V Domažlicích se půjde poprvé na ligový baseball
Domažlice – Baseballisté Wolfs Domažlice poprvé v historii klubu vybojovali postup do Českomoravské ligy. V sobotu 19. dubna budou hrát první domácí duel. Soupeřem jim bude Frýdek – Místek.
Domažlice – Baseballisté Wolfs Domažlice poprvé v historii klubu vybojovali postup do Českomoravské ligy. V sobotu 19. dubna budou hrát první domácí duel. Soupeřem jim bude Frýdek – Místek.
Českobudějovicko – Šlapání na kole i na trenažéru a další zábavu nabídne v sobotu slavnostní otevření cyklistické sezony v jižních Čechách. Tentokrát mají účastníci již tradičního úvodního podniku sezony sraz u Dlouhého mostu na náplavce v Českých Budějovicích, pojedou k Jaderné elektrárně Temelín.
Prachatice, Hluboká /FOTOGALERIE/ – Do podzámčí vyrazil prachatičtí fotbalisté v dalším kole krajského přeboru bojovat o mistrovské body a nakonec si jeden přivezli.
Prachaticko – Další důležité zápasy čekají naše dva okresní zástupce ve fotbalovém krajském přeboru. Lažišťští hrají dnes v Rudolfově, Prachatičtí zítra v Hluboké nad Vltavou.
Lažiště – Hluboká nad Vltavou byla dalším soupeřem lažišťských fotbalistů v krajském přeboru. Doma potřebovali naplno bodovat, ale nepodařilo se.
Prachatice – Fotbalisté prachatického Tatranu nahráli za čtyři jarní kola o bod více než za celý podzim a stoupají tabulkou krajského přeboru.
Prachaticko – Počtvrté na jaře vyběhnou o víkendu na trávníky fotbalisté v krajském přeboru mužů. Oba naši okresní zástupci v této soutěži hrají na domácích hřištích.
Hluboká nad Vltavou - „Koločava je Mekka Česka, je to ráj pro české srdce a českou duši," vzkazuje Natálie Tumacerová, která se svým manželem Valerijem přijela navštívit jižní Čechy. „Takové hory jako tam nejsou nikde jinde na světě. U nás najdou cestovatelé magickou přírodu i dobré, pohostinné lidi," doplňuje.
České Budějovice – Straní se lidí, má narušené vztahy s rodinou a výrazně zešedivěl. Na svůj věk až nezvykle. To jediné, co ho dokáže aspoň trochu držet nad vodou, je práce. Řidič zemědělských strojů Luboš L. (42) z Budějovicka je obětí drsného vydírání, za které krajský soud ve středu poslal dva agresory do vězení.
České Budějovice - Občanské sdružení Kontakt bB České Budějovice, které pomáhá handicapovaným lidem užitečně využívat volný čas sportováním, prošlo začátkem roku významnou změnou. Oddělilo se od své mateřské organizace Kontakt bB a působí jako samostatný subjekt.
České Budějovice – Nemůže spát a když už zavře oči, pronásledují ho děsivé noční můry. Straní se lidí, má narušené vztahy s rodinou a výrazně zešedivěl. Na svůj věk až nezvykle.
Hluboká nad Vltavou - Když se hudba vybarví má název výstava, která začala 2. dubna v Alšově jihočeské galerii na Hluboké. Přináší asi 1500 dětských prací.
Lažiště – Ke třetímu jarnímu utkání fotbalového krajského přeboru zajížděli Lažišťští do Písku k duelu s rezervou divizního FC.
Strakonice - Zápasem se Slovankou Mladá Boleslav (Jihočešky prohrály 71:85) zakončily strakonické basketbalistky své účinkování v aktuálním ročníku nejvyšší ženské basketbalové soutěže
Tábor – Václav Veřtát (56) v nejbližších dnech rozebere oltář kostela sv. Filipa a Jakuba v Táboře. Restaurátor a řezbář, který se zabývá renovací nábytku honosných zámků a sakrálních artefaktů. Má tři děti a stejný počet vnoučat. Už i ta začala vyřezávat.
Hluboká nad Vltavou /FOTOGALERIE/ – Zimní liga fotbalistů pod hlubockým zámkem byla slavnostně vyhlášena v restauraci na hřišti. Vyhlášeni byli medailisté a nejlepší střelci.
České Budějovice - Žijeme v krásném historickém městě, v Českých Budějovicích. Tak zní úvodní slova filmu Pojedeme k moři, který natočil zdejší rodák Jiří Mádl právě v Budějovicích. Obyvatelé díky tomu mohou na plátně poznat řadu míst - náměstí, Českou ulici, Sokolský ostrov, náplavku, Letní kino Háječek.
Dačice, Čimelice - Krajský přebor fotbalistů měl na programu druhé jarní kolo. Třeboň i Dačice okupují příčky uprostřed tabulky.
České Budějovice - Žijeme v krásném historickém městě, v Českých Budějovicích. Tak zní úvodní slova filmu Pojedeme k moři, který natočil zdejší rodák Jiří Mádl právě v Budějovicích. Obyvatelé díky tomu mohou na plátně poznat řadu míst - náměstí, Českou ulici, Sokolský ostrov, náplavku, Letní kino Háječek.
Písek - Na první výstavě nové sezony v Prácheňském muzeu jsou díla inspirovaná jižními Čechami.
Hluboká nad Vltavou, Sedlice - „Prohrát tak vysoko jsme si nezasloužili, i když jsme k zápasu odjeli bez pěti hráčů základní sestavy a hráli čtyři dorostenci," prohlásil sedlický kouč Přemysl Šroub.
Praha – Silný vítr, před kterým varovali meteorologové, trápí od sobotního poledne hlavně sever Čech. Vítr vyvrátil na mnoha místech stromy a kvůli popadaným větvím přerušil provoz na některých železničních tratích. Problémy způsobil i v některých lyžařských areálech, zjistila ČTK. Výstraha meteorologů platí ve většině krajů do dnešních 20:00.
Praha – Větve spadlé na trakční vedení přerušily dnes ráno provoz na železnici mezi Hlubokou nad Vltavou a Zámostím v jižních Čechách na trati z Prahy do Českých Budějovic. Silný vítr zablokoval také koleje mezi Jedlovou a Svorem na trati z Bakova do České Lípy. Provoz se podařilo pracovníkům Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) obnovit kolem 09:00. Náhradní autobusová doprava nemusela být zavedena. Řekla to Kateřina Šubová z tiskového oddělení Českých drah.
Hluboká nad Vltavou - S obrovským přebytkem 29 milionů korun skončil výsledek hospodaření Hluboké nad Vltavou v uplynulém roce.
Hluboká nad Vltavou - Kulaté sedmdesáté narozeniny dnes slaví hlubocký patriot Karel Vácha.K četným gratulantům se připojují také členové sportovní redakce Deníku. Další gratulace od Jiřího Povišera, Karla Poborského nebo třeba od Radka Bělohlava najdete v dněšním tištěném vydání Deníku.
Hluboká nad Vltavou - Kapličtí fotbalisté v dalším testu prohráli na trávníku hlubockého účastníka krajského přeboru.
Volary /FOTOGALERIE/ - Pátek večer patřil ve Volarech tradičnímu městskému plesu.
Český Krumlov - Sdružený okresní přebor hokejistů 2013/14 napsal o minulém víkendu své poslední dějství a dospěl do cíle.
Hluboká nad Vltavou - S obrovským přebytkem 29 milionů korun skončil výsledek hospodaření Hluboké nad Vltavou v uplynulém roce.
Český Krumlov, České Budějovice - Vítězem Sdruženého okresního přeboru hokejistů 2013/14 je tým Kuki Boys Hluboká nad Vltavou.
Hluboká nad Vltavou – Loni to bylo poprvé a ještě spíše neoficiálně, letos podruhé a už s puncem oficiální akce proběhla na závěr sezony na hlubockém zimním stadionu exhibice našich předních plochodrážních jezdců, jejímž hlavním protagonistou byl Zdeněk Simota (28 let).
Jižní Čechy - Poslední měsíc na vyplnění formulářů a podání daňových přiznání zbývá poplatníkům daně z příjmů, kteří nevyužívají služeb specializovaných poradců. Učinit tak musí do 1. dubna.
Hluboká nad Vltavou – Velice atraktivní motoristická podívaná bude k vidění v neděli na hlubockém zimním stadionu. Na závěr ukončení letošní sezony zde proběhne exhibice plochodrážních jezdců na čele se Zdeňkem Simotou.
Hluboká nad Vltavou – Velice atraktivní motoristická podívaná bude k vidění v neděli na hlubockém zimním stadionu. Na závěr ukončení letošní sezony zde proběhne exhibice plochodrážních jezdců na čele se Zdeňkem Simotou.
Hluboká nad Vltavou - Neudržitelný krumlovský útočník Pavel Svoboda zaznamenal během necelé půlhodiny přípravného duelu čistý hattrick.
Hluboká nad Vltavou – Moderní stavba pod hlubockým zámkem už získala jasné obrysy. Dělníci dokončili nejdůležitější konstrukční práce a v těchto dnech se napouští bazén pro kotvení lodí, který vznikl z nevyužívaného zarostlého meandru na levém břehu řeky.
Hluboká nad Vltavou – Moderní stavba pod hlubockým zámkem už získala jasné obrysy. Dělníci dokončili nejdůležitější konstrukční práce a v těchto dnech se napouští bazén pro kotvení lodí, který vznikl z nevyužívaného zarostlého meandru na levém břehu řeky.
Hluboká nad Vltavou – Šedesát druhů sportů, až čtyřicet kulturních událostí, třicítku možných způsobů relaxace a zhruba třicet akcí týkajících se zdravého životního stylu, to vše si budou užívat ženy v prvním červencovém týdnu (od 30. 6. do 5.7. 2014) ve Sportovním areálu v Hluboké nad Vltavou.
Hluboká nad Vltavou – V druhém dubnovém týdnu půjdou hlubočtí rodiče se svými ratolestmi na zápis do mateřské školky. Ta má tři odloučená pracoviště s celkovou kapacitou 156 míst v šesti třídách.
Děčín – Na policii se zatím přihlásily tři desítky lidí. Může jich být ale ještě více.
Děčín - Děčínské policii se od začátku února přihlásily tři desítky lidí, kteří neodjeli na zaplacený zájezd od cestovní agentury Aloha. Řekla to děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová. Uvedla, že poškozených stále přibývá. Případem se nyní zabývá oddělení hospodářské kriminality.
České Budějovice – Ing. A. M. podal 3. listopadu 2011 trestní oznámení o spáchání trestného činu hanobení lidských ostatků. Směřovalo proti paní J. M., která měla z hrobového místa na hřbitově v malé obci na Budějovicku svévolně odejmout sarkofág s urnou se zpopelněnými ostatky babičky stěžovatele.
Hluboká nad Vltavou – Mladá generace amatérských hokejistů nemyslí jen na sebe, naopak jde ostatním příkladem. Nejen sportovcům…
Českobudějovicko - Výluka se dotkne cestujících ve směru na Prahu a na Brno. Potrvá do čtvrtka.
Vimperk - Padli tak na sedmé místo v tabulce, to jim zajistilo nemilého soupeře z Českých Budějovic.
Hluboká nad Vltavou - Stejně jako před týdnem s Roudným si Krumlovští zaknihovali prohru 2:4 i s divizním sokem z města husitů.
Děčín, Ústí nad Labem – Krajský soud v Ústí nad Labem zamítl žádost o vyhlášení insolvence, kterou na sebe podala děčínská cestovní agentura Aloha. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku. Společnost uzavřela v lednu pobočku, desítky klientů tak na zaplacenou dovolenou neodjedou. O případu jsme psali minulý týden.
Děčín, Ústí nad Labem – Krajský soud v Ústí nad Labem zamítl žádost o vyhlášení insolvence, kterou na sebe podala děčínská cestovní agentura Aloha. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku. Společnost uzavřela v lednu pobočku, desítky klientů tak na zaplacenou dovolenou neodjedou. O případu jsme psali minulý týden.
Hluboká nad Vltavou – Med, piškoty, oříšky ale i červy v pátek dostali k narozeninám medvědi v hlubocké ZOO Ohrada. Bratři Ben a Dick se v ZOO narodili před 25 lety. „Chystáme jim třípatrový dost," řekl u lavorů, kbelíků a misek chovatel Martin Drha těsně před 13. hodinou.
Prachaticko – Krajské soutěže družstev stolních tenistů měly na pořadu další dvě kola.