Praha /AKTUALIZOVÁNO/-Pět let ve věznici s dohledem si má podlepondělního verdiktu Krajského soudu v Praze odsedět 41letý manažer pivovarských obchodů Luboš Lacina. z Valašského Meziříčí, jemuž média přisoudila přízvisko „pirát z dálnice D1“.
Desná /FOTOGALERIE/ - V pondělí krátce před osmou hodinou ranní došlo k havárii osobního automobilu v blízkosti vodní nádrže Souš, která je zásobárnou surové vody pro Jablonecko.
Nový Zéland - Novozélandští záchranáři se chystají spustit do uhelného dolu, v němž se od pátku pohřešuje 29 horníků, robota. Ten má zprostředkovat na povrch údaje o situace v dole, zavaleném po ničivé explozi, a prověřit hodnoty koncentrace nebezpečných plynů. Kvůli nim a jejich možné explozi policie stále odmítá pustit do dolu záchranáře.
Řevničov -Pokud můžete policistům svědectvím pomoci v pátrání po viníkovisobotní havárie v Řevničově,volejte, třeba i anonymně, na telefonní číslo: na telefony: 974 880 251 nebo 313 513 452.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO, ANKETA/ -Tragická nehoda, jejímž následkům se možná dalo předejít, se stala v noci na pondělí v Ostravě-Hrabůvce. Čtyřiapadesátiletý řidič vozidla VW Passat z dosud nezjištěných příčin vyjel ze silnice a poblíž zastávky městské hromadné dopravy Venuše čelně narazil do zídky podchodu. V autě kromě řidiče cestovala i sedmatřicetiletá žena. Ani jeden z nich nebyl připoután.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Smrtí dvaasedmdesáti letého muže skončila v pondělí ráno nehoda v Purkyňově ulici v brněnském Králově Poli. Důchodce přejel řidič Fordu Fiesta.
Rakovník – Nemilé překvapení čekalo šestatřicetiletého muže z Rakovnicka, když přišel ke svému služebnímu vozu Škoda Fabia, které měl zaparkované v Rennerově ulici.
Opava - Kdo si v neděli našel cestu na opavský zimák, nelitoval. K vidění bylo pravé hokejové divadlo ve znamení velkého obratu. Ten se konal v režii domácích hráčů. Od druhé třetiny se totiž na ledě pohyboval zcela jiný tým, což vycítili i diváci a Slezan dohnali k velkému obratu.
Slavičín /AKTUALIZOVÁNO/ – Neštěstí se stalo v pondělí 22. listopadu ráno ve Slavičíně. Čtyřiasedmdesá tiletou ženu přímo před jejím domem přejelo auto. Nejsmutnější na celé věci je fakt, že auto seniorku srazilo ve chvíli, když šla zrovna k sanitce, která na ni čekala přes ulici.
Kolumbie - Nejméně 17 indiánů zahynulo a 35 dalších bylo zraněno při nehodě jejich autobusu, který kolem sobotní půlnoci místního času sjel do rokle na jihozápadě Kolumbie. Řidič vozidla nad ním ztratil kontrolu v důsledku špatného stavu vozovky narušené dlouhotrvajícími dešti, oznámily v pondělí místní úřady.
Plzeň – Již potřetí se tuto neděli konala ekumenická bohoslužba za oběti dopravních nehod u dálniční kaple na odpočívadle dálnice D5. Bohoslužbu doprovodil pěvecký sbor Chrástochor.
Rakovník – Aby měl dobrý výhled při vyjíždění na hlavní silnici, tak si hodně najel do vozovky v ulici Dipoltova osmačtyřicetiletý řidič vozidla Škoda Favorit z Rakovnicka.
Střední Čechy /FOTO/ - Celkem sedm zraněných. Pět dospělých a dvě děti. Bohužel po nedělní nehodě u Poděbrad nezůstalo pouze u zraněních. Dvě zraněné ženy skončily také v kolínské nemocnici.
Netolice /FOTOGALERIE/ - V sobotu krátce po jedné hodině odpoledne došlo na nechráněném železničním přejezdu u Netolic na Prachaticku ke srážce osobního automobilu s osobním motorovým vlakem.
Nymbursko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Na Letišti v Milovicích havarovalo dvoumístné letadlo. Dva lidé byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice.
Lipník nad Bečvou – Dvě divoká prasata vběhla do cesty řidiči citroenu. V sobotu 20. listopadu večer projížděl od Lipníka nad Bečvou směrem na Osek a z pravého příkopu náhle vyběhli dva divočáci.
Ostrava – Za prvních deset měsíců letošního roku zemřelo na silnicích Moravskoslezského kraje jedenašedesát osob, dalších 244 utrpělo těžká zranění, s lehčími poraněními vyvázlo 1913 lidí.
Pardubice - Již dlouhou dobu se řeší, co s hlavní pardubickou ulicí. Nejžádanější variantou ze strany veřejnosti je pěší zóna. Zatím se však nic neděje.
Ústí nad Labem – Ke smrti na silnici stačí jedna chyba, souhra náhod a dochází k tragédii. Zvláště na podzim, kdy přibývá mlh, řidiči dostávají na mokrých silnicích smyk, nebezpečí dále narůstá.
Komořany - Pamětní medaili doktora Jánského za sto osmdesát odběrů předali v úterý v Besedním domě zástupci Českého červeného kříže Bohumilu Zacpálkovi z Komořan. Ten poprvé daroval krev v devatenácti letech.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Policejní auto se zapnutým majákem srazilo v sobotu dopoledne dva starší lidi na chodníku v Praze 2. Nehodu vyšetřují dopravní policisté.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Policejní auto se zapnutým majákem srazilo v sobotu dopoledne dva starší lidi na chodníku v Praze 2. Nehodu vyšetřují dopravní policisté.
Havířov, Český Těšín /AKTUALIZOVÁNO/ – Dvě vážné nehody se staly v pátek večer a v sobotu ráno na Karvinsku. Jeden chodec byl tažce zraněn, další zemřel.
Rajhrad – Při dopravní nehodě v sobotu krátce po třetí hodině ráno zemřel dvaadvacetiletý řidič osobního auta. Jeho auto, ve kterém jel sám, narazilo poblíž Rajhradu na Brněnsku do stromu.
Petřvald – Za mohutného hudrování krocanů probíhala noční služba čtyřem profesionálním jednotkám hasičů. Ve čtvrtek pozdě večer zasahovaly v Porubské ulici v Petřvaldu u havárie polského kamionu s přívěsem, který vezl 324 kusů jatečních krocanů.
Varšava - Šéf polské vojenské prokuratury v pátek vyvrátil informace, že by letoun v době havárie pilotoval velitel polských vzdušných sil Andrzej Blasik.