Pro podnikání u řeky Moravy Ondruše inspirovala babička
Příprava na letošní sezonu? To je v podstatě přesun té loňské do letošní. Tak komentuje start do sezony 2021 u řeky Moravy kapitán František Ondruš.
Příprava na letošní sezonu? To je v podstatě přesun té loňské do letošní. Tak komentuje start do sezony 2021 u řeky Moravy kapitán František Ondruš.
Od tohoto týdne jsou opět otevřené jižní terasy Karla Otčenáška v centru Hradce Králové.
Rozměrem přesáhne park Lužánky. Navíc je domovem řady ohrožených a zvláště chráněných druhů ptáků. V severní části lokality Černovické terasy má vzniknout nový park s divočinou, který se stane největším v Brně.
/FOTO/ Slovan na problémovém „béčku“ se změní na dům se startovacími byty. Město už má vítěznou architektonickou studii.
Žijí tam desítky ohrožených a zvláště chráněných ptačích druhů, které se jinde v Brně nevyskytují. Lokalita Černovická terasa na jihovýchodě Brna je z pohledu ornitologů ptačím rájem se 122 druhy opeřenců. O jejich další přežití mají obavy. Chystaný nový územní plán Brna tam počítá s rozšířením průmyslové výroby místo zeleně.
Opravené úseky zdiva terasy a přilehlé kaple zámku Vranova nad Dyjí na Znojemsku narušuje vysoká vlhkost. Po příčinách v loňském roce pátrali vědci z organizace Archaia Brno. Výsledky zveřejnili nedávno. „Úkolem sondáže bylo odhalit původní úroveň terénu na terase před kaplí.
Pozemek v Jistebsku nabízí úžasné výhledy na majestátní krkonošské vrcholky. Moderní dřevostavba v energeticky pasivním standardu spolu s koupacím jezírkem, permakulturní zahradou a vodním biotopem půvab místa ještě umocňuje.
/VIZUALIZACE/ Renomované studio AI – DESIGN světoznámé architektky Evy Jiřičné a architekta Petra Vágnera dokončilo komplexní návrh rekonstrukce ostravského obřího věžáku v Ostrčilově ulici. Jak by měl nově vypadat?
Do letošního roku bylo možné za dominantu Úsilného na Českobudějovicku považovat kapličku svatého Václava na návsi. Ta ale nyní dostala velkou konkurenci. V lokalitě Pod Kaštany naproti hostinci vzniká moderní dřevostavba s velkou terasou. Velké prosklené plochy nasvědčují modernímu pojetí objektu, který nabídne zázemí pro spolky i společenské akce, třeba i díky velké terase.
Tento týden v novém seriálu Deníku přiblížíme Úsilné a začneme moderní stavbou, která bude letos dokončena v místě zvaném Pod Kaštany.
Prosklený dům z lodních kontejnerů vyrostl takřka před očima za méně než osm měsíců. Marek Popálený se rozhodl vyměnit Olomouc za klidnější místo a do toho neobvyklého díla se pustil v Hranicích letos na jaře. Do novostavby se rodina leteckého inženýra nastěhovala vloni v prosinci a Vánoce tak trávili už ve svém, myšlenka ale pokračuje.
/FOTOGALERIE/ Měl snad milionovou škodu vzniklou při nedělním požáru dřevěné terasy rodinného domu ve vsi Žampach nedaleko Jílového u Prahy na Praze-západ na svědomí útok žháře? Hledání odpovědi na tuhle otázku vedlo k povolání policejního psa vycvičeného k vyhledávání stop po použití hořlavin – nic podezřelého však nevyčenichal – i expertů z TÚPO; Technického ústavu požární ochrany Praha.
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Obec pořídila památku s vidinou, že tam přesune obecní úřad. Na obnovu zatím nejsou peníze, takže zámek „spí“.
Nadávky, údery pěstmi nebo tyčemi, "sprej na medvědy" a hlavně velká početní převaha. Tomu všemu čelili minulou středu policisté, kteří se v sídle amerického Kongresu střetli s příznivci končícího prezidenta Donalda Trumpa. Jeden ze strážců Kapitolu v rozhovoru s deníkem The Washington Post (WP) popsal, že si připadal jako v dějišti středověké bitvy. Jiný uvedl, že během onoho odpoledne třikrát pomyslel na to, že by nemusel přežít.
/FOTO/ Parkoviště Hvězda zná každý, kdo už navštívil lázeňskou obec Karlova Studánka, nejvyšší horu Moravy i Slezska Praděd nebo romantické vodopády Bílé Opavy. Hned vedle nejslavnějšího parkoviště v Jeseníkách stojí restaurace Na Hvězdě.
Přírodní park Trhoň se nachází mezi Holoubkovem a Strašicemi. Na severu sousedí s Přírodním parkem Radeč na jihu se Středními Brdy.
Přemýšlíte, jak si ve svém domově zpříjemnit blížící se sychravé dny? Aktuální trendy fandí dekoracím z přírodních materiálů a tlumeným zemitým tónům. Krémová, béžová nebo hnědá budou správnou volbou.
Někdy je výhodnější topný systém nedělat tak rozsáhlý a na některých místech, kde lidé často nejsou, přitápět jinak.
Postavit si rodinný dům z kontejnerů? Marek Popálený se do této neobvyklé stavby pustil v Hranicích letos na jaře. Vánoce už chce s manželkou a dvěma dcerami oslavit ve svém novém domě.
Pozemek, kde stávala původně malá chata, měl spoustu předností. Byl rozlehlý, se vzrostlou zelení, malým sadem a malebným výhledem do okolní krajiny. Nevýhodu měl jedinou – svažitý terén. Architekti ze studia A1Architects však vymysleli pro nový dům nápadité řešení. Stavbu rozdělili na tři křídla, která kaskádovitě rozložili ve svahu.
Benefiční koncert skupiny The Others s křtem CD Cesta Pavly Albrechtové se uskuteční 26. září v 17 hodin na terase Valdštejnské lodžie.
Nemilé překvapení čekalo majitele rodinného domu v Mostě. Toho v noci probudil podezřelý hluk. Prohlídkou domu následně našel na své terase muže, který spal na lavici.
Prázdniny skončily, ale přichází slunečné babí léto! A díky němu si můžeme ještě naplno užít v sobotu 5. září 2020 závěrečný koncert festivalu Bez nití | Odvázané léto na terasách.
Obyvatelé Šumperku si po třech letech opět zaplavou v městském krytém bazénu. Aquacentrum se po kompletní rekonstrukci za sto sedmdesát milionů korun otevírá 1. září. Symbolické zahájení provozu se uskutečnilo 31. srpna odpoledne.
Obyvatelé Šumperku si po třech letech opět zaplavou v městském krytém bazénu. Aquacentrum se po kompletní rekonstrukci za sto sedmdesát milionů korun otevírá 1. září. Symbolické zahájení provozu se uskutečnilo 31. srpna odpoledne.
Na terasách za Městským společenským domem v Kolíně vystoupí se svým koncertem zpěvačka kytaristka a muzikantka Adéla Jonášová.
Večer plný hudby v krásném prostředí přinese akce s názvem Oživlé terasy, kterou pořádá město Lysá nad Labem a Spolek rodáků a přátel města. Moderátorka Majda Šumpíková přivítá také hraběte Františka Antonína Šporka, který vystoupí od 19 hodin se skupinou Quantum Tet.
Obklopit se živou krásou rozkvetlých květin se můžete skoro kdekoliv. Ukauzjí to i krásné fotky, o které se podělila čtenářka Renata Hurníková. Těšíme se na další příspěvky s vašimi kvetoucími záhony, skleníky, truhlíky a terasami.
Petúnie, surfinie, pelargonie, fuchsie nebo verbeny. Bystřičtí zahrádkáři se rozhodli ve spolupráci s městem ocenit nejkrásnější rozkvetlé okno, balkon či terasu. O nejkrásnější květinovou výzdobu ve městě se soutěží tento rok poprvé.
Při toulkách šumavskou přírodou prožila cestovatelka Lenka spoustu dobrodružsví, poznala skvělé lidi a prošla duševní očistou. Přečtěte si celý příběh.
Při toulkách šumavskou přírodou prožila cestovatelka Lenka spoustu dobrodružsví, poznala skvělé lidi a prošla duševní očistou. Přečtěte si celý příběh.
Při toulkách šumavskou přírodou prožila cestovatelka Lenka spoustu dobrodružsví, poznala skvělé lidi a prošla duševní očistou. Přečtěte si celý příběh.
Při toulkách šumavskou přírodou prožila cestovatelka Lenka spoustu dobrodružsví, poznala skvělé lidi a prošla duševní očistou. Přečtěte si celý příběh.
Při toulkách šumavskou přírodou prožila cestovatelka Lenka spoustu dobrodružsví, poznala skvělé lidi a prošla duševní očistou. Přečtěte si celý příběh.
Terasy na Budějovické měly být podle původních plánů opravené již letos v létě. Hlavní město však veřejnou zakázku na opravu havarijních prostor muselo dvakrát zrušit. Pražští radní tento týden schválili zakázku novou a oznámili, že uzavření stanice metra Budějovická během rekonstrukce nebude nutné.
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zve na čtvrtý ročník festivalu kulturních akcí pod širým nebem nazvaný Bez nití | Odvázané léto na terasách.
Kam po sezoně uklidit zahradní nábytek, houpací sítě nebo trampolínu? Kde uskladnit nářadí, zahradní techniku, prázdné truhlíky nebo bazénovou chemii, když nemáte místo v garáži? Praktickým pomocníkem ve všech těchto případech bude malý zahradní domek.
Písničkář Láska a Aleš Petržela dnes vystoupí v rámci projektu Víc hudby do ulic, který vznikl na podporu muzikantům v době opatření a zákazů kvůli koronavirové pandemii, na terasách za Městským společenským domem.
Kam po sezoně uklidit zahradní nábytek, houpací sítě nebo trampolínu? Kde uskladnit nářadí, zahradní techniku, prázdné truhlíky nebo bazénovou chemii, když nemáte místo v garáži? Praktickým pomocníkem ve všech těchto případech bude malý zahradní domek.
Po osmi letech získal projekt oprav rozpadajících se severních teras v Hradci Králové územní rozhodnutí. Protože by celková rekonstrukce stála asi čtvrt miliardy korun, chce jít nyní radnice cestou postupných oprav. Nejhorší místa, u kterých reálně hrozí sesuv, by mohly přijít na řadu už v příštím roce.
Ve vyprahlých letních dnech jsou pro rostliny na balkonech a terasách spásou samozavlažovací truhlíky. Stejně dobře se osvědčí na chalupě, když nemáte čas na pravidelnou zálivku.
Muzeum města Ústí nad Labem také letos nabízí čtenářům místo ke spočinutí, relaxaci a hlavně četbě. Na své terase zřídilo letní čítárnu se stolky, židlemi, lehátky a knihovničkou s časopisy pro děti i dospělé.
Brněnská kapela Midnight Coffee Session pobaví jazzové hudební nadšence na letní terase U Kapra v Břeclavi během pravidelné hudební středy.
/Z ARCHIVU DENÍKU/ Dlouhé desítky let museli obyvatelé Děčína čekat, než se mohli projít jižními zámeckými zahradami. Dočkali se před sedmi lety, kdy zahrady přivítaly po nákladné rekonstrukci první návštěvníky. Připomeňte si spolu s námi prostřednictvím archivních fotografií Děčínského deníku, jaká to byla událost, kterou si nenechaly ujít stovky lidí.
/FOTOGALERIE/ Hlediště klesající k řece Svratce, rekreační terasa pod stínem stromů a dvě krátká mola nabízející možnost ochladit se přímo u vody. Brňané mají teď nové možnosti trávení volného času přímo na břehu Svratky vedle cyklostezky nedaleko mostu u Uhelné ulice ve Štyřicích. Představitelé města prostory slavnostně zpřístupnili ve čtvrtek.
Několik desítek kin v rámci celé republiky zaplní po dobu devíti dní promítání šestnácti titulů, které vybrali organizátoři Mezinárodního filmového festivalu (MFF) Karlovy Vary.
Ostravský Art chystá na prázdniny, kromě běžného programu v kinosálu, i sérii venkovních projekcí.
Ostravský Art chystá na prázdniny, kromě běžného programu v kinosálu, i sérii venkovních projekcí.
Benefiční koncert, který bude velkým poděkováním všem, kteří v Hranicích v době nouzového stavu v čase koronavirové pandemie stáli v přední linii, se uskuteční v pátek 26. června od 16 hodin na terase restaurace Aquarium café & bar na Masarykově náměstí v Hranicích.
Na terase opavského Obecního domu je na čtvrtek 18. června naplánován zajímavý program. Od 17 hodin se zde uskuteční Literární čtení s hudbou. Svou básnickou prvotinu s názvem „už to nejde ani poznat“ zde představí a zároveň i pokřtí její autorka Vladana Fuchsová, která pracuje jako grafička Opavské kulturní organizace (OKO).