
ANKETA: 8. kolo - okresní Borec kola
Orlickoústecko - Orlický deník vám nabízí možnost aktivně se zapojit do fotbalového dění v okrese. Zvolte fotbalového borce kola!
Orlickoústecko - Orlický deník vám nabízí možnost aktivně se zapojit do fotbalového dění v okrese. Zvolte fotbalového borce kola!
Třinec - Třinecká knihovna se cíleně a systematicky věnuje práci s dětmi, má pěkné oddělení pro dospělé. Již řadu let se snaží vybudovat oddělení pro mládež, doposud však scházely vhodné prostory. „Snažíme se podchytit malé čtenáře, naučit je lásce ke knihám, posilovat jejich vztah k městu a regionu. Na tuto činnost však bohužel nenavazuje další systematická práce s dospívajícími a mladými lidmi. Když odejdou ze školy, většinou je ztratíme. Na mládež mezi třinácti až šestadvaceti lety se cíleně nikdo nezaměřuje,“ posteskla si ředitelka třinecké městské knihovny Martina Wolna.
Králův Dvůr - Zastupitelé města odmítli podpořit činnost místního fotbalového klubu mimořádnou finanční dotací
Jičínsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vpravo vybírat krajského Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Jičínsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vpravo vybírat okresního Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Ostrava - „Stružielka - a co to je?“ podivuje se většina lidí, která se s tímto nezvyklým názvem setká poprvé. Stružielka označuje v západoslovenském nářečí nástroj kysuckých lidových řezbářů. Je však také názvem nejstaršího programu ostravského Rotary klubu. Týdenní tábor, kde se sjedou handicapované děti a mladí lidé ze sociálně slabých rodin od nás i ze Slovenska, již šestnáct let organizuje v úzké spolupráci s Múzickou školou v Ostravě-Mariánských Horách se speciálním zaměřením pro zdravotně postiženou mládež a s kolegy z Rotary klubu v Žilině.
Brno /AKTUALIZUJEME/ - Zastupitelé města Brna na svém úterním zasedání při prvním projednávání zamítli dodatek smlouvy o výměně pozemků mezi městem Brnem a Správou železniční dopravní cesty. To by znamenalo ohrožení plánovaného přesunu brněnského hlavního vlakového nádraží.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Bouřlivá diskuze kvůli zdánlivě pouhé směně pozemků se rozvířila v brněnském zastupitelstvu. Výměna pozemků mezi městem Brnem a Správou železniční dopravní cesty totiž má uvolnit místo pro stavbu nádraží v odsunuté poloze. Zastupitelé ji nejdříve zamítli, později díky změně názoru klubu občanských demokratů nakonec schválili. Stranu zelených navíc vyzvali k odchodu z koalice.
Chrudim - Kdo se stane na podzim v okresní části dalším Borcem kola? Rozhodují vaše hlasy!
Trutnov - Vřadě míst regionu patří současné dny čtenářům. Včera začal třináctý ročník Týdne knihoven, letos smottem Knihovny– Knihovna mého srdce.
Chrudimsko - Kdo se bude na podzim v krajské části pyšnit dalším titulem Borec kola? Hlasujte a pomozte nám vybrat vítěze!
Orlickoústecko - Orlický deník vám nabízí možnost aktivně se zapojit do fotbalového dění v okrese. Zvolte fotbalového borce kola!
Krkonoše/Pojizeří - Soutěž o nejhezčí miminko: Každý týden vložíme do stránek s fotografiemi hlasovací kupon se jmény novorozenců s pořadovým číslem a naši čtenáři vyberou to nejhezčí za daný měsíc.
Svitavy - Hlasujte pro nejlepšího hráče uplynulého víkendu ve fotbalových okresních soutěžích.
Svitavy - Hlasujte pro nejlepšího hráče uplynulého víkendu ve fotbalových krajských soutěžích.
Uherské Hradiště - Máte pohlednou přítelkyni, sestru, kamarádku, spolužačku, kolegyni z práce, známou nebo například sousedku? Tak neváhejte, vyfoťte ji a pošlete k nám do redakce její portrét.
Tábor - Zastupitelé mají rozhodnouto přijetí dotace na obnovu Jordánu.
Náchodsko /ANKETA/ - Hlasujte o fotbalového krajského borce kola. Až do pátku 9. října do pravého poledne můžete v naší anketě volit krajského Borce v pátém kole podzimní části fotbalových soutěží.
Náchodsko /ANKETA/ - Hlasujte o vašeho fotbalového favorita okresních soutěží. Až do pátku 9. října do pravého poledne můžete v naší anketě volit svého Borce okresního přeboru v pátém kole podzimní části fotbalových klání.
Lomnice nad Popelkou - V lomnickém Tylově divadle se uskuteční v sobotu 31. října finále tradiční soutěže Mažoretka roku, které bude zakončeno finálovým galavečerem.
Pardubice/Praha: V těchto dnech se v Praze – letos netradičně v CEVRO institutu – uskutečnilo setkání nejlepších studentů ze soutěží mezinárodní vzdělávací organizace Junior Achievement loňského školního roku.
Ralsko - Nového velitele mají městští strážníci v Ralsku. Doposud jím byl, podle zákona, vždy starosta města. Jeho funkci nyní zastupitelé přenesli na místostarostu Václava Bilického.
Strakonice /DOPLNĚNO/ - Zpěvačku skupiny Melodion poslali zpátky do soutěže diváci.
Švihov - Šest stovek lidí zlákala v sobotu večer na švihovský hrad akce „Švédi na Švihově“.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Boleslavský deník vám přináší fotografie miminek, která se narodila nejen v Mladé Boleslavi.
Ústí nad Labem - Představujeme vám miminka vyfotografovaná přibližně ve 40. týdnu roku 2009.
Mělník /HLASOVÁNÍ/ - Představujeme vám miminka, která se narodila v mělnické porodnici od 25. zářído1. října2009.
Chomutovsko - Dejte hlas jednomu z dětí, které se narodily na Chomutovsku na přelomu září a října 2009.
Neštěmice -Městský obvod Neštěmice zastavil hledání nového erbu a vlajky. Přestože už zaplatil jednorázovou desetitisícovou částku heraldikům za nový návrh.
Strakonice - Bývalý primář strakonické porodnice Jiří Chod je od pátku 2. října novým šéfem dozorčí rady Měšťanského pivovaru Strakonice.
Opava /ANKETA/ - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme šest holčiček a osm chlapečků.
Dublin - Voliči v Irsku v pátek ve druhém referendu rozhodovali o osudu lisabonské smlouvy, která má reformovat instituce rozšířené Evropské unie.
Kodaň – V hlasování MOV o pořadatele olympiády v roce 2016 vyhrálo Rio de Janeiro, Obamovo Chicago propadlo.
Mělník - Miminkem čtyřicátého letošního týdne se stal Dominik Doležal.
Kutnohorsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka. Miminka z této fotogalerie najdete v sobotním vydání Kutnohorského deníku 3. října.
Berounsko - Seznamte se s nejmladšími občánky berounského regionu.
Berounsko /FOTOGALERIE/ - Na internetu každý týden můžete vidět nové občánky z Berounska a Hořovicka. Svým hlasem pak můžete rozhodnou o miminku týdne.
Kladno, Slaný - V uplynulém týdnu se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.
Mokré - Čtvrtý ročník květinové soutěže o nejrozkvetlejší dům v Mokrém má už svoje vítěze. Květinovou výzdobu z odborného hlediska opět hodnotil pan Jaroslav Černý ze Zahradního centra v Opočně a o druhou cenu se postarala veřejnost svým hlasováním.
Dublin /AKTUALIZOVÁNO/ - Voliči v Irsku ve druhém referendu rozhodují o osudu lisabonské smlouvy, která má reformovat instituce rozšířené Evropské unie. Účast v hlasování byla v prvních hodinách velmi nízká.
Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat. Proto dnes opět představujeme zástupce budoucí generace, kteří se v příbramské porodnici narodili od 23. září do 1. října 2009. Přestože víme, že každé miminko je nejkrásnější, můžete se zapojit do hlasování o to, které se vám líbí nejvíc.
Okres Louny - Pořadí nejúspěšnějších sportovců z okresu Louny určí pouze čtenáři Žateckého a lounského deníku.
Opava - Vážení čtenáři, od soboty probíhala anketa o nejsympatičtější miminko minulého týdne. Hlasování skončilo a přinášíme vám výsledky.
Tábor - Zastupitelé Tábora budou hlasovat o přijetí dotace na obnovu Jordánu. Na jednání se chystají i plánští kritici.
Švihov - Hrad Švihov se o víkendu opět ocitne ve válečném obležení.
Česká Lípa - Bývalý starosta České Lípy a exhejtman Libereckého kraje Petr Skokan již není členem rady města Česká Lípa. Na svém středečním jednání jej odvolala většina českolipských zastupitelů. Z osmnácti hlasujících bylo pro odvolání patnáct.
Pardubice - Návštěvníci AFI Paláce mohou až do 8. října hlasovat o nejhezčí obrázek soutěže Namaluj si koně a vyhrát vstupenky na Velkou pardubickou a další dárky.
Veselí nad Lužnicí - Lidové hlasování nepočká na termín parlamentních voleb. Petiční výbor zuří.
Česká Lípa - Bývalý starosta České Lípy a exhejtman Libereckého kraje Petr Skokan již není členem rady města Česká Lípa. Na svém středečním jednání jej odvolala většina českolipských zastupitelů. Z osmnácti hlasujících bylo pro odvolání patnáct.
Česká Lípa - Bývalý starosta České Lípy a exhejtman Libereckého kraje Petr Skokan již není členem rady města Česká Lípa. Na svém středečním jednání jej odvolala většina českolipských zastupitelů. Z osmnácti hlasujících bylo pro odvolání patnáct.