
Rozhodnuto: školy na Jihu se sloučí. Kdy začnou změny?
Přes veškeré snahy rodičů, učitelů i žáků se nepodařilo zabránit sloučení Základní a mateřské školy Mitušova 8 se Základní a mateřskou školou Mitušova 16 v Ostravě-Hrabůvce.
Přes veškeré snahy rodičů, učitelů i žáků se nepodařilo zabránit sloučení Základní a mateřské školy Mitušova 8 se Základní a mateřskou školou Mitušova 16 v Ostravě-Hrabůvce.
Kyjev - Boxerský šampion Vitalij Kličko byl v dnešním druhém kole ukrajinských místních voleb znovuzvolen starostou Kyjeva. Ukázaly to podle agentury AFP dva průzkumy mezi voliči před volebními místnostmi. Hlasování, které se netýká anektovaného Krymu a separatisty ovládnutých oblastí v Donbasu na východě země, skončilo v 19:00. Výsledky se čekají v pondělí.
Brno – Investice v řádu stovek milionů korun připravuje v následujících třech letech vlastník největšího českého akvaparku v Pasohlávkách na Brněnsku. Na přilehlém pozemku o rozloze 26.000 metrů čtverečních chce přistavět novou zónu s atrakcemi. Na jaře navíc plánuje zprovoznit hotelový komplex za 60 milionů korun. Novinářům to dnes oznámil Dalibor Komárek z marketingu akvaparku.
Nový Bydžov - Lenka Pourová pracuje na interním oddělení v nemocnici v Novém Bydžově.
Žižkovo Pole – Už jen do nedělní půlnoci mohou lidé vybírat Alej roku 2015. Hlas mohou dát i lipové aleji u Žižkova pole.
Olomouc – Dvaadvacetiletý kajakář Jiří Prskavec obhájil vítězství v anketě Kanoista roku, jejíž vyhlášení v sobotu večer proběhlo v olomouckém BEA Centru. V hlasování funkcionářů, trenérů, závodníků a novinářů získal 197 bodů a porazil o 52 bodů další kajakářku Kateřinu Kudějovou. Třetí místo obsadila talentovaná sedmnáctiletá Martina Satková, která jezdí na kajaku i kanoi vodní slalom i sjezd na divoké vodě.
Trutnovsko, Pojizeří - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Měsíčně odměníme hned dvě miminka. Hlasovat je totiž možné nejen prostřednictvím originálních kuponů vystřižených z novin, ale také přes internet.
Olomouc - Dvaadvacetiletý kajakář Jiří Prskavec obhájil vítězství v anketě Kanoista roku, jejíž vyhlášení v sobotu večer proběhlo v olomouckém BEA Centru.
Mělník – Toník Kubišta už má ve svých necelých dvou měsících jasno, co z něj jednou bude. Vzhledem k tomu, že jeho tatínek Michal je kapitánem fotbalového týmu ve Velkém Borku, stane se z něho fotbalista.
Liberecko /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ - Představujeme vám miminka narozená v 46. týdnu roku 2015. Hlasujte o to nejhezčí!
Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků.
Slovácko - Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.
Valašsko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic ve Zlínském kraji vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.
Jindřichohradecko – Už jen do konce tohoto víkendu mohou lidé vybírat Alej roku 2015, ve které má i Jindřichohradecko svá želízka v ohni.
Rakovník /ANKETA, GALERIE/ - Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 7. do 13. listopadu.
Jihlava, Pavlov – Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo podporu ve výši 1,3 milionu korun na další celoroční činnost Stanice Pavlov u Ledče nad Sázavou, která pečuje o handicapované živočichy.
Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to vždy každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.
Monako - Závody bez Rusů? Ano. Mezinárodní atletická federace IAAF kvůli systematickému dopingu dočasně pozastavila členství ruskému svazu. Ruští atleti tak nesmějí startovat v mezinárodních soutěžích a hrozí jim, že přijdou o účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro. O suspendaci v pátek rozhodla Rada IAAF, hlasování dopadlo jednoznačně v poměru 22:1. Jednání se zúčastnilo 24 členů, ruský zástupce hlasovat nemohl.
Kladno, Slaný - V uplynulém týdnu se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.
Praha - Je považována za jednu z nejpříjemnějších tenistek na okruhu. Teď Lucie Šafářová jako druhá Češka získala ocenění Srdce Fed Cupu. Cenu určenou pro hráčku s největším týmovým duchem světové devítce přisoudili fanoušci v hlasování na internetu před víkendovým finále proti Rusku v Praze.
Mělník, Neratovice - Prohlédněte si miminka, která se nově narodila v mělnické a neratovické porodnici.
Praha - Sněmovna dnes neschválila vládní novelu zákona o pojišťovnictví, která měla do českého zákona zavést nové evropské směrnice. Při závěrečném hlasování chyběly tři hlasy. Poslanci předtím nepodpořili žádný návrh na omezení provizí zprostředkovatelů. Pro zákon nehlasovali poslanci ČSSD a část lidovců. Někteří poslanci KDU-ČSL hlasovali pro zákon, podpořil ho klub ANO, většina poslanců KSČM i dva nezařazení poslanci.
Berounsko - Představujeme další miminka, která se narodila v měsíci říjnu a listopadu roku 2015 v hořovické porodnici U Sluneční brány.
Tachovsko – Už jen několik desítek hodin zbývá do ukončení hlasování v anketě Alej roku 2015. O hlasy příznivců se ucházejí dvě aleje z tachovského okresu, a to Jírovcová alej v Kladrubech a Dlouhá alej v Tachově. Ta je více známá pod lidovým názvem Alej K Minerálce.
Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat. Proto dnes opět představujeme zástupce budoucí generace, kteří se v příbramské porodnici narodili od 3. do 11. listopadu 2015. Přestože víme, že každé miminko je nejkrásnější, můžete se zapojit do hlasování o miminko týdne.
Praha – Jednání politiků o mimořádném zvýšení penzí vypadalo v posledních týdnech spíše jako dražba, kde se přihazují částky. Nejdříve 600, pak 900, pak 1000 a nakonec 1200 korun je „vítězná" částka, kterou senioři dostanou ke své penzi v únoru 2016. Návrh mimořádné valorizace dnes sněmovna schválila 163 hlasy ze 164 přítomných.
Slovácko - Na stránky Slováckých novin se vrátila populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už šestém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.
Příbram – První etapa projektu Příbramského deníku Řád srdce je u konce. V této části jste vy, naši čtenáři, posílali nominace na ty, o kterých se domníváte, že by měli být adepty ocenění Řád srdce. Na ty, kteří mají srdce na správném místě, dokáží podat pomocnou ruku, jsou optimisty a rozdávají pozitivní energii.
Kamenický Šenov - Sklář z Kamenického Šenova Bedřich Seifert, který získal titul Živnostník roku 2015 Libereckého kraje, nyní bojuje ve finále této soutěže.
Mělnicko – Rok utekl jako voda a opět se přiblížil čas, kdy si celé Česko společně zazpívá koledy. Vánoce jsou za dveřmi, ale ještě než budeme rozbalovat dárky pod vánočním stromečkem, společně si zazpíváme.
Berounsko – První etapa projektu Berounského deníku Řád srdce je u konce.
Jihlava - Vedení města tak chce předejít trapným diskusím, především u cen in memoriam
Členové zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih ve čtvrtek schválili sloučení Základní a mateřské školy Mitušova 8 se Základní a mateřskou školou Mitušova 16.
Náchodsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vybírat krajského Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Náchodsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vybírat okresního Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Slovácko - Milí čtenáři, na stránky Slováckých novin se vrací populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už šestém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky. První soutěžní kolo naleznete ve Slováckých novinách už 13. listopadu.
Orlickoústecko – Už za necelý měsíc se celé Česko rozezní společným zpíváním koled. Letošní pátý ročník se uskuteční ve středu 9. prosince od 18 hodin. Už nyní se můžete přihlásit prostřednictvím on-line formuláře na webových stránkách www.ceskozpivakoledy.cz.
Bohuslav Sobotka byl poctěn důvěrou odstupující polské vlády, když jej premiérka Kopaczová požádala, aby na summitu EU-Afrika zastupoval vedle českých zájmů i zájmy polské. Unijní debata o uprchlících koliduje s ustavujícím zasedáním nového polského parlamentu a i u sousedů platí, že košile je bližší než kabát. Pověřit českého premiéra hájením polských zájmů má jistou logiku: Nastupující polská politická garnitura měla nedávno za zlé odstupující vládě, že zradila Čechy, respektive Višegrád při hlasování o uprchlických kvótách.
Londýn - Roger Federer vyhrál potřinácté za sebou hlasování fanoušků o nejoblíbenějšího tenistu. Čtyřiatřicetiletý Švýcar zároveň už pojedenácté získal Cenu Stefana Edberga za sportovní chování, o níž rozhodují sami tenisté. Informoval o tom web ATP.
Svitavy - Přinášíme další kolo ankety o Borce kola. Vybírejte nejlepší hráče sezony.
Hodonín – Dva nováčci od poslední schůze zastupitelů hlasují za voliče v okresním městě. Sedmdesátiletého psychologa Josefa Konečného a zdravotní sestru Riu Otrubovou vystřídali v klubu Nezávislých analytik Karel Balga a lektorka angličtiny Radana Stahalová.
Třebíč - Na letošním Fóru Zdravého města se v pondělí odpoledne sešlo přes sto občanů Třebíče. Vyjádřit se mohli k jakémukoliv problému či oblasti, která je z jejich pohledu problematická a měla by se řešit.
Rakovník /ANKETA/ - Rakovnický deník ve spolupráci s Lékárnou U parku, kterou vlastní PharmDr. Darina Svobodová, vyhlašuje letos opět anketu o Sympaťáka měsíce, potažmo roku. Výherci získají od Dariny Svobodové poukázku, za níž si budou moci vybrat v této lékárně zboží.
Pacov – Lidé z Pacova a okolí mohou odvážet odpady do nejlepším sběrného dvora.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Když jsou občané nespokojeni s centrální vládou, většinou to politikům spočítají uprostřed volebního období v obecním či krajském hlasování. Při pohledu na historii krajských voleb v Česku se tato teorie do značné míry potvrzuje.
Podolí – Hazard u nás nechceme. Tak rozhodli v úterý zastupitelé v Podolí na Brněnsku o nové vyhlášce zakazující hazard na území obce. Připojí se tak nejen k Brnu, ale i k ostatním obcím, s kterými na Šlapanicku sousedí.
Pelhřimov – Zastupitelstvo města Pelhřimova na středečním sedmém zasedání projednávalo mimo jiné návrh na uskutečňování přímých přenosů ze svých zasedání. Návrh na zveřejňování záznamu ale nebyl schválen.
Jičínsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě dole vybírat krajského Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Hodonín – Starostou okresního města se stal předseda hodonínské organizace ANO 2011, šedesátiletý Milan Lúčka. Při úterním hlasování ho podpořilo osmnáct hlasů, a to z tábora nového koalice ANO, ČSSD, Změny a Positivně (KDU a KONS), a dva Svobodní. „Jednal jsem transparentně, takže jsem podporu očekával," řekl Milan Lúčka, kterého do čela radnice navrhl předseda zastupitelského klubu ANO Libor Střecha.
Pardubice - Sejdeme se tentokrát na třídě Míru.