Pardubice - Extraliga má další trenérskou změnu. Trenér Zdeněk Venera skončil u hokejistů Pardubic. Sedmý tým extraligové tabulky dnes převzal Miloš Říha starší, který mužstvo povede se svým synem. Pro šestapadesátiletého kouče to je už páté pardubické angažmá, naposledy východočeský celek koučoval ve druhé polovině sezony 2012/13.
Hradec Králové - Zdravotní stav hokejistů Hradce Králové se nelepší. Spíš naopak. Mimo hru je momentálně 14 hráčů! Vážně ohroženo je páteční utkání na Slavii. Pokud během čtvrtečního dne nedojde k razantnímu obratu, Mountfield do Prahy neodjede. Kluby se předběžně domluvily na přeložení utkání na úterý 20. ledna.
Chrudim - Těsné domácí vítězství a jedna venkovní porážka, to je bilance uplynulého víkendu u hokejových ligových dorostenců místního HC. Oba týmy vycestují o nastávajícím víkendu na ledy soupeřů, takže je tento týden chrudimský divák neuvidí.
Orlickoústecko – Okresní hokejová liga začala z kraje nového roku pěkně od podlahy a na celky čekala hned dvě kola. Choceňští hráči rozdávají "dárky" i po Vánocích.
Brno – Devatenáct let bavil fotbalové fanoušky svými technickými parádami i vtipnými kousky, které nazýval „švancarovinky". V profesionálních soutěžích už je brněnský šoumen Petr Švancara předvádět nebude. Ukončil smlouvu v Příbrami a zahraje si už jenom čtvrtou nejvyšší soutěž v rakouském Waidhofenu, 150 kilometrů od Brna.
Přerov – Hokejisté Přerova zvládli letošní premiéru před domácími fanoušky. V těžkém zápase ve středu zdolali SK Hodonín 2:1. Pomohly jim k tomu dvě šťastné teče.
Prostějov – Další prohru si ve středu večer připsali hokejoví Jestřábi. Svěřenci trenéra Zachara promrhali na domácím ledě tříbrankové vedení nad Jihlavou a nakonec padli 3:5.
Valašské Meziříčí – Zápas pro něj nezačal zrovna nejlépe, když byl hned prvním vyloučeným zápasu. Ale vsetínský útočník Josef Daněk si to v dalším průběhu včerejšího derby ve Valašském Meziříčí tisíckrát vynahradil.
Valašské Meziříčí – Ukradené vítězství. Tak by se dalo dvěma slovy pojmenovat středeční utkání 30. kola druhé ligy, ve kterém hokejisté Vsetína ještě pár vteřin před třetí sirénou neměli žádný bod a jen několik minut nato slavili se svými fanoušky dva body za vítězství v prodloužení. Vsetínští ve třetím derby této sezony vyrovnali pouhou vteřinu před třetí sirénou a pak v nastavení dokonali dílo díky krásné střele Hrazdiry.
Šumperk – Další nevydařený výlet na led soupeře mají za sebou hokejisté Šumperku. Ze středečního utkání 41. kola naší druhé nejvyšší soutěže, které odehráli v Ústí nad Labem, se vrací s ostudným debaklem.
Havířov /FOTO, VIDEO/ – Nebylo to přesvědčivé, ale tři body zůstaly doma. Hokejisté Havířova zvládli hodně důležitý souboj s Havlíčkovým Brodem, který se chytá záchranného stébla, jak se dá.
Praha - Hokejisté Hradce Králové mají stále problémy s chřipkovým onemocněním v kádru a hrozí jim, že nebudou schopni nastoupit ani k pátečnímu zápasu 36. kola extraligy na ledě Slavie. Generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček již jednal s majitelem pražského klubu Vladimírem Pitterem o možnosti, že by byl zápas přeložen. Jasno by mělo být ve čtvrtek.
Ústí n. L. – Měl to být vyrovnaný zápas, souboj jedenáctého s desátým týmem tabulky. Očekávaná bitva ústeckých hokejistů se Šumperkem se ale změnila v mučení jehňátek. Domácí hráči Draky naprosto smázli z ledu a uťali jim všechny hlavy. Drtivou výhrou 8:3 jasně ukázali, jak moc se chtějí probít do předkola play off!
Česká Lípa - Svůj premiérový zápas na celé ploše hokejového kluziště odehráli mladíčci HC Česká Lípa (roč. 2005) v prvním kole letošního ročníku Krajského přeboru přípravek Ústeckého kraje.
Most - Devět porážek v řadě a dost! Mostečtí hokejisté v domácím severočeském derby přetlačili soupeře z Kadaně a slavili konečně vítězství 4:2. Dvěma brankami se v mosteckém dresu blýskl Tauš. Hosté se dokázali prosadit pouze v první třetině, pak jejich "hokejové pušky" utichly.
Kladno – Hokejisté Benátek okupují v první lize až deváté místo, ale na čtvrté Kladno prostě umí. Tentokrát mu nedali žádnou šanci a na kladenském zimáku vyhráli po drtivém úvodu 6:0. Domácím se opět vzdálil cíl proniknout na druhou pozici.
Opava – Poprvé v novém roce se opavští hokejisté představili na svém ledě, kde přivítali Techniku Brno. Ta přijela do slezské metropole s vizitkou nejlépe bránícího mužstva soutěže, ale Slezan dokázal defenzivu vysokoškoláků třikrát překonat a proti třetímu celku tabulky urval cenné vítězství.
České Budějovice – Ve 41. kole první ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru nad svým momentálně největším konkurentem v boji o druhé místo v tabulce Třebíčí 3:2 po samostatných nájezdech a svému soupeři odskočili na čtyřbodový rozdíl. Další zápas odehrají Jihočeši v sobotu v Havlíčkově Brodu (17).
Toronto - Prozatímním trenérem hokejistů Toronta byl jmenován dosavadní asistent Peter Horachek. Nahradí Randyho Carlylea, který byl v úterý odvolán v reakci na sedm porážek z posledních devíti zápasů.
Moskva - Jakub Štěpánek udržel potřetí v sezoně Kontinentální hokejové ligy čisté konto. Brankář Čerepovce nedostal gól v utkání na ledě Nižního Novgorodu, kde hosté vyhráli 4:0 a ukončili sérii tří porážek. Vítěznou branku vstřelil v sedmé minutě v přesilové hře Marek Kvapil.
Valašské Meziříčí - Dnešní zápas 30. kola základní části východní skupiny druhé ligy bude velkým tahákem pro fanoušky obou táborů. Očekává se plný dům. S tím ovšem souvisí bezpečnostní opatření.
Chrudim/Luže - V polovině prosince přesně to bylo šestnáctého uplynulo dvacet let, kdy cyklistickou rodinu opustil nadšenec tohoto sportu Václav Vavroušek.
Klatovsko – Třinácté kolo strakonického hokejového přeboru mělo na programu i derby zástupců Klatovska, ve kterém domácí Start Luby vyzval již potřetí v této sezoně HC Horažďovice a potřetí se radoval z vítězství.
Příbram - Generálka na druhé letošní derby v Meziokresním přeboru hokejistů vyšla oběma zástupcům Příbramska na výbornou, když si připsali plný počet bodů.
East Rutherford - Robbie Ftorek. Tohle jméno asi řekne hokejovému fanouškovi hodně málo. Možná mu neřekni nic. Jenže existuje někdo, kdo na tohohle trenéra nedá dopustit. Jmenuje se Patrik Eliáš. Český útočník pokořil v úterý večer další milník - v NHL nasbíral 1000 bodů.
Praha – Dobré zprávy pro fanoušky někdejšího slavného hokejisty a dnes hokejbalového trenéra Drahomíra Kadlece proudí z pražské nemocnice v Motole. Toho před Vánoci postihlo srdeční selhání, ale manželka Martina ho vrátila za pomoci rad ze záchranné služby do života. Dva dny před Silvestrem se Kadlec v Motole probral z umělého spánku.
Pardubice - Pět gólů na ledě Liberce, doma šest gólů od Vítkovic. Ne, hokejistům Pardubic se teď nedaří. Vedení klubu proto sáhlo k razantnímu kroku: hráčům napařili funkcionáři pokutu. Čáslava a spol. mají zaplatit sto tisíc korun.
Brno - Výčet sportovních úspěchů Vlastimila Bubníka je pořádně dlouhý. V hokeji se čtyřikrát zúčastnil olympijských her, devětkrát mistrovství světa, s brněnskou Kometou získal jedenáct mistrovských titulů. Ve fotbale zase vybojoval bronz na mistrovství Evropy.
Zlín – /ROZHOVOR/ Zatímco na jaře juchal s pohárem a bylo ho všude plno, nyní se gólman zlínských hokejistů Libor Kašík drží stranou. Kdekdo by už seděl v nejbližší čekárně psychologické ordinace. On má zatím nadhled a nabírá zpět svou mistrovskou formu.
Třebíč - Započteme-li do statistik i přípravný Regionální pohár, do středečního duelu budou s lepší bilancí vstupovat Jihočeši. V soutěžních utkáních jsou na tom však lépe třebíčští hokejisté, kteří si letos již dvakrát poradili s Českými Budějovicemi.
Springfield - Útočník David Pastrňák z Providence byl jako jediný český hokejista nominován na Utkání hvězd nižší AHL, které hostí 25. a 26. ledna Utica. Osmnáctiletý talent byl zařazen do výběru Východní konference. Pastrňák je nejproduktivnějším hráčem Providence.
Chomutov - Hokejová první třída HC Baník Sokolov (ročník 2007 a mladší) se zúčastnila turnaje s názvem Picaroon cup 2014 v Chomutově. Vedle domácích Pirátů a sokolovského Baníku se mezi chomutovskými mantinely představila také Verva Litvínov a Rytíři Kladno.
Jihlava – Už musí vyhrát. Hokejistům Dukly se stále nedaří přiblížit k šestému místu v tabulce, které zajišťuje přímý postup do play-off první ligy. O další tři body bude ve středu bojovat na ledě nováčka z Prostějova, aktuálně posledního týmu soutěže.
Jihočeské fotbalové mládežnické výběry i letos vyrazily daleko za hranice všedních dnů. Odletěly do 4000 kilometrů vzdáleného ruského Jekatěrinburgu. Články z Ruska najdete v tištěném vydání Deníku.
Brno – Výčet sportovních úspěchů Vlastimila Bubníka je pořádně dlouhý. V hokeji se čtyřikrát zúčastnil olympijských her, devětkrát mistrovství světa, s Kometou získal jedenáct mistrovských titulů. Ve fotbale vybojoval bývalý prvoligový útočník Zbrojovky bronz na mistrovství Evropy. Deník Rovnost přináší průřez kariérou legendárního československého sportovce a brněnského rodáka, který v úterý skonal ve věku 83 let.
Praha - Celkem 443,5 milionů korun činí přínos z loterijní daně od sázkových kanceláří pro Český olympijský výbor (ČOV), což je o třináct milionů více, než český vrcholný sportovní orgán očekával na základě předběžných hospodářských výsledků firem. Ve svém vydání to napsal ekonomický deník E15.
Písek – Hokejoví příznivci v Písku byli dlouhé roky zvyklí chodit na druhou nejvyšší soutěž. První ligu však v loňské sezoně nahradil krajský přebor. Hokej od Otavy tak v roce 2014 zažil velké změny. Po oživení píseckého klubu A-tým vyhrál základní část krajské ligy, letos se mu na sportovním poli také daří.
Čáslav – Milovníci bruslení z Čáslavi by si už příští zimu mohli oblíbený sport užít přímo na území svého města. Vše totiž nasvědčuje tomu, že stavba dlouho slibovaného zimního stadionu začne během několika měsíců.
Litoměřice - Druhý nejúspěšnější tým v domácím prostředí hostí největšího importéra bodů z ledů soupeřů. Aneb Stadion Litoměřice přivítá favorizovaný Chomutov, který soutěž vede.
Žďársko – Kostky jsou vrženy. První část Vesnické hokejové ligy je u konce. Králem základní části se stal s předstihem Bohdalec, který v posledním kole těsně zdolal Rudolec 4:3 a odsoudil ho k sesunu na šesté místo.