Kreativ

ŠTÍTEK: Holešovice

Peníze. Ilustrační snímek

Praha nezadávala zakázky na geodetické práce. Dostala pokutu 150 tisíc korun

Praha obdržela od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pokutu ve výši 150 tisíc korun za zadání více než dvou desítek zakázek na geodetické služby bez zadávacího řízení. ÚOHS zjistil, že město porušilo zákon o zadávání veřejných zakázek v období od ledna do září 2018. Rozhodnutí je pravomocné a předseda úřadu Petr Mlsna zamítl všechny námitky zadavatele.

Nádraží Holešovice

Proměna Nádraží Holešovice se stala předvolební kampaní. Proč projekt stojí?

O nevábném stavu pražského nádraží Holešovice se vedou diskuze už mnoho let. Před pěti lety vznikla dohoda mezi pražským dopravním podnikem (DPP), magistrátem a developery. S projektem se ale zatím nezačalo. Piráti ještě krátce před volbami do Evropského parlamentu projekt blokují kvůli údajnému podezření z korupce. Jejich koaliční partner Spolu i developer to odmítají.

Světový den zelených střech -  Masaryčka.

Světový den zelených střech otevírá dveře na Masaryčku i na Křižíkovy pavilony

Zelené střechy získávají na popularitě díky svým ekologickým a estetickým přínosům. Ve čtvrtek 6. června se v Česku poprvé koná Den otevřených dveří zelených střech. Tato akce v Praze, součást Světového dne zelených střech, nabídne veřejnosti možnost prohlédnout si různé střechy pokryté zelení a dozvědět se více o jejich výhodách.

Jihočeši na Světě knihy.

Jihočeši se představili na Světu knihy

V uplynulých dnech se konal v Praze – Holešovicích už 29. ročník tradičního mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy. Zúčastnili se ho také jako každoročně autoři a nakladatelé z Českých Budějovic a celých jižních Čech.

Fotograf z Brna fotil na motoristické slavnosti nablyštěné vozy

Pastva pro oči. Fotograf z Brna fotil na motoristické slavnosti nablýskané vozy

/FOTO/ Na pražském výstavišti v Holešovicích se první červnový víkend uskutečnila motoristická slavnost. Na ní se zájemcům představilo přes tisíc automobilových a motocyklových exponátů ze soukromých sbírek i od předních motoristických klubů. Lidé se dozvědělí různé novinky nebo zavzpomínali na své dětství u historických vozidel. 

Na výstavišti v Holešovicích je mimořádná koncentrace velmi drahých a velmi rychlých aut

Auta s cenovkami až v desítkách milionů. Výstava Legendy představuje i AMG One

Místem, kde jsou naráz k vidění legendární historické automobily i absolutní novinky těch nejprestižnějších značek, je o tomto víkendu výstaviště v pražských Holešovicích. Hlavním tématem letošního ročníku je sice britská elegance, ale vystavené zde najdeme samozřejmě i supersporty italských značek nebo americké automobily. Odehrává se tu i řada tuzemských premiér klasických rodinných vozů. Včetně modernizované Škody Octavie nebo nové generace Dacie Duster.

Legendární brankář Jiří Holeček

Normalizační mlha rozkrájena zlatem. Československo zdolalo „rudou mašinu“

Rok 1972 přinesl radostné vykoupení z normalizačního útlaku. Celá země se dočkala dalšího domácího mistrovství světa. Poprvé se hrálo v Holešovicích, a přímo v hale panoval tvrdý dozor režimu. „Fízlovství“, ani bolestné vzpomínky z roku 1968 však domácí borce nezastavily. Ba naopak. Československo se díky ikonickém skalpu SSSR dočkalo po třiadvacetiletém půstu třetího zlata z MS v historii. To a mnohem více se dozvíte v pátém dílu tematického seriálu Deníku, který mapuje hokejové šampionáty na českém území.

Parkování v Horní ulici v Nuslích.

Vedení Prahy 7 zvažuje cenu deset tisíc za parkování na ulici

Chtěli byste, aby za možnost parkovat na ulici v oblasti Holešovic a Letné platili místní deset tisíc korun ročně? Anebo by se vám zamlouvala částka nižší než navrhovaných 9600 Kč? Pokud ano, měla by pak být cena levnější o 1200 Kč, anebo rovnou o 2400 Kč – tedy povolení „jen“ za 7200 korun?

La Zmrzka v Holešovicích u Mostu Barikádníků - příchuť Mango-Maracuja

Je tu doba zmrzlin: Prodejci vsadili na novinky, někde si ji můžete natočit sami

S postupným oteplováním začíná sezona zmrzlin. V metropoli ji milovníci sladkostí seženou skoro na každém rohu. Přestože loni došlo k mírnému zdražení, letos jsou ceny skoro stejné. Za jeden kopeček zákazník utratí kolem padesáti nebo šedesáti korun. Prodejci otevírají i nové pobočky. Letošní novinkou je samoobslužná prodejna s točenou zmrzlinou na Výtoni. Top pět zmrzlináren podle Deníku najdete v závěru článku.

La Zmrzka v Holešovicích u Mostu Barikádníků - příchuť Mango-Maracuja

Je tu doba zmrzlin: Prodejci vsadili na novinky, někde si ji můžete natočit sami

S postupným oteplováním začíná sezona zmrzlin. V metropoli ji milovníci sladkostí seženou skoro na každém rohu. Přestože loni došlo k mírnému zdražení, letos jsou ceny skoro stejné. Za jeden kopeček zákazník utratí kolem padesáti nebo šedesáti korun. Prodejci otevírají i nové pobočky. Letošní novinkou je samoobslužná prodejna s točenou zmrzlinou na Výtoni. Top pět zmrzlináren podle Deníku najdete v závěru článku.

Útočník Loko Vltavín Carlo Maria Maione (číslo 18) během derby na Admiře.

Musíme odmakat každou minutu, má jasno vltavínský útočník Maione

/FOTO, VIDEO/ Fotbalisté Loko Vltavín prožili hodně špatný podzim. Holešovická Lokáda totiž byla po podzimu v nejspodnějších patrech tabulky a na kontě měla pouze dvě výhry. Z jarních odvet uběhlo pět kol a Vltavín má stejný počet výher. Dosavadní jarní bilance 2 – 1 – 2 je dobrým odrazovým můstkem k cestě do klidnějších vod tabulky.

Zahájení hlavních bouracích prací uzavřené části Libeňského mostu.

Pražští silničáři začali bourat uzavřenou část Libeňského mostu

Pražští silničáři ráno začali bourat uzavřenou část Libeňského mostu blíže k Palmovce. Takzvaný inundační most je v havarijním stavu a od letošního ledna na něj nesměla auta, tramvaje ani pěší a cyklisté. Na místě je těžká technika, která konstrukci strhává z Boudníkovy ulice