Znojmo – Podruhé v rozmezí dvaasedmdesáti hodin nastoupili znojemští hokejisté na domácím ledě. Ve třetím kole nadstavbové části mezinárodní soutěže EBEL přivítal šestý celek skupiny A páté Čerty z maďarského Fehérváru, a Znojmo potřebovalo po dvou porážkách zisk bodů. Jako jediné zůstávalo před zápasem ve skupině vítězů bez bodu.
Šumperk – Draci z krajského přeboru jsou po novém roce naladěni na vítězné vlně. Šumperk vyhrál pátý zápas v řadě, když tentokrát na svém ledě deklasoval hokejisty Blanska.
Praha – Vážení, ševci umí bavit hokejem! Pro kritiku o destruktivní hře či dokonce betonu není místo. Zlínští hokejisté se na ledě pražské Sparty spolupodíleli na parádní zápletce a 13 gólech. Byť nakonec prohráli brankou Formana 6:7 po půlminutě hry v prodloužení, a ukončili tak šestizápasovou sérii bez porážky, zlínské fanoušky cesta vlakem do pražské metropole mrzet nemusí.
Ostrava, Olomouc – Série porážek olomouckých hokejistů nekončí. Mora padla ve Vítkovicích 1:3 a prohrála již pojedenácté v řadě. Ztráta předposledních Hanáků na dvanácté Karlovy Vary navíc narostla již na čtyři body.
Velké Popovice – Na zimním stadionu ve Velkých Popovicích, kde je čekala Jesenice, odehráli Rytíři Vlašim závěrečný zápas ročníku Krajské hokejové ligy. Zápas nakonec těsně prohráli a skončili na desátém místě.
Plzeň, Brno – Rozhodl se, že puk do branky nepustí. Plzeňský brankář Matěj Machovský v nedělním zápase chytil všech 27 střel hokejistů Komety Brno a výrazně tak svému týmu přispěl k výhře 3:0. „Konečně mu vyšla nula. Musím ale pochválit všechny kluky, že hráli celých šedesát minut," těšilo plzeňského asistenta trenéra Ladislava Čiháka.
Kralupy nad Vltavou – Poslední kolo uzavřelo základní část krajské hokejové ligy. Benešov, jenž měl již zajištěnou účast v play off zajížděl na led posledních Kralup nad Vltavou, kde jasně zvítězil. Skončil na pátém místě a ve čtvrtfinále narazí na čtvrté Černošice. První zápas (hraje se na dva zápasy, každé mužstvo jednou doma a venku, s tím, že pokud je stejné skóre, tak se prodlužuje) se hraje v pátek v Benešově od 18 hodin.
Litvínov - Litvínovští hokejisté si doma připsali osmou výhru v řadě. Tentokrát na ně nestačila poslední pražská Slavia, která padla pod Krušnými horami 1:4, když se v první třetině prosadil Ručinský, ve druhém dějství Petružálek s Martynkem a Pavelkou. Hosté dokázali v poslední periodě snížit jen z trestného střílení Čermákem. Navíc na Hlinkově stadionu v závěru druhé třetiny přišli o brankáře Svobodu, který po mele v brankovišti odjel s hlubokou tržnou ránou na zápěstí. U střídaček se mu udělalo zle, vystřídal ho Dominik Furch.
Hokejisté Nového Jičína porazili předposlední Frýdek-Místek i počtvrté v letošním ročníku. V sobotním utkání, které přineslo celkem deset branek a řadu vyloučení na obou stranách, se Flašarovi svěřenci radovali z tříbodového zisku 7:3.
Detroit - Český hokejový obránce Jakub Kindl z Detroitu se po zranění loktu a následné absenci v základní sestavě rozehraje na farmě v Grand Rapids v AHL.
Moskva - Čeští hokejisté Jan Kovář a Martin Růžička zazářili v nedělních zápasech KHL, když oba vstřelili po dvou gólech. Růžičkovy trefy pomohly Čeljabinsku k výhře 4:2 nad Chanty-Mansijskem, Kovář zajistil Magnitogorsku alespoň bod za prohru s Togliatti 3:4 v prodloužení.
Vsetín – Stejně jako všechny tři předchozí i to čtvrté valašské derby sezony vyhráli hokejisté Vsetína. V sobotním utkání 41. kola východní skupiny svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila hlavně díky skvělému vstupu do zápasu porazili Bobry z Valašského Meziříčí 7:3 a tři kola před koncem základní části nadále drží druhou pozici. Ve středu je čeká šlágr na ledě vedoucího Přerova.
Dallas - Český hokejista Jakub Voráček přišel o jednoho soupeře v boji o vítězství v kanadském bodování NHL. Druhý nejproduktivnější hráč soutěže Tyler Seguin má zraněné koleno a bude Dallasu chybět tři až šest týdnů.
O pololetní prázdniny vybojovaly s týmem dorostenek pozemního hokeje v halové sezóně i naše studentky rakovnického gymnázia krásné bronzové medaile, když jim možnost hrát o zlato unikla o vlásek.
Mělník – Je jasno. Hokejisté Mělníka ve čtvrtfinále krajské ligy vyzvou v repríze posledního finále soutěže Rakovník. O složení dvojic definitivně rozhodlo závěrečné kolo základní části.
Kolín /FOTOGALERIE/ – Tak se bojuje o lepší pozici pro play off. Kolínští hokejisté před osmi stovkami diváků pokořili páté Vrchlabí, a poprali se tak o čtvrté místo tabulky. Díky zisku tří bodů nad Vrchlabím mají totiž jisté nejhůře čtvrté místo po základní části.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Hodonínští hokejisté nedali podruhé v letošní sezoně žádný gól. Po porážce 0:4 na Technice Brno na začátku loňského listopadu vyšli Drtiči střelecky a bodově naprázdno i v sobotu proti Přerovu, když se Zubry inkasovali ještě o jednu branku více a rozjetým Hanákům nakonec v domácím prostředí podlehli jednoznačně 0:5.
Hodonín, Přerov – Východní skupina hokejové druhé ligy pokračovala v sobotu svým 41. kolem. Přerovští hokejisté ke svému utkání zajížděli na led Drtičů z Hodonína. Ve valentýnském duelu soupeři příliš lásky neprojevili a nasázeli mu pět branek.
Ottawa - Útočník Milan Michálek přispěl v NHL dvěma góly a jednou asistencí k jasnému vítězství hokejistů Ottawy 7:2 nad Edmontonem a byl vyhlášen první hvězdou utkání. I po jasném triumfu v kanadském derby ale schází jeho týmu devět bodů na příčky zajišťující play off.
Havlíčkův Brod, Prostějov – První klíčový duel zvládli prostějovští hokejisté na jedničku. Svěřenci trenéra Čecha sehráli v Havlíčkově Brodě skvělý, ale docela netradiční zápas. První třetina byla rozdělena na dvě části, ta druhá pak navazovala rovnou na další dvacetiminutovku. I přes komplikace se však na konci zápasu radovali Hanáci ze tří zlatých bodů.
Brno – Opavští hokejisté v sobotu zavítali na led čtvrté Techniky Brno a nezačali zrovna dobře, když brzy po startu utkání inkasovali. V polovině zápasu však srovnal Polok a ve třetí části mohl otočit skóre Vítek, jenže trefil tyčku. O vítězi vyrovnané bitvy nakonec musely rozhodnout nájezdy, ve kterých uspěli Brněnští, a získali tak dva body. Gólman Opavy Dušan Šafránek odchytal jubilejní sté utkání v řadě!
Skuteč/Hlinsko - Prolínací část Krajské hokejové ligy dorostenců skupiny Západ se blíží ke svému konci, tento víkend zbývají odehrát poslední dvě kola.
Znojmo, Brno /ROZHOVOR/ – Když si do vyhledávače populárního serveru Youtube.com zadáte jméno Chris Holt, na prvním místě nenajdete videa s jeho nejlepšími brankářskými zákroky. Americký gólman boduje u fanoušků úplně něčím jiným – hudbou. Na prvním místě je tak například předělávka písně Realize od zpěvačky Colbie Caillatové, kterou Holt nazpíval a natočil v době svého angažmá v Dynamu Riga s jednou z lotyšských kapel. „Zpívání s kytarou si vážně užívám," usmívá se devětadvacetiletý brankář, který se chystá se znojemskými Orly atakovat nejvyšší příčky mezinárodní soutěže EBEL.
Las Vegas - Proslulé doupě hazardu a zábavy uprostřed nevadské pouště chce mít špičkový hokejový tým. Vedení NHL ale zatím zůstává opatrné. Rozšíření ligy se prý v dohledné době neplánuje.
Raleigh (USA) - Český hokejový obránce Michal Jordán se po pěti týdnech vrátil z farmy v Charlotte do prvního týmu Caroliny. V této sezoně NHL v dresu Hurricanes sehrál čtyřiadvacetiletý zlínský odchovanec 16 zápasů, v kterých nebodoval a připsal si sedm záporných bodů za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách.
Slaný – Navázat na vysokou výhru Bílině (9:3) se v sobotu v 18.00 hodin pokusí hokejisté Řisut. Prvním ze série tří domácích duelů, jímž zakončí základní část, bude souboj se Žďárem nad Sázavou.
/ROZHOVOR/ Prvoligové házenkáře Kopřivnice, kteří po uplynulé sezoně opustili extraligovou soutěž, čeká v neděli přímý souboj o první místo proti Strakonicím.
Písek - První duel čtvrtfinále Písek na svém ledě jasně ovládl. Strakonicím nasázal šest branek. Sám neinkasoval ani jednou. Písečtí jsou tak nyní ve výhodě. V neděli se mohou radovat z postupu do semifinále. Nad Strakonicemi visí hrozba vyřazení.
Plzeň – Poslední soupeř hokejistů Staňkova v základní části krajské soutěže před čtvrtfinálovým dvojzápasem v play-off byly Kralovice. V souboji dvou předních týmů skupiny D šlo o lepší umístění po základní části, a tudíž i o výhodnější pozici před play-off.
Studénečtí hokejisté prohrávali s Krnovem po první části už 2:5. Za sebou měli dvě venkovní výhry (5:2 v Bohumíně, 4:3 v Rožnově pod Radhoštěm) a v případě dalšího tříbodového zisku by se přiblížili třetímu Hornímu Benešovu na rozdíl pěti bodů.
Olomouc – Páteční extraligové utkání Olomouce se Spartou mělo slavnostní nádech. V Plecharéně se totiž představili oficiální maskoti blížícího se mistrovství světa v ledním hokeji, které hostí Praha a Ostrava.
Nymburk – Stal se smutným hrdinou. V hokejovém derby druhé ligy nastřílel LUKÁŠ KRÁL tři branky Kolína, přesto to Nymburku na body nestačilo. I druhé letošní vzájemné měření sil skončilo výhrou Kozlů. Tentokrát v poměru 6:5. „Měli jsme vyhrát," má jasno autor hattricku.
Svitavy – V neděli startuje play off hokejového Poháru Vladimíra Martince. V této soutěži se setkávají čtyři nejhorší družstva ze základní části krajské ligy (které mezitím sehrály šestikolovou nadstavbovou fázi) a čtyři vyřazené týmy ze čtvrtfinálových soubojů.
Děčín – V poslední době mu to hodně pálí. V posledních třech zápasech nastřílel děčínský útočník Štěpán Kuchynka sedm branek, z toho hned dva hattricky.
Zlín – Byl to pátek jako každý jiný. Obránce zlínských hokejistů Luděk Čajka 5. ledna 1990 odjel autobusem k zápasu federální ligy do Košic, který vysílala československá televize. Už se ale nikdy nevrátil. Právě dnes od tragické chvíle uplynulo 25 let.
Zlín – Litvínovští hokejisté v závěru utkání 46. kola extraligy ve Zlíně mocně stahovali, kýženého vyrovnání se ale nedočkali. Druzí „Chemici" podlehli úřadujícím mistrům 2:4 a třetí Kometa se docvakla už jen na bod. „Ševci" se šestou výhrou v řadě dostali na dva body od šestky a tedy od přímého postupu do čtvrtfinále.
Zlín – /ROZHOVOR/ Dvakrát výstavními trefami zdeptal litvínovskou snahu o zvrat v zápase. Nejdříve šikovně tečoval exkluzivní nabídku Kotvana a zvýšil na 2:1. Poté se protáhl mezi dvěma obránci a nádherně trefil i třetí gól. Poté si forvard zlínských hokejistů Petr Holík v čele děkovačky užíval zaslouženého aplausu nadšených fanoušků.
Olomouc – U obou branek Mory v domácím zápase se Spartou byl Dávid Buc. Slovenský útočník věří, že olomoucký tým již v nejbližších zápasech přetaví zlepšené výkony v body. V pátek si totiž Kohouti připsali již desátou prohru v řadě a z posledních třinácti utkání porazili jen Mladou Boleslav. „Ve Vítkovicích se ta série začala, tak tam musí i skončit," má jasno Dávid Buc.
Písek – Strakonice na píseckém ledě dobře začaly. První třetinu byly lepším týmem. To bylo ale málo. Po dvaceti minutách stejně prohrávaly a smutek jejich kabinu zahalil i po konci utkání. Písek totiž ve zbytku zápasu na ledě kraloval. Domácí před více jak tisíci diváky zvítězili přesvědčivě 6:0 a ve čtvrtfinále krajské ligy si nad svým rivalem připsali první výhru. První kolo play-off pokračuje v neděli ve Strakonicích.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Střetnutí s největším favoritem soutěže. To čekalo na znojemské hokejisty ve druhém kole nadstavbové části mezinárodní soutěže EBEL. Orli se museli v zápase kromě zraněných útočníků Pavla Rosy a Jana Lattnera obejít také bez dvojice obránců Marise Jasse a Jiřího Klimíčka, kteří jsou pravděpodobně nemocní, a elitního útočníka Adama Havlíka, jenž v minulém zápase na ledě Linze oslavil tří stý zápas v dresu A týmu Orlů. Znojmo tak nastupovalo pouze se sedmi obránci, ale na druhou stranu se třinácti hráči do útoku. V brance dostal opět přednost americký brankář Chris Holt.
Zlín – Kdo nebojuje, nemůže zvítězit. Deska s tímto heslem a křivkami hráče držícího mistrovský pohár vyprovází v prostoru před kabinou zlínské hokejisty do boje. Ševci v pátek ze svého sloganu neuhnuli ani o píď. Bitva s Litvínovem měla grády, srovnatelné se zápasy play off. Po porážce Pardubic na ledě Komety navíc ševci stáhli ztrátu na šesté místo, zaručující postup do čtvrtfinále, na rozdíl pouhých dvou bodů!