Zlín – Slovenská legie táhne svými góly ševce ze dna tabulky. S „chalany" Tomášem Sýkorou a Martinem Cibákem se od druhého zápasu s pražskou Spartou na levém křídle momentálně prohání domácí dříč Pavel Kubiš. A tahle chemie se zatím zlínským hokejistům vyplácí. V Třinci (2:1) a Karlových Varech (2:1) to byli právě oni, kdo žlutomodrým barvám trefili první výhry v sezoně. Tihle tři totiž nastříleli už pět gólů, tedy přesně polovinu z celého týmu.
S takovým přístupem by to dále nešlo! Kopřivničtí hokejisté nezvládli 8. kolo II. hokejové ligy, sk. Východ, když na ledě Karviné, jež v úvodních sedmi kolech nezískala ani bod, padli po bezkrevném výkonu 1:3.
/FOTOGALERIE/ Druholigoví hokejisté Nového Jičína prohrávali ve 22. minutě už 1:4, ale nakonec slavili výhru v prodloužení, kterou zajistil útočník Ižacký.
Hokejový gólman Martin Vojtek, který je spjatý hlavně s působením v extraligovém Třinci, ukončil ve čtyřiceti letech kariéru. Při té příležitosti poskytl Deníku rozhovor.
Benátky nad Jizerou – V loňské sezoně šéfoval střídačce kladenských Rytířů, v sobotu se postaví proti coby jejich soupeř. Dvanácté kolo druhé nejvyšší soutěže přivede do Kladna hokejisty Benátek, a po čase tedy opět i trenéra Jiřího Čelanského. Rytíři pod jeho vedením začátkem roku nepřešli přes první kolo play-off, půl roku poté jim se svým novým týmem šlape v tabulce na paty. Zápas tak mimo jiné bude i přímým soubojem o třetí místo.
Chomutov - Piráti Chomutov pomáhají začínajícím florbalistům na 13. ZŠ Chomutov. Ve škole z iniciativy dětí, rodičů a pochopení vedení školy vznikla florbalová přípravka „Florbal Harmonie".
Kladno /FOTOGALERIE/ – Labyrint. Klidně to slůvko použijme. A přidejme, že jde o labyrint, kterým prošla spousta slávy, radostného ryku, ale i smutku a někdy i chlapských slz. Řeč je o kabinách hokejového A týmu Rytířů Kladno.
Sokolov - V 7. kole druhé hokejové ligy zavítal do Sokolova silný Tábor, kterému před utkáním patřila druhá příčka tabulky skupiny Západ. Jihočeši svou dosavadní neporazitelnost i bez několika hráčů základní sestavy udrželi, Baník porazili vysoko 7:1.
České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru ve středu otočili těžký prvoligový zápas na Kladně, kde prohrávali už 0:3, přesto dokázali zvítězit 4:3 po prodloužení. V sobotu je čeká atraktivní domácí duel s Duklou Jihlava (17).
Zlín – „Chceme doma bodovat a uděláme pro to cokoliv," sliboval útočník hokejistů PSG Zlín Robert Říčka v rozhovoru pro klubové stránky po vítězném nedělním zápase v Karlových Varech. Narážel na fakt, že zatím z venkovních výjezdů přivezli ševci všech sedm bodů, před vlastními fanoušky ve dvou zápasech s pražskou Spartou (3:5) a Mladou Boleslaví (2:4) nebodovali. Dnes od 17.30 po téměř třítýdenní pauze zaviněné havárií chladícího zařízení ševci nastoupí proti Vítkovicím a nulu na svém kontě chtějí zrušit.
Jablonec n. N. – Ani zápas s jabloneckými Vlky děčínské Medvědy neprobudil. Svěřenci trenéra Karla Chládka tak prohráli šestý zápas ze sedmi a se dvěma body se krčí na dně druholigové tabulky.
Kolín – Šlágr sobotního 8. kola druhé hokejové ligy je naprosto jasný. Duel mezi Táborem a Kolínem bude soubojem o první místo v tabulce. Jak Kolín, tak Tábor ještě letos neprohráli.
Chomutov - Oba jsou kovaní Litvínováci a nerozluční kamarádi. Chodili spolu do stejné školy, nosili stejný dres a trénovali stejný tým. Na jeden večer se teď ale stanou protivníky. Trenér chomutovských hokejistů Vladimír Růžička dnes povede své Piráty na zteč proti litvínovským mistrům ligy vedeným asistentem Ondřejem Weissmannem.
Břeclav – Ne. Optimismus neztrácí. Navzdory víkendovému debaklu Lvů se Vsetínem. Navzdory chybám, kterých se jeho tým dopouští mnohdy z nezkušenosti. Kouč Michal Konečný si myslí, že současné postavení v druholigové tabulce, tedy na hraně play off, odpovídá současné síle hokejové Břeclavi.
Vysočina – Zástupci Vysočiny si ve druhé hokejové lize z venkovních zápasů odvezli body. Moravské Budějovice nakonec v bojovném utkání vydřely cennou výhru v Hodoníně. Havlíčkův Brod bral body až po prodloužení v Jindřichově Hradci. Ždárské Plameny na domácím ledě nestačily Kobře Praha.
Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodská hokejová komunita sleduje nejen sympatické výkony Bruslařského klubu v druhé hokejové lize, ale také aktuální dění v hokejovém zákulisí. Komentuje ho sportovní redaktor Petr Veselka, polemizuje s ním místostarosta města Čeněk Jůzl.
Kolín /ROZHOVOR/ – Loni se u Kozlů mihl, letos je tu zase. Zatím hrál dvakrát a už má čtyři body za čtyři góly. Prosadí se jednadvacetiletý Jan Veselý i v dalších zápasech kolínských hokejistů?
Třebíč, Havlíčkův Brod – Velmi nabytý program mají o víkendu hokejoví junioři Horácké Slavie. Třebíčští mladíci dnes ve čtvrtém ligovém kole hostí Havlíčkův Brod a v nedělním čtvrtém kole druhé nejvyšší soutěže zavítají na led aktuálního lídra skupiny Střed Písku.
Písek – Vše jim hrálo do karet. Drželi v rukách slušné trumfy. Ale partii s Klatovy hokejisté Písku stejně do vítězného konce nedotáhli. Soupeři ve středu ve druhé lize doma podlehli 6:7.
Brno – Martin Havlát do Komety? O této spekulaci slyšel příznivec brněnského hokeje už několikrát. Teď dostává vyjádření trenéra hokejistů Komety Aloise Hadamczika. „Tvrdil, že když nebude v NHL, tak v Evropě by hrál jen v Brně. Já počkám, až on sám bude vědět, jestli chce hrát hokej. Pak ví, že Kometa ho chce," prohlašuje třiašedesátiletý kouč. V brněnském klubu je v posledních dnech rušno. Značný pohyb v kádru se děje na pozadí očekávaného nedělního souboje trenérů Aloise Hadamczika a Vladimíra Růžičky.
Chrudim - Ve středu měli odehrát oba naši zástupci v Krajské hokejové lize mužů zápasy druhého kola, nakonec se to „povedlo" jen Hlineckým, kteří po boji udolali Choceň. Střetnutí Světlá Chrudim se nesehrálo pro poruchu osvětlení na tamním zimním stadionu. V neděli se v Chrudimi představí Litomyšl (18:00), Hlinsko zajíždí do Ledče.
Orlickoústecko – Druhé kolo poslalo hokejisty České Třebové i Chocně na led svých soupeřů. Kohouti přivezli dva body po výhře v prodloužení, Spartak prohrál v Hlinsku.
Zlín – První letošní otrokovické derby v rámci 6. kola Zlínské amatérské hokejové ligy (ZAMHL) ovládl B.U.M. ,,Potřebovali jsme se herně zvednout, což se nám naštěstí se Šneky podařilo. Úvod byl ovšem hodně opatrný a houževnatý soupeř předváděl sympatický výkon. Naštěstí první branka v úvodu druhé třetiny nás uklidnila a otěže zápasu jsme převzali postupně do svých rukou," oddechl si po vyhraném zápase kapitán BUMu Jakub Štětkář.
Žilina, Praha - Jedenáct tisíc hrdel vášnivě zpívalo o tom, že nad Tatrou sa blýska. Trenér Ján Kozák pobíhal za postranní čarou, křičel před sebe a dvakrát šťastně natáhl ruce k nebi. A když bylo po všem, začalo se divoce slavit. Bylo 9. října 2014 a fotbalové Slovensko porazilo Španělsko. Slavně a nečekaně. „Neuvěřitelné se stalo skutečnost!" psaly slovenské noviny.
Praha - Bývalý úspěšný hokejový útočník a později i trenér Josef Augusta je vážně nemocný. Podle informací TV Nova má rakovinu slinivky a momentálně podstupuje chemoterapii.
Brno - Hokejisty extraligové Komety Brno posílí slovenský útočník Rastislav Špirko. Jedenatřicetiletý hráč začal sezonu v Martině, kde v devíti zápasech nasbíral dvanáct kanadských bodů a je tak třetí v tabulce produktivity slovenské soutěže.
Brno – Malé zemětřesení v hokejové Kometě pokračuje dál. Po krátké anabázi Petra Tenkráta, návratu Tomáše Svobody z Třebíče a příchodu dvou nových hráčů Petra Štidla a Amaričana Dana Spanga oznámil ve čtvrtek brněnský tým další novinku. Ze slovenského Martina jde na jižní Moravu Rastislav Špirko.
V pátečním 9. kole extraligy jedou hokejisté Vítkovic do Zlína, hned v sobotu pak v Ostrava Aréně přivítají Karlovy Vary. Třinečtí Oceláři hostí silnou Kometu.
Moskva - Hokejový útočník Vladimír Sobotka rozhodl o prvním vítězství Omsku po samostatných nájezdech v této sezoně KHL. Kapitán Avangardu se jako jediný trefil v rozstřelu utkání s Novosibirskem a zasloužil se o výhru 3:2. V řádné hrací době se mezi střelce zapsali také Michal Kempný a Tomáš Vincour.
Brno – Je zpět doma a už má jistotu smlouvy. Hokejový obránce Petr Štindl se trenéru brněnské Komety Aloisi Hadamczikovi zalíbil velice rychle. V úterý Štindl vyjel poprvé na led v DRFG Areně a při čtvrtečním tréninku už bylo jasno. „Čekám na podpis smlouvy, ale na ledě už mi trenér oznámil, že se mnou počítá," usmál se bek, jenž se vrací do Komety po čtyřech letech.
Hořovice – Kdo přicházel v sobotu do sportovního areálu v Hořovicích, musel mít z počtu sportovců, kteří zde trávili pěkné dopoledne, opravdovou radost. Na sportovištích se hrál volejbal, hokej, nohejbal a pochopitelně také fotbal.
Pardubice /ANALÝZA/ - Cíl je semifinále. Momentálně tahle věta, která před sezonou zazněla z úst sportovního manažera Dynama Pardubice Dušana Salfického, zní jako špatný vtip. Tým připomíná orchestr, co ztratil noty, basu a vlastně ani moc neví, jaký žánr by měl hrát.
Chomutov – Příjemné překvapení připravil pro mostecké i chomutovské fanoušky management FC Chomutov. Utkání 10. kola divize FC Chomutov – Baník Souš se odehraje již v pátek 9. října od 19.30 hodin a navazuje na hokejové derby Piráti Chomutov – Verva Litvínov, ve kterém bude vhozeno úvodní buly v 17.20 hodin.
Kadaň – Domácí stadion je pro soupeře hokejistů SK Kadaň zatím nedobytnou tvrzí. Kadaňští hokejisté neztratili v pěti utkáních ani bod, všechny soupeře poslali domů s prázdnou. A nebyli to protivníci z dolní poloviny tabulky, ale ostřílené týmy jako Kladno, Jihlava nebo Třebíč. Ve středu se to odrazilo i na návštěvě, souboj Kadaň – Litoměřice sledovalo 715 diváků.
Brno - Hokejová Kometa Brno má zálusk na útočníka Martina Havláta, který si nevybojoval smlouvu v týmu Floridy. Trenér Alois Hadamczik však čtyřiatřicetiletého hráče nekontaktoval. Čeká na jeho rozhodnutí, zda bude chtít juniorský i seniorský mistr světa z roku 2000 ještě hrát hokej.