Výhru Spartaku zajistil gól Lesňáka
Hluboká nad Vltavou - Vložené středeční kolo nejvyšší oblastní soutěže zavedlo fotbalisty kaplického Spartaku do hlubockého podzámčí.
Hluboká nad Vltavou - Vložené středeční kolo nejvyšší oblastní soutěže zavedlo fotbalisty kaplického Spartaku do hlubockého podzámčí.
Český Krumlov - Město patří k nejdražším a nejkrásnějším lokalitám v České republice.
Českobudějovicko -Noční návštěvu chatových oblastí na Českobudějovicku uskutečnili policisté za pomoci devíti služebních psů.
Hluboká nad Vltavou - Stovky tisíc korun ročně odepíší hlubočtí rybáři. Je to účet za řádění pytláků, kteří navíc v době podzimních výlovů využívají upuštěných rybníků. Pytláctví ale neztěžuježivot jen hlubockým rybářům.
České Budějovice - Policisté dopadli mladého muže, který vykradl minimálně deset aut a dva sklepy.
Hodonín /FOTOGALERIE/ - Osmnáctičlenné hejno ohnivých plameňáků má kdispozici nový moderní pavilon vhodonínské zoo. Tam doufají, že se ptáci brzy rozmnoží
Hodonín - Nové přírůstky bude mít hodonínská zoo. Ve čtvrtek večer dorazí prvních osm z plánovaných osmnácti plameňáků růžových.
Cvikov - Pravděpodobně historicky nejúspěšnější sezonou se může pyšnit triatlonový oddíl TT Cyklorenova Cvikov. Prioritou oddílu byl Český pohár v terénním triatlonu (XTERRA).
Hluboká nad Vltavou - Památku hokejové legendy Míry Dvořáka uctí koncem roku Č. Budějovice a Hluboká nad Vltavou jeho memomriálem.
Hluboká nad Vltavou, Vodňany - Svěřenci trenéra Miroslava Vokatého remizovali na Hluboké 0:0.
Hluboká nad Vltavou, Vodňany - Fotbalisté Vodňan na Hluboké uhráli bezgólovou plichtu.
Hrdějovice - V sobotu ráno přišla do sklárny jako naprostý laik a po třech hodinách již prodala svou první vinutou perlu za sto korun
Hluboká nad Vltavou - Mladá žena si hrála se zapalovačem a chytly jí dlouhé vlasy. S těžkými popáleninami skončila ve vinohradské nemocnici.
Hluboká nad Vltavou - Ve čtvrtek dopoledne se popálila žena od zapalovače.
České Budějovice -Plavecké stadiony, kulturní a relaxační centra nebo úpravy veřejných prostranství. To jsou čtyři nejčastější kategorie, ve kterých žádají obce a města dotace z regionálního operačního programu Jihozápad. Šanci uspět má však pouze necelá pětina projektů.
Hluboká nad Vltavou - Další naprosto zbytečnou prohru si připsala na své konto rezerva FC Písek v utkání fotbalového krajského přeboru na hřišti svého soupeře.
Tábor- Evu Pilarovou a známé hity ze Semaforu, ale i nejnovější písně Ewy Farne. To vše si mohli v pondělí večer vychutnat lidé, kteří přišli do divadla na Psí párty.
Českobudějovicko - V okresním přeboru už je pouze jeden neporažený tým - béčko Malše Roudné. V minulém kole doma porazilo lídra z Hluboké!
Český Krumlov - Na trávník Slavoje zavítal v osmém kole celek z hlubockého podzámčí.
Prachatice - Fotbalisté Tatranu Prachatice nedokázali v nedělním utkání navázat na svůj výborný výkon z Hluboké nad Vltavou a tentokrát na svém hřišti pouze remizovali s Dražicemi 2:2. Moc pozitivního na jejich výkonu nikdo nemohl naleznout.
Prachatice, Čkyně - Osmým kolem se o víkendu překlopí fotbalový krajský přebor mužů do své druhé čtvrtiny. Celky z Prachaticka možná čekaly, že na tom budou v tabulce o něco lépe.
Táborsko -Fotbalisté v krajském přeboru mužů rozehrají o tomto víkendu už osmé podzimní kolo.
Hluboká nad Vltavou - Včera oficiálně zahájil Basketbalový klub Czech Coal Aldast Strakonice pod hlubockým zámkem sezonu 2009/2010.
Hluboká nad Vltavou /AKTUALIZOVÁNO/ - Podruhé za sebou prachatičtí fotbalisté slavili vítězství v krajském přeboru, tentokrát vyhráli na hřišti ambiciozní Hluboké nad Vltavou.
Týn nad Vltavou - Českokrumlovští poprvé v sezoně bodovali na hřišti soupeře a v tabulce přeboru si polepšili už na průběžnou osmou příčku.
České Budějovice - Cyklostezka z Českých Budějovic na Hlubokou nad Vltavou zaznamenala letos rekord. Přes nepřízeň počasí tudy za jeden den projelo přes 1300 osob.
Hluboká nad Vltavou/ Čtvrtý ročník Jihočeských slavností vína se konal v sobotu v Hluboké nad Vltavou. Program zahájil ve 13 hodin slavnostní průvod městem.
Prachaticko - Fotbalový krajský přebor mužů má na programu o víkendu sedmé kolo a naše okresní zástupce čekají těžké zápasy.
Hluboká nad Vltavou - Ve městě se uskuteční již čtvrtý ročník Jihočeských slavností vína. Připraven je opět i bohatý kulturní a doprovodný program
Lipensko - Nová spojnice Lipna a Frymburka by měla být dokončena v polovině listopadu.
Prachatice - Až v šestém kole fotbalového krajského přeboru se podařilo fotbalistům Prachatic zvítězit, a to nad aktuálně druhým týmem tabulky Týnem nad Vltavou.
Prachatice - Až v šestém kole fotbalového krajského přeboru se podařilo fotbalistům Prachatic zvítězit, a to nad aktuálně druhým týmem tabulky Týnem nad Vltavou.
Jindřichův Hradec/FOTO/ - Přes dva roky pracovaly dva páry šikovných rukou Jaroslavy Fertálové a Jarmily Novotné v jindřichohradeckém Ateliéru tapiserií na opravě historického gobelínu Courbette na pravou ruku.
Zbytiny /FOTOGALERIE/ - Krátce po rozednění se náhodnému kolemjdoucímu a zaměstnancům zdejší pily naskytl nečekaný obrázek. Vranní mlze se na louku za pilou začala sjíždět hasičská auta.
Českobudějovicko - Ačkoli středa většinou nebývá dnem, na který snoubenci plánují svůj svatební den, tento týden je výjimkou.
Rovensko pod Troskami, Lišov, Hluboká nad Vltavou - Dorostenka jindřichohradeckého Slovanu vyhrála mezinárodní závody v Českém ráji.
České Budějovice - Opravená fasáda krumlovského zámku, za kterou dostali oborového Oscara. Návrat k původní barvě Hluboké.
Hluboká - Dvacet posledních let památkové péče na jihu Čech připomene velká expozice. Začne 4. září ve výstavní síni českobudějovické radnice.
Žabonosy /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Čtyři české a dvě slovenské obce začínající na Žabo si daly v sobotu 29. srpna již sedmé společné dostaveníčko, tentokrát v Žabonosech na Kolínsku.
Kamenný Újezd, Kaplice - Zkušený Lukáš Pulec v rozjeté soutěži posílí v I. B třídě fotbalisty Sokola Kamenný Újezd.
Jindřichův Hradec - Rozporuplnou sezonu zažívá jindřichohradecký terénní triatlonista Lukáš Chochole.
Český Krumlov - Zámek disponuje jedinečnou kolekcí barokních dopravních prostředků.
Hluboká nad Vltavou - Prestižní obsazení s mezinárodní účastí bude mít seminář s názvem Svět papoušků a lidí. Uskuteční se o prvním zářijovém víkendu v loveckém zámečku Ohrada na Hluboké.
Prachaticko - Fotbalový krajský přebor mužů vstupuje o tomto víkendu do třetího kola.
Třebíč - Třebíč se již příští rok může stát dějištěm mistrovství Evropy žáků v baseballu. Kandidaturu města z Vysočiny zaslalo konfederaci evropského baseballu vedení České baseballové asociace (ČBA).
Závišice - Sbor dobrovolných hasičů v Závišicích byl založen v roce 1894, v letošním roce tedy oslavuje 115. výročí svého založení. V posledních letech se počet jeho členů pohybuje okolo 160, z toho je třicet mladých hasičů. „Znamená to tedy, že v Závišicích, kde bydlí okolo osmi set obyvatel, je každý pátý občan hasičem,“ uvedl starosta závišických hasičů Josef Kuběna.
České Budějovice /AKTUALIZOVÁNO/ - Šedesát metrů bude měřit molo, které vznikne do konce roku u Lannovy loděnice v Českých Budějovicích.
Čkyně - Los krajského přeboru svedl fotbalisty Čkyně v úvodních dvou kolech s týmy z Českobudějovicka.
Hluboká nad Vltavou - Na konci srpna se pod zámkem odehraje Noční turnaj. „Hřiště bude osvětleno loučemi,“ popisuje manažer Loužek.
Jižní Čechy - Prodávat v supermarketu, umývat schody, provádět turisty na zámku nebo třeba čepovat v hospodě. I tak lze trávit letní prázdniny, tedy pokud si chcete přivydělat nějaký ten peníz.