Bukovany - Problém černých skládek dlouhodobě sužuje obec Bukovany na Sokolovsku. Vedení obce se proto snaží spolupracovat se Sokolovskou uhelnou, která spravuje část pozemků v přilehlém okolí. Efektivní řešení problému je ale prozatím v nedohlednu.
Praha /FOTOGALERIE/ – Kniha Poprvé o populární poprockové kapele Chinaski, která vychází při příležitosti 20 let jejich vystupování, je otevřenou zpovědí členů skupiny a lidí kolem ní. Kapela z Jičínska, která začínala svoji kariéru jako Starý hadry, dnes publikaci autorsky podepsanou lídrem Michalem Malátným pokřtila v pražském Bontonlandu. Kmotrem se stal Karel Gott. Při té příležitosti Chinaski převzali diamantovou desku za 400.000 prodaných hudebních nosičů a uvedli, že Malátný bude spolupracovat na novém Gottově albu.
Pálavské vinobraní se po měsíci opět hlásí o slovo. Tentokrát s vyhlášením vítěze soutěže o nejzdařilejší snímek. Porota složená z profesionálních fotografů, zástupců města a pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová hodnotila 81 fotografií od 32 různých autorů z Čech, Moravy a dokonce i Polska.
Luhačovice - Lázeňský areál v Luhačovicích čekají velké změny. Od počátku listopadu až do prosince budou lidé z mnoha směrů slyšet zvuk pil. „Pokácíme 283 stromů. Půjde převážně o nemocné a přestárlé stromy, některé z nich totiž trpí houbovou infekcí.
Vsetín – Neznámý zloděj připravil jednašedesátiletého prodejce z Jesenicka o šperky, peníze, zbraň a další věci téměř za milion korun. Zmizely z uzamčeného pokoje v hotelu v centru Vsetína. Pachatele zachytily bezpečnostní kamery. Policie po muži pátrá a žádá o pomoc také veřejnost, sdělila dnes ČTK vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Jižní Čechy – Deník pro vás připravil soutěž o nejlepší recept na vánoční cukroví. Vítězové získají poukaz na zájezd od Firo-tour a dárky v hodnotě až 30 tisíc korun.
Poděbrady /FOTO/ - Nové album s názvem Lázeňský dýchánek Poděbraďáků Flat Fly by mohlo figurovat na Nymbursku v letošní hitparádě CD. Kdyby nějaká taková ovšem existovala.
Havířov - Pracovníci útulku pro zvířata Max v Havířově letos přišli se zajímavým nápadem. Nechali nafotit kalendář, jehož prodejem se dají sehnat peníze pro opuštěná zvířata bez domova.
Vsetín - Vernisáží výstavy od včerejšího odpoledne pokračují oslavy 70. výročí založení Souboru valašských písní a tanců Vsacan. Ve výstavní síní městského úřadu ve Vsetíně jsou nyní k vidění fotografie, suvenýry a vítězné trofeje souboru.
Prostějov – Ve čtvrtek 7. listopadu je tomu právě 125 let, kdy prostějovská nemocnice začala léčit první pacienty. V 17.00 hodin se v prostorách vestibulu u hlavního vchodu uskuteční slavnostní vernisáž výstavy.
Opavsko - Anketa o Alej roku je v tuto chvíli v plném proudu. Ve hře jsou hned tři pohledná stromořadí z opavského okresu. Konkrétně se jedná o alej u Radkova, Albertovce a také Děhylova.
Olomouc – Středeční vernisáž výstavy fotografií autorů Michala Macků a Antonína Tesaře přilákala do olomoucké galerie Mona Lisa i slavného českého fotografa Jana Saudka.
Kravaře - Jde vám hlava kolem z toho, kde sehnat dobrého floristu, nejchutnější dort a nejkrásnější šaty? Pak máme pro vás dobrou zprávu. Jestliže si v blízké době chcete říct se svou drahou polovičkou ano, je tato akce pro vás jako stvořená. Na zámku v Kravařích se totiž i letos pořádá Svatební veletrh. A to už počtvrté.
Jičín – V „utajeném" prostoru Knihkupectví Lilie na Husově ulici byla v závěru týdne zahájena výstava fotografií Petra Volfa. Fenoménem je tu příroda ve čtyřech ročních obdobích. Nádherné snímky pořídil autor s fotoaparátem Nikon 600. „Je to krajina mezi Jičínem a Krkonošemi. Většina záběrů vznikla kolem Tábora, Lomnice, Kumburku. Je to zkrátka náš kraj, podkrkonošská nota," vysvětluje k fotografiím autor Petr Volf.
Srubec - Srubečtí upravili v místní části, Staré Pohůrce, prostranství okolo pomníčku padlým vojákům. Na pomníku jsou vyryta dvě jména, Jana Pouzara, vojína padlého v 1. světové válce, a Bohumila Novotného, který byl umučen neznámo kdy a kde.
Střední Morava - Nafoťte se se svým úlovkem a zúčastněte se 2. ročníku fotografické soutěže "Můj rybářský úlovek 2013" o zajímavé ceny. Soutěž sponzoruje prodejna rybářských potřeb Chytil Staré Město.
Kutnohorsko - Očekávané vánoční trhy v Praze, které se nezadržitelně blíží, už mají svou hlavní dominantu. Letos Staroměstské náměstí rozzáří nádherný, 24 metrů vysoký smrk z oblasti Kutnohorska, který organizátoři největších vánočních trhů v České republice vybrali z dvacítky tipů.
Postoloprty - Pro návštěvníky chystají povídání o tvorbě a zkoušení her, zajímavostech z divadelního zákulisí a také ukázky z nejoblíbenějších představení. Bohatý program bude i v Lounech.
Skuteč - V pondělí krátce po poledni prováděla hlídka Městské policie Skuteč běžnou hlídkovou činnost a povšimla si poblíž kruhového objezdu u benzínové čerpací stanice poškozeného zábradlí. Podle prvotního šetření bylo zjevné, že zde došlo v minulosti k dopravní nehodě - svědčily o tom brzdné dráhy na vozovce.
Kolín - Tři rockoví gratulanti přišli do velkého sálu kolínského Městského společenského domu poblahopřát kolínsko nymburské kapele Roxor k jejímu pětadvacetiletému výročí založení.
Třebíč - Prodejní výstava snímků Roberta Vlka bude zahájena v pátek v prostorách třebíčského divadla Pasáž. Výstava je součástí kampaně Nadačního fondu Modrý hroch, který se snaží pomáhat zraněným a nemocným dětem.
Nová Paka – Odpoledne prvého listopadu, v rámci dne, kdy si Novopačtí připomínali sto let od narození válečného hrdiny Plk. Otakara Hrubého, byla v malém výstavním sále Suchardova domu otevřena vernisáží výstava dokumentů a fotografií vztahující se k životu tohoto vzácného člověka.
Opavsko - Anketa o Alej roku je v tuto chvíli v plném proudu. Ve hře jsou hned tři pohledná stromořadí z opavského okresu. Konkrétně se jedná o alej u Radkova, Albertovce a také Děhylova.
České Meziříčí – Obyvatelé obce mohou od neděle vyrazit na film do „biografu" jako za starých časů. Meziříčí se totiž rozhodlo investovat do místní kultury a zrekonstruovat místní kino. Stalo se tak opět jednou z mála malých obcí v regionu, kde se lidé mohou na promítání vypravit. Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo v neděli 3. listopadu, kdy byly v kině promítány historické fotografie z jeho stavby a také fotky z obce a návštěvníkům byla předvedena nová technika. Provoz kina, které stojí v centru Meziříčí, byl přerušen v listopadu 2012. Opravilo se technické zázemí i divácký prostor. Generální opravy se dočkaly promítací stroje a také filmový pás.
Zlín - Chcete dárek pro své děti? Pak vyhrajte stavebnici Merkur v hodnotě 1100 Kč. Druhý v pořadí pak získá poukaz do zábavního zlínského parku Galaxie v hodnotě 159 Kč. Soutěž Zlínský deník pořádá ve spolupráci s výstavou Stavebnice, která se uskuteční od 21. do 23. listopadu ve zlínské Alternativě.
Přerov /ROZHOVOR/ – Ve skutečnosti vypadá trochu jinak než na obrazovce. Eva Pilarová je drobná křehká dáma, která ale stále vládne mocným hlasem. Možná tím nejlepším, jaký kdy česká hudební scéna měla. V Přerově vystavuje své fotografie, jejichž počítačové „kroucení", jak tomu sama říká, se pro ni stalo koníčkem. Kromě toho stále koncertuje.
Plzeň - Zpočátku to vypadalo na poklidnou návštěvu. To ale rychle vzalo za své kolem páté hodiny odpolední, kdy se fanoušci fotbalového Bayernu Mnichov pokusili vyprovokovat rvačku.
Polička - Festival Listopadání připomene období totality. Především mladým lidem chce ukázat, že život v tomto období nebyl vždy jednoduchý. Pořadatelé připravili zajímavý program.
Ústí nad Labem - Nejstarší trampská osada Stříbrný tomahawk z Ústí nad Labem, která právě oslavila 65. výročí vzniku, se o víkendu představila na druhém Trampském semináři v Mlýnech u Kytlice.
Mikulov – Pálavské vinobraní se po měsíci opět hlásí o slovo. Tentokrát s vyhlášením vítěze soutěže o nejzdařilejší snímek. Porota složená z profesionálních fotografů, zástupců města a pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová hodnotila 81 fotografií od 32 různých autorů z Čech, Moravy a dokonce i Polska.
Londýn - Britská policie pátrá po muži podezřelém z napojení na islámské teroristy. Muž jí utekl z úředního dozoru v převlečení za zcela zahalenou muslimku. Policie zveřejnila prostřednictvím dnešního tisku fotografie uprchlíka z bezpečnostních kamer. Podle úřadů není muž pro obyvatele nijak zvlášť nebezpečný, lidé by na něj ale přesto měli jen upozornit policii a sami ho nekontaktovat.
Jičín – V „utajeném" prostoru Knihkupectví Lilie na Husově ulici byla v závěru týdne zahájena výstava fotografií Petra Volfa. Fenoménem je tu příroda ve čtyřech ročních obdobích. Nádherné snímky pořídil autor s fotoaparátem Nikon 600.
Praha – Nejdřív se tvářila jako kámoška, nakonec se z ní ale vyklubala lupička hrozící smrtí. To zatím policisté věří o pachatelce, která má na svědomí loupež ve stánku s burčákem. Neobvyklé… Ale i počínání hledané ženy, která udeřila již v polovině září, avšak najít se ji zatím nepodařilo, bylo značně netypické.
Královéhradecko - Brutální útok na kadeřnici, který se odehrál letos v únoru v Hořicích v Podkrkonoší, začal projednávat krajský soud. Z útoku je obžalován jednadvacetiletý Lukáš Nečesaný, podle státní zástupkyně se dopustil pokusu o vraždu. Mladík však v pondělí obžalobu odmítl.
Královéhradecko - Brutální útok na kadeřnici, který se odehrál letos v únoru v Hořicích v Podkrkonoší, začal projednávat krajský soud. Z útoku je obžalován jednadvacetiletý Lukáš Nečesaný, podle státní zástupkyně se dopustil pokusu o vraždu. Mladík však v pondělí obžalobu odmítl.
Křižánky - „Ještě že jdete, už jsme čtyři a pes," zaznělo v sobotu před Obecním úřadem v Křižánkách na Žďársku. Konal se tam totiž třetí ročník výstavy Houby Žďárských vrchů. Obec Křižánky pořádá expozici a terénní výpravu spolu s pracovníky Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy.
Brno - Tramvaj, ve které namísto reklam cestující uvidí fotky a obrazy, bude celý listopad jezdit Brnem. Výstavu na kolejích k šedesátému výročí svého založení organizuje brněnská pionýrská skupina Zeměpisná společnost Po cestách vlasti.