Břeclavsko – Že se v pátek začínající volby stanou vyvrcholením názorových střetů jen ve větších městech? Kdepak. O hodně se hraje i na některých vsích. Například v Kurdějově lidé výrazně promluví o budoucí podobě své obce. Proti sobě tam stojí skupiny mající rozdílné pohledy mimo jiné na využití lokality Záhumenice.
Benešov – V jednotě je síla. Právě tímhle prastarým heslem se řídí některé volební strany v Benešově. Vypozorovat to lze například z toho, jak si budoucí komunální politici počkají na výsledky voleb do jejich zastupitelstva.
Břeclavsko – Že se v pátek začínající volby stanou vyvrcholením názorových střetů jen ve větších městech? Kdepak. O hodně se hraje i na některých vsích. Například v Kurdějově lidé výrazně promluví o budoucí podobě své obce. Proti sobě tam stojí skupiny mající rozdílné pohledy mimo jiné na využití lokality Záhumenice.
Příbram /ROZHOVOR/ – David Teper z Příbrami vybírá kandidáty do obecního zastupitelstva i do Senátu poprvé. Při předchozích volbách ještě nebyl plnoletý. Z prvního hlasování je trochu nesvůj.
Brusel – Dva výbory europarlamentu dnes v hlasování odmítly podpořit slovinskou expremiérku Alenku Bratušekovou jako členku a místopředsedkyni budoucí Evropské komise. Proti hlasovalo 112 členů výborů pro životní prostředí a pro průmysl, výzkum a energetiku, pro jen 13. Potřebnou podporu naopak získal Španěl Miguel Arias Cañete.
Severní Čechy - Kadeřnické studio Jana Burdová bude již počtvrté spolu s Deníky měnit šest žen. První proměněnou uvidíte na stránkách severočeských Deníků 19. listopadu, kdy začne i velká soutěž.
Unhošť – Pořádně napjatá předvolební atmosféra panuje v Unhošti. Zástupci stávající vládnoucí koalice i opozice se shodnou v podstatě na jediném: Navázat konkrétní spolupráci po volbách nebude určitě jednoduché.
Mikulov, Pasohlávky – Zatímco ve většině obcí a měst v břeclavském okrese půjdou lidé v pátek a sobotu volit své zastupitele, v Mikulově a Pasohlávkách mají ještě o „starost" navíc. Čeká je hlasování v referendech.
Ctiboř – Na stav čtyři ku čtyřem, co se týká zastoupení holčiček a kluků postupujících do hlasování o Miminko roku 2014 vyrovnal svým srpnovým vítězstvím v anketě Nejsympatičtější miminko měsíce Davídek Barda ze Ctiboře.
Valašské Klobouky – Mohli mít letní kino, nový chodník, zimní kluziště nebo třeba zpřístupněnou zahradu u základní umělecké školy. Vybrali si nové hřiště. Po dlouhých letech, kdy si jej rodiče přáli, bude hotové ještě letos na podzim.
Pitín – Soutěž o nejlepší strom letošního roku pomalu spěje ke konci a ve vedení se stále drží Dub rodiny z Pitína. Strom, který symbolizuje pospolitost, vede k cíli tamní patron Miroslav Kužela. Do konce však zbývá ještě několik posledních dnů, a tak vítězná pozice stále není jistá.
Pitín – Soutěž o nejlepší strom letošního roku pomalu spěje ke konci a ve vedení se stále drží Dub rodiny z Pitína. Strom, který symbolizuje pospolitost, vede k cíli tamní patron Miroslav Kužela. Do konce však zbývá ještě několik posledních dnů, a tak vítězná pozice stále není jistá.
Zlínský kraj - Příběh regulačních poplatků v českém zdravotnictví se pomalu chýlí k závěru. Museli jste někdy přehodnotit rozhodnutí jít k lékaři proto, že jste neměli aktuálně na poplatky? Hlasování je anonymní.
Praha – Tentokrát zůstávají tak trochu ve stínu komunálního hlasování. Volby do třetiny Senátu, které se konají pravidelně každé dva roky, ale nyní mohou přinést i nečekané zvraty. ČSSD bojuje o udržení většiny, na paty jí šlapou nováčci, jako je hnutí ANO. A pokud výsledek sociálních demokratů bude slabý, mohla by oslabit i pozice premiéra Bohuslava Sobotky. Volič začne rozhodovat už tento pátek. Dnešek je ale poslední den, kdy je možné si osobně požádat o vydání voličského průkazu.
Břeclav - Dvaadvacetiletá Monika Vrágová z Břeclavi má za sebou již několik soutěží krásy. V té poslední, Miss face, se účastnila sobotního finále v Praze. Úspěšně. Získala nejvíce hlasů v internetovém hlasování a odjížděla s titulem miss internet. Vrágová vystudovala obchodní akademii a nyní pracuje na městském úřadu v Břeclavi. Modeling má jako koníček. Avšak jak sama říká, kdyby přišlo hodně nabídek, dokázala by se modelingu věnovat naplno.
Rožnov pod Radhoštěm – Druhou porážku v boji za zrušení parkovacích karet pro rožnovské úředníky a zastupitele si v minulém týdnu připsal Ivo Jelínek (SNK ED).
Benešovsko – V rámci někdejšího okresu je v 217 okrscích ve volebních seznamech přes 77 tisíc oprávněných voličů. A k nim mohou přibýt další, občané Evropské unie s pobytem u nás.
Jihlava – Sestřička z Nemocnice Jihlava Simona Hájková vybojovala o víkendu titul Nej sestry roku. Zazářila mezi třinácti finalistkami a finalisty z celé České republiky. Vítězka je vrchní sestrou dětského oddělení a pracuje na novorozenecké jednotce intenzivní péče, kde se stará o nejmenší pacienty.
Jihlava – Sestřička z Nemocnice Jihlava Simona Hájková vybojovala o víkendu titul Nej sestry roku. Zazářila mezi třinácti finalistkami a finalisty z celé České republiky. Vítězka je vrchní sestrou dětského oddělení a pracuje na novorozenecké jednotce intenzivní péče, kde se stará o nejmenší pacienty.
Jevíčko – Tak jako všude jinde se za uplynulé čtyři roky podařilo zastupitelům města mnoho dobrého. Jsou také projekty, které nejsou dotažené dokonce, nebo neprošly hlasováním. Je tedy možné, že je příští zástupci Jevíčka opráší. Už za týden bude jasno, kdo usedne na radnici a určí směřování města.
Náchodsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vybírat krajského Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Náchodsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vybírat okresního Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Praha - Elegantní a zdá se, že i začarována, je vila na pražské Kampě, ve které bydlel komik Jan Werich. I když je o její prostory zájem, už přes deset let zůstává prázdná. Vedení radnice první městské části se totiž nemůže shodnout na způsobu jejího využití. Nechalo tedy hlasovat své občany o jejím dalším osudu.
Kutnohorsko – Se začátkem školního roku usedly do školních lavic po celém Kutnohorsku stovky prvňáčků. Na strany Kutnohorského deníku vrací i oblíbená soutěž Prima prvňák Kutnohorského deníku.
Praha – Poslední z více než osmi milionů voličů v Česku mají nejpozději dnes dostat hlasovací lístky, na nichž budou jména kandidátů na budoucí obecní zastupitele. Na třetině území republiky šedomodré obálky obsahují navíc i lístky s kandidáty na senátory. Nových informací o jejich vyhlídkách na úspěch se ale nedočkají. Ode dneška až do sobotního uzavření volebních místností platí zákaz zveřejňování výsledků volebních průzkumů.
/INFOGRAFIKA, ROZHOVOR/ - Potkáváme je v obchodech, na náměstích, u lékaře. Známe je a víme, kdo je kdo. Jak ale zařídit, aby v zastupitelstvu seděl právě Pepík, ale rozhodně se do něj nedostal Franta? A co když oba kandidují za stejnou stranu? Komunální volby jsou v tomto směru velmi ošidné.
Praha /INFOGRAFIKA, ROZHOVOR/ - Potkáváme je v obchodech, na náměstích, u lékaře. Známe je a víme, kdo je kdo. Jak ale zařídit, aby v zastupitelstvu seděl právě Pepík, ale rozhodně se do něj nedostal Franta? A co když oba kandidují za stejnou stranu? Komunální volby jsou v tomto směru velmi ošidné. Než půjdete v pátek či sobotu k urnám, rozmyslete si pečlivě, jak se svým hlasem naložíte. Křížkování totiž automatický úspěch vašeho favorita nezaručuje.
Svitavy – Začíná horký týden, který vyvrcholí komunálními volbami. Jak dopadnou? Na odhady je ještě brzy. Dnes odkryjeme výsledky internetové ankety, kterou připravil Deník.
Votice – Voliče v patnácti obcích na Voticku čekají v pátek a v sobotu kromě hlasování o obsazení obecních zastupitelstev také doplňovací volby do senátního obvodu č. 18, který zahrnuje Příbramsko, část obcí na území Prahy – západ a několik okrsků na Berounsku.
Orlickoústecko - Začíná žhavý volební týden, na jehož konci budeme znát skutečné vítěze komunálních voleb, nové zastupitele a také horké kandidáty na starosty měst a obcí. O všem rozhodnou ti, kdo půjdou volit.
Rychnovsko – Emoce, které vyvolalo internetové hlasování, ve kterém mohli čtenáři volit svého „starostu" s předstihem, předčily všechna očekávání. Na webu Rychnovského deníku se shromáždily tisíce hlasů a desítky diskuzních příspěvků. Výsledek ankety je však pouze orientační. Hlasovat se mohlo jednou za hodinu z jedné IP adresy. Tudíž někteří hlasovali vícekrát.
Náchodsko - Internetové, virtuální volby starostů, které Deník pořádal po několik minulých týdnů na svých internetových stránkách www.nachodsky.denik.cz, znají vítěze.
Orlickoústecko – Začíná žhavý volební týden, na jehož konci budeme znát skutečné vítěze komunálních voleb, nové zastupitele a také horké kandidáty na starosty měst a obcí. O všem rozhodnou ti, kdo půjdou volit.
Teplicko - Všechny tři hodnotné ceny v soutěži pro amatérské fotografy Nej foto jsou předány. Druhá v pořadí skončila Milana Hampejsová, která vyhrála digitální fotoaparát. „Mám z něj upřímnou radost, alespoň můžu více fotit vnoučka. Je mu rok a půl a na soutěžní fotografii pije pivo z lahve. Holt chlapa v sobě nezapře," usmála se Milana Hampejsová.
Valašské Meziříčí – Návrh na bezplatnou městskou hromadnou dopravu (MHD) ve Valašském Meziříčí neprošel. Zastupitelé města jej před několika dny rozdílem jediného hlasu zavrhli. Přitom ještě na jaře titíž městští poslanci podpořili snahu vedoucí k vypracování nových tarifních podmínek v MHD, které měly bezplatné jízdné umožnit.
Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka. Může se ale stát, že právě vás v porodnici nezastihne. Přesto vaše dítě neztrácí šanci být v novinách dřív, než se naučí svá první slova. Můžete nám poslat jeho fotku na mail: rychnovsky@denik.cz a své miminko najdete na stránkách Rychnovského deníku nebo na www.rychnovsky.denik.cz/miminka. Tam najdete i všechna miminka, která již v Rychnovském deníku vyšla.
Podkrkonoší – Minulou sobotu v rámci akce Zavírání sezony na Zvičině byli slavnostně vyhlášeni a oceněni výherci letošní fotosoutěže. Ta byla zahájena 3. května při Otevírání turistické sezony na Zvičině. Šestý ročník fotosoutěže Podkrkonoší nesl téma Obce a města v Podkrkonoší.