/VIDEO/ Dvě mrtvé a tři vážně zraněné malé děti se staly obětmi děsivé nehody v australském Sydney. Do dřevěné budovy jejich školy na Banksia Road najelo auto. Řídila ho dvaapadesátiletá řidička. Policie ji zadržela.
Pelhřimov – Ocenění za záchranu lidského života převzala v Pelhřimově ve druhé polovině října Zuzana Nehasilová, která letos 31. srpna poskytla okamžitou první pomoc třicetiletému cyklistovi, jehož na křižovatkách pelhřimovských ulic Válkovy a K. H. Borovského srazilo osobní auto.
Vyškov - Málem osudnou se pro třiašedesátiletou ženu stala podvečerní jízda na kole po silnici před vyškovským pivovarem. Pondělní střet s osobním autem na náměstí Československé armády pro cyklistku naštěstí skončil lehkým zraněním.
Olomoucký kraj/ Pardubický kraj - O předminulém víkendu „fouklo“ a vlaky na hlavním koridoru stály. U Moravičan spadl na koleje strom, do kterého narazil nákladní vlak. Následky nehody pocítily tisíce cestujících. Při nehodě se naštěstí nikomu nic nestalo. Nejde však o ojedinělý případ na páteřní trati.
/FOTOGALERIE/ Třinácté výročí první stížnosti na stav příjezdové komunikace si připomněli obyvatelé ulice Na Mýtě v Hrabůvce. Slavit však chtějí, až jim těch přibližně šedesát metrů nechá úřad spravit.
Milovice – O střetech se zvěří na silnicích našeho regionu dostávají policisté hlášení v této době prakticky denně. Právě takovému střetu se snažil zabránit třiadvacetiletý řidič z Lysé nad Labem na trase mezi Milovicemi a Zbožíčkem. Ani jeho řešení ale nebylo ideální a má velké štěstí, že po událostech ze sobotního večera zůstal nezraněn.
/VIDEO/ Téměř padesát obětí na životech a 27 pohřešovaných má na svědomí mohutný tajfun Damrey, který o víkendu zasáhl jižní Vietnam. Jedná se prý o nejsilnější tajfun v oblasti za posledních 16 let. Tajfun do země přinesl silné deště, zničil na dva tisíce domů a kolem 80 tisíc jich poškodil. Na mnoha místech byla přerušená dodávka elektřiny a níže položené oblasti se potýkaly se záplavami. Déšť také poškodil kávovníky těsně před obdobím sklizně.
Brno – Srážku dvou tramvají v Brně, při které se na křižovatce ulic Hybešova a Nové sady v neděli večer zranilo deset lidí, pravděpodobně způsobila nepravidelná výhybka a nepozornost řidiče.
Tábor - V pondělí krátce po sedmé hodině ranní došlo na dálnici D3 k havárii nákladního vozidla. Kamion se převrátil a na bok a zablokoval tak dálnici.
Tábor - V pondělí krátce po sedmé hodině ranní došlo na dálnici D3 k havárii nákladního vozidla. Kamion se převrátil a na bok a zablokoval tak dálnici.
Žamberk - Nebezpečné předjíždění se v pondělí ráno nevyplatilo mladému cizinci v Žamberku. Pět minut po deváté hodině ráno se stala na silnici pod Rozárkou nehoda tří aut. Naštěstí vážně vypadající kolize skončila jen s jedním lehkým zraněním.
/VIDEO/ Dva roky vězení s podmíněným odkladem na zkušební lhůtu tří let. Takový trest si v pondělí u okresního soudu vyslechl ostravský lékař. „Kdybych měl povědomí, že je tam někdo zraněný, zastavil bych,“ hájil se obžalovaný.
Podivín, Hustopeče – Osobní auto narazilo do sloupu v neděli večer v Komenského ulici v Podivíně. „Použili jsme vyprošťovací zařízení k otevření dveří. Spolujezdce jsme vytáhli z auta přes zadní dveře,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.
Dopravní nehoda, ke které došlo ve středu ráno na trolejbusové točně v Hlučínské ulici v Opavě, si kromě zraněného dělníka a milionové škody na trolejbusu vyžádala také demolici budovy zastávky s hygienickým zařízením pro řidiče, do níž vůz MHD narazil.
Saúdská Arábie zažívá bouřlivé dny, po zatčení několika vysokých představitelů vlády se nad jejím územím zřítila helikoptéra, ve které byl podle informací televize Al Arabiya i princ Mansúr bin Muqrin. Nehodu, která se stala v horách na jihozápadě Saúdské Arábie, zřejmě nikdo z osmičlenné posádky nepřežil.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Ke kolizi dvou tramvají vyjížděli jihomoravští hasiči v neděli krátce po deváté hodině večer. Bouraly v ulici Nové sady. Podle záchranářů se zranilo osm lidí.
Příbram – Zimní období zvyšuje pravděpodobnost, že řidiči budou muset řešit při jízdě nějakou nebezpečnou situaci. Tou nejčastější bývá smyk na mokré nebo zledovatělé vozovce. Jak se správně zachovat, co dělat, aby řidič situaci dobře zvládl, to si mohli řidiči vyzkoušet v sobotu dopoledne na ulici Legionářů pod kulturním domem.
U nehody cyklistky zasahovali záchranáři v neděli po 14. hodině. Osmačtyřicetiletá žena havarovala na kole, přičemž si poranila hlavu a byla krátce v bezvědomí.
Na migrující zvěř by si měli, zvláště ve večerních hodinách, dávat pozor řidiči na Přerovsku. Policisté momentálně řeší hned dvě dopravní nehody, jejichž příčinou byl právě střet se zvěří.
Pardubice – Slabší obrany, ale parádní akce a hodně bodů. Hlavně v prvním poločase. To bylo utkání nejvyšší soutěže basketbalistů mezi celky Pardubic a Nymburka. Favorizovaní hosté rozhodli o svém vítězství 95:73 na palubovce soupeře až ve druhém poločase.
Sokolovsko – S dodržováním rychlosti na dálnici D6 si řidiči hlavu nelámou. Ukázala to policejní akce, při které čtyři služební vozy měřily rychlost na úseku z Karlových Varů do Sokolova a dále na Cheb.
Plzeň - Tragicky skončila dopravní nehoda, která se stala v neděli krátce po třetí hodině ráno na kruhovém objezdu na Domažlické u Makra. O život tu přišla dvaačtyřicetiletá cizinka.
Blanensko, Vyškovsko – Od počátku listopadu musí řidiči počítat s povinností jízdy na zimních pneumatikách. Platí za sněhu a ledu, ovšem na úsecích označených speciální značkou za každého počasí. Většina motoristů proto míří do pneuservisů, ale najdou se i takoví, kteří si svá auta přezouvají sami.
/ANKETA/ Od počátku listopadu musí řidiči počítat s povinností jízdy na zimních pneumatikách. Platí za sněhu a ledu, ovšem na úsecích označených speciální značkou za každého počasí. Většina motoristů proto míří do pneuservisů, ale najdou se i takoví, kteří si svá auta přezouvají sami.
Minulý víkend „fouklo“ a vlaky na hlavním koridoru stály několik hodin. U Moravičan spadl na koleje strom, do kterého narazil nákladní vlak. Následky nehody pocítily tisíce cestujících nejen v Olomouckém kraji.
Jihlava – V autodílnách a pneuservisech po celé republice, tedy i na Jihlavsku, se tento týden mechanici nezastaví. Jako každý rok řidiči nechávají výměnu gum na poslední možné datum. Podle vyhlášky totiž musí mít auta od prvního listopadu přezuté zimní pneumatiky. Pokud majitelé vozů nestihnou zajet do servisu v termínu, nebojí se ani tolik pokuty nebo smyků.