek a v sobotu navštívili prostory Střední zemědělské školy v Přerově. Ta letos oslavila sto padesát let od svého založení.
Hranice – Milovníci výtvarného umění by si neměli nechat ujít výstavu jednoho z nejúspěšnějších českých malířů a grafiků Antonína Střížka.
Prvně po třech letech bylo během pondělního časného rána v České republice k vidění úplné zatmění Měsíce.
Islámábád - Úřady v Pákistánu dnes uvedly, že saúdští činitelé předali diplomatům zhruba 1100 fotografií obětí z tragédie při svaté muslimské pouti do Mekky. Tento počet by byl podstatně vyšší než oficiální bilance 769 mrtvých, kteří byli převážně ušlapáni nebo se udusili ve čtvrteční tlačenici v Míně, uvedla agentura AP. Vyjádření saúdskoarabských úřadů se podle ní zatím nepodařilo získat.
:-) Vyznání lásky neznámé Ivet je trvale zapsáno do chodníku na nábřeží v Uherském Hradišti. Upřímně přejeme, aby stejně trvale byla tato láska zapsána do jejich srdcí.
Soutěž pro všechny, kteří rádi fotí, vznikla ke Dni stromů a potrvá ještě do 31. října. Jde o iniciativu města v rámci projektu Zdravé město Hlučín a místní agendy 21. Ty jsou členem národní sítě zdravých měst.
Madrid – Pro někoho poloviční vítězství, pro jiného drtivá porážka. Španělský tisk sice zůstává rozdělen ve svých dnešních komentářích k nedělnímu vítězství separatistických stran v předčasných volbách do katalánského regionálního parlamentu, ale v jednom se shoduje: vítězné strany budou v Katalánsku těžko sestavovat koalici. Sečteny jsou podle agentury AP už téměř všechny hlasy.
Nahošice – V jindy ospalé vesničce Nahošicích, kde trvale žije kolem 65 lidí, bylo v sobotu velmi živo. Konalo se tu historicky první setkání rodáků. Obecní úřad toto setkání uspořádal u příležitosti 900 let od první zmínky o obci.
Velké Březno - Vítězem fotografické soutěže, kterou vyhlásil velkobřezenský pivovar, se stal bývalý ředitel místní základní školy Vladimír Bärtl. Úkolem bylo vyfotit pivovar z výšky.
Prachatice /FOTOGALERIE/ - Iniciativa Živá vila připravila na páteční odpoledne výstavu dobových fotografiích. Chtěla tak přiblížit dobu, kdy vila zažívala své dny slávy coby architektonický skvost.
Tachovsko - Deník fandí mladému sportu.
Rotava – Symbolicky padesát lidí ocenilo město Rotava u příležitosti 50. výročí povýšení Rotavy na město. Galavečer, návštěva partnerského města, bohatý program s hvězdnými hosty a mnoho dalšího. Přesně tak to v pátek a sobotu ve městě vypadalo.