Lappeenranta - Čeští hokejisté do 18 let podlehli ve finále mistrovství světa ve finské Lappeenrantě Spojeným státům americkým 2:5. Přesto dosáhli největšího úspěchu na světovém šampionátu této věkové kategorie, který se hraje od roku 1999.
Šumperk – Soupiska prvoligových Draků pro nadcházející sezonu se pomalu začíná zaplňovat. Novou smlouvu s klubem podepsal také obránce Petr Gewiese (1993).
Basilej - Z hokejové reprezentace připravující se mistrovství světa vypadli obránci Tomáš Linhart z Třince s Tomášem Kudělkou z Vítkovic a útočníci Radek Smoleňák z Chanty-Mansijsku a Jakub Valský s Tomášem Filippim z Liberce. Trenér Vladimír Růžička je z kádru vyřadil po zápase ve Švýcarsku (2:1).
Basilej - Čeští hokejisté ukončili sérii pěti porážek od Švýcarska. V dnešním přípravném utkání před světovým šampionátem porazili v Basileji úřadující vicemistry světa 2:1. V zápase, který byl součástí Euro Hockey Challenge, se gólově prosadili Martin Růžička a Vojtěch Mozík.
Praha - Hlídali je, trápili je, ale stejně marně. Jan Kovář dvakrát naservíroval puk na střeleckou parketu Sergeji Mozjakinovi a ten ukázal svou velikost. Druhou trefou v prodloužení přiblížil svůj celek na jedinou výhru k zisku Gagarinova poháru. Magnitogorsk vede nad Lvem 3:2.
Brno – Moravské náměstí se v posledních týdnech proměnilo v hokejovou arénu. Právě zde fanoušci sledovali na velkoplošných obrazovkách cestu brněnské Komety ke stříbrným medailím. Den po prohraném pátém finále ve Zlíně se na náměstí příznivci modrobílých barev shlukují naposledy. Hokejisté jim přijedou ukázat medaile a trofej pro extraligové vicemistry.
Zlín - V uplynulých dvou dnech jsme vám přinesli celou řadu fotografií věnujících se zisku hokejového mistrovského titulu. Teď vám nabízíme k prohlédnutí dosud nezveřejněné fotografie Jiřího Hejtmánka z oslav na ledě i v kabině.
Basilej 27. dubna - Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička má zájem o služby obránce Jakuba Kindla z Detroitu. Pro sedmadvacetiletého beka skončila v sobotu klubová sezona porážkou Red Wings v pátém zápase 1. kola play off v Bostonu, do kterého Kindl nezasáhl. Předešlé čtyři duely ale odehrál.
Praha - Všichni se na to už těší, všichni to už vyhlížejí. Titul. Fotbalisté Sparty už mají blízko korunovaci na nové české mistry. V sobotu se nejdříve trápili proti Liberci, pomohl jim rozhodčí, ale nakonec soupeře přejeli 4:1. "Poslední krůček chceme udělat co nejdřív," říkal pak stoper Ondřej Švejdík.
Zlín, Brno – Po dvou letech opět zůstal těsně pod vrcholem. Kapitán hokejové Komety znovu dostal jenom stříbrnou medaili. „Kromě prvního zápasu série jsme nehráli špatně. O titulu rozhodla hra v přesilovkách," měl jasno lídr extraligového vicemistra.
New York - Hokejisté Bostonu porazili v sobotním utkání play off NHL Detroit 4:2 a po výhře 4:1 v sérii si jako druhý tým zajistili postup do 2. kola. V něm se utkají s Montrealem, který už dříve vyřadil Tampu Bay 4:0 na zápasy.
Kdyně – Pátou sezonu v Krajsé soutěži mužů už mají za sebou hokejisté HC Lions Kdyně. V loňské sezoně skončili po základní části pátí a v play-off obsadili třetí místo. Letos zažili pravý opak. Po skvělém úspěchu v základní části skupiny B, kterou vyhráli, zažili smolný vstup do play-off a po prohře se Stříbrem 06 pro ně sezona předčasně skončila.
Helsinky - Byli outsiderem. Ale zahrají si (proti Americe) o zlato. Čeští hokejisté do 18 let jsou na mistrovství světa ve finále. V sobotu si poradili i s Kanadou, kterou porazili 4:3 po prodloužení. Zápas rozhodl parádním gólem jeden z nejzkušenějších reprezentantů David Kaše.
Magnitogorsk - Burcuje spoluhráče, těší se na fanoušky. Ne, Jiří Novotný si nedělá z další porážky (1:2 po prodloužení) Lva těžkou hlavu. Pražané poprvé ve finále KHL proti Magnitogorsku prohrávají, kapitán týmu ovšem věří, že Lev v pondělí doma vyhraje a vynutí si rozhodující sedmý zápas na ledě Metallurgu.
Arlington - Adam Oates byl po dvou letech odvolán z pozice trenéra hokejistů Washingtonu, které letos nedovedl do play off NHL. V rámci posezonních změn skončil také generální manažer George McPhee, jenž tuto funkci zastával 17 let.
Pardubice, Blansko /ROZHOVOR/ – Místo osobního rekordu mizerný čas. Bez medaile a po doběhu málem kolaps. Běžec Jan Kohut z Blanska by nejraději na Pardubický vinařský půlmaraton co nejrychleji zapomněl. Do města perníku a hokeje totiž odjížděl na závod, který byl zároveň mistrovstvím republiky, se smělými plány. Jenže nakonec doběhl v čase 1:11:02 s velkým odstupem za prvními závodníky. „Závod se mi vůbec nepovedl. Chtěl jsem si zlepšit osobák a zabojovat o medaili. Nepovedlo se nic," zhodnotil své vystoupení Kohut, který běhá za extraligový VSK Univerzita Brno.
Ústí n. L. - Je jednou z českých brankářských legend. Ve své kariéře toho zažil hodně. Zkušený gólman Zdeněk Orct přesto poslední sezonu nesl hodně těžce.
Magnitogorsk - Gagarinův pohár se vzdaluje. Hokejisté Lva Praha dnes prohráli páté finále KHL, na ledě Magnitogorsku neuspěli v prodloužení (1:2). Metallurg má poprvé v sérii navrch, vede 3:2 na zápasy a v pondělním utkání v Praze může získat Gagarinův pohár.
Zlín – Zlínský hokej včera ve své 85leté historii vybojoval osmou medaili, přičemž v nejvyšší soutěži přitom působí již 46. sezonu. Dosavadní medailová sbírka tak čítá dvě zlata, čtyři stříbra a dva bronzy.
Zlín /VELKÁ FOTOGALERIE/ – Mistrovská jízda zlínských hokejistů neskončila na ledě, ale pokračovala ve zběsilém tempu i v barech a restauracích do časného rána. „Máme mladé kluky, kteří to snad týden potáhnou," rozesmál se kapitán Petr Čajánek po zápase při dotazu, jak dlouho potrvají oslavy druhého mistrovského titulu v historii zlínského klubu.
Basilej - Hokejový obránce Petr Zámorský ze Zlína je jediným zástupcem extraligových finalistů, kterého se reprezentační trenér Vladimír Růžička rozhodl pozvat do přípravy na mistrovství světa v Minsku. Úřadující domácí mistr se k národnímu týmu oficiálně připojí na úterním srazu v Praze.
Zlín – Ruce jej v hledišti svrběly, možná byl více zpocený, než loni, kdy se po prohraném finále s Plzní loučil s kariérou. Bývalý hokejový obránce ševců a nyní klubový kouč beků Martin Hamrlík, přiznal, že byl poprvé v hledišti nervózní.
Zlín - Loni po prohraném finále s Plzní až v prodloužení byl kapitán hokejových ševců Petr Čajánek hodně smutný. O rok později ale přišla obrovská proměna. Ještě aby ne! Když včera přebíral Masarykův pohár pro nejlepší celek, už měl tahoun zlínského výběru oči zalité slzami.
Zlín – Hluboké zklamání se zračilo z tváří hokejistů Komety Brno po pátém finále extraligy ve Zlíně. Porážka 3:5 ukončila jejich sen o zisku mistrovského titulu po dlouhých 46 letech. Soupeře přestříleli, v koncovce si ale neporadili s výborným brankářem Liborem Kašíkem.
Zlín – Poté, co fandil na pátečním hokeji a slavil se zlínskými hokejisty získání mistrovského titulu, šel možná už domů, ale nedošel. Čtyřiadvacetiletého mladíka totiž nedaleko jeho trvalého bydliště přejelo v sobotu ráno auto. Z místa tragédie šofér ujel.
St. Louis - Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin se po více než měsíci vrátil ze St. Louis na farmu do celku Chicago Wolves do nižší AHL. Jednadvacetiletý Jaškin hrál v NHL za Blues naposledy 13. dubna v duelu s Detroitem.
Brno – Z hráčů hokejové Komety ještě nevyprchalo zklamání z páteční finálové prohry ve Zlíně. Přesto se v sobotu setkají se svými fanoušky a oslaví tak zisk stříbrných medailí. Informoval o tom mluvčí klubu Jiří Pošvář. „Kolem šesté hodiny odpoledne přivezou hráči Komety na Moravské náměstí v Brně ukázat trofej za druhé místo. Na místo, kde byly velkoplošné finálové projekce," sdělil mluvčí.
Praha - Hokejisté Zlína zabrali poslední volné místo v nadcházejícím ročníku obnovené Ligy mistrů. Nový český mistr, který ve finále zdolal Kometu Brno 4:1 na zápasy, získal po druhém týmu základní části Třinci také licenci B pro nejúspěšnější tým play off.
Zlín – S pocitem úlevy přijímal kouč zlínských hokejistů Rostislav Vlach v šatně po pátečním vyhraném pátém finále gratulace k mistrovskému titulu. Radostné křepčení hráčů i jejich manželek pozoroval s klidným pohledem rybáře.
Olomouc – Necelý týden po konci veleúspěšné postupové sezony potvrzuje hokejová Olomouc první zásadní změny v kádru. Tým Kohoutů opouští brankář Tomáš Halász, který se stěhuje do Pardubic, a rovněž nejproduktivnější olomoucký útočník v play off i baráži David Ostřížek, jenž bude působit v brněnské Kometě. První posilou Mory na extraligovou sezonu je obránce Martin Vyrůbalík, který se na Hanou vrací po třech letech ze slovenské Skalice.
Zlín - Vysněného titulu s mateřským Zlínem se dočkal kapitán nových hokejových šampionů Petr Čajánek. Loni musel osmatřicetiletý trojnásobný mistr světa strávit už počtvrté finálovou porážku, v pátek už si vychutnával opojné pocity z triumfu.
New York - Hokejový útočník Jakub Voráček vstřelil v pátečním utkání 1. kola play off NHL vítězný gól Philadelphie, která porazila New York Rangers 2:1 a srovnala sérii na 2:2. Třetí výhru v řadě vybojovali obhájci Stanleyova poháru z Chicaga, kteří zvítězili 3:2 v prodloužení na ledě St. Louis a otočili průběžný stav série z 0:2 na 3:2.
Zlín – Loni po prohraném finále s Plzní až v prodloužení byl kapitán hokejových ševců Petr Čajánek hodně smutný. O rok později ale přišla obrovská proměna. Ještě aby ne! Když včera přebíral Masarykův pohár pro nejlepší celek, už měl tahoun zlínského výběru oči zalité slzami.
Magnitogorsk - Ne, tohle není ledajaká bitva. Hokejisté Lva Praha se přesvědčují, že ačkoliv hrají finále KHL, nejsou si s hokejisty Magnitogorsku "rovni". Alespoň ne v Rusku. Posledním důkazem byla scénka z letiště, kdy Pražany drželi v letadle pomalu jako zajatce.
Neuchatel - Čeští hokejisté si v přípravě na světový šampionát připsali první porážku. V Neuchatelu podlehli v duelu, který byl součástí Euro Hockey Challenge, domácím Švýcarům 1:3. O jediný gól se postaral Michal Vondrka.
Zlín - Českému hokeji budou na rok vládnout hráči Zlína. "Berani" porazili brněnskou Kometu 4:1 na zápasy, poslední výhru (5:3) přidali v pátek večer na domácím ledě. Hrdina? Za vítěze se trefil dvakrát obránce Petr Zámorský.
Zlín – Hokejisté Zlína na domácím ledě ukázali, že minulé zaváhání v Brně byl omyl. Brněnskou Kometu v pátém finálovém duelu přejeli jednoznačně 5:3 a sérii ovládli 4:1 na zápasy. Po deseti letech se dočkali druhého mistrovského titulu v historii klubu.
Zlín – Dokázali to. Zlínští extraligoví hokejisté si svou šanci vzít nenechali a v pátečním 5. finálovém duelu před svými fanoušky proměnili svůj druhý mistrovský mečbol.
Domažlice – Dnes, v sobotu 26. dubna, se na zimním stadionu koná Chodovar Cup 2014. Tradičního amatérského hokejového turnaje se zúčastní týmy Kladna, Ostravy, Českých Budějovic a Domažlic. Pořadá AHC Devils Domažlice, které se turnaje zúčastní pod názvem AHC Retro Domažlice. Začátek od 8.30 hodin, finále cca v 16.25.
Zlín – Hokejisté Zlína vybojovali v pátém finálovém zápase mistrovský titul. Zlínský deník pro vás po celé odpoledne monitoroval veškeré dění před, při a po zápase, a byl i u oslav mistrovského titulu.
Otrokovice – Nejdřív to bylo nadšení. Pak obyčejné fandění. Teď už je to životní styl. Zlínský hokej se pro mě za posledních patnáct let stal smyslem života. A Zimní stadion Luďka Čajky mým druhým domovem. Zažil jsem historický mistrovský titul v roce 2004, dvě stříbra i sérii zklamání.
Prostějov – K hanáckému hokeji vždy patřila legendární jména mužů se zahnutou holí a bruslemi. Také pod posledním úspěchem prostějovských hokejistů je podepsána jedna z velkých postav českého hokeje.
Východní Čechy – Omluvenky z Ameriky přibývají, kvarteto Východočechů v národním týmu stále zůstává. Pardubičtí útočníci Tomáš Zohorna, Lukáš Radil, Tomáš Nosek a s nimi hradecký bek Bohumil Jank dál mohou snít, že se procpou na hokejové mistrovství světa.
Zlín – Dnešní pátý finálový zápas play off mezi hokejisty PSG Zlín a Kometou Brno bude možné sledovat pouze na Zimním stadionu Luďka Čajky nebo v televizi. Velkoplošná obrazovka na náměstí Míru nebude z bezpečnostních důvodů instalovaná.
Basilej - A je to tady. Znovu. Trenér hokejové reprezentace musí sčítat omluvenky. Přestože se jedná o mistrovství světa a přestože střídačce vládne už nový kouč Vladimír Růžička. Vypadá to, že národní tým moc posil z NHL nedostane.