Zlín – Kdo nebojuje, nemůže zvítězit. Deska s tímto heslem a křivkami hráče držícího mistrovský pohár vyprovází v prostoru před kabinou zlínské hokejisty do boje. Ševci v pátek ze svého sloganu neuhnuli ani o píď. Bitva s Litvínovem měla grády, srovnatelné se zápasy play off. Po porážce Pardubic na ledě Komety navíc ševci stáhli ztrátu na šesté místo, zaručující postup do čtvrtfinále, na rozdíl pouhých dvou bodů!
Hokejisté Liberce porazili ve 46. kole hokejové extraligy na svém ledě v dobré formě hrající Vítkovice 4:2 a navázali tak na středeční vítězství nad Olomoucí.
Praha /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Karlových Varů vyhráli ve 46. kole extraligy na ledě poslední Slavie 2:1 a posunuli se na dvanácté místo o bod před Olomouc. Energie venku uspěla po dlouhých 18 zápasech poprvé od 30. září a rozhodla sedm sekund před koncem, kdy po střele Tomáš Haranta byla branka připsána Michalu Vachovcovi.
Ústí n. L. – „Už je to dokonáno, už je to hotovo!" Ústečtí hokejisté si mohou v klidu prozpěvovat známou českou písničku. Zvládli totiž předkolo play off prvoligové soutěže! Kadaň na domácím ledě ve čtvrté bitvě porazili 2:0 a celou sérii ovládli 3:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále play off si tak zahrají s největším favoritem soutěže a odvěkým rivalem z Chomutova!
Třinec - Hokejisté Třince ve 46. kole extraligy na domácím ledě překvapivě odevzdali body Mladé Boleslavi, která výhrou 5:2 přiživila naděje na účast v play off a utnula sérii deseti domácích výher Ocelářů. Vedoucímu celku soutěže nestačil ani dvoubrankový náskok. Výborně hrající Středočeši mezi první a druhou částí skóre otočili čtyřmi góly během sedmi minut a z posledních osmi kol si připsali již sedmé vítězství. Gól a asistenci zaznamenal v jejich dresu útočník Tomáš Klimenta.
Olomouc – Na deset se zaokrouhlila série porážek olomouckých hokejistů. Kohouti na domácím stadionu nestačili na Spartu (2:6) a po výhře Karlových Varů na Slavii už spadli na předposlední místo. To by znamenalo účast v baráži.
Brno – Potlesk vestoje po každé třetině. Hokejisté brněnské Komety snad ani nemohli připravit svým fanouškům příjemnější závěr pracovního týdne. V pátečním souboji 46. extraligového kola rozdrtili Pardubice jednoznačně 7:1. „Výborné utkání. Od začátku jsme měli tlak a využívali šance," těšilo brněnského asistenta trenéra Karla Berana.
České Budějovice – Svěřili mu pro úvod play off post gólmanské jedničky. Na Ondřeje Bláhu (22 let) vsadili trenéři ČEZ Motoru pro úvod klíčové fáze sezony, do které vstoupí ve středu úvodním čtvrtfinálovým duelem.
Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi zaskočili lídra soutěže a odvážejí si z Třince cenné vítězství. Zlín vyhrál na ledě Litvínova a po nepovedeném začátku sezóny se tlačí do první šestky. Mizérie sešívaných nebere konce, s Karlovými Vary prohráli gólem z poslední minuty zápasu. Liberec po výhře nad Vítkovicemi živí naději na předkolo. Sparta vysoko přestřílela Olomouc, Hradec Králové počtvrté v sezóně přetlačil Plzeň a Kometa přejela Pardubice 7:1.
Örebro – Premiérové trefy v dresu švédského Örebro se ve svém druhém zápase dočkal hokejový obránce Petr Zámorský. Ve čtvrtečním zápase zvyšoval proti HV71 na průběžných 5:1. Na konečné výhře 9:2 se zlínský odchovanec podílel ještě dvěma asistencemi.
Frýdlant - Na vedoucí příčku tabulky Krajské ligy se dostali hokejoví dorostenci České Lípy, kteří v nové frýdlantské hale zdolali domácí celek těsně 6:5.
Prostějov – Boj o přežití prostějovských hokejistů v první lize nabírá na obrátkách. Výběr trenéra Čecha vstoupil do play out nešťastně a hned po prvním kole se propadl na poslední místo tabulky. V sobotu se Jestřábi vydají na led svého největšího soka Havlíčkova Brodu a pokusí se vzkřísit naději na udržení soutěže.
Vysočina - Deset zápasů čekali pelhřimovští hokejisté. Dočkali se až v Klášterci nad Ohří, kde inkasovali první branku hned v první minutě. Poté však svěřenci Ivana Padělka otočili a získali cenné tři body, které je posunuly na předposlední místo.
Praha, Brno - Extraligoví hokejisté Miloslav Čermák ze Slavie a Jan Hanzlík z Brna přijdou shodně o 10 procent měsíčního platu. Pokutu v této výši jim udělil předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý za nafilmované pády.
Kolín – Do konce základní části druhé hokejové ligy zbývá odehrát ještě tři kola. Hned to následující odehrají kolínští hráči doma. V sobotu hostí od 17.07 hodin Vrchlabí.
Třiadvacetiletý útočník hokejových Vítkovic Michal Hlinka si užívá pozici centra první lajny. Ve středu proti Slavii (7:5) se trenérům odvděčil za důvěru třemi góly.
Praha - Extraligoví hokejisté Miloslav Čermák ze Slavie a Jan Hanzlík z Brna přijdou shodně o 10 procent měsíčního platu. Pokutu v této výši jim udělil předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý za nafilmované pády.
Zlín – Cítí se asi jako řemeslník, který v zimě kvůli nepřízni počasí přijde o práci. Útočník zlínských hokejistů Bedřich Köhler se po třech zápasech mimo základní sestavu vrátil na led. Nebyl zraněný, pouze podle mínění trenérů nebyl lepší než některý z dvanácti útočníků. „Nehraje z výkonnostních důvodů," vysvětlili stručně, ale výstižně zlínští trenéři, kteří jej opomenuli při skládání nominace na zápas s Olomoucí, v Liberci a s Vítkovicemi.
Brno /FOTOGALERIE/ - Fotbalovými kousky bavil diváky téměř dvacet let, teď chystá pro brněnské příznivce opravdovou lahůdku. Na tom, že brněnský odchovanec Petr Švancara plánuje rozlučku se svojí kariérou, není nic tak zvláštního. Zajímavé je především místo jeho derniéry. Sbohem profesionálnímu fotbalu má totiž dát 27. června na polorozpadlém stadionu Za Lužánkami. „Já tomu říkám, že si žiju svůj sci-fi sen. Nosím to v hlavě už delší dobu, byla by to velká nostalgie," prohlásil Švancara.
Tábor, Veselí nad Lužnicí – Už dnes v 19 hodin se na jihočeské hokejové scéně rozhoří čtvrtfinálové boje krajské ligy mužů. Svá želízka bude mít v jejich ohnisku také táborský region. Hráči veselské Lokomotivy vyzvou na souboj soupeře z Milevska, táborský B-tým se pokusí vyzrát na ambiciózní David servis České Budějovice.
Poděbrady – Poděbradský hokejový pohár, soutěž amatérských hokejistů, pokračoval dalšími zápasy. V čele je tým Hokejky Nymburk, který má šestibodový náskok a utkání k dobru.
České Budějovice – Svěřili mu pro úvod play off post gólmanské jedničky. Na Ondřeje Bláhu (22 let) vsadili trenéři ČEZ Motoru pro úvod klíčové fáze sezony, do které vstoupí ve středu úvodním čtvrtfinálovým duelem.
Pražskou zoo čeká pestrý víkend. Na své si přijdou nejen fanoušci hokeje, ale i milovníci dobrého jídla a zábavy. Zatímco v sobotu dorazí do zoo oficiální maskoti hokejového mistrovství světa Bob a Bobek a celý den se tak ponese ve sportovním duchu, neděle bude patřit maskám a staročeskému hodování. Děti, které v neděli přijdou do zoo v masce zvířete, budou mít vstup za jednu korunu.
Brno /ROZHOVOR/ - Stále doufá, že si v pátek v hale Rondo zahrají všichni tři. Nejmladší z bratrské trojice Zohornů Radim nastupuje spolu s prostředním Hynkem za hokejovou Kometu Brno. V pátek vyzvou nejstaršího bratra Tomáše, který hraje za Pardubice. Hynkův start je však nejistý, po zranění se na trénincích teprve dostává do tempa. „Uvidíme, jak na tom bude. Určitě chce hrát a bude fajn, když nastoupíme všichni tři," přeje si osmnáctiletý Radim Zohorna.
Praha – Olympijský vítěz Jiří Šlégr, mistři světa Tomáš Vlasák a Dušan Salfický nebo extraligový rekordman v počtu startů František Ptáček dnes podpořili české sledge hokejisty, chystající se na dubnové mistrovství světa v Buffalu. Společně s Jaroslavem Bednářem a Markem Černoškem se zapojili s částí týmu do tréninku, ze kterého vznikne propagační televizní spot na šampionát.
Rychnovsko – V zahajovacím kole baráže o krajskou hokejovou ligu mužstva z Rychnovska na ledě soupeřů neuspěla. Opočno ve Dvoře Králové ovšem vzdorovalo statečně.
Karlovy Vary – Šest porážek v řadě. Podaří se karlovarským energetikům konečně utnout tuto nelichotivou sérii? Možnost mají hokejisté už dnes, kdy se ve 46. kole Tipsport extraligy představí na ledě pražské Slavie. Utkání začíná v 18:15 hodin.
Glendale (USA) - Hokejový útočník Martin Hanzal z Arizony podstoupí operaci zad a sezona NHL pro něj s velkou pravděpodobností skončila. S vyhřezlou ploténkou se podrobil chirurgickému zákroku už v létě 2008.
Zlín – Pamatujete? Prohrávali 1:4 a 2:5 a v extraligové tabulce byli na dně. Litvínov si pohodlně kráčel k vítězství. Zlínští hokejisté vypadali zlomeně jako hůl kapitána Petra Čajánka, kterou z frustrace rozštípal o trestnou lavici.
Strakonice, Písek - V pátek 13. února startuje čtvrtfinále play off krajské ligy hokejistů. Loni svěřenci trenéra Pavla Hejla favorita vyřadili v semifinále ve dvou zápasech.
Náchodsko – Krajská hokejová liga mužů vstoupila do rozhodující fáze sezóny. Úvodními zápasy byly totiž rozehrány vyřazovací boje v play off, ale také baráž o udržení se v Krajské lize.
Jičín – Po skončení základní části krajské hokejové ligy mužů přišly na řadu čtvrtfinálové série. V prvních čtvrtfinálových duelech přehrál Nový Bydžov Nové Město nad Metují 6:3 a Třebechovice zdolaly Jičín 4:2. V prvním kole baráže o krajskou ligu mužů podlehlo Opočno Dvoru Králové těsně 3:4 a Nová Paka s přehledem zdolala Semechnici 7:2.
Chomutov - V loňské sezoně vybojovali titul, který jim zajistil účast na Světovém poháru v Ufě, kde se neztratili. Nyní se juniorskému týmu Pirátů rýsuje pravidelná mezinárodní konfrontace, neboť klub má zájem o účast nejstaršího mládežnického celku v ruské MHL.
Hokejisty Krnova čekalo ve středu další kolo krajské ligy mužů. Po domácím vítězství v derby nad Horním Benešovem cestovali Krnováci na led Studénky. Tým Michala Piskoře byl značně oslaben, když měl k dispozici jen dvanáct hráčů do pole.
Horní Benešov - Na led Horního Benešova, třetího celku krajské ligy, přijel lídr soutěže, hokejisté Orlové. Kdo čekal jasnou záležitost ve prospěch favorita, velice by se mýlil.