Kladno, Slaný - Vážení čtenáři, svými hlasy rozhodněte o dubnovém miminku narozeném v kladenské a slánské porodnici. Vybírejte z dětí, které získaly vaše největší sympatie v jednotlivých týdenních kolech uplynulého měsíce. Z nich zvolte novorozence, jenž postoupí do velkého finále Miminko 2011.
Příbram/ V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat. Proto dnes opět představujeme zástupce budoucí generace, kteří se v příbramské porodnici narodili od 27. května do 1. června 2011. Přestože víme, že každé miminko je nejkrásnější, můžete se zapojit do hlasování o miminko týdne.
Zlínský kraj – Uniforma, helmy, hadice i těžký dýchací přístroj. Na jedné straně nasazují vlastní životy, na té druhé je čeká promenáda v plavkách na jehlových podpatcích a na konci možná i korunka miss. Nejde o klasickou volbu královny krásy, ale o Miss hasičku 2011.
Kutnohorsko /SOUTĚŽ/ - Máte doma pejska nebo kočičku? V tom případě jste jistě přesvědčeni, že právě ten váš miláček je miláčkem, či lépe mazlíčkem číslo 1. Nenechte si vašeho kamaráda pro sebe. Ukažte všem čtenářům, jaký je fešák, jaká je to parádnice.
Liberecký kraj – Za další mohutný odsávač veřejných peněz považují Starostové pro Liberecký kraj vytvoření nové akciové společnosti kraje – Silnice LK. Její založení si odhlasovali zastupitelé i přes odpor opozice na svém posledním zasedání tento týden.
Kolínsko /ANKETA/ - Máte doma pejska nebo kočičku? V tom případě jste jistě přesvědčeni, že právě ten váš miláček je miláčkem, či lépe mazlíčkem číslo 1. Nenechte si vašeho kamaráda pro sebe. Ukažte všem čtenářům, jaký je fešák, jaká je to parádnice.
Skalice – Jubilejní desátý ročník oblíbené ankety Strom roku zná své finalisty. Z Jihomoravského kraje vybrala porota skalický platan javorolistý. Sto osmdesát let starý strom je vysoký osmatřicet metrů a jeho obvod je šest set padesát centimetrů.
Liberec – Za další mohutný odsávač veřejných peněz považují Starostové pro Liberecký kraj vytvoření nové akciové společnosti kraje – Silnice LK. Její založení si odhlasovali zastupitelé i přes odpor opozice na svém posledním zasedání tento týden.
Počátky – Co obyvatele Počátek ve městě trápí a co by rádi změnili? To mohli dát najevo na setkání s představiteli města, které se v Počátkách na začátku týdne konalo vůbec poprvé.
Ústí nad Labem – Ústecký deník se snažil půl roku vyhledávat šikovné děti ve sportovních areálech, aby dokázal čtenářům, že na Ústecku je stále dost mimořádných sportovních talentů.
Teplice - Pitná voda na severu Čech bude dál zdražovat a v roce 2015 její cena zřejmě dosáhne 100 korun za metr krychlový. Vyplývá to z cenové prognózy, s níž dnes seznámila Severočeská vodárenská společnost (SVS) své akcionáře. Už nyní je voda v Ústeckém a Libereckém kraji jedna z nejdražších v Česku; letos stojí 1000 litrů 75,19 koruny. Cena roste kvůli velkým investicím a podmínkám evropských dotací, řekl ČTK ředitel SVS Miroslav Harciník. Některá města už považují cenu za příliš vysokou a chtějí zpomalení růstu.
Kolín – V radniční síni se sešla porota, aby rozhodla, kterému z nominovaných stavebních děl udělí výroční cenu pro Stavbu roku 2010, realizovanou na území města Kolín. Zasedání řídil tradiční triumvirát, sestávající z úřadujících postů gremiálního prezidenta, ředitele školy a starosty města.
Teplice - Třída 8.E z Gymnázia Teplice vyhrála s 8534 hlasy letošní soutěž severočeských Deníků o nejlepší maturitní tablo. Vítěz získává od vydavatele našich novin deset tisíc korun. A to není všechno! 8.E navíc vyhrála i prémii za prvenství v okrese - dva tisíce. Blahopřejeme!
Přerov – Na vydařený nápad, díky němuž se před dvěma lety rozzářila šedivá popelářská auta, chtějí letos navázat Technické služby města Přerova. Ty tehdy vyhlásily soutěž s názvem Veselé autíčko o nejhezčí kresbu, do níž se zapojily přerovské základní školy.
Příbram /OSOBNOST REGIONU/ – Zanedlouho se hlasování v anketě Osobnost kulturního života příbramského regionu od roku 1945 přehoupne do své druhé poloviny.
Podolí – Miroslav Křižka zůstává nadále ve funkci starosty Podolí. Ve středu o tom jednoznačně rozhodlo zastupitelstvo obce. Návrh na jeho odvolání přitom inicioval samotný Křižka kvůli jeho kauze s vrácením odstupného.
Region - Historicky první nejhorší díra na českých silnicích je známa od včerejšího dne. V unikátní anketě se jí stal výmol na silnici druhé třídy v Rychvaldu na Karvinsku.
Benešovsko - Náhodným losováním vybrala redakce Benešovského deníku deset miminek narozených v květnu, která se ucházejí o vaši přízeň v pravidelné soutěži. Miminka, která získají během letošního roku nejvíce hlasů, se kvalifikují do finále o hodnotné ceny.
Nový Jičín - Historicky první nejhorší díra na českých silnicích je známá od včerejšího dne. V unikátní anketě se jí stal výmol na silnici druhé třídy v Rychvaldu na Karvinsku.
Jihočeský kraj – „Jsem zklamaný, protože při prvním hlasování se ukázalo, že ke spojování dvou našich škol není dostatečná vůle. To, že si někdo našel obezličku jak toho dosáhnout, je zarážející,“ neskrýval své rozhořčení starosta Strakonic Pavel Vondrys.
Praha /JAK CHUTNÁ PRAHA/ - Jak se zdá, veřejnost má jiné chutě než profesionální kuchaři. Zatímco gurmáni jako nejlepší recept v soutěži Jak chutná Praha vybrali morkové řezy, v hlasování veřejnosti vyhrála kančí kýta.
Hradec Králové - Celkem šest tříd se přihlásilo do soutěže Hradeckého deníku o nejlepší tablo. Nyní už je čtenářích, aby rozhodli, který z účastníků ankety se může chlubit nejlepší prezentací svého maturitního ročníku.
Kolín - Cílem je zvolit osobnost, která je dle mínění většiny hlasujících největší osobností města Kolína. Může to být kdokoliv, kdo se narodil, žil nebo působil ve městě Kolín, a kdo významně ovlivnil jeho historii a rozvoj.
Královo Pole - „Získal jste obecní byt od bývalého vedení radnice a obratem ho prodal,“ tvrdí místostarosta Králova Pole Daniel Valenta (TOP09) na adresu tamního zastupitele Pavla Palečka (nezávislý).
Trutnovsko - Fotbalová anketa pokračuje podzimními koly. Až do páteční dvacáté hodiny máte možnost hlasovat pro krajského Borce tohoto týdne. V nabídce máte na výběr fotbalisty hrající trutnovský Okresní přebor, III. nebo IV. třídu!
Trutnovsko - Až do páteční dvacáté hodiny máte možnost hlasovat pro krajského Borce tohoto týdne. V nabídce máte na výběr fotbalisty hrající Divizi, Krajský přebor, 1. A nebo 1. B třídu.
Jičínsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vpravo vybírat okresního Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Jičínsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vpravo vybírat krajského Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.