Volary – Jak říkávají maminky, už jen třikrát se vyspíme a Slavnosti dřeva ve Volarech jsou tu. Letos již devatenácté. Co všechno nabídnou svým návštěvníkům a co pro ně připravili jejich organizátoři? Na to odpovídala Prachatickému deníku starostka Volar Martina Pospíšilová.
Přerov – Výstavu fotografií z městského prostředí, litografii Mariny Richter či impresionismus Jitky Sadílkové. To vše si mohou prohlédnout lidé, které v následujících týdnech navštíví některé z přerovských galerií.
Dubí - Velká voda jim prošla celým domem. Měli ho 14 dní po rekonstrukci. Byli rádi, že zachránili sebe a zvířata. „Sice je to deset let, ale je to stále hodně živé," říká Miroslava Worlová ze Zahradní ulice v Dubí.
Washington – „To je český samopal vzor 58. Dnes jsem si ho vyzvedl, už se nemůžu dočkat, až ho vyzkouším na střelnici," komentoval Thomas Caffall fotografii zbraně, kterou umístil na sociální síť Facebook.
Boskovice - Pravou španělskou atmosféru festivalu Ibérica navodila v úterý večer úvodní Sangría party v zámeckém skleníku v Boskovicích. Diváky i účinkující zde čekala tradiční fiesta s ochutnávkami španělských specialit včetně jedinečné domácí sangríe.
Znojmo - Šestapadesátiletého Jiřího Lepše lidé znají jako lékaře a přednostu anesteziologicko-resuscitačního oddělení znojemské nemocnice. Je také předsedou fotoklubu, fungujícího ve Znojmě. Fotografie mu učarovala před více než čtyřiceti lety.
Salaš – Se šestičlennou kapelou dorazí už tento pátek na Salaš známý muzikant Ivan Mládek. Návštěvníci, kteří do místní hospody Na Dolině zavítají, se dočkají nejen jeho kolegů hudebníků-komiků Milana Pitkina a Lenky Šindelářové, ale taky nejznámějších hitů Banjo Bandu Ivana Mládka.
Křivoklátsko - Filmové Studio B bratrů Milana a Tomáše Bednaříkových představilo v pátek večer v roztocké hospůdce Ludmila nový film s názvem Srpnová apokalypsa roku 2002.
Křivoklátsko - Filmové Studio B bratrů Milana a Tomáše Bednaříkových představilo v pátek večer v roztocké hospůdce Ludmila nový film s názvem Srpnová apokalypsa roku 2002.
Havířov – Policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po jménu muže zachyceného bezpečnostními kamerami krátce po krádeži věcí v Kauflandu.
Jižní Čechy - V českých rodinách skončila štěňata, kterým by podle současných slovenských zákonů hrozila jistá smrt. André, dnes Beníček, měl hned na začátku života velké štěstí. Byl jedním z mnoha štěňat, které našlo nového majitele v jižních Čechách. Na Slovensku, kde se narodil, mu kvůli tomu, že neměl domov, hrozilo utracení.
Děčínsko – Ve středu 14. srpna 2002 hladina Labe neustále stoupala, bylo nutné evakuovat velké množství lidí a po městě začaly ve velkém růst barikády z pytlů s pískem.
Solenice /ROZHOVOR/ – Nynější starosta Solenic, třicátník Jan Mátl, může o povodních, které obec potrápily v roce 2002, vyprávět prý hlavně na základě kroniky. Přesto nám poskytl krátký rozhovor.
Prostějov – Snahu přijít s něčím novým měl fotograf Jiří Peka, člen Spolku prostějovských fotografů, který právě vystavuje svá díla v galerii Metro 70. Výstava s názvem „Prostějov – trochu jinak" nabízí návštěvníkům netradiční pohled na město. „Překvapil jsem Prostějovany fotkami Prostějova," uvádí sám autor.
Kladruby – Je až neuvěřitelné, že na tak malém prostoru, jaký je v interiérech českých pěchotních pevnůstek z prvorepublikového období, sloužilo sedm vojáků. A je neuvěřitelné, jak jednoduché a přitom geniální bylo řešení celé pevnůstky, aby plnila svůj účel.
Ústí nad Labem - Představili jsme vám velbloudici Moniku, úctyhodný exemplář želvy zelené, roztodivné ptáky, ale takový kapitální kousek jsme tu ještě neměli.
Brno – Oprava narušené statiky, restaurace klenby, oltářů a obrazů, návrat barokních soch nebo otevření některých dosud nepřístupných prostor. Takové změny čekají brněnský kostel svatého Jakuba.
Přerov nad Labem /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Zábavný den s rekvizitami, kostýmy a Zdeňkem Troškou pobavil desítky dětí s rodiči. Vodník, čerti a pan hrabě. A samozřejmě princezna… Zkrátka prakticky všechny hlavní postavy známé české pohádky Princezna ze mlejna byly k vidění v sobotu v přerovském skanzenu. A režisér Zdeněk Troška, který věnoval Deníku pár slov.
Ústí nad Orlicí – Ústecký salon patří už neodmyslitelně k srpnové nabídce kulturních akcí v Ústí. Galerie pod radnicí při páteční vernisáži praskala ve švech, na zahájení tradiční výstavy Klubu přátel umění přišla velká část z více pěti desítek vystavujících autorů se vztahem k Ústí nad Orlicí.
Hradec Králové - Prohlédněte si jedny z nejkrásnějších snímků, které na stránkách Deníku můžete spatřit pravidelně každý týden. Ano, jsou to nově narozená miminka, která přišla na svět v královéhradecké porodnici.
Sofia - Útok na letišti v bulharském letovisku Burgas, při němž v polovině července zahynulo šest lidí, má na svědomí sebevražedný atentátník s cizí státní příslušností. Oznámil to podle tiskové agentury BTA zástupce Bulharského vyšetřovacího úřadu Georgi Iliev.
Hranicko/Přerovsko - Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.
Radvanice – Pietní setkání u příležitosti padesátého výročí tragické události, při níž blesk usmrtil šest dětí, se uskutečnilo v Radvanicích v neděli 12. srpna.
Křižánky – Unikátní výstava je nyní k vidění v Křižánkách na Novoměstsku. Tamní vzdělávací centrum obsadili ptáci, respektive jejich fotografie, kresby a především hnízda.
Rozkvetlé zahrady, barevné balkony plné letniček a okna s kvetoucími pokojovými květinami. Takové fotografie docházely v minulých dnech od vás, čtenářů, na adresu redakce.
Radvanice – Pietní setkání u příležitosti padesátého výročí tragické události, při níž blesk usmrtil šest dětí, se uskutečnilo v Radvanicích v neděli 12. srpna.
Čáslav – Důležitou výhru si připsali fotbalisté Čáslavi ve 2. kole II. ligy. Doma totiž dokázali vyhrát nedělní středočeské derby 3:0 nad Vlašimí a co víc, diváci si zápas užívali od začátku až do konce.
Křižánky – Unikátní výstava je nyní k vidění v Křižánkách na Novoměstsku. Tamní vzdělávací centrum obsadili ptáci, respektive jejich fotografie, kresby a především hnízda.
Praha – Zřejmě největší evakuační akci v historii světových zoologických zahrad zažili pracovníci pražské zoo přesně před 10 lety - 13. srpna 2002. Dnes na záplavy vzpomínali i s tehdejšími dobrovolnými pomocníky. I když povodně nakonec přinesly zahradě rozkvět, nikdo z nich by situaci nechtěl zažít znovu, shrnul dramatické okamžiky bývalý ředitel zahrady Petr Fejk.
Proboštov – Obrovská minela nešťastného brankáře Krupky Matěje Kukly rozhodla sobotní tahák úvodního kola nového ročníku krajského přeboru mezi Proboštovem a Krupkou.
Bzenec – Mig 21, Mandrage či Aleš Brichta. To byly největší hvězdy letošní Bzenecké pouti. I přes chladné sobotní počasí navštívilo koncert smíchovské kapely s frontmanem Jiřím Macháčkem kolem osmi stovek lidí. Ti uslyšeli její největší hity – Malotraktorem, Tančím či Snadné je žít.
Švihov – Slzy dojetí, ale i přátelská objetí, tak to vypadalo na sobotním srazu rodáků ve Švihově, který se konal opět po šesti letech.„Letošního srazu se zúčastnilo zhruba 250 rodáků, ale i osob, které byly v našem městě v roce 2002 vytopeny povodněmi. Letošní sraz jsme totiž spojili s připomenutím katastrofických povodní, které naše město v srpnu roku 2002 postihly," informoval starosta města Švihov Václav Petrus.
Mladá Boleslav - Vítáme kluky a holčičky narozené v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přejeme jim hodně zdraví a blahopřejeme šťastným rodičům. Nezapomeňte hlasovat v anketě o miminko týdne.
Náchodsko /FOTOGALERIE/ - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v poslední době přišli na svět. Šťastným rodičům gratulujeme. Přečtěte si podmínky a pravidla soutěže.